katasokolov Online katasokolov komentáře u knih

Příliš pozdě Příliš pozdě Colleen Hoover

4,5/5*

Tohle bylo rozhodně něco jiného než CoHo obvykle píše, ale byla to sakra pecka.

Láska si vás najde uprostřed tragédií! Tahle větička z knihy vystihuje celý tento sladkobolný příběh.

Skláním se. Emoční smršť, která s vámi zatočí takovým způsobem, že budete příběh Sloan ještě dlouho rozdýchávat!

Mám ráda náměty založené na policejní práci v utajení. Bod zlomu je můj oblíbený film, tedy ten původní. Jelikož, jak autorka sama v knize konstatovala, remake stojí za starou bačkoru.

Autorka vás dokonce donutí sem tam soucítit i se záporákem příběhu, jehož životní úděl velmi zdařile do textu zakomponovala. Luke je zase typickým klaďasem a Sloan velmi silnou osobností.

Moc doporučuji a doufám, že až bude mít CoHo zase spisovatelský blok, stvoří nějaký podobný skvost.

17.08.2024 5 z 5

Candy Candy Baja Dolce

3/5*

Oddechovka, která hýří vtipem a chutí zakázaného. Do podniku nám ale, s příchodem nového majitele, zavítají mnohá tajemství, která se v průběhu čtení postupně vyjevují.

Jsme svědky rodinného dramatu s příměsí filmu Bez kalhot a seriálu Já, společnice.

Je tam dost prostoru pro předchozí ústřední dvojici, za což jsem byla ráda, protože Habibi mne oslovil o něco víc.

Nicméně třetí knihu série si ráda přečtu. Doufám, že nás bude opravdu čekat cesta do pekel.

13.07.2024 3 z 5

Soused na zabití Soused na zabití Lusy Adams (p)

3/5*

Milá knížečka, po jejímž dočtení ve vás zůstanou jen příjemné pocity. Tenhle kousek se skvěle hodí na dovolenou, pěkně někam v létě k vodě.

Pokud jste milovníci tropu hate to love a slow burn romantiky, pak jistě neprohloupíte, když po ní sáhnete. Alek i Maddie byli skvělí a jejich dialogy hořely vtipem i sex-appealem. Řešily se jak pracovní, tak i osobní a rodinné problémy a směska všeho byla velmi dobrým mixem, kde jste se sice nedozvěděli nic nového, ani převratného, ale zlepšili jste si náladu štěkáním dvou sousedů.

Vedlejší postavy nijak nezahálely a pravděpodobně dostanou svůj prostor, vzhledem k tomu, že autorka plánuje ještě další knihy série Sousedi. Minimálně u Masona by to bylo super.

13.07.2024 3 z 5

Zajatkyně Zajatkyně Sarah Rivens

2,75/5*

Víc jak první polovinu jsem zápasila s velmi nesympatickým (lehce podané) hlavním mužským protagonistou, který neváhal sáhnout k násilí a výhrůžkám.

Ve druhé části knihy byl Asher stále úplný blb, ale už začaly, alespoň z malé části, prosvítat i jeho lepší stránky.

Knihu autorka zakončila otevřeně, jelikož nás čeká pokračování, u kterého se ještě musím rozmyslet, zda se do něj pouštět.

Z celého textu jsem dost rozpolcená, protože si nemyslím, že by se jednalo o romantický příběh a je velmi nepravděpodobné, že po tom všem by k Ashovi Ella chovala jakékoliv kladné pocity - zejména poté, čemu byla nucena čelit ve své minulosti (těžko by se s ním cítila v bezpečí, jak tvrdí autorka). Okolnosti asi člověka dokáží změnit, ale ani různé literární šedé postavy z dark romancí se nechovaly ke svým polovičkám takhle.

Spoilery ohledně úletů hlavní mužské postavy:

- spálil jí ruku na kamnech, úmyslně
- hodil ji do bazénu k umělým hadům (po otřesu mozku) - to ale nevěděla - haha :(
- udělal si z ní cvičný terč
- škrtil jí, jelikož ho rušila od spánku, protože měla noční můru
- nechal ji spát v zimě venku a ve sklepě, nedával jí najíst
- měl nemístné poznámky k jejímu vzhledu
- vyhrožoval jí smrtí a ohrožoval na životě, nejednou
- poslal ji k násilníkovi
- a další ……(o tomhle určitě sní každá žena :( )

02.06.2024 3 z 5

Nikdy, nikdy Nikdy, nikdy Colleen Hoover

4/5*

To byla nádhera. Ten vztah, jejich vzájemná propojenost a potřeba být si blízko.
Hezká tajemná a nadpřirozená linka. Vúdú v New Orleans - sice okrajově, ale pořád dobrá atmoška. Každých 48 hodin ztratí ústřední dvojice paměť a jsou nuceni pátrat po příčině. Soulmates jak fík, navzdory vnějším okolnostem.

Silase si oblíbíte na první dobrou, u Charlie si budete muset maličko proklestit cestu, ale tahle dvojice je nezapomenutelná a autorkám se její vytvoření velmi povedlo. To jak byli nuceni si pokaždé probojovat cestu zpět k sobě a v průběhu nalézat vzájemné zalíbení a prosté důvody, proč vlastně být spolu, díky poznávání menších i větších detailů ze svých životů. Bod hore taky za Silesova bratra.

A ty vzájemné dopisy byly taková sladkobolná třešnička.

Epilog byl zmatečný a divný, hvězda dolů.

Horoskopy na konci mi přišly zbytečné, ale pro lidi, kteří tomu věří budou dobrým doplněním příběhu.

24.05.2024 4 z 5

Mrtvá říše Mrtvá říše Stacey Marie Brown

4,5/5*

I třetí pokračování téhle dystopické fae záležitosti se mi ukrutně líbilo a schroupala jsem ho na posezení. Ano, moc se toho neudálo, krom konečného sblížení Warwicka a Brex , ale autorka prostě píše tak, že se nenudíte, a to ani když vám neustále sází popisy oděvních kreací Opieho a Mrňousky :D.

Staré i nové postavy byly super. Jen mne mrzelo, že Killian a Ash nedostali více prostoru. Co jsem ale pochopila, tak sedmá a osmá kniha se bude následně zaměřovat právě na Ashe, takže asi cajk.

Praha i Kostnice potěšily a doufám, že po tom konci už se v dalším díle dozvíme víc o schopnostech a zázemí Brex, jelikož se stále motáme v kruhu.

Uvidíme, jestli nám tenhle rok hodí v překladu ještě jeden díl, nebo zase potrvá rok, než si budeme moci vychutnat další dobrodružství našich oblíbenců.

A ještě si tedy neodpustím jednu zmínku ohledně vazby knihy, která se mi už po přečtení několika málo stránek uvolnila. Dnes opravdu cena a kvalita nejdou ruku v ruce a pořád nevím, kam se promítlo to nulové DPH na knihy.

11.05.2024 4 z 5

Corrupt: Skazení Corrupt: Skazení Penelope Douglas

4,5/5*

Penelope je prostě královna v sepisování a tvoření, podejme to takto, netradičních romantických vztahů.

Příběh má opět vše, díky čemuž může srdce, čtenářů dark romancí, zaplesat. Divoká halloweenská noc před třemi lety, která se zvrhla a nyní nastal čas platit účty. Našel se ale ten správný viník, nebo někdo jen stále čeká na prostor udeřit nanovo? Autorčina láska k Michaelovi Myersovi je v některých momentech dost zřejmá :).

Všechny postavy mne zaujaly a těším se až dostanou možnost ukázat, co v nich je v navazujících částech.

Hojně diskutovaná scéna v sauně byla za mě cajk a vysvětlení ohledně toho, k čemu tam došlo bylo víc než dostačující.

Tuhle divokou jízdu jsem si užila na jedničku a mám jen malé výhrady - zejména k tomu zrychlenému konci, u něhož jsem čekala přeci jen víc. Snad bude příběh jezdců pokračovat v podobném duchu. Jsem dost zvědavá na Kaiovy prožitky z vězení a na motivy Damona k některým již popsaným činům a jeho rodinné zázemí, Will je pro mě osobně zajímavý nejméně. Určitě se taktéž chystám na novelu, kde se opět více objeví Rika a Michael.

08.05.2024 5 z 5

Tak blízko Tak blízko Sylvia Day

2/5*

Vítejte na psychárně!

Autorka prý zkouší nový styl psaní - mně tedy opravdu nesedl !
Velice rozpačité, odosobněné, vždy po pár stránkách skáčeme mezi postavami, nesledujeme dění samotné, ale myšlenkové pochody jednotlivých protagonistů. Vše je zmatené, což byl asi účel, ale po x stránkách nedostanete ani drobeček či náznak pravdy/vysvětlení.

Pořád dokola čteme to samé. Celá rodina se nenávidí a chtějí se navzájem buď ojet, nebo zničit. Na finále dorazí i mafie. Na každé druhé stránce narazíme na slovo šukxx.

Jako nezlobte se na mě, ale S. Day nemohla být u psaní tohoto dílka střízlivá, stejně jako Amy, když se v knize objevila. Motanice, divná stylistika, žádný promyšlený děj. Byla to asi snaha o jakýsi erotický thriller, které frčely v 90. letech minulého století, ale velice nepovedená.

Druhý díl pořizovat nebudu a autorku píšu na seznam “nikdy více".

22.12.2023 2 z 5

Naše vina Naše vina Mercedes Ron

3,5/5*

Rozhodně se jedná o lepší počin než druhý díl, který byl vážně hrozný. Jsem tedy ráda, že jsem závěrečné části dala šanci.

Nejvíc jsem si užila prostřední úsek knihy, kde probíhal jakýsi souboj vůlí hlavních protagonistů - trochu byl cítit vibe Vicious. Nejméně se mi pak líbila závěrečná část textu, která se nebezpečně podobala Padesáti odstínům svobody.

Některé věci byly dost nelogické. Zejména to, že najednou Noah nevadí Nickovo občasné násilné chování, kvůli kterému v minulém díle okamžitě vyletěla a měla hysterák . Co se mi naopak líbilo - Nickovo dlouhotrvající odhodlání jít dál a zapomenut na minulost.

Otázka toho, kolik by mělo dítko v jakém měsíci vážit mě, zrovna osobně, netíží tolik, jako mnoho recenzentek, takže k tomu se vyjadřovat nebudu. Snad jen toliko, že dneska je každý odborník - na hokej, na děti, na politiku, na kinematografii a, nedej bože, aby měl někdo rozličný názor .

Závěrem napíšu jen to, že první díl byl nejlepší a tam jsem si Noah i Nicka zamilovala. Přesto jsem ale zvědavá na dva navazující filmy a uvidíme, jak se s tím tvůrci popasují.

18.12.2023 3 z 5

Darling Venom Darling Venom Parker S. Huntington

5/5*

“To those walking the edge of the roof, dont do it."
“And to those who make them, good luck surviving yourselves."

Dala bych i milion.

Jsem nadšená a knihu řadím mezi nejlepší za tento rok, a to jsem letos přečetla vážně hodně dobrých věcí.

Opravdu dlouho mě žádná kniha nepřikovala k židli a nenutila otáčet stránku za stránkou. Když jsem od textu musela odcházet byla jsem vyloženě naštvaná a těšila se až budu mít zase možnost ponořit se zpět do těch dokonale napsaných řádků.

Tahle kniha vám naprosto zlomí srdce, přesto ji nebudete chtít odložit, nikdy. Po celou dobu četby budete mít husí kůži a nebudete vědět, jaké emoce právě zažívat, jelikož se jich ve vás bude mísit mnoho. Na tento příběh dlouho nezapomenu a budu si ho s sebou nosit ještě drahnou dobu. Teď už jen poskládat dohromady moji roztříštěnou duši a mysl.

Interakce mezi hlavními postavami byly bolestné, ale krásné, a jelikož je kniha celkem rozsáhlá mohla obsáhnout mnohé, nic nebylo podáno útržkovitě a zkratkovitě, ale naopak vidíme uvěřitelný vývoj postav. To, jak se Tate seznamoval se svým bratrem, prostřednictvím Charlotte, bylo naprosto úžasné a zničující. Jedná se o opravdu krásnou slow burn romantiku, kde dva sdílejí stejný smutek a vinu.

Prosím věnujte pozornost trigger warnings: sebevražedné myšlenky a dokonaný skutek, ztráta a zármutek, drogová závislost, šikana, násilí, psychické problémy, smrt blízkých, vina, sebepoškozování, opuštění dítěte, alkoholismus, zdravotnický obsah

Někdo může mít problém i s věkovým rozdílem ústřední dvojice, ale za mě tedy 12 let není nic strašného - Charlotte je 22 a Tateovi 34.
A pokud jste upjatí a chcete neustále někoho žalovat a něco hrotit, tak to radši nečtěte, nebo alespoň přeskočte scénu, kdy je Charlotte poprvé u gynekologa ;) - protože některé ty recenze jsou úplně mimo realitu, bože.

“Show me a family of readers, and I will show you the people who move the world."
Napoleon Bonaparte

08.11.2023 5 z 5

Icebreaker: Keď sa ľady lámu Icebreaker: Keď sa ľady lámu Hannah Grace

5/5*

Čteno v originále.

Spicy as hell.
Rozkošná obálka.

Trigger warnings: konsensuální explicitní sexuální scény, problémy spojené s příjmem potravy

Velmi dobře napsané sportovní romantické drama s nádherným příběhem. A je k neuvěření, že původně se jednalo o produkt samonákladu.

Naprosto chápu humbuk, jenž se strhl okolo téhle knihy.

Snaha prosadit se ve vrcholovém sportu + obtíže s tím spojené -) finance, hlídání jídelníčku a zdravého životního stylu (občasné pitky s kámoši a vyprošťováky z mekáče se nepočítají :) ), strach z neúspěchu - terapie, migrény, zdravotní komplikace, rodinná úskalí.
Vysoká škola a navazování vztahů napříč spektrem různých osobností s různými životními zkušenostmi a plány do budoucna.

Jeden vtípek (spíš pomsta), který se vymkne a nutná spolupráce mezi krasobruslaři a hokejisty v rámci tréninků na jednom zbylém stadionu. Poznání a porozumění. Sdílení snů, plánů a vytvoření pravých přátelství. Pomoc, když člověk potřebuje, a to i z neočekávaných míst.

Jiskření a intimní scény ústřední dvojice jsou top strop! Tohle fakt neumí napsat každý a autorka to dala jako královna. Je to originální, neotřelé a velmi smyslné, oprošťující se jakýchkoliv vulgarit, přesto velice eroticky laděné se správnou příměsí vtipu. Jejich budování vztahu je jednou z nejkrásnějších věcí, co jsem četla.

Všechny postavy jsou výborně napsané a ty břitké, komické dialogy, ach - někdy jsem se smála z plna hrdla a chrochtala jako Anastázie :-D. A Henry je nejbožejší!

Nečekala jsem od knihy nic a dostala všechno. Moc doporučuji!

Podobná tematika: Ledové ostří.

Kniha je první ze série Maple Hills a já už si na seznam píšu i díl druhý- Wildfire, který bude sledovat příběh Russe (ten nám v jedničce trochu přispěl k rozruchu ohledně uzavření arény hokejistů ;) ). Děj je zasazen do táborového prostředí a anotace vypadá slibně.

04.11.2023 5 z 5

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

4,5/5*

Opět jsem nadšená. Ten svět je tak geniální, brutální a stále skrývající tolik nepoznaného.

Konec je otevřený a já jen doufám, že nebudeme muset čekat zase další rok - dílů je šest, bylo by fajn, kdyby vyšly za rok alespoň dva - tohle dobrodružství si chci vychutnat v rodném jazyce.

Postavy jsou geniální. Poznáváme zde i nové tváře - Kiliána, který je sice zajímavý, ale Warwick je prostě jen jeden - jeho dějová linka se nám zde trochu více otevřela a můžeme nahlédnout blíže do motivů, pro které zradil Brex v minulém díle. Také trochu víc poznáme revoluční hnutí a jeho členy a prozkoumáme víc dopodrobna náklad, jenž Brex ukradla z vlaku, pročež v minulé části skončila v nechvalně známé věznici.

Pouto mezi ústřední dvojicí je zas a znovu napjaté a nabité energií, ale už se celkem těším až to ve třetím díle přejde z roviny imaginární do té tělesné, protože tohle je vážně utrpení :D.

Celý druhý díl prostupuje akce, která ani na chvíli nepoleví. V mezerách mezi boji se můžeme pobavit s Opiem a Mrňouskou, kteří jsou k popukání :D. Opie a jeho převleky a historky s vysavačem a Mrňouska a její výlety do houbičkového království jsou legendární :D.

Jestli příští rok vyjde zase jen jedno pokračování, tak už na to asi kašlu a půjdu do anglické verze . Vždyť už jsou venku všechny díly a nemají jako Maas tisíce stránek ne . Tak by ten překlad mohl jít rychleji..a zvláště teď, když autorka navštíví ČR v rámci HumbookFestu .

08.10.2023 5 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

4/5*

“ i záporné postavy mají city”

Zaporáky mám radši než kladné hrdiny, takže tenhle aspekt knihy byl super. Vše se točí okolo pomsty, kterou si už jako malý chlapec předsevzal James - viděla jsem v tom dost podobnost s Kazem ze Šesti vran. Taky se mi moc líbil bratr hlavní hrdinky, velký introvert.

Příběh byla taková klasika bad boy a hodná holka, ale nenudí to. O pikantnější scény taky nebylo nouze a vyústění děje bylo zdařilé. Autorku si píšu na seznam.

04.10.2023 4 z 5

Koruna osudu Koruna osudu Amo Jones

3,5/5*

Můžete život nesnášet, stejně ho však musíte žít.

Druhý díl je o něco lepší než ten první. Přesto je to přeháňka a dost věcí tam haprovalo. Četlo se to ale lehce a postavy byly zajímavé. Nicméně Amo Jones má lepší knihy.

31.08.2023 3 z 5

Osudové pouto Osudové pouto Elizabeth Briggs

(SPOILER) 4/5*

Malé spoilery zahrnuty. Pokud ještě nemáte přečtený první díl, čtěte jen na vlastní nebezpečí.

První díl vlkodlaků zvěrokruhu mě chytil hodně, a tak jsem nutně potřebovala vědět, co bude dál a čekat na český překlad je prostě utrpení .

Druhý díl navazuje přesně tam, kde jednička skončila. Rozjíždí se pomalejším tempem, kdy prvních cca pár desítek stran je hlavní hrdinka v zajetí. Pak ale nastane okamžik rituálu spojení a přichází odkrytí jednoho dost tabuizovaného tajemství.

Od této části to začíná být zajímavé a akční, místy samozřejmě peprnější - u dvojky se připravte, že eroticky laděných scén přibude a nabudou také více, jak to jen kulantně říci, primálního charakteru . V průběhu čtení se odkryjí i další věci - kupříkladu, co se stalo s bratrem hlavní hrdinky, pravda o rituálu párování, úmysly smečky lvů (byť motivy slunečních čarodějek ještě zůstávají skryty), vetší povědomí ohledně individuálních schopností smeček, kam se poděly měsíční čarodějky také hledání spojenců tady není tak strašně dull jako tomu bylo u druhého dílu Holubice a had -) Krev a med. Asi tomu napomáhá i fakt, že jednotlivé díly nejsou příliš rozsáhlé a udrží tak vaše napětí po celou dobu.

Moc se mi líbil aspekt nutnosti smečky hadonošů otevřít se znovu světu, přičemž, pokud by se tak nestalo, došlo by k jejímu pomalému vyhynutí. Připomnělo mi to Čas čarodějnic a úmluvu, která zakazovala mimodruhová partnerství.

Konec je opět otevřený a infarktový.

Už jsem si opatřila i navazující dva díly a hodlám je co nejdříve pokořit. Člověk holt musí vědět, jak to dopadne .

27.08.2023 4 z 5

Miláčkové z metra Miláčkové z metra Kate Spencer

3/5*

Neurazí, ale ani nenadchne.

Čekala jsem víc vtipných momentů, jelikož k tomu námět přímo vybízel (začátek knihy je totiž celkem k popukání). U romantické linky mi taky přišlo mnoho věcí na sílu. Ústřední dvojice se setká jen párkrát, s několika kratšími rozhovory, a už se milují ?!

Je to vyloženě odpočinková literatura, kde není nutné zapojovat mozkové závity, a na dovolenou bych ji klidně doporučila. Také se jedná o takovou tu super moderní věc, kde se každý může s nějakou postavou ztotožnit (zastoupeny jsou všechny gendery a velká většina postav jsou vegetariáni, vegani, ochránci planety s vlastními komposty ve velkoměstě, používající menstruační pomůcky z bio bavlny a nekoukající na, z dnešního hlediska, problematické filmy ), ale senzací bych určitě tuto knihu nenazvala. Bylo to milé, ale vcelku zapomenutelné. Trochu mi to připomnělo nedávno přečtenou knihu - Knihomolové.

Zajímavým aspektem knihy bych nazvala zkoumání DNA a nalezení rodinných kořenů a proces hledání sebe sama. Také zaujme jistá bezprostřednost hlavní hrdinky, která učaruje i věcnému workoholickému kořenovi, jakým je Hayes.

A má to fakt hustou obálku a ořízku - dobrej marketingovej tah!

26.08.2023 3 z 5

Tři hříšná tajemství Tři hříšná tajemství Nikki Sloane

3,5/5*

Chcete vypnout a zapomenout na dlouhý, vleklý týden u odvážné knihy s příměsí tajemna a erotiky? Pak bude tahle kniha přesně pro vás.

Myslím, že víc psát ani nemusím ;).

PS: Není nutné číst předchozí díly pro požitek z tohoto.

03.06.2023 3 z 5

Sparrow Sparrow L. J. Shen

4/5*

Opět moc krásný a emočně nabitý příběh.

Shen je v rámci žánru sázka na jistotu, u níž naleznete zajímavé snadno oblíbitelné postavy (přestože mužské protějšky jsou vesměs arogantní nabobové - ale kdo by je nemiloval ).

Jedná se o velmi dobrý odpočinkový román, který slupnete jako malinu, a přesto nezapadne mezi ty tisíce jiných.

Zakončení příběhu působí nadějeplně snažíc se uzavřít nekonečný kruh pomsty a nenávisti. Což je v tomto vypjatém a našponovaném světě rozhodně bonusovým faktorem.

01.06.2023 4 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

3,5/5*

PŘEDSUDKY SI STRČTE DO ZADKU A NASEDNĚTE NA VLAK JMÉNEM HABIBI!

Nebylo to vůbec špatné, o to víc, že tohle dílko pochází z našeho malého československého rybníčku.

Zajímavé postavy, které nezapadají do žádných škatulek a jsou jednoduše svojské, přičemž po kapsách ukrývají nejedno tajemství. Velkým bonusem je, že autorčina kniha má nějaký přesah, což neplatí u všech těchto žánrových produktů.

Byť nesdílím až takové všeobecné nadšení, jako většina recenzentek, jsem ve výsledku s knihou spokojená a mnohé myšlenky, v knize vyřčené, si do mého nitra cestu proklestily, stejně jako do nitra Cassie. Vibes Velmi nebezpečných známostí taky nebyl k zahození ;).

Ohledně všech těch trigger warnings jsem čekala větší divočinu, ale chápu, že v dnešním světě je lepší upozornit asi na vše, protože vždy se najde někdo, komu dané věty či poselství a činy hlavních protagonistů nesednou, nebo ho dokonce urazí.

BTW: Ctihodný občan je skvělý film, který poukazuje na mnohé neduhy dnešní společnosti ;).

28.05.2023 3 z 5

Mé srdce je motorová pila Mé srdce je motorová pila Stephen Graham Jones

2/5*

V prvé řadě bych chtěla uvést na pravou míru tvrzení uvedené na přebalu knihy, že se jedná o hororový román, což tedy rozhodně není tezí pravdivou. Spíš bych tohle dílo zařadila do sféry psychologických románů s náznaky nadpřirozena v závěrečné části. Přeci jen velká část textu se odehrává v hlavě ústřední protagonistky.

Samotný příběh se tak nějak stále točil v kruzích a hlavní postava ze sebe sypala jedno slasherové moudro za druhým. Z velké části je kniha pouhým encyklopedickým přepisem těch největších hororových bijáků, které jsou provázány společným jmenovatelem - a to pomstou. Jakási touha po vendetě proudí i žilami hlavní postavy, Jade, které se v dětství něco stalo, a přestože se snažila zasunout tyto vzpomínky, co nejhlouběji to šlo, tak se prodraly zpět na povrch.

Od knihy jsem čekala něco naprosto jiného a jsem bezmezně zklamaná. Ke čtení jsem se opravdu musela nutit a emoce z příběhu ke mně nepronikly zhola žádné. Zakončení příběhu bylo hozeno do pléna bez jakéhokoliv ladu a skladu, autor si asi prostě řekl, zbývá mi už jen 40 stran, tak tady máte jednu urban legend, o které se Jade zmiňovala v jedné ze svých prací na historii :-(.

Postavy byly ploché a nudné. I když měly těžký životní úděl, nedokázaly ve vás probudit ani zbla jakékoliv náklonnosti či alespoň náznaku nějakých sympatií. Zajímavé se jevily snad jen stopy rasových prvků, které ale autor do hloubky nepitval. Text byl kostrbatý a hodně špatně čitelný. Spousta věcí nedávala žádný smysl. Za mě, se jedná o jedno z největších zklamání za tento čtecí rok.

PS: Netenčící se počet pracovního oblečení Jade na šňůře za domem byl až k neuvěření.

23.05.2023 2 z 5