kerr.cani kerr.cani komentáře u knih

Procitnutí Procitnutí Lisa McMann

Ze začátku jsem si myslela, že to ani nedočtu. Došla jsem na čtyřicátou stránku, zaklapla jí a zařekla se, že jí číst nebudu. Jenže jsem se na pláži nudila a tak jsem vzala knihu znovu do ruky a musím říct, že jsem za to byla velmi ráda. Knížka mě zaujala, byla to příjemná oddychovka, byla zajímavá, téma opravdu neotřelé. Sice tomu chyběla nějaká větší zápletka, ale příběh byl poutavý a přečetla jsem ho jedním dechem. Určitě si knihu přečtěte, dávám si jí do doporučených, stojí to za to si jí přečíst a těším se na další díly :-)

23.07.2014 5 z 5

Je to jenom sranda Je to jenom sranda Blanka Luxová

Tahle kniha byla všechno, jenom ne sranda. Soutěž krásy a talentu donutí studenty přihlásit se z různých důvodů - nedostatek peněz, touha po popularitě, nebo respektu. Rozhodně to ale není jednoduchá cesta, protože se každý ze tří hlavních postav potýká v osobním životě s vlastními démony.
Já to překombinování naprosto chápu - kniha nemá být příběhem dokonalých, psychicky vyrovnaných, instagramově krásných lidí. Má být příběhem, který poodhalí strachy a bolesti, které si lidi v sobě nesou. Ať už je to PPP, vitiligo, toxická maskulinita, nebo špatný rodinný stav. Nutno podotknout, že velkou roli v tomto porovnávání se v této knize (i reálném životě) má i šikana. Zřejmě to byla pro mě nejhorší část knihy. Hnusné posměšky a nadávky, které člověk slyší od ostatních, a pak si je tak nějak přivlastní a začne jim věřit.
Kniha má tak dvě dějové linie, které se mezi sebou proplétají - soutěž, ve které chtějí tři hlavní postavy uspět, a jejich osobní životy, vyprávěny v přítomnosti, ale i v minulosti. Jediné, co mě ma knížce zarazilo, byla slepota lidí vůči Sam, která trpěla PPP. Dostala se na 36 kg a nikdo ze spolužáků nic neřekl - uměla to dobře skrývat? Nosila velké mikiny a volné kalhoty? Jak je možné, že si toho nikdo nevšiml? A občas mě zaskočil anglický výraz, který by se ale určitě dal přeložit do češtiny a i se používá - ale je pravda, že dnešnímu slangu na střední už nerozumím a možná, že se právě ty zmíněné anglické výrazy prostě mezi studentama používají víc.
Kniha by měla být povinnou četbou na SŠ. Několikrát jsem u ní brečela. Byla emotivní, hořká a silná.

29.07.2024 4 z 5

Výzva sluneční královny Výzva sluneční královny Nisha J. Tuli

Dejte dohromady ACOTAR, Selekci a Hunger games a vyjde vám tato kniha. Deset dívek soutěží na život a na smrt - Respektive soutěží o to, stát se manželkou Slunečního krále a získat úžasnou moc a magii.
Lor, Hlavní hrdinka příběhu, která je po několik let uvězněna v žaláři, je unesena a přivedena do pro ní naprosto cizí země. Nikdo jí nic nevysvětlí, všichni jsou k ní přespříliš milí a ačkoliv v jednu chvíli zuří a žadoní o vysvětlení, proč jí unesli a co s ní plánujou udělat, v druhé chvíli nemůže odolat králi, naprosto okouzlujícímu a sexy alfasamci, který se po ní sápe od první chvíle, co ji spatří a rozhodně nešetří komplimenty na její osobu, ačkoliv ji vůbec nezná.
Jednotlivé výzvy, kterých se uchazečky účastní, za mě nebyly napsány rozhodně nijak napínavě, Lor měla procházet jakýmsi výcvikem, ačkoliv o tom v knize moc zmínek vlastně nebylo. Nemůžu si pomoct, ale král Atlas byl za mě divně slizká postava, která byla od začátku svým chováním k Lor podezřelá, Lor zase byla svým charakterem pro mě naprosto nepochopitelná - když si představím, že bych byla unesená do cizí země, kde by mě v podstatě bez vysvětlení šupsli do nějaké jejich zvrácené výzvy o post královny, necítila bych ke králi (tedy k pořadateli) lásku ani chtíč a jakési pouto, které ona zřejmě cítila.
Kdybych nečetla knihy, které jsem zmínila na začátku, možná bych ten názor měla poněkud jiný, ale takhle jsem v knize jednoduše nenašla nic nového a necítila jsem tem wow efekt. Nemůžu dát víc než dvě . Až vyjde druhý díl, zkusím, jak bude pokračovat, ale tohle za mě bohužel slabé.

17.07.2024 2 z 5

Unesená Unesená Elizabeth Gilpin

Pravdivý příběh vyprávěný dnes již dospělou a úspěšnou ženou o jejím dospívání, kde rodiče nechali převzít ruku nad výchovou “nápravné zařízení pro děti a dospívající. Nebylo to poprvé, kdy jsem o těchto šílenostech slyšela - doporučuji dokument od Netflixu s názvem Nepolepšovna, kde se dozvíte naprosto přesně, jak tento systém fungoval a že šlo jen o past na rodiče, jak z nich vytáhnout co nejvíce peněz, zatímco jejich děti v podstatě bojovali o vlastní život.

Samotný příběh byl vyprávěný až z podivem dobře, protože autorka dokázala skvěle popisovat z pohledu patnáctileté dívky a bylo pro mě překvapením, kolik pocitů a drobností jsi ze své minulosti pamatuje. Kniha se i přes své velmi smutné téma četla opravdu dobře a rychle. Po celou dobu čtení jsem se nejvíc těšila na nějaké ohlédnutí zpět do minulosti a i na to, jak toto trauma z dospívání ovlivnilo její dosavadní život. Toho jsem se ale ke své smůle bohužel vůbec nedočkala, protože závěr obsahoval jen pár stran, které ale vůbec neodpověděly na otázky, které jsem si kladla po celou dobu čtení já. Odpustila rodičům? Dokázala se s nimi nadále bavit, bavila se s nimi někdy o tom, co si prožívala? Napadlo jí školu zažalovat, nahlásit to? Kniha slibuje její pohnutou cestu z traumatu, kterou jsem tam ale vlastně nenašla - nebo aspoň ne v takové míře, aby mě uspokojila a zodpověděla na mé (poměrně zásadní, řekla bych) otázky.
Knize dávám tři , protože ano, bylo to zajímavé čtení, příběh rozhodně traumatizující, ale pro mě nic, k čemu bych se v budoucnu vrátila.

17.07.2024 3 z 5

Seminář Seminář Mats Strandberg

Skupina kolegů přijede do chatové osady uspořádat seminář o kontroverzním stavebním projektu, který vzbuzuje různé pocity jak u místních obyvatel, tak u zaměstnanců.
První polovina knihy poodhaluje problémy, které panují mezi kolegy, také ale jejich tajná přání, nesnášenlivost, nebo naopak tajnou lásku. Musím přiznat, že první polovinu knihy, tedy asi 200 stran, jsem měla smíšené pocity ohledně toho, zda pokračovat ve čtení, nebo knihu odložit. Nemohla jsem se začíst, byla jsem zmatená z toho, co si kdo myslí, kdo to vůbec zrovna je, postavy byly jen málo vykresleny a měla jsem pocit, že o nich vlastně vůbec nic nevím. Když pak v druhé polovině knihy začal ten masakr, nedá se říct, že by mě to zasáhlo tolik, jako kdybych si stihla k postavám vytvořit nějaký vztah.
Ke konci to ale byla pořádná smršť a nemohla jsem se odtrhnout, takže jsem knihu přečetla za dva večery - a ten druhý si náramně užila.
Nedokážu dát knize víc, jak tři hvězdičky, protože ačkoliv byl závěr a ta hororová část velmi dobrá, první polovina knihy se za mě moc táhla a neodnesla jsem si z ní tak příjemný zážitek, jako kdybych už od začátku byla do knihy ponořená stejně, jako na konci.

03.07.2024 3 z 5

Dobré vibrace, dobrý život Dobré vibrace, dobrý život Vex King

Moc příjemné čtení. Na to, že mám poměrně dost knížek tohoto typu přečtených a nové mě nebaví, protože člověk zjistí, že se prostě po nějaké chvíli opakují, tato mi přinesla do mnoha situací jiný vhled a můžu jí doporučit :)

02.07.2024 4 z 5

Bokovka Bokovka Barbora Vajsejtlová

Zajímavá knížka, četla se dobře, ale konec mě zklamal - v podstatě to skončilo ve chvíli, kdy to mohlo velmi dobře začít. Nebo aspoň pokračovat. Konec mi celý dojem z knihy trochu pokazil.

24.04.2024 4 z 5

Adelaide Adelaide Genevieve Wheeler

Nejlepší kniha, kterou jsem za dlouhou dobu četla. Adelaide potká Roryho, který působí jako její vysněný princ z Disneyovek. Okamžitě pro něj začne dělat první poslední, aby ji měl rád. On se k ní ale nechová úplně hezky a zamilovaně a v malých náznacích pomalu člověku začne docházet, že to asi z jeho strany nebude úplně pravá láska. Nešťastná událost pak ovlivní oba dva a jejich vztah se začne ubírat směrem, který se Adelaide nelíbí. Dost se trápí, dost snáší, stále se snaží dělat vše, co mu na očích vidí - a že byla opravdu pozorná a rozhodně bych se chtěla některými jejími činy inspirovat. Hluboká kniha plná citů, zklamání, sebepoznání. Ještě dlouho nad ní budu přemýšlet.

02.04.2024 5 z 5

Neodpovídej Neodpovídej Lucie Bechynková

Lucka, kterou pravděpodobně mnoho z vás může znát z podcastu Opravdové zločiny, mi ohromně jako člověk sedí. Mám ráda její humor a OZ poslouchám právě i pro ty holčičí okecávačky, které jsou součástí. Když vyšel její první detektivní román, věděla jsem, že jí chci mít doma, protože chci Lucku podpořit (a do knihovny jsem jí vzala taky!).
Prvních pár stran jsem si zvykala na její styl psaní, který se přibližoval spíše vyprávění kamarádce. Na tento lehký, přátelský styl si ale šlo rychle zvyknout a kniha se mi četla opravdu dobře. Celý příběh se dělí na několik dějových linek, které spolu zdánlivě na první pohled nesouvisí, což mě ale nutilo víc přemýšlet nad tím, kde se protnou. Jedna z nich ale zůstane vlastně otevřená i na konci, což mě trochu mrzelo, čekala jsem nějaké vyústění, ač to vlastně nebylo v konečném důsledku pro děj důležité. Kniha se dotýká online seznamek, což je dost aktuální téma a vlastně jsem nenarazila na podobnou knihu, takže knihu hodnotila kladně. Jediné, nad čím jsem se po přečtení pozastavila, bylo snad jen to, že vrah přišel tak nějak z čista jasna. V průběhu knihy nenasvědčovalo nic tomu, kdo by vrahem mohl opravdu být, nebyly tam žádné náznaky, takže to vlastně bylo ke konci dost překvapení - což není vesměs nic špatného, příběh jako takový byl dost svižný a čtení bylo příjemným zážitkem.
S radostí si přečtu další detektivku a knížku doporučuju jako fajn odreagování na dva večery.

29.01.2024 4 z 5

Mágové a šarlatáni Mágové a šarlatáni Jiří J. Linhart

Kniha se četla lehce, má i moc pěkný, malý formát, takže ideální do kabelky :D Líbilo se mi prolínání dvou dějů, ale upřímné po skončení jedné části knihy (nechci spoilerovat, týká se Fabricia) mi přijde, že už to tak jako došlo do toho bodu, kdy by ta kniha klidně mohla být uzavřena, i když by to pak nedávalo smysl s tím propojením současnosti. Každopádně posledních pár stránek už jsem spíš tak jenom jako přeběhla, dávám 3/5, protože byla příjemná, ale ne natolik, abych z ní byla úplně unešená.

21.09.2023 3 z 5

Atómové návyky Atómové návyky James Clear

Kniha mi přijde jako takový fajn odrazový můstek pro kohokoliv, kdo chce začít s četbou tohoto typu knih a kdo chce začít měnit svůj život. Já jsem takových knih k rozvoji osobnosti přečetla pravděpodobně až moc, protože už jsem se nic nového nedočetla, ale to není vinou autora, jako spíš toho, že už toho mám prostě načteno příliš :)
Knihu proto nehodnotím, každopádně napsaná je hezky, čte se lehce a obsahuje shrnutí na konci každé kapitoly.

16.06.2023

Láska naslepo Láska naslepo Lauren Layne

Moc pěkná, oddechová knížka. Pěkné prostředí, fajn postavy, doporučuju :)

09.01.2023

Temnou chodbou Temnou chodbou Lois Duncan

Knihu jsem si vybrala, protože mám ráda témata z internátních škol. Neměla jsem tušení, o čem kniha bude, schválně jsem si moc recenzí nepročítala. A vlastně knihu teď hodnotím dobře. Četla se lehce, rychle, postav bylo málo, dobře se to pamatovalo. Téma bylo skvělé, rozhodně by se s ním dalo pracovat víc, než jen v necelých 200 stránkách. Závěr mi přišel takový přehnaný. Čekala jesem asi něco jiného a myslela si, že přijde něco šokujícího, více děsivého. Knihu hodnotím třemi hvězdičkami, je to takový průměr.

21.09.2022 3 z 5

Moje první myšlenky byly ty, že těch stránek nepřečtu ani pět! Strašidelně dlouhé věty přes půl stránky a celkově jeho vyjadřování, kdy v jedné větě běhal od jedné myšlenky ke druhé mě dovádělo k šílenství. Ze začátku lehce erotická kniha, později se to dalo, zajímavá pro mě byla část s Lízou, kde se (díkybohu) objevila i přímá řeč.. a pak už jen doufání a prosení, že to budu mít za sebou. Ale dočíst jsem jí chtěla, říkala jsem si, že se to třeba obrátí a tu knihu si zamiluji.. bohužel se tak nestalo. Pro mě zůstává kniha nepochopená, třeba se k ní za pár let vrátím a momentálně si budu přát, abych si ji u maturity spíše nevytáhla :)

16.11.2018 1 z 5

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Neskutečně úžasná a čtivá knížka! Byla to první, kterou jsem si od spisovatelky přečetla a zároveň určitě ne poslední. Ze začátku mě sice moc nechytla, ale pak jsem se do ní začetla a tři dny jsem se od ní nemohla odtrhnout, četla jsem si jí pod lavicí i při jídle, no pořád. Určitě doporučuji, příběh měl spád a opravdu konec mě překvapil, doporučuji!

13.01.2015 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Já tuto knížku naprosto zbožňuju! Přečetla jsem jí za dva dny a kdybych mezitím nemusela spát/jíst/do školy, přečetla bych to naráz. Naprosto mě naprosto pohltil, Čtyřka se mi už od začátku líbil a knížka taktéž. Je napsaná poutavě, nešlo se od ní odtrhnout. Opravdu doporučuji, některé pasáže jsem četla snad stokrát :)

13.12.2014 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Kniha mi přišla zvláštní už od začátku, nedokázala jsem se začíst a knihu jsem odložila asi 30 stránek před koncem.

25.07.2014 2 z 5

Zrození zabijáka Zrození zabijáka Darren Shan (p)

Ságu Darrena Shana jsem přečetla jedním dechem, chodila jsem si do knihovny pro další díly téměř každý den a když jsem se dozvěděla o této knize, která popisovala život mé nejoblíbenější postavy vůbec (nemluvě o skvělém filmovém zpracování v Upírův pomocník) musela jsem jí mít. Dneska už mi krásně leží v poličce a myslím, že se k ní budu ještě vracet. Ačkoliv byl začátek řekla bych až nudný, obsah celé knihy mě pak celkem bavil. Sice jsem čekala něco víc, ale uvidíme, byl to první díl, třeba ty další budou o to lepší:)

19.03.2014 4 z 5

Příliš pozdě Příliš pozdě Colleen Hoover

Po poslední knize od CoHo Nikdy, nikdy jsem se zařekla, že už si od ní nic nepřečtu. Samozřejmě jsem to nevydržela a jakmile viděla tuhle novinku, odhodila jsem vše doposud rozečtené a pustila se právě do Příliš pozdě.

Nelze jí odepřít, že se její příběhy vždy čtou velmi dobře. Žádné složité popisy, dlouhé konverzace, náročné zápletky. Je ale pravda, že si do každé své knihy bere těžké téma, které se právě skrz příběh snaží přiblížit mladším čtenářům (nebo si aspoň myslím, že cílí spíše na mladší).Tento příběh není výjimkou.

Sloan žije se svým přítelem Asou v domě, který slouží jako drogové doupě. On sám je dealer a ke Sloan se chová velmi majetnicky a agresivně. Ona s ním ale zůstává z jednoho prostého důvodu – její postižený bratr potřebuje platit zdravotní péči, kterou si ona (narozdíl od Asy) nemůže dovolit.

Když se na hodinách španělštiny objeví Carter, Sloan okamžitě zaujme. O to horší je pak zjištění, že je taky drogový dealer a pracuje pro jejího přítele. To ještě neví, že ve skutečnosti je to agent v utajení. A ona se do něj zamiluje. Ale tím se může odstartovat velmi nebezpečný trojúhelník.

Tahle kniha rozhodně nebyla tou nejlepší, kterou jsem od ní četla, ale hodnotím ji pozitivně. Mám ji ráda jako odpočinkovou četbu, když nemám chuť na nic složitého, ale zároveň nechci nic s přílišnou romantikou a erotickými scénami. Nečekejte román, který vám změní život, ale počtení to bylo fajn.

www.instagram.com/kerr.cani

30.09.2024 4 z 5

Nikdy, nikdy Nikdy, nikdy Colleen Hoover

Často vidím, jak se u CoHo rozdělují čtenáři na ty, kteří ji milujou a na ty, kteří jí nesnáší. Já jsem od ní četla čtyři knížky, které mě vždy naprosto pohltili - jednu jsem četla cestou na festival a posledních pár stránek dočítala ve čtyři ráno v metru cestou zpátky, když ostatní pospávali. Já potřebovala vědět, jak to dopadne
Když pak někteří hodnotili její tvorbu negativně, absolutně jsem to nechápala, ale můžu vám říct, že kdyby tohle byla první knížka, kterou si od ní přečtu, už bych si žádnou jinou nepřečetla. Neplechu podle mě dělá i to, že knihu napsala kromě ní i Tarryn Fisher. Spoluautorství knihy podle mě prostě dělá neplechu.
Příběh je vyprávěný na střídačku po kapitolách z pohledu Charlie a Silase. Oba v jeden okamžik ztratí paměť a společně se snaží zjistit, co se to děje a proč - a hlavně, jak z toho ven. V Silasově posteli se najde krev, je očividné, že mezi jejich otci byl nějaký velký spor a Charlie se ze zbohatlického života ocitne v malém domku s matkou alkoholičkou a tátou ve vězení. Celá knížka byla naprostá bomba, četla se skvěle a postupně to nabíralo ma obrátkách - abych zjistila, že na konci nic nezjistím. Zůstala spousta nezodpovězených otázek a závěr, který mě absolutně neuspokojil. Jsem naštvaná, protože takhle skvělá knížka by si prostě zasloužila lepší konec. V každé knize, kterou jsem četla, byl skvělý zvrat, skvělé vysvětlení, dlouho jsem ji nedostala z hlavy. Tohle byl obří propadák. Těžko se hodnotí, protože jsem si četbu knihy strašně užila, ale ten konec úplně zdegradoval celý zážitek. Dávám tak 2,5 což není graficky proveditelný.

20.08.2024 2 z 5