kniha_je_laska kniha_je_laska komentáře u knih

Korunní princezny Korunní princezny Catherine Doyle

4,5
Ha, tuhle knihu jsem měla na seznamu už přes rok a já se k ní konečně dostala. Hurááá.

Asi většina víte, o čem kniha je, přijde mi, že už ji četli všichni, takže jen rychlé shrnutí. Wren a Rose jsou dvojčata, která rozdělily hned po narození. Rose žije v paláci, kde ji hýčkají a ona se připravuje, že jednou bude královnou, přičemž němá o existenci své sestry ani ponětí. Wren o ní naopak ví, celý život se připravuje na to, že se vrátí, přisvojí si její korunu, vykoná pomstu a navrátí místo ve společnosti obávaným čarodějnicím. A ten čas právě nadešel a jak to vše dopadne?....

Střídají se kapitoly Wren a Rose. V některých chvílích jsem to proklínala, třeba když kapitola skončila v napínavé části a musela jsem číst o té druhé, než jsem se vrátila zpět a zjistila, co se stalo dál.

Na začátku mě dostávala Rose svým chováním, jak byla rozmazlená a jak se v určité situaci chovala, ale pak mě její linka velmi bavila. Koho jsem si oblíbila okamžitě, tak byl Shen, ten byl prostě …. Wren byla sebevědomá, některé věci si obhajovala, že to je přece nutné, jenže pak když byla v paláci déle, tak už to bylo těžší a ona zjistila, že její úkol nepůjde splnit tak snadno, jak si myslela. Stejně jako tak nepočítala s jistými sympatiema k někomu, ke komu by nic takového cítit neměla.

Bylo tu vyprávěno hodně legend, a bylo jich celkem velké množství. Ty se čtenář dozvídá společně s Rose, která o některých věcech nemá ponětí. A bohužel většina těch zjištění ji donutí přemýšlet, co všechno v jejím životě je lež.

Kniha se mi líbila, dobře se četla, měla děj, hezky vymýšlený příběh a svět (i když tady věřím, že ještě hodně věcí nevíme) a chápu, proč je oblíbená, upřímně jsem nakonec ráda, že jsem se k ní dostala až teď, protože se mohu někdy rovnou vrhnout na Prokleté královny protože ten konec

12.08.2024 4 z 5

Zvrhlá hra Zvrhlá hra Tess M. Puffrová

3,5
Kniha, která mě zaujala svou obálkou, který se povedla. A co víc mám ráda, když odpovídají ději, a po přečtení mohu říct, že to tahle splňuje.

Bohužel jinak musím přiznat, že mi úplně nesedla, a to nejspíš hlavně díky Laně, která byla celkem šťouralka, co všude strká nos, v novinách moc nepíše o výsledcích fotbalu, ale řeší spíš skandály a chování hráčů, a to i předtím, než se nechtěně stane součástí hry jednoho bratrstva. Za některé věci si mohla sama, i když ne všechno si zasloužila, něco už bylo moc, to už jsem ji litovala, ale přeci jen je to bully romance. Nebyla moc možnost ji poznat víc do hloubky, možná by to trochu pomohlo v názoru na ní. Dylan, typický frajer, hráč amerického fotbalu, kterému stačí houknout a hned je u něj nějaká holka. I když podle nějakých náznaků se dalo tušit, že v něm je víc. Co mu musím ještě uznat, tak v některých situacích se ukázalo, že aspoň nějakou slušnost v sobě má, na rozdíl od svých bratrů.

Byly tu dobře vykresleny některé věci jako třeba, že sportovcům se hodně věcí promíjí, jak to někdy chodí v bratrstvech, určitá protekce a tak….

Ten konec!! No jsem zvědavá na druhý díl, protože mě rozhodně zajímá, jak to bylo s Anthonym, jak to bylo ohledně jistého článku, i když tady mám nějaké podezření a jak se to nakonec všechno vyřeší.

05.08.2024 3 z 5

Nic mě nezlomí Nic mě nezlomí Veronika Fecková

4,5*
Tuhle knihu jsem viděla prvně na bookstagramech a zaujala mě, že jsem si ji musela dát na seznam „Chystám se číst“.
Co jsem tady, tak moc nečtu anotace, nebo je jen rychle projedu. To byl i případ této knihy, kdy podle anotace bylo jasné, že hlavní hrdinka asi neměla úplně lehký život, ale hned první tři strany knihy? Tak ty mě dostaly, protože jsem to nečekala. Je to útlá jednohubka, kterou jsem měla přečtenou rychle, ale zároveň je tu řešeno něco, z čeho mi bylo úzko a soucítila jsem s Liv.
Oblíbila jsem si postavy, moc se mi líbilo přátelství a náklonost, kterou všichni měli mezi sebou.
V příběhu se sem tam objevují střípky vzpomínek na minulost, které přiblíží některé věci, co se tenkrát staly a ovlivnily hrdiny. Věci, se kterými se potýkají dodnes.
Doufám, že druhý díl bude brzy, jelikož mám hodně otázek, a snad tam budou všechny objasněny.

@kniha_je_laska

05.08.2024 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

První kniha od autorky - už dlouho plánovaná, že si ji přečtu. To je tahle kniha s obálkou, která se mi od začátku opravdu moc líbí. Okamžitě si pod tímhle obrázkem představím zimu, deku, svíčku, horkou čokoládu a knihu – a proto ji čtu v létě, když je 30 stupňů, že? No, to nějak nevyšlo

Nicméně tohle se skvěle četlo, stránky ubíhaly jako nic. Za jeden den jsem slupla půlku knihy, ani jsem nevěděla jak. Jistě hodně věcí z děje člověk dokáže předvídat, ale jak jsem si u toho odpočinula? Na mě úplně dýchla ta uvolněná nálada, to jejich hygge a já jsem si knihu skvěle užila. Prostě mi sedla do nálady. Postavy byly skvělé, líbilo se mi, že postupně se otevřely a ukázaly, že je v nich víc, než se na první pohled zdá.

V Kodani jsem nikdy nebyla (třeba jednou), tak bylo skvělé ji poznat aspoň takto, a to ani nemluvím o těch jídlech, které tu byly popsané. Mňam. Mimochodem někdo odsud z vás mi radil, ať ke čtení mám připravené nějaké mlsání, znovu děkuji za tu radu, bylo ho třeba

Na ostatní knihy autorky se určitě podívám a už teď se na ně těším.

03.08.2024 5 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

,,Měsíční paprsky v srdci a v úsměvu slunce"

Tahle kniha vyvolala tolik emocí. Já se přiznám, že typ knih s takovýmhle tématem většinou nečtu, vyhýbám se jim, ale tuhle jsem nedokázala odložit. Tak hezky to bylo napsané, zezačátku než se to pokazilo, jsem měla chuť číst dál a dál, jak to bylo milé a potom čtení odkládat, abych se nedostala na konec … Dlouho jsem doufala, že se to vyvrbí nějak jinak, stane se zázrak, i když jsem tušila, že to nebude možné. A že jen prostě musím číst dál a sledovat, jak se se vším vyrovnává Poppy a Rune. A až na jednu věc na konci, kterou sakra autorka mohla jednou větou objasnit, to bylo uzavřené tak, jak nejvíc to šlo.

Byla tady spousta hlubokých myšlenek, které člověka zasáhnou a přinutí se zamyslet. Můžu říct, že jsem při čtení měla někdy na krajíčku a stalo, že slzy i tekly a musela jsem si chvíli dát pauzu.

Myslím, že tahle kniha byla skvělá volba do společného čtení, že jsem si ji díky tomu dávkovala. Číst ji v kuse bych asi nedala.

…. A moje srdce puklo.

IG kniha_je_laska

01.08.2024 5 z 5

Osud hněvu a plamene Osud hněvu a plamene K. A. Tucker

3,9
Zezačátku mi dělalo trochu problém se začíst, a chvíli trvalo, než mě to chytlo, jelikož nejen hlavní hrdinka tápe, ale spolu s ní i čtenář. Ale jak jsem postupně poznávala postavy, okolí a některé věci začala trochu víc chápat, tak mě to zaujalo.

Je tu linka hate to love, která se mi líbila. Upřímně jsem přemýšlela, koho je mi líto víc, zda Romerie nebo Zandera a do teď nevím. Romerii vyhledá záhadná žena a chce po ní, aby pro ni něco získala,jenže se vyjadřuje neurčitě a vynechá pár detailů. Romy se zničehonic ocitne ve světe, který je úplně jiný než ten náš, v těle princezny, která je, jak zjistí, obviněná z vraždy rodičů jejího snoubence (prince). Než se stačí rozkoukat, je zavřená v žaláři a zoufale se snaží zjistit, co se stalo. Zander, budoucí král, který se zamiloval do princezny Romerie, která ho ale dle důkazů zradila, se musí postarat o celou spoustu věcí. Protože se z něj najednou stal vládce celé země, musí vypátrat, kdo je zradil, uklidnit nepokoje ve své zemi a k tomu zjistit, co se stalo s jeho snoubenkou, která je úplně jiná než dřív.

Byl to příběh, kde se během celé knihy odhalovala různá tajemství, nechybělo několik překvapení, byla tu zrada, přátelství, vášeň, láska, boj o spravedlnost a rovnoprávnost, magie,…

Doufám, že u nás vyjde brzy pokračování, abych se za Zanderem a Romy mohla vrátit

IG @kniha_je_laska

31.07.2024 4 z 5

Divoká Afrika Divoká Afrika M. K. Hardy

Už když jsem prvně zahlédla tuhle knihu, tak mi bylo jasné, že si ji přečtu, protože ta obálka? Dokonalost! A po otevření i  celkové zpracování knihy, vzhled, věnování – moc pěkné.

Velkým tahounem bylo tady také to, kde se příběh odehrává. Úvod je krátký a čtenáři se do Afriky přesunou po pár stránkách a jízda tak může začít.

Kniha má krátké kapitoly a necelých 300 stran, takže se četla rychle. Vím, že hlavním úkolem hrdinky bylo natočit zadaná zvířata v různých činnostech, a přestože popisy těchto situací byly pěkné, tak jak zvířat bylo víc, tak si to bylo celkem podobné, až se za mě díky tomu děj opakoval a nějaká větší akce se objevila spíš v poslední části knihy. Což byla trochu škoda.

Co se týče postav, tak u některých se to neslo v duchu tajemna, které nutilo přemýšlet, zda a případně co skrývají. Sama hodně fotím a pokud možno všechno dokumentuju, takže ve věcech týkajících se tohohle jsem Michelle rozuměla, protože jsem podobně praštěná. Ale co mi nesedělo, tak bylo chování postav v některých situacích, přičemž korunu tomu nasadila právě Michelle.

Do příběhu je zasazeno i téma pytláctví, které se do téhle knihy perfektně hodilo a jsem ráda, že se tu objevilo.

Za mě je to oddechová kniha v krásném prostředí pro ty, co si chtějí oddechnout a nechtějí náročné čtení. Na léto a relax ideální.

Od autorky mi chybí ještě Hacker, na kterého se dostane snad ještě letos.

IG @kniha_je_laska

27.07.2024 3 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Moje první setkání s autorkou a zároveň má první přečtená česká detektivka.

Četlo se mi to dobře, bylo to poutavé. Líbilo se mi sledovat, jak hledají stopy a dávají si vše pomalu dohromady. Přestože tip na vraha jsem měla celkem brzy, tak tu bylo pár detailů, které měly zmást, aby si chvílemi nebyli čtenáři 100% jistí a pochybovali, zda pachatelem je opravdu tahle osoba, nebo ne.

Neřešil se tu jen případ, ale také jsme sledovali mezilidské vztahy na oddělení, které nebyly jen idylické a nesouviselo to s případem a napětím, aby dopadli vraha.

Jelikož je to první díl, tak jsem poznávala i hlavní kriminalisty. Laura je celkem workoholičku, a její kolegové ji moc nemusí. Adam je nováček, který přešel z jiné stanice. S Laurou se znají ze školy, kde mezi nimi i něco bylo, ale neskončilo to úplně nejlépe. Trochu mě na něm zaráželo, že byl často hrr, co se týče podezřelých a nepoučil se.

Zbývající díly si plánuji přečíst také.

22.07.2024 4 z 5

Vládkyně oceli Vládkyně oceli Tricia Levenseller

Druhý a zároveň závěrečný díl série navazuje tam, kde skočila Čepel tajemství. Pro naši bandu začíná závod s časem, protože jeden člen utrpěl vážné zranění a je zapotřebí lékařské magie, aby se ta osoba uzdravila. Ale bohužel, okolnosti jim hází klacky pod nohy a ztěžují jim to…

Páni, tohle bylo úžasné čtení. Za mě rozhodně o dost lepší než první díl. Ale vezmu to hezky popořadě

Bylo skvělé, že se postavy vyvíjely, měnily. Největší proměna se tady stala u Zivy, kterou okolnosti donutily vylézt ze své ulity a postavit se všemu, co přišlo. A že toho nebylo málo. Ale díky tomu sama zjistila, že toho dokáže mnohem víc, než si myslela. Kellyn tady v jednu chvíli udělal jednu botu, jenže chtěl tím zachránit život, přestože jiné tak ohrozil, ale v té situaci nic moc jiného dělat nešlo. Takže mu to odpouštím

Furt se tady něco dělo, že jsem jen tajila dech a čekala, co se odehraje dalšího. Objevily se nové postavy, schylovalo se k válce, která byla skvěle napsaná. Líbilo se mi, že autorka ji popisovala i z jiného pohledu, než že zmínila jen čest a slávu, ale i jiné věci, které obnáší.

Prostě skvělá kniha od začátku až do konce, a to co mi chybělo v prvním díle, tak tady už bylo. Tuhle sérii zkuste a uvidíte

17.07.2024 5 z 5

Hector Hector Marcy Jell

Obávám se, že tady půjdu s hodnocením trochu proti proudu. Vím, že hodně lidí považuje Hectora za nejlepší díl série, ale já úplně ne no

Na začátku mě jak Elena, tak Hector rozčilovaly svým jednáním a to se trochu zlomilo asi až za třetinou knihy. Pak už to bylo lepší.

Co se mi ale líbilo, tak byla hlavní hrdinka a to že byla bývalou vojandou, to tak často nevidím v knihách, a byla to příjemná změna. I když jak sama zjistila proti některé fyzické bolesti není imunní ani ona. K Hectorovi se hodila, byli si tak podobní, a přesto v určitých věcech jiní, ale hezky se doplňovali.

Děj se čas od času vyvinul nečekaným směrem, a bylo tu nějaké to překvapení, jak příjemné, tak nepříjemné pro naše hrdiny i čtenáře

Stejně jako u předchozích dílů se i tady často objevují nám již známé postavy. Kdo válel celou sérii,tak byla abuela. Ta byla naprosto úžasná a já ji žrala A ani tady nezklamala Bratři ji zbožňovali a měli z ní totální respekt, že nechtěli aby na ně byla naštvaná, nebo je při něčem nachytala, protože pak si zas připadali jako malí kluci

15.07.2024 4 z 5

Nové šance Nové šance Lilly Lucas

4,5

Po delší době jsem se opět vrátila do horského městečka Green Valley a za jeho obyvateli. Tentokrát poznáváme Leonii, která je sládek z Německa a má v Americe domluvenou praxi, ale jen co přistane, tak její plány doslova vybouchnou. Pak tu máme Sama, kterého jsme poznali v minulém díle, je tatínek samoživitel a kuchařem v Ollyho baru. Ten byl sladký, v mnohém se jeho chování dalo pochopit, protože musel myslet i někoho jiného.

Jako ostatní díly tak i tenhle byl příjemnou oddychovkou s milými postavami ve skvělém prostředí. Bylo to hezky popsané, uvěřitelné. Jsem ráda, že se tu vyskytují i ostatní a člověk se k nim párkrát v knize může vrátit a vidět, jak se jim daří dál

12.07.2024 4 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

4,8

Další díl s Josie a zjistila jsem, že už jsem v sérii za půlkou a moc dílů k přečtení už mi nezbývá

Tentokrát se případ osobně hodně dotýká Noaha a díky němu i Josie. Zatímco Noah se snaží nezhroutit a řeší všechny potřebné věci, Josie chce dosáhnout spravedlnosti a najít vraha, přitom se snaží být Noahovi oporou, což v některých situacích je těžké.

Co se týče samotného vyšetřování, tak to bylo zajímavé, přesto trochu zvláštní, že něco takového bylo tak dlouho tajemstvím, i co se týkalo některých zmizelých osob. Trochu jsem čekala nějaké rozuzlení i co se týče jedné osoby a jejího chování. Chtěla jsem vědět, co přesně měla za problém. Ale jinak jsem si čtení jako vždy užila a měla to přečtené za dva dny

08.07.2024 5 z 5

Z popela Z popela Aly Martinez

4,5
Neuvěřitelně silný příběh o lásce, přátelství, věrnosti, vině, zradě. Neumím si představit (a upřímně ani nechci), jak se Bree a Eason museli cítit z toho všeho, co si museli prožít. Přišli o to, co milovali a nakonec zjistili, že něco bylo jinak, než si mysleli a cemu věřili.

Strašně moc se mi líbilo, jaký měli vztah k dětem, kteří byli úplně úžasní, pasáže s nimi jsem milovala Bylo hezké, jak Bree a Eason ke všemu docházeli postupně, byli si navzájem oporou a postupně se z dvou ne úplně přátel stali víc. V jednu chvíli mi přišlo, že toho mají naloženého na bedrech víc než je zdrávo. Je překvapivé, kolik se toho vejde do knihy, která nemá ani 300 stran.

Určitě se podívám i na ostatní autorčiny knihy

04.07.2024 4 z 5

Čepel tajemství Čepel tajemství Tricia Levenseller

Tuhle knihu jsem měla na seznamu celkem dlouho. Teď když vyšel druhý díl ( je to duologie ), jsem si řekla, že je na čase se do ní pustit. Vím, že jsem ji zaregistrovala díky obálce, která umí zaujmout na první pohled a po přečtení anotace mi bylo jasné, že si ji musím přečíst.

Trochu mi tu chyběla mapa, neříkám, že ji potřebuji mít všude, ale zrovna v knize kde hrdinové cestují po svém světě se dost hodí ji mít, jelikož se čtenář lépe orientuje
Je tady neobvyklá hrdinka na fantasy knihu. Ziva nemá ráda lidi, snaží se jim vyhýbat, čas od času trpí panickou atakou a tak nejvíc času tráví ve své kovárně. Jenže díky magii, kterou ovládá a využívá ve svém řemesle tím, že umí očarovat zbraně se stává známou široko daleko a vyhledávají ji různí lidé. Jednou takovou je i válečnice, která po ní chce, aby ji vyrobila skvělou zbraň, takovou jakou svět ještě nepatřil. Aby se překonala. A Zivě se to opravdu podaří, jenže pak zjistí, co má válečnice v plánu a tím se všechno mění....

Je mi sympatické, že pro jednou je hrdinkou holka, která nesnáší lidi a chce mít jen svůj klid, chybí ji sebevědomí, má z hodně věcí strach. To bylo neobvyklé, i když čas od času mi to v některých věcech už nesedělo .

Je to příběh o silných poutech v rodině i mimo ni, tajemstvích, lásce, důvěře, životních přesvědčení. Rozhodně je to zajímavý nápad na příběh, ovšem v některých věcech bych si bývala přála vědět víc, aby bylo něco rozepsáno do větší hloubky. Přestože nemůžu říct, že to za mě patří mezi ve svém žánru, tak se mi to líbilo, a brzy si přečtu Vládkyni oceli.

30.06.2024 4 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

4,8
Poslední díl VA, kde sledujeme dvě dějové linie. Jednu u Královského dvora kde se všichni snaží očistit Rose a zjistit, kdo na ni hodil vraždu a druhou, ve které jsme s Rose a jejími komplici, kteří se snaží o nemožné, a to najít jednu osobu, díky které by Lissa mohla zaujmout své místo ve společnosti, díky čemuž by se hodně věcí mohlo změnit. Mně samotnou bavili obě linky. Doteď si pamatuju, jaký šok jsem při prvním čtení zažila, když jsem zjistila, kdo je pachatel. Danou osobu bych vůbec nehádala a věřím, že hodně lidí vývoj překvapí.

V tomhle díle se toho děje hodně, a je tu spoustu překvapení, díky kterým má kniha spád a nutí číst dál. Ze všech dílů jsem si až tady oblíbila trochu víc Lissu, možná díky tomu, že v hodně situacích si konečně musela poradit sama a ukázala (možná i ona sama zjistila), co v ní je.

Při čtení a hodnocení celé téhle série jsem měla trochu na paměti pro jakou věkovou skupinu je určena a přestože teď vidím nějaké ty mouchy, tak si pamatuji jak moc se mi líbila, když jsem jí četla před pár lety poprvé . A jsem ráda, že o některých postavách je možnost si přečíst dál v navazující sérii Pokrevní pouta.

30.06.2024 5 z 5

Touha Touha Vi Keeland

3,5
Na letišti si spolu prohodí kufry, při jejich výměně se mezi nimi objeví jiskra a oni dva spolu stráví víkend, ale ona se pak se vypaří bez jediného slova. Několik měsíců uběhne, až to vypadá, že jejich cesty se už znovu neskříží, když pak jeden den...

Kniha je označena jako erotický román (I když tolik erotiky mi nepřišlo, že by tam bylo) přesto se v ní objevilo i vážnější téma. O tom jak se člověk snaží sám sobě a někomu opět věřit po tom, co zažil něco, co mu tuhle víru vzalo.

Jako četlo se to dobře, příběh nebyl úplně předvídatelný, což je dobře, ale přišlo mi to jako průměr, ale na dovolenou dobré

27.06.2024 3 z 5

Knihomolka Knihomolka M. K. Hardy

4,7
Další kniha z pera české autorky a tohle bylo tak milé čtení . Knihomolka se mi líbila víc než Hudba z vedlejšího kupé. Nejspíš to bylo hlavně díky postavám.

Luka jsem si oblíbila snad hned. Sice udělal v jednu chvíli hloupost, když s něčím otálel, ale to se stává všem a jinak byl skvělý. Nikol byla dívka, která čte v každé chvíli, ať už se to hodí nebo ne. Bylo skvělé, že nebyla nějakou uťaplou postavou, která se neumí ozvat. Naopak uměla vystačit drápky. Líbilo se mi, že vývoj jejich vztahu byl pozvolný, postupně se vyvíjel v něco víc a to bylo milé číst a sledovat.  Zároveň se tu objevilo i jedno vážné téma, což byl další +

Jen mi nesedly nějaké malé drobnosti - To, jak Nikol nevnímala, když na ni někdo mluvil, přestože si nečetla... Nikol trochu přeháněla ohledně toho, že ji Luke zničil dojem z příběhu některých knih, tedy až na jednu situaci, kdy se dalo čekat, že ji chuť na čtení přejde , ale u těch ostatních nebyl důvod příběh úplně odložit a nedočíst.... Chování jejích rodičů v otázce stěhování, na začátku jí to nechtěli dovolit a pak během chvilky obrátili? Za tu dobu se nemohlo stát nic, co by je mělo přimět tak hodně změnit názor, přeci jen Nikol takhle hodně četla i dřív ... Škoda, že Luke to nějak nevyřešil se svým otcem, ať už jakýmkoliv způsobem,  ale aspoň v téhle záležitosti nakonec k nějakému uvědomění došel

Po dočtení jsem hned koukala, zda je ještě někde k dostání v tištěném vydání, abych si ji koupila domů a měla ji ve své knihovně a bohužel není Ale pokud nad ní ještě váháte a máte možnost si ji přečíst (v knihovně ji mají, od někoho si ji půjčit), tak se na ni někdy vrhněte, protože je to opravdu moc hezké čtení a pro každého knihomola skoro povinná četba

25.06.2024 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Wow, tenhle prequel byl skvělý, za mě bylo parádní přečíst si, jak se Kim a její tým potkali poprvé, řešili svůj první případ a zároveň se nějak snažili blíž poznat ostatní. V tomhle díle je i pár kapitol, které jsou vyprávěny z úhlu pohledu jednotlivých členů týmu, díky čemuž byly postavy čtenáři ještě bližší, jelikož mohl víc poznat jejich myšlenky, motivy, charakter....

Dawson byl arogantní až hrůza, přestože se později párkrát blýsknul a naštěstí si nakonec pár věcí uvědomil. Bryant je přesně takový jako v dílech, které jsem četla a Stacey nedávno složila zkouška, díky které povýšila a teď ji čekaly nové zkušenosti. Zároveň by chtěla, aby ji v novém týmu měli rádi, a nechává si díky tomu líbit některé věci, které by neměla, ale k tomu dojde sama. Tihle všichni mají pracovat pod Kim, která vystřídala už většinu stanic v okolí a kterou předchází její pověst. A šéf Woody? Upřímně jedna informace mi docela vyrazila dech, celkem by mě zajímalo, zda se to Kim někdy dozví, nebo ne.

21.06.2024 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm L. J. Shen

Tohle byla síla. Příběh plný bolesti, tajemství, velké lásky mezi dvěma navenek odlišnými, ale uvnitř stejnými lidmi. Od začátku mě to zaujalo, a nepustilo, autorka nás tu nešetří, nechá čtenáře v některých věcech tápat, než zjistí, co se přesně stalo a tak.

Jsem moc ráda, že jsem si od autorky přečetla další knihu, přestože Lovec byl za mě trochu průměr, tak tahle kniha laťku zvedla a chápu to nadšení týkající se jejích knih.

19.06.2024 5 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

4,5
Luca a Griffin si celé dětství dopisovali. Přestože je od sebe dělil oceán, tak byli nejlepší přátelé, kteří se vzájemně svěřovali se vším, i s věcmi, které neznali ti, se kterými se stýkali osobně, ale jednou už Luca neodpověděla a Griffin nevěděl, proč… Po letech jí napsal dopis plný potlačovaného hněvu a Luca se odhodlala napsat mu, proč s psaním přestala….

Předně musím říct, že kniha mě příjemně překvapila. Tohle autorské duo jsem měla už dlouho v plánu, takže anotaci knihy jsem jen letmo prolétla. Myslela jsem, že dostanu totální romantiku, ale tady je toho mnohem víc. Řeší se tu jedno velmi vážné téma, a myslím, že bylo zpracované pěkně, přestože někdo by mohl říct, že se řešilo většinu knihy, ale tak to je zrovna něco, co děj prostě hodně ovlivní. Kniha je vyprávěna dvěma úhly pohledu, oblíbila jsem si jak hlavní postavy, tak i tu hlavní vedlejší, která tady hodně figurovala. Byly mi sympatické. Byla to romantická oddechovka, ve které se toho skrývá víc, než bych na začátku čtení čekala.

16.06.2024 4 z 5