karolly karolly komentáře u knih

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Vratila jsem se k ni po roce, protoze jsem chtela neco s letni tematikou, a nelituji, ze jsem si ji precetla znovu. Po Hotylku na Islandu je mym nejoblibenejsim dilem. Nejhorsi za me byla Pariz, tam me rozciloval jak hlavni hrdina, tak vztah mezi hlavnimi hrdiny. Ale Chorvatko je moje druhe nejmilejsi.
+ pracovita hlavni hrdinka
+ vyvoj vztahu s hlavnim hrdinou
+ zname prostredi Chorvatka
+ vykresleni zapornych postav
+ zasneni se u soukrome plaze
+ krasna obalka - celkove se mi obalky teto knizni rady velice libi

15.08.2024 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Tohle je jedna z mych uplne prvnich erotickych knizek. Ziskala si me diky obalce. Jeho svudna brada me nalakala. Dej me velmi bavil a uz dvakrat jsem se k pribehu vratila.
+ dej, kde se na erotiku dlouho neceka
+ hlavni hrdina se mi dostal pod kuzi
+ hlavni hrdinka mi take sedla
+ zaver pribehu
+ knizni obalka
+ eroticke pasaze
+ zobrazeni hrdiny v jeho slabe chvilce

Chci jen dítě Chci jen dítě Susan Elizabeth Phillips

Tady me bavilo uplne vsechno, az na knizni design. Nebyt anotace, nikdy se do knihy nepustim, hrozne me ta kniha odrazovala. Ve vysledku se stala jednou z mych nejmilejsich, protoze jsem se u ni smala nahlas, a to se mi u knih malokdy stava.
+ humorny dej
+ sverazna hlavni hrdinka
+ hlavni hrdina, co klame telem
+ romanticke pasaze
+ sarkasmus
- knizni grafika

Lapeni Lapeni Emily McIntire

Nedavam plny pocet jen kvuli jedne konkretni drasticke scene s jazykem. Kdo cetl, tak vi. Jinak si me tahle paralela Petra Pana velice ziskala.
+ prevraceny pribeh klasicke Disneyovky
+ eroticke sceny
+ zacatek knihy a vtazeni do dramat hlavniho hrdiny
+ zaporne postavy
- obcas az prilis brutalni pasaze

07.08.2024 4 z 5

Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku Kamin Mohammadi

Tahle kniha mi hodne pomohla. Pomohla mi z vyhoreni. Pomohla mi vstat a jist si uvarit. Pomohla mi vic chodit a venovat se zivotosprave. Mam ji velice rada a nedam na ni dopustit. Jen diky ni si denne dopravam lzicku kvalitniho panenskeho olivoveho oleje.
+ promena hlavni hrdinky
+ popis zaporaka
+ hlavni muzsky hrdina si me ziskal svou normalnosti
+ podlozeno realnym pribehem
+ motivace do zivota
- design knihy - nebyt anotace, nesahnu po ni, graficky me nezaujala

Až léto skončí Až léto skončí Penelope Ward

Touhle knihou jsem poznala Penelope Ward a zamilovala jsem si jeji tvorbu.
Musim rict, ze ujizdim na jejich obalkach. Pokazda me nalakaji.
Az skonci leto je moje srdcova zalezitost.
+ humorne prupovidky mezi hlavnimi hrdiny
+ sexualni sceny
+ popis postav
+ uzivala jsem i i dialogy a uprimnost v jejich promluvach
+ dej s velmi sokujicim vyhrocenim na konci

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Prvni dil, ktery jsem si poslechla jako audio knihu a nevim, jestli je to tim, ale ziskal se me zatim ze vsech Bridgertonovych nejvic.
+ audio format hezky zpracovany
+ hlavni postava Phillipa
+ promena Eloise
+ detske prvky
+ vtipne vsuvky
+ dobove popisy
+ romanticke casti

15.08.2024 5 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

Mafianske romance prilis nemusim, ale toto me velice bavilo. Uz se tesim na dalsi dil. A to jsem podle knizniho designu soudila, ze to bude nejaka zahradnicka romance.
+ vekovy rozdil hlavnich hrdinu, ktery se mi u nich libil
+ ochrana hlavniho hrdiny hlavni hrdinkou a naopak
+ vedlejsi postavy
+ sarkasmus a naschvaly
+ popis drastickych scen mi prilis nevadil, u Lapeni mi to vadilo mnohem vice

Jako v pohádce Jako v pohádce Danielle Steel

Musim tu dat plny pocet, protoze si ho kniha podle me zaslouzi. Pohadka pro dospele zeny, ktere se chteji zasnit. Splnilo to u me svuj ucel a ja jsem se ke knize uz dvakrat s chuti vratila.
+ popelkovsky dej
+ styl psani, jako by mi to nekdo predcital pred spanim
+ statecna hlavni hrdinka
+ hlavni hrdina a jeho charakter
+ potrestane zlo
+ krasna obalka knihy, ktera me nalakala svou atmosferou

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Ja opravdu nemam rada knihy, ve kterech jsou dopisove vsuvky. Mam pokazde pocit, ze me to brzdi od soucasne dejove linky, ale v tomhle pripade mi to nevadilo a naopak jsem si pribehy z dopisu velice uzivala.
+ dopisova forma
+ hlavni dejova linie
+ prvni eroticky kontakt
+ zdravotni slabina hlavni hrdinky
+ vedlejsi postava doktora, ktereho jsem si velice oblibila

Divoká Afrika Divoká Afrika M. K. Hardy

Asi je to stylem psani, ale byt jsem se na tuto knihu velice tesila, tak jsem nakonec po precteni nezustala s emoci, kterou jsem od toho ocekavala. Velmi me to mrzi, protoze jsem si moc prala z ni nacitit vic.
+ knizni obalka, ktera me opravdu odrovnala, velice si me ziskala svou atmosferou
+ oddech u pribehu
+ prostredi
- ani nevim co tkvi v mem minusu, asi textovy styl

07.08.2024 3 z 5

Nechci lásku nebeskou Nechci lásku nebeskou Catherine Bennetto

Jedna z tech knih, ke ktere se vzdy rada vratim.
+ hlavni hrdina mi byl velmi sympaticky
+ hlavni hrdinka mi take sedla
+ vtipna seniorni sousedka spionka
+ humorne pasaze
+ plynuly dej
+ romanticke sceny
- expritel, toho jsem vazne nesnasela a chtela rozcupovat vsechny stranky s nim

07.08.2024 4 z 5

Obchůdek na rohu Obchůdek na rohu Nicola May

Jak ja jsem si tenhle pribeh uzivala. Patri mezi me nejmilejsi na policce nad posteli.
+ poklidny dej s lehce detektivni zapletkou
+ humorne textace
+ drza hrdinka
+ milostne zapletky
+ normalnost
+ styl psani
+ obalka knihy, co me nalakala

Čokoládový průšvih Čokoládový průšvih Petra Hülsmann

Davam o stupen horsi hodnoceni nez plne z jedineho duvodu. Hlavni hrdinka me vytacela do nepricetnosti, predevsim ze zacatku. Nedokazala jsem si predstavit takove situace v realnem zivote. Prislo mi az absurdni, ze by se nekdo do takove zeny dokazal zamilovat. Jinak jsem si dej knihy uzivala plnymi dousky a musela jsem si diky ni zajit do restaurace na fondant.

11.09.2024 4 z 5

Čmeláci v srdci Čmeláci v srdci Petra Hülsmann

Asi mam problem se zlutymi prebaly. U koupe knih me bytostne odrazuji. Ale ve vysledku me jejich obsah strasne mile prekvapi. Kniha prectena sonicky rychle a s potechou.
+ krasny pribeh divkare a sestry jeho kamarada
+ vedlejsi postava taxikare je velice fajn
+ rozvoj vztahu mezi hlavnimi hrdiny
+ tempo deje

11.09.2024 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Porad jsem je odkladala, az jsem se k nim dostala hromadu let po jejich vydani. Mozna jsem tady ovlivnena vlastnimi predsudky, mozna tim, ze se mi nelibil film (prvnim dilem jsem skoncila a nehodlala pokracovat). Herec, co Greye ztvarnil, ve me nevyvolal ani kapicku chtice. Souhrnem, kniha mi prisla jen o pramalo lepsi nez film. Cetla jsem hodne erotickych knih a nerada je srovnavam. V kazde si chci vybrat neco, cim je pro me vyjimecna, ale tohle byla jedna z nejhorsich. Vlastne si jen tezce vybavuji, ktera byla horsi.

15.08.2024 2 z 5

Princ Princ Nichole Chase

Z cele serie me tento dil bavil nejvic. Kniha je jednoducha, ale to neznamena, ze je spatna. Naopak, ja jsem se u ni prijemne odreagovala a to jsem od ni ocekavala. Nemam nic zasadniho, co bych o ni mohla napsat negativniho.

S láskou Luisa S láskou Luisa Barbara Metzger

Luisa si me ziskala hned prvnimi citacemi. Ta holka me opravdu bavila. Jeji zapal pro vec byl nakazlivy a diky ni jsem si poridila asi pet kvetinacu s kvetinami.
+ dejova linie
+ humorne dialogy a sceny
+ povaha hlavni hrdinky
+ chovani hlavniho hrdiny
+ psi pasaze
+ sarkasmus

Jmenuji se X Jmenuji se X A. J. Molloy

Vazne nerada hodnotim negativne, ale zrovna u teto knihy velice nedoporucuji jeji koupi. Bylo to nesympaticke, bylo to plne historickych popisu, ktere jsem v eroticke knize neocekavala a po strankach jsem je preskakovala. Ani jsem se nedostala do poloviny knihy. Hlavni hrdinka mi prisla doslova hloupa, hlavni hrdina necharizmaticky. Jedna z nejhorsich knih v me knizni sbirce.

07.08.2024 1 z 5

Návraty domů Návraty domů Debbie Macomber

Tady si me ziskala obalka na nejvyssi miru. Dychala na me z ni pohoda a harmonie a presne to jsem ziskala i od jejiho obsahu.
+ dejova linie
+ hlavni postavy a jejich popis charakteru
+ styl psani
+ krasna knizni obalka