kikikrat kikikrat komentáře u knih

Tíživá lehkost lásky Tíživá lehkost lásky Lena Kiefer

Především chci říct, že kniha má nádhernou obálku a ořízku, která vám rozhodně zpříjemní čtení. Nejdřív negativa. Trvalo mi 100 stran než jsem se pořádně začetla a kniha si získala mou úplnou pozornost. Párkrát jsem narazila na různé nejastnosti a občas mi vadilo jak se Helena motá ve svých lžích. Střídají se tu kapitoly Heleny a Jessiaha a já zjistila, že mě nejvíc baví když jsou ti dva spolu! Protože Vážení! Ta chemie mezi nima ta byla prostě skvělá! Vyšetřování Heleny bylo taky moc fajn a určitě posouvalo knihu ještě někam jinam. Je tady opravdu dobře popsaná bolest a frustrace hlavních hrdinů, cítíte se s nimi mizerně a taky nevíte odkud kam.
Počítejte s tím, že je to romance na pokračování. Já se na pokračování rozhodně vrhnu protože jsem si ty dva moc oblíbila. Knihu doporučuji všem romantickým duším, kterým nevadí pomalá romance, která začíná hate to love. Lepších 3,5*/4* .

01.04.2024 4 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Kniha se skvěle čte ani nevíte jak a jste v polovině knihy. Ten svět mě bavil ale pak přišla chvíle a já se trochu nudila, napravil to až konec kde bylo pár drsnějších věcí a spoustu akce. V knize se pořád něco dělo jen už mi to někdy přišlo, že se točím v kruhu a někdy se některá postava chovala zvláštně a pro mě nelogicky. Jsem zvědavá na další díl protože to téma nadřazenosti je určitě zajímavé a né až tak nereálné. Takže ano bylo to skvělé čtení ale mělo své mouchy. Dávám 3,5/5*

27.03.2024 4 z 5

Průvodce kubánské dívky čajem a budoucností Průvodce kubánské dívky čajem a budoucností Laura Taylor Namey

Tuhle knihu jsem si vybrala hlavně jako takovou oddychovku, která mi bude rychle plynout a budu se u ní přihlouple usmívat. Všechno tohle kniha splnila. Byla čtivá, milá a plná kubánského jídla. Orion byl ten nejmilejší kluk, který uměl uvařit ten nejlepší čaj. Bylo to spoustu vážnějších témat a tak měla kniha i trochu té přidané hodnoty. Ale teď příjde to ALE! Já si nedokázala oblíbit Lilu, nedokážu přesně říct proč. Nějak mi nepřirotla k srdci, nevěřila jsem ji, celkově jsem měla raději všechny ostatní. Nebyla nijak špatná ale asi mi zkrátka nesedla. Romantika v knize byla ale moc milá a krásná.

25.03.2024 3 z 5

Dalajláma – 31 tajemství, jak prožít přítomný okamžik Dalajláma – 31 tajemství, jak prožít přítomný okamžik Stéphane Garnier

Knihu určitě doporučuji. Možná bych uvítala kdyby byla kniha delší ale zase takhle se k ní můžu kdykoliv vrátit a najít si v těch slovech tu správnou podporu. A já se k ní vracet budu. To myslím mluví za vše.

19.03.2024 4 z 5

Temné sestry Temné sestry Krystal Sutherland

Tohle byla jízda přátelé. Bylo to temné a bylo to děsivé. Nečtu moc podobných knih, takže jsem byla vyděšená většinu času. Neustále se tu něco dělo, neustále jsem odkrývala nějaká tajemství a vůbec nic jsem nepředvídala. Vůbec tu nečekejte nějakou lásku nebo obyčejné problémy mladých. Ústřední je tu láska tří sester, to jsem uvítala protože tolik knih jistě není. Kniha byla čtivá, zajímavá a s originálním prohnilým prostředím.

15.03.2024 5 z 5

Soumrak Edenu Soumrak Edenu Lucie Ortega (Navrátilová)

Knihy autorky mám ve velké oblibě a tak jsem se neváhala pustit i do téhle i když jsem úplně nevěděla do čeho jdu. Překvapilo mě, že jsem se v knize setkala s tématem andělů ale moc mě to bavilo. Je třeba napsat, že je to spíše pomalá fantasy kniha, která není nabitá akcí od začátku do konce. Pomalu poznávate svět Edenu a jeho obyvatele a odkrýváte všechna ta tajemství. Já si to užívala a svět i postavy jsem si oblíbila. Jediné co mi trochu vadilo bylo to, že jsem spoustu věcí odhadla, hlavně ty důležíté. I tak můžu knihu doporučit, hlavně těm, kteří chtějí poznat svět kde je důležitá víra i kouzla. Líbilo se mi hlavně to téma společenství a taky téma postavení žen.

13.03.2024 4 z 5

Žhavé léto: Hříšné povídky Žhavé léto: Hříšné povídky * antologie

Dávám tak 2,5*/5*. Nejvíc se mi líbila povídka Neuplní. Celkově musím říct, že to bylo jako na houpačce. Jedna povídka byla skvělá, další bídná a další třeba průměrná. Některým šlo jen těžko uvěřit. Erotiku i povídky čtu zřídka a trochu jsem se bála jaké to bude ale nakonec to nebylo až tak zlé. Nicméně je to spíš takové průměrné oddechové čtení na léto. Nejvíc mě na tom asi bavilo to, že každá povídka byla od jiné autorky a tak jsem nikdy nevěděla co příjde. Ke konci jsem byla ale už krapet přeslazená, možná by mi jich stačilo jen šest.

28.02.2024 2 z 5

Kleopatra a Frankenstein Kleopatra a Frankenstein Coco Mellors

Kniha se navzdory tématům četla velice dobře. Autorka píše velice čtivě a dokáže vás zaujmout. Je to její první kniha ale upřímně bych to nepoznala. Dostávat se do hlav všech postav bylo zajímavé a nutilo vás to tak nějak přemýšlet. Možná je to příběh lidí z jiného prostředí než jste vy a možná si za to všechno co se jim děje můžou sami ale měli bychom znát i tohle ne? Tu odvrácenou tvář lidství.

21.02.2024 4 z 5

Divoký květ Divoký květ Drew Barrymore

Drew mám moc ráda. Především ve filmu 50x a stále poprvé! Ten film bych mohla vidět 50x a stále bych se smála jako poprvé! Jo přesně tak. Navíc kdo by neviděl E.T. nebo Charlieho andílky. Každá kapitola v knize je nějaký příběh z hereččina života, který je pro ni nějak důležitý. Dozvíte se něco o její rodině, o tom jak byla ve 14 zplnoletněna a našla si byt a práci. Potkáte pana Spielberga nebo Adama Sandlara a další

07.02.2024 4 z 5

Případ tajemné krinolíny Případ tajemné krinolíny Nancy Springer

Tenhle díl se mi líbil ze všeho nejvíc. Měl přidanou hodnotu díky tomu případu i zapojení bytné. Bavilo mě, že mi vše docházelo spolu s Enolou. I když nejsem cílová skupina a knihy jsou jednodušší, já si je opravdu užívám a těším se na další díl.

12.01.2024 5 z 5

Poslední gambit Poslední gambit Jennifer Lynn Barnes

Musím přiznat, že tentokrát jsem se ze začátku trochu nudila. Řikala jsem si co to BULVA je?! Snad se to rozjede! Naštěstí rozjelo a pak měli věci rychlí spád. Akce, hádanky, skvělá zápletka díky, které do sebe vše zapadlo. Něco jsem třeba trochu odhadla ale spoustu věcí mě dostalo. Jsem trochu zklamaná z romantické linky. Přiznám se, že mi ta chemie mezi nima nefungovala tak jako mezi jinýma dvěma. Škoda. Těším se na další dobrodružství.

21.11.2023 4 z 5

Alespoň prozatím Alespoň prozatím Amélie Salingerová

Musím přiznat, že ze začátku knihy jsem si říkala, do čeho jsem se to jen pustila. Děj mě nijak nevtáhnul a přišlo mi to dost o ničem ale postupem času jsem se začala na čtení těšit. Přišlo mi, že Marinu skvěle znám a prožívala s ní každý okamžik. Lásku, trápení, koronu, učení. Dávno nejsem v jejim věku ale ráda jsem si zavzpomínala. Oblíbila jsem si i ostatní postavy a to krásné prostředí venkova a lesa. Autorka píše skvěle a ráda si přečtu další její knihy.

06.11.2023 4 z 5

Poslali je nalevo Poslali je nalevo Monica Hesse

Byla to krásná kniha, plná smutku a bolesti ale taky naděje. A právě ta naděje poháněla Žofii cestou z koncetračního tábora dál na cestu. Měla naději, že najde bratra, naději, že možná nalezne střípek normálního života. Moc jsem ji fandila a moc si ji oblíbila. Celou dobu jsem si myslela, že vím jak to je ale nakonec jsem byla překvapená.

03.11.2023 5 z 5

Solitaire Solitaire Alice Oseman

Začátek knihy mě nenadchnul a na druhou stranu ani nijak nezklamal. Někde za začátkem to začalo být zajímavé. Poznávaní postav, jejich problémů a nějaké zvraty. Dokonce jsem se na čtení knihy těšila. Pak přišla poslední část knihy a ta mi přišla snad nejhorší. Hlavní hrdinka se stala protivnou, nevěděla kudy kam a já s ní a kdo stojí za tou hrou jsem uhodla rychle což mě docela mrzelo. Ten konec byl pro mě zmatený a přehnaný. Znovu už bych se do knihy nepustila ani do nového vydání.

20.10.2023 3 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Marie Laval

Lepších 3,5/5*. Bylo to krásné a milé čtení. Nádherné prostředí skotských ostrovů. Zajímavá zápletka a docela milé postavy. Nejspíš si z knihy budu nejvíce pamatovat právě to prostředí, které je tam skvěle popsáno.

16.09.2023 4 z 5

Vždycky Jane Vždycky Jane Jenn Bennett

3,5*/5* nebyl to pro mě tak silný příběh jako ty ostatní od autorky. Nějak jsem si nedokázala oblíbit místo ani hlavní postavy a to především Fena. Přišel mi tak nějak zvláštní a nedokázala jsem se do něj vžít. Oceňuju vývoj postav a to jaká témata kniha obsahuje. Ať už je to závislost, téma rodiny nebo téma smrti a nemoci. Určitě knihu doporučuju.

09.06.2023 3 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Lepších 3,5*/5*. Byla to skvělá oddechovka, místy vtipná a jistě měla zajímavé prostředí. Kniha mě neuchvátila tak moc jako ostatní. Necítila jsem tu chemii mezi hlavní dvojkou a vlastně mi ani nepřišlo, že je nějak poznávám. Milá kniha ale myslím, že na ni snadno zapomenu.

10.03.2023 3 z 5

Jak být Caroline Jak být Caroline Peter Barlach

Hlavní problém této knihy je ta samolepka Romantika. Myslím, že to naláká hlavně čtenáře romantiky a ti jsou pak zklamaní protože tam opravdu žádná romantika není. Je to spíš román pro ženy s neobyčejnou hlavní hrdinkou, která si prošla složitějším dětsvím a vy pomalu odkrýváte její minulost a zároveň řešíte její menší i velké úlety. A mě se to moc líbilo! Caroline rozhodně není žádná kladná hrdinka a její myšlení je vlastně dost zvláštní. Kniha je čtivá a zábavná, ne že bych se smála nějak nahlas ale bylo to vtipné tím severským způsobem. Takže jako romantika ne ale jako skvělá oddechovka s trochu jinou hlavní hrdinkou ano!

01.03.2023 4 z 5

Plameňák Plameňák Alexandra Bajnarová

Už když jsem viděla tu překrásnou obálku a četla anotaci, veděla jsem, že tu knížku musím mít a rozhodně nelituju. Kniha mě vtáhla a zasáhla a je mi líto, že není víc vidět. Není to špatný ale ani dobrý příběh dvou lidi ale je prostě reálný. Mám pocit, že Kláru a Jakuba znám a rozumím jim. No ale řekněte mi co ten Jonáš?

24.02.2023 5 z 5

Posmrtný život Holly Chaseové Posmrtný život Holly Chaseové Cynthia Hand

Lepších 3,5*/5*. Ten nápad propojit knihu s přiběhem Dickense je geniální. Je to vlastně svým způsobem originální. Zápletka i postavy jsou skvělé. Občas se mi kniha táhla ale nikdy ne dlouho aby mě přestala bavit. Bohužel jsem hned na začátku odhadla zápletku. Na knize je nejlepší to, že se zabývá vážnějším tématem jako je smrt, přátelství nebo rodina.

31.12.2022 4 z 5