Kerberos Kerberos komentáře u knih

Tajomný závoj Tajomný závoj Dominik Dán

Tento díl se mi zdál ze začátku zdlouhavý - možná proto, že jsem ho poslouchala . Bylo tu více zápletek a ne všechno se objasnilo. Autor nás asi chce navnadit na další díl.

21.07.2022 4 z 5

Lichožrouti Lichožrouti Pavel Šrut

Koupila jsem vnučce a společně jsme pročetly, nápadité, dobrodružné. Už ten nápad - ponožky se ztrácí všude.

10.07.2022 5 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Zajímavá detektivka ,krásné prostředí ,staré křivdy , msta. No nakonec to bylo všechno trochu jinak, autorka si s námi pěkně pohrála.

23.06.2022 4 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Zajímavý problém cikánské kletby, spravedlivé potrestání viníků. Nemyslím, že je problém tloušťky, sobectví, nepostižitelnosti mocných je jen v americkém prostředí. Poučná kniha, téma msty se nakonec úplně obrátí.

30.08.2021 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Kvalitní psychotriler se sympatickým detektivem Frostem.Měla jsem určitá podezření,která se naplnila, co s týká rodinných příslušníků.Chystám se číst další díl.

29.10.2020 5 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Knížka,kterámi tématicky velmi sedla.Historie jedné rodiny odehrávající se v minulém století v okolí Brna.Nejedná se o příliš šťastný příběh.

13.04.2024 5 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Kniha mě překvapila,protože jsem čekala něco jiného,víc Gruzie,čokolády a míň Sovětského svazu.Velmi obsáhlý historický román popisující několik generací jedné rodiny v průběhu jednoho století.Těžké osudy a tragické konce .

09.02.2023 4 z 5

Druhé království Druhé království Rebecca Gablé

Našla jsem novou autorku skvělých historických románů. Příběh Cadmona z Helmsby, který žije určitou dobu na normanském dvoře Viléma Dobyvatele, po jeho boku jako překladatel nás provádí událostmi té doby a jeho postoje se mění. Bude muset udělat plno ústupků proti svému přesvědčení aby vymohl pro svou rodinu navrácení majetku .Jdu shánět další knihy.

15.09.2022 5 z 5

Morový testament Morový testament Vlastimil Vondruška

Po delší době díl se kterým jsem spokojená. Ota a Diviš chtějí studovat a jsou vtaženi do vyšetřování vraždy italského studenta, bandy okrádající mladé muže. Pomáhají mladé ženě, která přišla o dědictví. Případy spolu souvisí.

20.03.2022 5 z 5

Otčina Otčina Robert Harris

Poslouchala jsem rozhlasovou hru, skvělé zpracování. Fiktivní prostředí, šedesátá léta v Německu, které vyhrálo válku a Hitler ještě žije. Boj komisaře vyšetřující zločin s státní mašinerií. Hlavní roli krásně namluvil Jiří Vyorálek.

11.02.2022 5 z 5

Bremeno minulosti Bremeno minulosti Dominik Dán

(SPOILER) Dva rozdílné případy. Zavražděný profesor, který zneužíval své postavení a nalezená kostra neznámého muže.Oba případy by chtěli nadřízení ututlat. Příjemné čtení na dovolené.

04.07.2021 5 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Panský dům se mi sice líbil více, ale první díl je teprve úvod. Příběh baronky Franzisky ,která chce získat zpět rodinné sídlo, opravit jej se svou vnučkou ,pochopit některé události z minulosti. Prožije zbytek života s mužem, kterého milovala před padesáti lety?

24.05.2021 4 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Msta zlobou zaslepeného člověka,který zneužívá všech životních ran.které Kim v jejím životě potkaly.Je dobré mít přečtené předchozí díly,jsou tu souvislosti.Kim stojí hodně sil, aby se se situací vyrovnala.

19.02.2021 5 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Moje první kniha od tohoto autora,napínavý psychologický příběh s detektivní zápletkou.Určitě si časem přečtu i další jeho knihy.

01.02.2021 5 z 5

Když krev promluví Když krev promluví Dana Stabenow

Babička pověří Kate vyšetřením podezřelého umrtí jedné z členek rady Aljašské federace.Velmi smutný díl,nevyšetřuj blízké pokud se nechceš dovědět bolestivou pravdu.

13.04.2023 4 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Skvělá série,v každém díle se řeší mytologie mayská,řecká a nejvíc egyptská,masoví vrazi a zkoumání psychopatů .Ve tředím díle velká překvapení,ale závěr mě zrovna nenadchnul.

02.03.2023 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Kniha by se měla jmenovat pochod smrti.Drastické,co vede účastníky k tomu,že chtějí postoupit něco takového, když ví,že většinu čeká smrt.

24.01.2023 5 z 5

Jan Žižka Jan Žižka Petr Čornej

Shlédla jsem film Jan Žižka /mimochodem pěkná sra.../ a musela jsem si přečíst jak to bylo. Kniha je skvělá, velmi obsáhlá a jen potvrzuje co jsem kdy o Žižkovi četla. Velmi poučné a když přeskáčete všechny odkazy na odbornou literaturu, tak se dostanete pod osm set stran.

24.11.2022 5 z 5

Pocit hanby Pocit hanby Linda Castillo

Na amišské prostředí hodně krvavý díl plný vražd. Napínavé od začátku až do konce.

15.03.2022 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Kniha je velmi napínavá,srovnávala jsem s Kukačkami,které jsem četla nedávno.Jine zahraniční prostředí, tvrdé boje mezi rodiči,dokonce jde i o život.Sympatizovala jsem s jen jednou rodinou.A konec nebyl až takový happyend jak tu někdo psal.

03.02.2022 5 z 5