Katka2382 Katka2382 komentáře u knih

Sašenka Sašenka Simon Sebag-Montefiore

No nevím,ale mě teda Sašenky nebylo ani trochu líto.Ani jako mladé rozmazlené šlechtičny,ani jako hýčkané,přepychem obklopené manželky.Nebylo mi lito ani Váni,jejího manžela,vysoce postaveného čekisty který bez zkrupulí týral a vraždil mnohdy nevinné lidi.A nebylo mi ani moc lito jejich dětí.Kniha nebyla špatná,ale zase žadný zázrak se taky nekonal.Spousta dialogů byla značně nerealná stejně jako mnohý děj,především v poslední části.

17.05.2020 2 z 5

Komu zlatá brusle? Komu zlatá brusle? Ilona Borská

Četla jsem ji jako malá holka a moc se mi líbila.

Kdo zachránil jeden život Kdo zachránil jeden život Ilona Borská

Další krasná kniha o zajímavé a silné osobnosti.Bohužel opět zapomenuté.

Hanka v Paříži Hanka v Paříži Ilona Borská

Takové dívčí počteníčko,četla jsem ji jako holka a líbila se mi moc.

Otcem i matkou proti své vůli Otcem i matkou proti své vůli Zdena Frýbová

Četla jsem ji kdysi dávno, ale nedočetla.Rozmazlený a rozcapený děti nějak nemusím.

15.05.2020 1 z 5

Robin Druhý a jeho rodina Robin Druhý a jeho rodina Zdena Frýbová

Jo jde to,člověk to musí číst s trochou nadhledu.Ale první díl byl prostě lepší,to bez debat.

15.05.2020 4 z 5

Jsi mrtvej, tak nebreč Jsi mrtvej, tak nebreč Josef Klíma

Moc pěkná a čtivá kniha.Má takovou zvláštní atmosféru.

Holčička, kterou tam nechali Holčička, kterou tam nechali Roxanne Veletzos

Velmi čtivý,dojemný příběh.

14.05.2020 5 z 5

Cirkus Humberto Cirkus Humberto Eduard Bass (p)

Moc pěkné.Mě osobně se líbí jak kniha tak seriál,u něj je veliké plus ta úžasná nezapomenutelná hudba.

Jak přežít rodinnou pohodu Jak přežít rodinnou pohodu Jiří Siegel

Příjemná a čtivá oddechovka.

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Každá země má své hrdiny,my na ty své bohužel dost zapomínáme.Krásně napsaný příběh lidské statečnosti.

Král Šumavy Král Šumavy Rudolf Kalčík

Tahle kniha se prostě musí číst s určitým nadhledem jinak to nejde.Myslím,že kniha i film věrohodně líčí dobovou atmosféru.

14.05.2020 3 z 5

Jako bychom dnes zemřít měli Jako bychom dnes zemřít měli Miloš Doležal

Skvěle sepsaný životní příběh asi nejznámnějšího českého kněze.Jen mi z toho bylo tak strašně smutno.

7000 dní na Sibiři 7000 dní na Sibiři Karlo Štajner

Skvěle napsaná kniha.

Kam až mě nohy donesou Kam až mě nohy donesou Josef Martin Bauer

Úžasný příběh lidské houževnatosti,strhující a dechberoucí vyprávění německého zajatce na cestě za svobodou.Skvěle napsaná a čtivá kniha.

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Sławomir Rawicz

Dobrodružná a napínavá kniha.Obdivuji houževnatost lidského ducha.

Pražský tanec smrti Pražský tanec smrti Olga Von Barényiová

No tak to byl fakt masakr.Jako jo věřím že nebylo jen hodných čechů,tak jako nebylo jen zlých němců a že se češi mstili.Ale toto je vyloženě nenávistná,jednostranná rozporuplná kniha.

14.05.2020 2 z 5

Cena svobody - Život Angličanky v Praze Cena svobody - Život Angličanky v Praze Rosemary Kavan

Krásná kniha.Paní Rosemary opravdu neměla na růžích ustláno,ale prala se se životem velmi statečně.

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Prostě klasika.

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Už je to sice nějaký rok co jsem ji četla,ale je to naprosto skvělá knížka.Vřele doporučuji k přečtení.