kniha_je_laska kniha_je_laska komentáře u knih

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

,,Buď moje a staň se mojí královnou." Odmlčí se a přejede mi jazykem po dolním rtu. ,,Vzdoruj a zůstaneš pěšákem. "

Na začátku jsem měla při čtení trochu problém, knihy tohohle typu moc nečtu, tak mi chvíli trvalo si zvyknout na drsnější chování hlavního hrdiny Ale chtěla si ji přečíst, když o ní každý mluvil. A jakmile se to rozjelo?

To byla naprostá bomba, nemám slov, jsem ze Zvrhlého krále úplně mimo. Chytlo mě to, měla jsem chuť pořád číst a zjistit, jak se to bude vyvíjet dál. Jaké budou odpovědi na mé otázky, z nichž mi v hlavě nejvíc vyskakovaly - Proč si vybral právě ji? Netají před Elsou její rodiče něco? - zda se u toho potvrdí mé domněnky nebo budou úplně jiné.

A ten konec? To snad ne. Nutně potřebuji pokračování

12.11.2023 5 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Kniha je napsaná moc hezky, řeší se v ní i závažnější témata, jako je znásilnění, obtěžování... Například reakce kamarádky hlavní hrdinky - to jak se zachovala, když se jí svěřila s tím, co se stalo, byla úžasná. Takhle by to mělo být.

Je škoda, že druhá kniha, která je napsaná z pohledu Lucase u nás nevyšla.

31.10.2023 4 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Tak tohle byla bomba.
Tolik emocí, které jsem měla při čtení, to se nepovede každé knize. CoHo to prostě umí. Při čtení se mi stalo, že mi tekly slzy a u toho se zároveň usmívala, byl to krásný, dojemný, smutný příběh.
Moc se mi líbily dopisy, které psala. Hlavní hrdina byl také úžasný, úplně jsem se uměla do něj vcítit a chápat jeho dilema, jak stojí mezi všemi, má rád obě strany, obě chápe a tak.
Knihu mohu doporučit, a radši mějte po ruce kapesník :)

16.06.2023 5 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

Člověk už na začátku začne tušit, jaká traumatická událost se hlavní hrdince mohla stát, tuší i děj, o čem bude, ale kniha se dobře čte.
Je o krásném přátelství, o vyrovnávání se s životními událostmi, splněným snem.... Po několika kapitolách se začal střídat úhel pohledu mezi Kate a Aidanem

"Hojit se neznamená, že škody nebyly nikdy napáchány a neexistují. Ale znamená to, že to, co se stalo, nad námi už nemá kontrolu."

16.05.2023 3 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Naprosto dokonalé. Tolik věcí, nad kterými by se člověk i sám mohl zamyslet. Ani chvilku jsem se nenudila, těšila jsem se, až budu moct pokračovat ve čtení, jen co přijdu z práce.
Jediné co trochu kazí zážitek je množství překlepů v knize, ale za to samozřejmě autorka nemůže, kromě tohohle nemám co vytknout

02.05.2023 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

4,5

Druhý díl série, kde hlavní hrdinkou je Sophie, kterou jsme měli možnost poznat už v Kodani.

Sophie se obrátí život naruby, když se dozví, co před ní James skrýval, a aby zapomněla na jeho zradu, tak přijme nabídku své šéfky, aby jela jako záskok na půl roku pracovat do Brooklynu. Přestože tam nikoho nezná a není ve své kůži, tak odjede a pomalu se tam začíná rozkoukávat. Nehledě na to, že pozná nové lidi, objeví nové recepty, tak pomalu začne nacházet sama sebe.

Byl to moc hezký příběh. Líbilo se mi, že vztah hlavních hrdinů se vyvíjel pozvolna. Autorka má dar dělat ve čtenáři chutě na všemožné dobroty, které popisuje a pro mě byly popisy různých dortů a zákusků utrpením, protože bych hned také nejraději dostala  nějaký kousek na ochutnávku. Líbí se mi, že díky jejím knihám mohu objevit kouty světa, kde jsem sama ještě nebyla a kam se třeba jednou podívám.

Přestože pro mě byl tenhle díl malinko slabší než kavárna, jelikož se to chvilkami trochu táhlo, tak i tak se mi to líbilo. A už mám doma půjčenou Cukrárnu, tentokrát jako audioknihu, ale upřímně nejspíš s ní chvíli počkám, protože bych si měla koupit nějaké dobroty, než se na ni vrhnu

15.09.2024 4 z 5

Nespoutaná Aljaška Nespoutaná Aljaška K. A. Tucker

4,5

Romantika z mrazivé Aljašky. Kniha mě zaujala obálkou a také tím, že se tu objeví bush piloti.
Líbily se mi popisy okolí, ale hlavně jak tu skvěle byl vykreslen rozdíl způsobu života, jaký měli místní oproti těm z města. Měli úplně jiný přístup k životu, jiné starosti a myslím si, že tohle autorka tady vystihla skvěle. Je smutné, jak my někdy nadáváme na různá zpoždění, co jsme si zapomněli koupit v krámě, lékárně, i když tam takříkajíc kdykoliv můžeme zajít znovu, a přitom jsou lidé, kteří tohle ani nemají ve svém okolí a jsou odkázáni na pomoc ostatních.
Calla je typická dívka z města, která si užívá všech jeho radovánek a spoustu věcí neřeší (tohle mě trochu zaskočilo – jak málo měla povinností, jak to měla s obchody, autem – pro mě trochu zarážející v některých situacích), a najednou odjede na Aljašku, aby poprvé viděla svého otce, který je vážně nemocný a poznává tak úplně jiný život, než na jaký je zvyklá. Jonah je stejně jako Callin otec bush pilot, takový který přistane i tam, kde by si jiní netroufli. Hned jak Callu spatří, tak si o ní udělá nějaký obrázek, a schválně ji různě „zkouší“, aby zjistil, co v ní je. Upřímně některé jeho zkoušky mě celkem bavily, a na druhou stranu jsem ráda, že si to pak Calla nenechala od něj líbit a snažila se být mu soupeřem. Koho jsem později začala (řekla bych) obdivovat, tak byl Simon. Zezačátku byl takový nemastný neslaný a se svými otázky hodnými jeho povolání až otravný, ale později jeho ochota, objektivita, nesobeckost způsobily, že jsem si ho oblíbila.
Je to krásný příběh o lásce, odpuštění, hodnotách s pár humornými okamžiky, které vykouzlí čtenáři úsměv na tváři.
Těším se, až si přečtu pokračování.
Létání bush pilotů je pojem pro létání ve ztížených podmínkách, zejména tam, kde není možnost přistání na upraveném letišti. Bush piloti dopravují lidi, materiál a potraviny do vzdálených končin bez infrastruktury, jejich práce je nutná pro přežití v nehostinných částech světa.

11.09.2024 4 z 5

Kosti pod mechem Kosti pod mechem Zuzana Hartmanová

4,5

,,Čest je víc než život."

V dnešní době, kdy je spoustu knih a napsaných příběhů je už těžší napsat něco, co je originální nebo málo zpracované, ale tady se to autorce povedlo hned z několika hledisek.

Jako první hlavní postavy – minotauři? Sama bych spočítala na prstech jedné ruky, kolikrát jsem tahle stvoření objevila v knihách, ale snad ani v jedné nebyly v roli hlavních hrdinů. Akorát se mi tu někdy pletla jména některých, jelikož si byla dost podobná.

Je to příběh o minotaurech, kteří jsou bojovníci, a věří, že pokud už někdo nemůže bojovat, tak by měl odejít. Jejich život je odkázán na Kodex a měli by se jím řídit ve všech směrech. Je to o jednom z nich, který věří, že tradice a hodnoty jsou vše, ale zároveň má ideály, kterým nadevše věří, ale které se neshodují s míněním ostatních, a proto jim chce dokázat, že něco může být jinak a snaží se o změny.

Styl vyprávění byl také neobvyklý. Kniha je rozdělena do několika částí, které jsou v různém období, kdy první část je vlastně konec. Tam se odehrává něco, čemu čtenář ještě úplně nemůže porozumět, protože nezná souvislosti, ale tady pozná následky. Potom se vrací do minulosti, aby zjistil, co všechno těmto událostem předcházelo a pochopil to. S tím je nutné počítat, aby to někoho neodradilo, ale jelikož jsem to věděla, tak jsem vydržela a četla dál, i když mi prvních asi 100 stran moc neutíkalo.

Obálka je opravdu nádherná.

Setkáte se tu se šamanismem, tradicemi, souboji, ztrátou, nadějí, zradou – a to je jen zlomek toho, co je na těchto stránkách. Ale nečekejte příběh, který je radostný a vy se u něj pobavíte, naopak místy je velmi smutný, ale přesto člověk jakmile se začte, tak ho to nepustí až do konce.

Po přečtení jsem na profilu autorky zjistila, že bude pokračování, za což jsem ráda, protože co se týče některých postav a věcí, tak je to takové neuzavřené a ve druhém díle by leccos mohlo být objasněno.

,,Můj otec vždy říkával, že legendy jsou bohatstvím každého národa, že se v nich skrývá odvěká pravda, moudrost a ponaučení."

10.09.2024 4 z 5

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

4,5
Oslava narozenin ve Vegas s kamarádkou se lehce zvrtne, když se Evelyn probudí a u ní stojí pohledný potetovaný chlap, na kterého si vůbec nepamatuje a z kterého vypadne, že se vzali. To je menší šok, ale věří, že se o tom nikdo nebude muset dozvědět a oni dva se zvládnou rychle rozvést, jen si neuvědomila, že to není jen tak někdo, ale David, člen známé rockové kapely, takže jejich svatba tajemstvím nezůstane….

Díky některým výzvám jsem si dala rereading této starší baronetky, protože se hodila do zadání a já ji už dlouho nečetla. Ze série Stage Dive mám dva oblíbené díly a tohle je jeden z nich. Četla jsem to už minimálně podruhé po několika letech a bavilo mě to stejně, přestože si děj moc dobře pamatuji.

Děj plyne plynulým tempem, kde nechybí vtipné průpovídky, žhavé scénky, tajemství, nějaké to drama či zvrat. Já osobně mám ráda Evelyn, je to normální dívka, která stojí nohama pevně na zemi. Nemá ani trochu radost z toho, koho si vzala a kdo by se jí divil. Najednou zjišťuje, jak žijí slavní, bez špetky soukromí, s pocitem, že každý má právo se hrabat v jejím životě a vytahovat všechno možné na světlo. Líbí se mi, že udělala, co měla, vždy se za sebe postavila, nenechala se sebou zametat, přestože v jedné chvíli jí to skoro zničilo. Oba hlavní hrdinové mají minulost, která se nějak projevuje na jejich chování a se kterou bojují – tohle se týká hlavně Davida. Byla to příjemná oddechovka, která mi totálně bodla, přestože je to v některých ohledech takové nereálné, a hlavně celkem hrr v některých věcech (a tady nemyslím jejich svatbu

25.08.2024 4 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Zorie a Lennon byli nejlepšími přáteli, u kterých to vypadalo, že se stanou i něčím víc, ale od loňského roku se jeden druhému vyhýbají, a Zorie přitom ani neví, co se přesně stalo. Ona potřebuje mít vše naplánované do nejmenšího detailu, ale zrovna teď má dojem, že jí nic nevychází, nehledě na to, že přišla na něco, o čem ví, že otřese její rodinou, pokud se to provalí a neví, co má dělat. Takže přestože kempování a turistika není nic pro ni, tak se rozhodne jet, zvlášť když to plánují oblíbení spolužáci a má jet i kluk, co se jí líbí. Až při srazu u odjezdu zjistí, že jede i Lennon a to je teprve začátek …

Tohle byla povedená young adult kniha. Jednak se mi líbil příběh, postavy byly také fajn (až na ty, které by si zasloužily profackovat za své jednání ). Byla jsem zvědavá, až se dozvím, co přesně způsobilo, že se odcizili a doufala, že si to brzy vyříkají. Hlavně Zorie se pak během knihy změnila. Byla tu hezky popsaná krajina a ty suprové kreslené mapy? Krásné . Nehledě na tu moc hezkou obálku. Nechybělo ani několik vážnějších témat, což považuju za + v tomhle žánru. Naopak co mi trochu nesedlo bylo, že autorka jim na té cestě hodně naložila, až by si člověk mohl myslet, že pokud vytáhne paty do přírody, tak na něj nebezpečí čeká za každým stromem.

Mně byla blízká i díky tomu, že sama miluji turistiku a po přečtení mám chuť zase si nějakou naplánovat. Tak jestli hledáte nějaký odpočinkový příběh, který vás navnadí na výlet do přírody, tak směle do čtení

17.08.2024 5 z 5

Twisted Love: Láska na ostří nože Twisted Love: Láska na ostří nože Ana Huang

3,9
Konečně jsem se dostala k tomu, abych pokračovala v této sérii, před půl rokem jsem četla druhý díl a teď konečně přišel čas na tento.

Alex a Ava, dva naprosté protiklady, budou od teď bydlet vedle sebe, jelikož Avin bratr poprosil svého nejlepšího přítele, aby na jeho sestru dal pozor, zatímco bude pryč. Ava z toho není moc nadšená, ale nic s tím nenadělá, jelikož Alex bere svůj slib vážně.

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla. Ava trpí nočními můrami, které mají původ v minulosti, ale sama pořádně neví, proč je má. Zajímalo mě, jak je to doopravdy s Avinou pamětí, jak to, že si nepamatuje na část svého dětství, co se stalo a zda si vzpomene, či ne. Alex byl oříšek, pro ostatní nebylo snadné ho pochopit. Trochu mi vadilo, jak někdy oslovoval Avu (a přezdívku Sluníčko nemyslím). Byl takový, že stačilo jedno jeho slovo a všichni se podřídili jeho vůli, hodně věcí mu prošlo jen tak, což mi ne všude úplně sedělo.

Celkem jsem si připomněla i Twisted games, jelikož dějově se lehce prolínají. Kdybych si měla vybrat, tak se mi víc líbil Rhys

31.05.2024 4 z 5

On On Elle Kennedy

4,5
Tuhle knihu znám už dlouho, před lety jsem do ní i nakoukla, ale nějak jsem ji pak odložila, ale teď na ni konečně došlo. Je to moje první kniha tohoto typu.

Stejně jako ostatní knihy E.Kennedy se i tahle četla skvěle. Četla jsem už i pár knih z pera S.Bowen a když se spojily vytvořily skvělý příběh. Líbilo se mi, že tu zmiňovaly víc stránek, které se k LGBT tématu vážou - kdy v okolí na tom někomu nezáleží, naopak někteří to nezkousnou a dají to najevo, chvíle kdy to někteří zjišťují o sobě, svěří se s tím ostatním a neví, jaká bude reakce - celkově v tomhle to autorka vzala z více úhlů, což se mi líbilo.

Oba dva mi sedli, líbilo se mi přátelství, které měli mezi sebou roky, jejich hecování Jen mě trochu zarazilo, že Jamie obrátil najednou zničehonic- ten pocit žárlivosti, díky kterému to vlastně začalo, začal mít, až po tom, co mu Wes přiznal, jak to s ním je, jinak do té doby to, co se stalo předtím, bral jako experiment a výsledek sázky a moc na to nemyslel.

17.05.2024 4 z 5

Toužení vlka Toužení vlka Anna Lowe

„Štěstí je recept, který vytvoříš z ingrediencí, které ti život poskytne.“

Druhý díl o měňavcích z Havaje. Zde je hlavním hrdinou Boone, vlčí měnič, a Nina, žena, která jen tak tak unikla smrti a kromě svého křestního jména si nic nepamatuje. Boone ji má hned druhý den odvézt na policii a předat ji tam, aby to s ní vyřešili, jenže to neudělá. Přestože nevěří lidem, tak okamžitě cítí potřebu ji chránit a s tím i tuší, kdo ta žena pro něj může být. Společně se tedy snaží zjistit, kdo Nina je a co se jí stalo.

„Každý velká cesta začíná jedním malým krokem.“

Musím říct, že Toužení vlka je za mě lepší  než první díl. Nebyla tu tolikrát zmíněna záležitost druha a družky jako předtím, přišlo mi, že tu bylo více děje, objevil se tu nečekaný zvrat v podobě jistého odhalení. Krásné prostředí na Havaji mě zase zavedlo do teplých krajin, kde okolí je hezky popsané. Opět vzhledem k počtu stránek nejde čekat, že to půjde nějak do hloubky, příběh je přečtený za jeden večer, ale sedlo mi to. Je to hodně čtivé, stránky ubíhají jako nic a najednou je čtenář na konci.

Třetí díl si určitě přečtu, protože se tu stalo něco, co ovlivnilo dalšího člena skupinky a chci vidět, jak se s tím popere.

08.03.2024 4 z 5

Lucas Lucas Marcy Jell

Fuerza. Familia. Verdad.
Síla. Rodina. Pravda.

Na Lucase jsem se hodně těšila. A musím říct, že se mi tento díl líbil o něco víc než Marco  Lucas a Val tu měli mnohem víc prostoru, kdy se mohli poznávat. On, drsňák, který se nechce vázat, si myslí, jak má svůj plán promyšlený, ale zjistí, že nepočítal s Valentinou a tím, že ho okouzlí. Ona, která miluje módu, moc neřeší otcovo „podnikání“, život a bohatství si užívá plnými doušky. Zezačátku se jevila jen jako rozmazlená mafiánská princezna, která se stará jen o sebe a zábavu, ale časem se ukázalo, že to tak úplně není. Nejen to, Val má ostrý jazyk a nebojí se ho použít. Ti dva byli super, párkrát jsem se bavila díky jejich střetům

„Nechtěla by ses obléct?“
„Hele, ty asi nebudeš nejostřejší tužka v penále, viď? Jako ta kabelka, co jsi viděl, není kabelka Hermiony Grangerové z Harryho Pottera. Nemám v ní sprcháče, dokonce ani oblečení, natož abych tam nosila něco jako pyžamo. Což jsi viděl sám, když jsi mi z ní vytáhl telefon.“

A ta bonusová kapitola? Tak tu si rozhodně nenechte ujít  Ta byla kouzelná

08.02.2024 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

„Kolik dívek musí zmizet, než si toho někdo všimne?“

Moje první setkání s autorkou a její sérií, takže jsem poznávala nejen případ, ale i detektiva Josie Quinnovou.

Případ, který se v prvním díle vyšetřuje je hodně popsán v anotaci (kterou jsem nečetla, takže nic nebylo vyzrazeno ), při čtení jsem přemítala a čekala, až se dozvím víc, nejen o případu, ale i o detektivovi – Proč ji suspendovali? Co se jí stalo, když byla malá? A spoustu dalšího. A většina byla postupně odhalena.

Přišlo mi, že od půlky se s různými odhaleními snad roztrhl pytel, jelikož  jich bylo hodně. Pak i když už čtenář věděl, kdo je za tím, tak detektivové posledních několik stránek potřebovali na to, aby vše mohli dotáhnout do konce, a stejně se našlo ještě pár nečekaných odhalení či některé drobnosti byly ještě dovysvětleny.

Kniha je čtivá, má krátké kapitoly, které nutí číst dál a dál, až se dostanete na konec. Co mě zarazilo, byly určité kapitoly týkající se jisté osoby a Josiin velitel. Jeho chování na začátku a na konci bylo odlišné – byla to předtím jen přetvářka nebo opravdové a pak prozřel a změnil chování?

Ale líbilo se mi to a zařazuji si autorku na seznam a postupně bych si chtěla přečíst všechny její knihy

30.01.2024

Lov Lov Elle Kennedy

4,5

„Očekávání a realita jsou dvě naprosto rozdílné věci. A pravda je obvykle někde uprostřed.“

Oba dva hlavní hrdinové se už objevili v předchozí sérii Off-Campus, takže kdo to četl, tak ví, o koho jde. Summer přechází na jinou školu, jelikož na předchozí se stal jistý indicent, kvůli kterému musela odejít a hledá bydlení. Její bratr Dean ji pomůže a domluví, že může bydlet s jeho bývalými spoluhráči, kteří čirou náhodou shání čtvrtého spolubydlícího. Jenže jeden z nich je Colin, do kterého se Summer zakoukala už v díle, který byl o jejím bratrovi, kde ho potkala poprvé. Ti dva jsou úplně odlišní. Summer je veselá, společenská, přitahuje pozornost kam přijde a Colin je spíš tichý typ, co nemá rád být středem pozornost, pokud není zrovna na ledě a navrhuje videohry. Ale jak se říka - „Protiklady se přitahují“ a v tomhle případě to platí.

Kniha se četla opravdu dobře, s touhle autorkou mám dobré zkušenosti, její knihy se mi líbí. Summer mi byla sympatičtější, než Colin. U něj mi dávala trochu zabrat ta jeho nerozhodnost a z ní vyplývající chování, ale měl i světlé okamžiky, kterých s dalšími stránkami přibývalo.

Už teď se těším na další díl, který bude o Brenně, kterou jsem si tady oblíbila

29.01.2024 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

„Nikdy nenajdeš sebe sama, když se předtím ztratíš v někom jiném.“

Minulý rok jsem si řekla, že bych si postupně chtěla přečíst knihy od CoHo, hlavně ty, které jsem ještě nečetla, přestože vyšly už před nějakou dobou. A tahle je jedna z nich.

Hned na začátku jsem zjistila, co Fallon prožila a s čím se musí vyrovnat. Setkání Fallon a Bena bylo snad osudové, oběma je 18 let, ale Fallon se za pár hodin stěhuje do New Yorku, což je od Bena hodně daleko a i bez toho ani jeden není připraven na vztah. Přestože se znají jen pár hodin, tak představa, že by se už nikdy neviděli je bolestná a uzavřou dohodu – budou se přesně na den, tedy 9. listopadu, scházet na domluveném místě v určitý čas, ale po zbytek roku nebudou spolu nijak v kontaktu. A takhle to budou dělat 5 let, dokud jim nebude 23. Během té doby budou žít, poznávat sami sebe, získávat zkušenosti, ona zkoušet pokračovat v herectví a on bude psát knihu inspirovanou jejich příběhem a budou doufat, že to pro ně nakonec skončí happy endem.

Jak už je CoHo zvykem, tak mě to okamžitě vtáhlo do děje. Upřímně po letmém přečtení anotace jsem měla teorie o některých věcech, ale sekla jsem . Moc se mi líbila maminka Fallon, to jak ji podporovala, chovala se, ale i to, co v jeden okamžik řekla, s jejím otcem to bylo horší, jejich vztah na začátku za moc nestál. Fallon jsem v hodně věcech chápala, rozuměla jejímu chování, Ben byl zlatíčko, to jak se díval pod povrch, i když po chvíli bylo znát, že i jeho něco trápí, že něco skrývá. A pak začalo poznávání jejich příběhu Čte se vlastně jen o jednom dni v roce, 9.11., kdy se setkávají, vyprávějí si, co zažili a pak se musejí i různě vypořádávat s některými událostmi (na konci mě trochu zaskočilo, že se čekalo zas na 9.listopadu, než se to vyjasnilo, rok se trápit, minimálně aspoň dodrželi dohodu, co se týče doby trvání, ale teda )

Bylo to úžasné čtení, plno emocí jsem u toho zažívala -

24.01.2024 5 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Lauren Asher

,,Tohle je tvoje šance dokázat si, že řeči ostatních ani trochu neurčují, kým jsi. To umí jen tvoje činy.“

První kniha letošního roku a mně se moc líbila. Na knihu mě nalákala literární kouzla (které znovu moc děkuji) svou krásnou fotkou a recenzí, kde když jsem zjistila, že se děj odehrává v zábavním parku, tak jsem ani nečetla anotaci, protože mi bylo jasné, že si ji přečtu

,,Co je ta ženská zač a proč se nedokáže srovnat do latě jako všichni ostatní? Chová se, jako by srala třpytky a k snídani jedla duhu. Nevím, v jakém pohádkovém lese vyrostla, ale nikdo nemůže být takový optimista."

Jistě, asi každý dokáže vytušit, jakým směrem se bude děj ubírat, ale. Obě postavy byly skvělé, od začátku měly mezi sebou chemii, které se dalo věřit. Jejich vztah se rozvíjel - jejich setkání, smsky, gesta a chování vůči druhému. Rowan se zachoval jak blb, ale člověk je trochu shovívavý, když zjistí, co zažil od jiných. Zahra byla úžasná, to, jak si nic nedělala z toho, že je to její šéf a normálně s ním mluvila, byla až drzá Byly to pěkně vykreslené postavy s povahou, které jsem dokázala porozumět díky tomu, že se postupně poznávali jejich zážitky, zkušenosti a tak.

,,Podle mámy jsem asi tak jemná jako blesk a povahu mám jako ohňostroj. Řekla mi, že takový přírodní úkaz dokáže ocenit jen stejně silný muž."

Moc se mi líbilo, že byl děj zasazen do zábavního parku, je to originální nápad a jelikož jsem dvakrát byla v Disneylandu v Paříži a úplně mě to okouzlilo, tak čtením této knihy jsem si to dokázala zas vybavit a bylo to o to víc skvělé

05.01.2024 5 z 5

Královská vánoční pohádka Královská vánoční pohádka Karen Schaler

Při vybírání jsem si nečetla anotaci, vybrala jsem si knihu díky tomu názvu.

Začetla jsem se asi po třetiny knihy. Královna se chovala neobvykle vzhledem k jejímu postavení, ale líbila se mi, stejně tak princezna a její pes. K princovi mi chvíli trvalo, než jsem si našla cestu kvůli jeho počáteční podezíravosti a chování, ale později se ukázalo, že k němu měl důvod, když jsme zjistili detaily minulosti jeho rodiny.

V knize je hodně popisu - jídla, vánočních dekorací, vánočních tradic, mně se nejvíc líbily popisy krajiny (měla jsem pocit, jako bych to viděla před očima).

Líbilo se mi nečekané překvapení, které královská rodina udělala na konci, to bylo moc milé zakončení, úplně pohádkové.

Je to příběh podobný filmům od Hallmarku, ale v tomhle počasí, kdy stále prší, mi tahle pohádková vánoční kniha sedla, přestože děj je předvídatelný, ale je to oddechové čtení a na tohle období ideální

18.11.2023 4 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

4,5
Tenhle díl se trochu liší, jelikož oproti minulým dílům známe nejenom člena Bridgertonovic rodiny, ale i druhou hlavní postavu. V tomto případě je to Penelope Featheringtonová, která se také objevila už v minulých dílech.

Colin je velmi oblíbený, okouzlující se svým úsměvem a vyřídilkou, málokdy mu dojde řeč. Líbila se mi ta jeho neustálá chuť k jídlu, i jak to o něm valná většina věděla a jednala dle toho Na všechny kolem působí jako někdo, kdo nemá vůbec žádné starosti. Ale je tomu opravdu tak?

Oproti němu Penelope je ve společnosti skoro neviditelná, nikdo si ji moc nevšímá, ani vlastní rodina. Jelikož přesáhla určitý věk, je z ní oficiálně stará panna. Avšak ve společnosti lidí, která má ráda a cítí se s nimi dobře, je úplně jiná. V tomhle Penelope úplně chápu, jelikož to mám podobně.

Ti dva se znají už velmi dlouho, zatímco Penelope miluje Colina už od začátku jejich seznámení, Colin ji bere jen jako nejlepší kamarádku své mladší sestry. Ale po několika jejich setkání se něco změní a Colin na ni začíná pohlížet jinak.

Tahle dvojice se mi líbí, některé jejich rozhovory, pár trapasů – u knihy jsem se často usmívala díky tomu. Naopak Penelopina rodina – divím se, že z nich už dávno nezblbla. V tomhle díle jsem si ještě víc oblíbila lady Danburyovou.

Je tu hezky vidět, že v každém z nás se může skrývat víc, než je na první pohled patrné.

14.11.2023 4 z 5