Karoley Karoley komentáře u knih

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Zvládne Josie Quinnová rozehnat mlhu lží včas?

Moje šestá kniha od Lisy Regan a opět skvělé čtení!
Případ se tentokrát točí kolem únosu malé holčičky Lucy. Vrah se chce mstít a neváhá vraždit. Jaké tajemství rodiče skrývají? Zvládne Josie vyřešit případ včas?

Přečteno během dvou dní, jinak to u této autorky ani nejde :) Spolu s Matčiným hrobem zatím top. V angličtině už vyšlo dalších deset dílů, tak se máme na co těšit!

10.05.2023 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Některé věci jako by existovaly mimo čas. Zůstávají stejné navzdory dějinám, válkám, totalitním režimům i počasí. Takový je i hodinový hotýlek pana Leopolda.

Moje čtvrtá Mornštajnová a opět jsem nadšená! Opravdu krásně napsaná kniha, užívala jsem si každou stránku, každé slovo.
Hotýlek vypráví životní osudy čtyř generací rodiny Mánesových. Hlavním hrdinou příběhu je Leopoldův vnuk Václav, který mě svým charakterem a životními postoji nesmírně iritoval. Nevšední čtenářský zážitek. Už netrpělivě vyhlížím na pultech Listopád!

07.01.2022 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Východní Čechy na sklonku 16. století.

Historický román s detektivní zápletkou a prvky romantiky.

Na hrad Hiršberk, kde žije Jan - poslední potomek pánů ze Zhoře, přijíždí z Francie vdova po jeho mladším bratru Vilémovi, krásná dívka Diana. Doufala, že na Jelením vršku najde nový domov, ale naráží jen na chlad a odmítání.
Příběh o lásce a zradě odehrávající se v odlehlé krajině zaváté sněhem.

Moje druhá kniha od H.M. Körnerové (Hlas kukačky, Jelení vršek) a opět parádní čtení, ještě mám na letošek nachystané Heřmánkové údolí. Závěr knihy lehce předvídatelný, ale jinak nemám co vytknout.

12.08.2023 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Každá rodina má své tradice. Některá má navíc i tajemství.

Neděle odpoledne je příběhem o trápeních a tragédiích jedné rodiny, vyprávěným ze tří perspektiv. Pohledem syna Tea, matky Maryčky a otce Jaroslava. Je to kniha o vzájemném míjení i sbližování.

Moje pátá kniha od V. Hanišové (Houbařka, Anežka, Rekonstrukce, Dlouhá trať) a opět jsem nadšená!
Mlčení, smutek a jedno bolestné tajemství. Proč se matka upnula na sektu a izoluje syna od okolního světa? Co je s Teem? Kam mizí otec každou neděli odpoledne? Na konci mi bylo líto všech tří.
Dávám 5 hvězd a už se těším na další rodinné drama z dílny V. Hanišové, ta ona umí prostě skvěle!

17.11.2022 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Když si zapíše vaše jméno, je to rozsudek smrti...

Byla jednou jedna kapsářka Angie a té se podařilo omylem ukrást něco, co jí možná bude stát život..
Robert Hunter a jeho parťák Carlos Garcia pátrají po sériovém vrahovi, který se před ničím nezastaví. Byl okraden o svůj nejcennější majetek. A teď ho musí dostat zpátky za každou cenu.

Můj jedenáctý Carter a opět jsem nadšená! Neuvěřitelně čtivé, napínavé, mrazivé, šokující. Přečteno za dva dny, déle mi žádná kniha od autora nevydržela. Už se těším až k nám na jaře dorazí Genesis!

03.10.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Žádné bohatství vás neochrání, když vám u dveří zazvoní vrah. Manželé Mertonovi byli brutálně zabiti pár hodin poté, co přivítali na velikonoční nedělní večeři své tři dospělé děti..
Každý v téhle rodině skrývá tajemství. A někdo i smrtící. Ale kdo?

Moje šestá Lapena a opět jsem nadšená! Podezřívala jsem postupně úplně každého, nakonec jsem se v jedné osobě utvrdila.. a ta to samozřejmě nebyla :)) Další knihu od autorky si nenechám ujít!

15.06.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Odložený případ někdy ukrývá nečekané hrůzy. Jak hluboká může být propast smrti?

Třetí případ Kate Marshallové a opět velká spokojenost!
Kate a Tristan si otevřeli soukromou detektivní kancelář a čeká jich jejich první velký případ. Snaží se přijít na kloub záhadnému zmizení novinářky Joanny Duncanové, po které se před 12 lety slehla zem. Joaniny stopy je zavedou do gay komunity..

Možných podezdřelých bylo víc než dost, v druhé půlce mě ale napadlo, kdo nejspíš za vším stojí. Přečteno za dva dny, déle mi Bryndzovy detektivky nikdy nevydrží :)

Alan: "Věděla jsi, že mrtvá těla obvykle najdou lidi, co venčí psy, běžci a houbaři?"

Kate: "Houbaři? Něco takového existuje?"

02.06.2022 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Mezi stromy číhá zlo.
Tenhle les má prohnilé kořeny.

Před dvaceti lety v hlubokých lesích Orlických hor beze stopy zmizel jeho nejlepší kamarád. Po letech se Petr vrací do rodné vesnice, aby našel smíření. Z hlubin minulosti se vynořují nejen staří známí, ale i děsivé vzpomínky.
Nalákalo mě zjištění, že kniha potěší milovníky Kinga, Kariky a Tudor. Což jsem! Kačer, Pizizubka a Helena. Tajemství ukryté v lůnu Orlických hor, místní folklor, dětské stopy vedoucí k lesu.. Skvělý čtenářský zážitek! Doporučuji číst v noci.. v lese :))

07.11.2022 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

V téhle krvavé hře jde detektivu Hunterovi o život.

Pokračování Zloby. Souboj geniálních mozků detektiva Roberta Huntera a sériového vraha Luciena Foltera. Může v téhle vražedné hře vůbec někdo vyhrát?

Můj desátý Carter a opět jsem nadšená! Neuvěřitelně čtivé, napínavé, mrazivé, šokující. Přečteno za dva dny, déle mi žádná kniha od autora nevydržela. U samotného závěru jsem skoro nedýchala, hodně překvapivé.

03.10.2022 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Stačí špatná odpověď a jeho oběť zemře.

Můj osmý Carter a opět jsem nadšená! Neuvěřitelně čtivé, napínavé, mrazivé, šokující.

Robert Hunter a jeho parťák Carlos Garcia se při vyšetřování nového případu ocitnou na horské dráze zla. Jejich protivníkem je tentokrát nelítostný "videohovorový" vrah.
Přečteno za dva dny, déle mi žádná kniha od autora nevydržela. Vrah překvapil, tipovala jsem někoho úplně jiného :)) Jdu na další díl!

16.07.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Před spaním jsem otevřela Vrány, že jenom rychle nakouknu, jakým stylem je to psané.. příběh mě ale natolik pohltil, že jsem otáčela stránku za stránkou a nakonec knihu dočítala v půl třetí ráno.
Vrány jsou o dospívající dívce Báře, o toxických vztazích v její rodině, o vzájemném nepochopení, o bezmoci, o raněné dětské duši. Komorní příběh, který končí tam, kde začíná tma..
Opravdu silný čtenářský zážitek. Barunky mi bylo neskutečně líto. Tenhle příběh jen tak z hlavy nedostanu.

07.01.2022 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Deset malých černoušků hostil děda Vševěd.
Jedna z nej detektivek, co jsem zatím četla. Celý děj je bezvadně promyšlený, z tajemných náznaků mi běhal mráz po zádech a až do konce jsem netušila, kdo zatím vším stojí. Moje první Agatha a zcela jistě ne poslední.

27.12.2021 5 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Příběh vypráví o Maryše, krásné manželce Francina, který je správcem nymburského pivovaru. O svérázném strýci Pepinovi i o životě na maloměstě ve 20. letech, v době, kdy docházelo k velkým průmyslovým objevům, kdy se zkracovaly vzdálenosti, časy.. i vlasy :))

Přečteno do čtenářské výzvy, skoro se až stydím, že je to můj první Hrabal. Skvělý popis zabíjačky, líbila se mi "neslušná ženská" Maryška a její touha po svobodě, poetičnost a humor příběhu.

20.03.2024 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Cestuji sama.
Pojď, Mio, pojď.

Zachmuřený detektiv Holger Munch a v depresi a alkoholu se utápějící Mia Krügerová. Visící andělé v lese, zanedbaní chlapci, tajemná sekta, pomsta, myšlenky psychopata.

Norskem otřásají podivné vraždy šestiletých holčiček, které někdo obléká do bílých šatiček a nechává v lese zavěšené na stromech..

Moje první kniha od autora a parádní počtení, sérii si musím přečíst celou!

13.01.2024 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Pravda nebo lež?

Tajemné sídlo rodiny Crawfordových a jeho nájemníci - přitažlivý manžel Jerremy a jeho manželka Verity připoutaná na lůžko po těžké autonehodě. Do domu přichází mladá spisovatelka Lowen najatá na dopsaní Veritiny veleúspěšné knižní série.. mezi věcmi nachází i Veritinu temnou zpověď..

Moje první kniha od Coleen Hoover a jsem moc spokojená, sexu je tam opravdu dost, ale nijak mi to nevadilo, patří to tam. Pár momentů v domě bylo docela mrazivých. V samotném závěru budete přemýšlet, co byla pravda a co lež.

21.09.2023 5 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

HH13 - Zatmění
Měsíc se zalévá krví.

Harry Hole se vrací domů a jako soukromý vyšetřovatel pomáhá policii vyřešit vraždu dvou mladých žen. Na pomoc si zve kamarády - dealera, onko-pacienta a zkorumpovaného poldu :)) Mají deset dní, hodiny tikají a krvavé zatmění se blíží..

Opět krásně zamotaný příběh, tajemné náznaky, falešné stopy, napětí, mrazení v zádech, šok. Můj třináctý (a zatím poslední) Harry Hole, vraha jsem jako obvykle neodhalila, zápletka velmi zajímavá. Strejda Alík pobavil, Stale rozesmutnil. Tak co nás čeká příště?

"Statisticky vzato potkáš sériového vraha na ulici jen sedmkrát za život."

09.06.2023 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Pět bajek z kouzelného světa Harryho Pottera, doplněných poznámkami Albuse Brumbála. Z původních run přeložila Hermiona Grangerová.
Tak tyhle pohádky čtou čarodějové před spaním svým dětem ;) Pro fanoušky HH povinnost. Přečteno během chvilky, příjemná jednohubka.

Čaroděj a skákající hrnec 4*
Fontána příznivé sudby 5*
Mágovo chlupaté srdce 4*
Králice Alice a chechtavý pařez 4*
Příběh tří bratří 5*

+ hvězda navrch za Brumbálův vědecký rozbor jednotlivých bajek, to se mi moc líbilo.

30.12.2022 5 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Za úsvitu leží mladý pár na zádech u skomírajícího ohně. Drží se za ruce a mají otevřené oči, ale jejich těla jsou už chladná...

Dvě mrtvá těla uprostřed lesů, jedna nezvěstná osoba. Zvláštní komunita lidí žijící mimo civilizaci. Vražedná temnota. Číhající predátor.
Dokáže najít detektiv Josie Quinová cestu z temnoty, dřív než zemře někdo další?

Moje sedmá kniha od Lisy Regan a opět skvělé čtení!
Přečteno během dvou dní, jinak to u této autorky ani nejde :) V angličtině už vyšlo dalších deset dílů, tak se máme na co těšit!

13.01.2024 5 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Kdosi je poblíž...

Jsou tři, i když každý sám. Probudí se na neznámém místě. Netuší kde, netuší proč. Nic si nepamatují. A něco je špatně!

Moje třetí kniha od Kateřiny Karolové (Odbočka v lesích, Jiné místo, Zítřek ti nikdo neslíbil) a opět se mi moc líbila!
Děj je tentokrát zasazen do lesů kolem Zlína a do jeho předměstské části. Julie, Viktor a Patrik se pokouší zjistit "co je špatně". První část mrazivá, rozuzlení překvapivé. Tohle mě vůbec nenapadlo! Potěšily odkazy na tematické knihy a filmy Záhada Blair Witch, Trhlina, Djatlova expedice, Hra aj.
Přečteno na jedno posezení, další knihu od autorky si nenechám ujít! Její knihy mi strašně připomínají Kariku a ten zase Kinga :))

08.07.2023 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Netušili, co skrývá mlha.

Lesy, mrholení, mlha.. a něco, co by tam vůbec být nemělo.
Monika s Oliverem zamíří na dovolenou do Luhačovic, na tiché místo obklopené lesy. Po příjezdu se rozhodnou prozkoumat na kole Vizovické vrchy. Mělo jít o pohodovou vyjížďku, ale pak přišla mlha..

Moje druhá kniha od Kateřiny Karolové (Odbočka v lesích, Jiné místo), její hororové příběhy jsem si oblíbila. Podobá se to lehce Karikově Trhlině.

"Tak nějak pořád doufám, že debilita některých lidí má skrytý smysl nebo poslání. Člověk přece nemůže být takový kretén jen tak - pro nic za nic..."

10.05.2023 5 z 5