Katka2382 Katka2382 komentáře u knih

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

Zajímavý životní přiběh.
Jen to zpracování mi přislo trochu méně povedené.

21.08.2022 3 z 5

Opravdu velmi zvláštní kniha,moje prvni od této autorky.
Je plná zajímavých myšlenek a přirovnání.

17.08.2022 4 z 5

Jan Werich – Král a rybář Jan Werich – Král a rybář Pavel Chrastil

Velké zklamaní.
Pan Werich byl bezesporu výborný vypravěč.To se bohužel nedá řici o panu Chrastilovi.
Kniha je taková o ničem.

17.08.2022 1 z 5

Porodní bábou navždy Porodní bábou navždy Patricia Harman

Určitě nejslabší kniha z celé série.Žádný velký děj jen spousta amerického patriotizmu.
A Patience mi v tomto díle lezla neskutečně na nervy.

16.08.2022 2 z 5

Vyšlapaná čára Vyšlapaná čára Sara Baume

Ze začátku jsem měla trochu problém se do knihy začíst,ale pak jsem se chytla a užila si to.
S hlavní hrdinkou jsem soucítila a trochu jí záviděla skvělou maminku.

14.08.2022 5 z 5

Paní Curieová Paní Curieová Ève Curie

Skvělá kniha o jedné z největších a nejsilnějších žen všech dob.
Dcera Eva nám velmi čtivou formou servíruje život své fenomenální "mamuly".
Vždy jsem ji obdivovala za její píli a houževnatost a hlavně za to,že se dokázala prosadit v čistě mužském světě.Vždyť třeba v Českých zemích mohla první žena vystudovat univerzitu až v roce 1901.
Byla to bezesporu nevšední žena a nezbývá než dodat:Klobouk dolů madam Curie,nežila jste nadarmo a ještě jste svou výjimečností inspirovala řadu dalších lidí.

Ve vydáni z r.1964 je i výborný doslov od Františka Běhounka.

10.08.2022 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Zajímavá kniha.O řeckých uprchlících jsem něco málo věděla, ikdyž mi nikdy nenapadlo o jejich životě víc přemýšlet.

08.08.2022 5 z 5

Spálená křídla Spálená křídla Karla Kubíková

Moc pěkné čtení.Autorka mi svým stylem psaní trochu připomíná Jaromíru Kolárovou,kterou mám taky moc ráda.
Andělu bych nesoudila,nikdo z nás se nechová vždy příkladně.Ten citový chlad k dětem určitě nebyl v té době ojedinělý.Jen mi bylo moc lito Ivy.

08.08.2022 5 z 5

Marie Curie-Skłodowská: Odvaha snít Marie Curie-Skłodowská: Odvaha snít Susanna Leonard

Určitě je to pěkná a čtivá kniha,ale styl vyprávění mi moc nesedl.
Přišlo mi to celé takové zrychlené a zjednodušené.

24.07.2022 3 z 5

Sestry Sestry Kamila Hladká

Moc zajímavá kniha s nevšedními rozhovory.

24.07.2022 5 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Čtivé a napínavé.

13.07.2022 5 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Tak dočteno.
Bylo to pěkné ačkoli dost náročné čtení,jen takové hodně smutné.
Bude se mi po nich stýskat po Eleně i po Lile.

01.07.2022 5 z 5

Ještě lepší než předešlý díl,s každou knihou se to čte líp a líp.
Jen Nino je tedy pěknej šmejd a nevěřím mu ani nos mezi očima.

26.06.2022 5 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Také mě se tento díl líbil víc.Jen mi neskutečně vytáčela Lila a Nino,oba sobečtí a bezohlední.A vůbec pořád nechapu proč Lenù tolik na Lile vysí?

22.06.2022 5 z 5

Anthropoid aneb zabili jsme Heydricha Anthropoid aneb zabili jsme Heydricha Zdeněk Ležák

No vzhledem k tomu,že se jedná o komiks a tudíš je zaměřen spíše na mladší generace je jasné ze pojetí nebude zcela podrobné.
Ale celkově se mi to líbilo a souhlasím,že alespoň děcka budou vědět "vo co go".

19.06.2022 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Moc pěkný.
Jen mi trochu překvapilo to zvláštní přátelství hlavních hrdinek.

14.06.2022 5 z 5

Poslední zelené údolí Poslední zelené údolí Mark Sullivan (p)

Jako jo,kniha je čtivá a příběh napínavý.
Ale minimálně jednu hvězdu musím ubrat za ty příšerné patetické a přehnané dialogy ve kterých si většina amerických spisovatelů tak libuje.O některých myšlenkových pochodech hlavních hrdinů ani nemluvě.
No je tam pak ještě spousta drobností a nelogičností co mě zaráží,ale o tom se nebudu rozepisovat,to ať si každý posoudí sám.

09.06.2022 4 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Juj... takto byla jízda.Knihu jsem zhltla za jeden den,je tak čtivá že jsem se prostě nedokázala odtrhnout:).
Je to má prvni kniha od této autorky,ale myslím ze určitě ne poslední.

04.06.2022 5 z 5

Gump & Co. Gump & Co. Winston Groom

No,řekla bych že se to asi úplně nepovedlo.
Film se kvělej,má nějakej rámec,příběh a poselství. Ale ty 2 knihy mi přijdou takový dost chaotický.

03.06.2022 2 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Film i kniha super,ale ten film asi trochu víc.

01.06.2022 5 z 5