Katka2382 Katka2382 komentáře u knih

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Zajímavý příběh.
Jedna rodina a tři naprosto odlišné pohledy na společný život.
Jako vždy čtivé a tajemné.

09.02.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Mě se kniha líbila.
Vážit si toho co člověk má bychom měli v každé životní fázi.
A nikdy není pozdě na to něco změnit.
A co mi víme co nás čeká až se ocitneme na druhém břehu.

05.02.2023 5 z 5

V plesových střevíčkách sibiřským sněhem V plesových střevíčkách sibiřským sněhem Sandra Kalniete

Velmi silný příběh dvou lotyšských rodin.V knize je moc pěkně popsána Lotyšská historie.
Bolševici se nezastavili před ničím a před nikým.Myslím že už nikdy nikdo nezjistí kolik lidských životů má toto zrůdné zřízení nasvědomí.
Kniha byla moc pěkně a čtivě napsána,jen mi trochu chyběl popis jejich životů po návratu do Lotyšska.

04.02.2023 5 z 5

Zajatcem ve své vlasti Zajatcem ve své vlasti Lev Emmanuilovič Razgon

Zase trochu jiný pohled na život v GULAGu.

01.02.2023 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Řekla bych, že kniha ma to nejlepší z knihy a film to nejlepší z filmu.
Jako první jsem viděla film a ke knize jsem se dostala až teď po letech.
Vždy stojí za to bojovat,i za cenu nejvyšší.

27.01.2023 5 z 5

Pandořina skříňka Pandořina skříňka Eva Tvrdá

Mě se to líbilo.
Kruh se uzavřel.

24.01.2023 5 z 5

1984 a Farma zvířat v jednom.
Narodit se v Severní Koreji,to fakt nechceš.

23.01.2023 5 z 5

Okna do pokoje Okna do pokoje Eva Tvrdá

Další krásné příběhy,tahle kniha se mi líbila snad nejvíc.Jen tedy příběh Bernardety byl pro mě trochu slabší,snad že šlo o velmi sobeckou osobu která si šla za svým i přes mrtvoly.
Z příběhů je vidět jak se lidé odpojili od víry a přestali být pokorní,což se ještě stále negativně odráží na celé společnosti.

23.01.2023 5 z 5

Třešňovou alejí Třešňovou alejí Eva Tvrdá

Opět krásné čtení.
Teď se jdu pustit do knihy Okna do pokoje.

17.01.2023 5 z 5

Dědictví Dědictví Eva Tvrdá

Krásné čtení.Tyhle příběhy obyčejných lidi mi moc baví.
Ač jsem ze Šumavy tak znám Hlučín,Petřkovice,Landek i Markvartovice,tátův nevlastní brácha žije s rodinou v Ludgeřovicích.Takže mi kniha byla o to bližší.

16.01.2023 5 z 5

Dobrodružství pana Wellingtona Dobrodružství pana Wellingtona Hana Bergmannová Klímová

Loni z jara se v našem městečku nově pojmenovávalo letiště a to po bývalém letci RAF Josefu Hubáčkovi,rodákovi z nedaleké Kdyně.A při té příležitosti byla v zázemí letiště i výstavka RAF kde jsem se setkala přímo s paní Hanou která zde prodávala tuto svou knihu(takže ji máme i s věnováním:)).
Mladšímu synovi se kniha moc líbila a nepamatuji se že by nějakou jinou knížku přečetl s takovou chutí a radostí.A navíc v něm zažehla i velký zájem o bojová letadla.
Dnes jsem si konečně knihu taky přečetla a jsem nadšená,je to v dětské literatuře opravdu výjimečný příběh.
Přála bych malým čtenářům více takových krásných a čtivých knih.

15.01.2023 5 z 5

Je to určitě zajímavá kniha, ale je fakt,že je psaná dost neuceleně až chaoticky.
Dozvíte se mnohé z historie KLDR,ale vyloženě o studiu tam moc není.
Autorčinu další knihu mám už několik týdnů zamluvenou v knihovně,tak snad se jí už brzy dočkám.

15.01.2023 4 z 5

Lekce chemie Lekce chemie Bonnie Garmus

Skvělý čtenářský zážitek.
Elizabeth mi vážně přirostla k srdci a bude se mi po ní stýskat.

Holky nedejme se :)

11.01.2023 5 z 5

Dirigentka Dirigentka Maria Peters

Skvěle napsaná kniha.
Čte se v podstatě sama,zhltla jsem ji za jeden den.

09.01.2023 5 z 5

Zulejka otevírá oči Zulejka otevírá oči Guzel Jachina

Jsou knihy které otevřete a plynule čtete.
A pak jsou knihy které vás od první řádky uchopí ba přímo pohltí a nepustí až do konce.
Jste prostě tam,přímo v knize.
A zjistíte,že i v pekle se dá poměrně šťastně žít a co pro jednoho znamená vězení pro druhého může být svoboda.Pro někoho konec a pro jiného začátek.
A takové jsou prostě knihy této autorky.

07.01.2023 5 z 5

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

No asi půjdu proti proudu,ale nijak mi tato kniha nenadchla.
Ani jedna hrdinka mi nebyla moc sympatická,spíše se obě(hlavně Naty) chovali dost dětinsky.Jako zeptat se člověka který byl v koncentráku zda byl taky vyčerpaný nebo hladový????To o KT nic nevěděla?
Přišlo mi to celé spíš jako dívčí románek.

Jo a plnoletost byla až do roku 1950 od 21 let,takže v 18 Eva byla stále jestě nezletilá.

07.01.2023 2 z 5

Děti Volhy Děti Volhy Guzel Jachina

No pane jo to byla ale nádhera.
První kniha nového roku a hned takový skvost.
Guzel si pohrává se slovy jako si řeka pohrává s kouskem dřeva a příbeh kolem vás plyne jako voda.
Na tak krásný a poetický jazyk jsem v knize už dlouho nenatrefila.
Teď tu přede mnou leží Zulejka a já tuším že ani u ní nebudu zklamaná.

A samozřejmě nemenší poděkování je pro pana Jakuba Šedivého za brilantní překlad.

04.01.2023 5 z 5

Nebe nad Jemenem Nebe nad Jemenem Tomáš Šebek

Zase jedna fajn šebkovina,tentokráte trochu kostrbatá a více technická.

03.01.2023 4 z 5

Jaká je cena člověka Jaká je cena člověka Jevfrosinija Kersnovskaja

Homo homini lupus,jak praví latinské přísloví.
Člověk člověku vlkem.
Přežít něco takového vyžadovalo,krom velké dávky štěstí,hlavně hodně velkou dávku vnitřní síly.A taky naděje,protože když ta není tak to už je prakticky konec.
Smekám před každým kdo to peklo prožil a přežil.

Frosinka mi bude chybět, už jsem si na ní nějak zvykla.

31.12.2022 5 z 5

Vězeň noci a mlhy Vězeň noci a mlhy Anne Blankman

No nebyla to špatná kniha,ale musim říct že Černobylské dívky se mi libily mnohem víc.

23.12.2022 3 z 5