kniha_je_laska kniha_je_laska komentáře u knih

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

4,3
Navazující série na Vampýrskou akademii. Předně bych chtěla říct, že za mě je lepší číst nejdřív VA a pak tuto. Asi byste se chytli i kdybyste to tak neudělali, ale minimálně tady přeci jen navazujeme na jisté události, které se odehrály tam.

Adrian působí jako lehkomyslný mladík, který nic nebere vážně a jen paří, ale je mnohem všímavější, než by někteří řekli. Pro ty, na nichž mu záleží, tak by se rozdal a momentálně se potřebuje vyrovnat s nějakými věcmi, které ho zničily. Sydney je hodně rozumná, měla přísnou výchovu a zrovna žije ve strachu z toho, aby ji nestihl trest za to, co udělala. Jako alchymistka chrání lidi před strigoji, moroji i dhampýry, a snaží se mezi nimi udržet hranice, přestože sama se v jejich přítomnosti cítí nesvá.

Je tu stejný svět jako ve VA, ale jiné prostředí a situace a každá z postav se s tím vyrovnává jinak.. objeví se nějaké záhady, kterým je třeba přijít na kloub, než se něco přihodí… nechybí ani tajemství, která se postupně odkrývají…

Dříve jsem měla radši VA, ale později se mi to otočilo a zamilovala jsem si Sydney a Adriana. Ti dva jsou spolu rozkošní skoro od prvního okamžiku a je skvělé sledovat jejich příběh.

A Eddie a Jill? To jsou další postavy, které mám moc ráda a mám radost, že tady se jim dostalo většího prostoru.

Za mě je to povedený začátek série a už se těším, až se pustím do dalšího dílu

24.09.2024 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Adrian působí jako lehkomyslný mladík, který nic nebere vážně a jen paří, ale je mnohem všímavější, než by někteří řekli. Pro ty, na nichž mu záleží, tak by se rozdal a momentálně se potřebuje vyrovnat s nějakými věcmi, které ho zničily. Sydney je hodně rozumná, měla přísnou výchovu a zrovna žije ve strachu z toho, aby ji nestihl trest za to, co udělala. Jako alchymistka chrání lidi před strigoji, moroji i dhampýry, a snaží se mezi nimi udržet hranice, přestože sama se v jejich přítomnosti cítí nesvá.
Za mě je to povedený začátek série a už se těším, až se pustím do dalšího dílu.

20.09.2024 4 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Po delší době jsem se vrátila ke Kim. Tenhle díl je trochu jiný oproti ostatním tím, že zde Kim nevyšetřuje případ se svým týmem, ale má spolupracovat s člověkem, se kterým se nemusí, i když bývali kolegové, zatímco její tým má vyšetřovat sólo a ji jen informovat. Ale jak už to bývá, tak nepůjde vše úplně hladce.
Hlavní téma případu této knihy – rasismus, nesnášenlivost všeho odlišného – by se mělo probírat, aby už nikdy k některým zločinům nedošlo. Nebudu lhát a přiznám, že číst některé věci bylo náročné, ale i tak jsem se nemohla odtrhnout a musela číst dál. Doporučuji.

18.09.2024 5 z 5

Prokleté královny Prokleté královny Catherine Doyle

Děj navazuje přesně tam, kde skončil v prvním díle.

Co téhle knize nemohu upřít, tak je čtivost, protože mi stránky utíkaly opravdu rychle. Ale asi by utíkaly ještě rychleji, kdyby nebylo jednoho většího problému. A tím problémem bylo chování postav a nejvíc jsem měla problém s Wren. Už v jedničce se mi zdálo, že některé věci lehce podceňuje a nedomýšlí své plány do konce, ale tady to povýšila, jelikož se zde už ani nenamáhala s vymýšlením nějakých plánů. A tenhle přístup ji dostal do spousty problémů, a v některých případě zavařila i ostatním. Ta její hloupost, a to jak nepřemýšlí mě tak rozčilovala, že jsem knihu musela několikrát odložit a začít číst něco jiného, protože to nešlo, jak mě vytáčela. Jako ona jde někoho zachraňovat (kdo četl 1.díl, tak ví) a neudělá žádný plán, přestože se chystá do země, kde vládce krutý král, který mimochodem ji a Rose nenávidí? Do země, kde je celkem dost velká zima a nevezme si třeba ani kabát? + pár dalších věcí, které vyváděla. Musím říct, že to jsem úplně nedávala a celkem mi to kazilo požitek ze čtení.

Kdyby nebylo tohoto, tak bych si to užila mnohem víc, protože některé popisy, směr děje, noví nepřátelé a přátelé byli zajímavým vývojem, ale... hlouposti, které někteří vyváděli byly k vzteku

Na tohle pokračování jsem se těšila, ale jsem celkem zklamaná, třetí díl si přečtu, protože chci sérii uzavřít a vědět, co bude dál, ale už asi do toho půjdu s lehkou nedůvěrou po tomhle. A vím, že kniha má celkem vysoké hodnocení na DK a věřím, že kdo se umí odprostit od hloupého jednání, tak je spokojený, mně to tady prostě nějak nešlo

17.09.2024 3 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

4,5

Druhý díl série, kde hlavní hrdinkou je Sophie, kterou jsme měli možnost poznat už v Kodani.

Sophie se obrátí život naruby, když se dozví, co před ní James skrýval, a aby zapomněla na jeho zradu, tak přijme nabídku své šéfky, aby jela jako záskok na půl roku pracovat do Brooklynu. Přestože tam nikoho nezná a není ve své kůži, tak odjede a pomalu se tam začíná rozkoukávat. Nehledě na to, že pozná nové lidi, objeví nové recepty, tak pomalu začne nacházet sama sebe.

Byl to moc hezký příběh. Líbilo se mi, že vztah hlavních hrdinů se vyvíjel pozvolna. Autorka má dar dělat ve čtenáři chutě na všemožné dobroty, které popisuje a pro mě byly popisy různých dortů a zákusků utrpením, protože bych hned také nejraději dostala  nějaký kousek na ochutnávku. Líbí se mi, že díky jejím knihám mohu objevit kouty světa, kde jsem sama ještě nebyla a kam se třeba jednou podívám.

Přestože pro mě byl tenhle díl malinko slabší než kavárna, jelikož se to chvilkami trochu táhlo, tak i tak se mi to líbilo. A už mám doma půjčenou Cukrárnu, tentokrát jako audioknihu, ale upřímně nejspíš s ní chvíli počkám, protože bych si měla koupit nějaké dobroty, než se na ni vrhnu

15.09.2024 4 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

4,5
Na tuhle knihu jsem se plánovala vrhnout už dlouho a když jsem viděla, že si ji mohu koupit za kredit v audiolibrix, tak byla volba jasná.

Protože si přiznejme, že anotace této knihy zní slibně. Chcete dokonalou schůzku, kde vám muž splní jakoukoliv romantickou představu, ať už by se jednalo o schůzku s rockovou hvězdu, miliardářem, či motorkářem? V tom případně potřebujete Pana Romantika, který toto všechno umí zařídit, přestože jeho služby nejsou úplně levné a některé věci jsou tabu. Když se o tomto muži dozví cynická Eden, která nevěří na lásku, nechce vztah, libuje si v jednorázovkách a k tomu pracuje jako novinářka, tak se rozhodne, že o tom zjistí víc a poodkryje tajemství tohoto muže a jeho praktik veřejnosti, zvlášť když si je jistá, že je to podvodník, co tahá z žen peníze. Nu a jak toto vše dopadne?

Asi jsem ještě nečetla knihu, která by byla postavena na takovémto nápadu, to si zaslouží +. A musím říct, že pan Riley byl jak chameleon, jak se dokázal proměnit v někoho úplně jiného, a to nejenom co se týče vzhledu, ale i chování. Někdy jsem si až říkala, co u něj ještě patří do scénáře, a co už nikoliv, když byl v jedné své roli. Tahle myšlenka nejspíš prolétla hlavou i Eden. Její babička a Moby byli správní :D

Pro mě byl tento příběh příjemným rozptýlením při práci, který jsem si užila a myslím, že velkou zásluhu na tom měla i interpretka, která to namluvila skvěle. Klobouk dolů za to jak měnila hlas, podávala to vtipně v těch situacích kdy to tak mělo vyznít. Z jejího hlasu byla znát v daných situacích taková emoce, jaká tam měla být. Boží. A přestože tu bylo pár věcí, které mi úplně nesedly – hlavně u chování Eden – a tedy se necítím na to dát plný počet hvězd za příběh, tak jsem ale spokojená.

13.09.2024 4 z 5

Nespoutaná Aljaška Nespoutaná Aljaška K. A. Tucker

4,5

Romantika z mrazivé Aljašky. Kniha mě zaujala obálkou a také tím, že se tu objeví bush piloti.
Líbily se mi popisy okolí, ale hlavně jak tu skvěle byl vykreslen rozdíl způsobu života, jaký měli místní oproti těm z města. Měli úplně jiný přístup k životu, jiné starosti a myslím si, že tohle autorka tady vystihla skvěle. Je smutné, jak my někdy nadáváme na různá zpoždění, co jsme si zapomněli koupit v krámě, lékárně, i když tam takříkajíc kdykoliv můžeme zajít znovu, a přitom jsou lidé, kteří tohle ani nemají ve svém okolí a jsou odkázáni na pomoc ostatních.
Calla je typická dívka z města, která si užívá všech jeho radovánek a spoustu věcí neřeší (tohle mě trochu zaskočilo – jak málo měla povinností, jak to měla s obchody, autem – pro mě trochu zarážející v některých situacích), a najednou odjede na Aljašku, aby poprvé viděla svého otce, který je vážně nemocný a poznává tak úplně jiný život, než na jaký je zvyklá. Jonah je stejně jako Callin otec bush pilot, takový který přistane i tam, kde by si jiní netroufli. Hned jak Callu spatří, tak si o ní udělá nějaký obrázek, a schválně ji různě „zkouší“, aby zjistil, co v ní je. Upřímně některé jeho zkoušky mě celkem bavily, a na druhou stranu jsem ráda, že si to pak Calla nenechala od něj líbit a snažila se být mu soupeřem. Koho jsem později začala (řekla bych) obdivovat, tak byl Simon. Zezačátku byl takový nemastný neslaný a se svými otázky hodnými jeho povolání až otravný, ale později jeho ochota, objektivita, nesobeckost způsobily, že jsem si ho oblíbila.
Je to krásný příběh o lásce, odpuštění, hodnotách s pár humornými okamžiky, které vykouzlí čtenáři úsměv na tváři.
Těším se, až si přečtu pokračování.
Létání bush pilotů je pojem pro létání ve ztížených podmínkách, zejména tam, kde není možnost přistání na upraveném letišti. Bush piloti dopravují lidi, materiál a potraviny do vzdálených končin bez infrastruktury, jejich práce je nutná pro přežití v nehostinných částech světa.

11.09.2024 4 z 5

Jediná šance Jediná šance Kendall Ryan

Další romantika z hokejového prostředí a díky letní akci u palmknihy jsem ji měla za hubičku jako e-knihu a díky bingovýzva jsem se k ní už dostala.

A jakoby se četla dobře, jak je krátká tak byla rychle přečtená, ale mám z ní trochu smíšené pocity.

Postavy byly sympatické. Možná se mohlo u nich jít víc do hloubky, abych o nich věděla víc, tahle to bylo okrajové, něco jen nakousnuté, ale víc nezpracované. Nejlepší kamarád mého bratra je linka, která je v knihách často a mně nevadí, ale tady mi něco chybělo. Už jsem četla lepší knihy jak s touto linkou, tak z hokejového prostředí, ale jako jednohubka mezi těžšími knihami je to ideální na uvolnění.

11.09.2024 3 z 5

Kosti pod mechem Kosti pod mechem Zuzana Hartmanová

4,5

,,Čest je víc než život."

V dnešní době, kdy je spoustu knih a napsaných příběhů je už těžší napsat něco, co je originální nebo málo zpracované, ale tady se to autorce povedlo hned z několika hledisek.

Jako první hlavní postavy – minotauři? Sama bych spočítala na prstech jedné ruky, kolikrát jsem tahle stvoření objevila v knihách, ale snad ani v jedné nebyly v roli hlavních hrdinů. Akorát se mi tu někdy pletla jména některých, jelikož si byla dost podobná.

Je to příběh o minotaurech, kteří jsou bojovníci, a věří, že pokud už někdo nemůže bojovat, tak by měl odejít. Jejich život je odkázán na Kodex a měli by se jím řídit ve všech směrech. Je to o jednom z nich, který věří, že tradice a hodnoty jsou vše, ale zároveň má ideály, kterým nadevše věří, ale které se neshodují s míněním ostatních, a proto jim chce dokázat, že něco může být jinak a snaží se o změny.

Styl vyprávění byl také neobvyklý. Kniha je rozdělena do několika částí, které jsou v různém období, kdy první část je vlastně konec. Tam se odehrává něco, čemu čtenář ještě úplně nemůže porozumět, protože nezná souvislosti, ale tady pozná následky. Potom se vrací do minulosti, aby zjistil, co všechno těmto událostem předcházelo a pochopil to. S tím je nutné počítat, aby to někoho neodradilo, ale jelikož jsem to věděla, tak jsem vydržela a četla dál, i když mi prvních asi 100 stran moc neutíkalo.

Obálka je opravdu nádherná.

Setkáte se tu se šamanismem, tradicemi, souboji, ztrátou, nadějí, zradou – a to je jen zlomek toho, co je na těchto stránkách. Ale nečekejte příběh, který je radostný a vy se u něj pobavíte, naopak místy je velmi smutný, ale přesto člověk jakmile se začte, tak ho to nepustí až do konce.

Po přečtení jsem na profilu autorky zjistila, že bude pokračování, za což jsem ráda, protože co se týče některých postav a věcí, tak je to takové neuzavřené a ve druhém díle by leccos mohlo být objasněno.

,,Můj otec vždy říkával, že legendy jsou bohatstvím každého národa, že se v nich skrývá odvěká pravda, moudrost a ponaučení."

10.09.2024 4 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Panenko skákavá, tenhle díl byl skvělý. Autorka prostě ty detektivky umí psát. Přečetla jsem ho během jednoho dne, ještě že jsem měla volno a nemusela od toho odcházet, protože mě to chytlo hned a nepustilo až do konce.
Případ, kdy se ztratí malá holčička na dětském hřišti, kde bylo plno lidí, ale nikdo si ničeho nevšiml. Josie má špatný pocit, přestože k němu nemá žádný důvod, ale postupně se ukáže, že byl oprávněný….
Opět tu byly kapitoly, které zdánlivě nijak nesouvisely se současným případem, ale člověk tuší, že nějakou spojitost to má. Bylo to napínavé. Už na začátku jsem měla tušení, koho se případ hlavně týká a postupně se to potvrzovalo. Určitě si daná postava zasloužila lítost za některé věci, které zažila (a naopak jisté odsouzení za jiné), ale říkám si, zda by něco nedopadlo jinak, kdyby promluvila dřív o některých věcech, o těch které se přímo řešily, ale minulost byla na to asi moc děsivá…
Josie se mi jako postava, každým dílem mi přirůstá k srdci víc a víc. Noaha mám ráda od začátku, i ostatní postavy jsou skvělé - Gretchen, LaMay, …
Nevím, co budu dělat, až dočtu všechny vydané díly

03.09.2024 5 z 5

Anatomie srdce Anatomie srdce Jenn Bennett

Tahle kniha pro mě byla překvapením v několika ohledech. Hlavní postavy tu měly koníčky, jaké jsem buď ještě v jiné knize neviděla, nebo jen minimálně. Měla jsem chuť číst dál, abych zjistila, jak se to vyvine, hlavně ohledně Jacka, který byl trochu tajemný. Oba dva byli náctiletí, kromě obvyklých starostí jako například na jakou vysokou školu se přihlásit ovšem řeší i závažnější věci.

Příjemně se to četlo. Málo stran nejspíš zapříčinilo to, že se ti dva do sebe zamilovali celkem dost rychle, když vezmu v úvahu, že se teprve potkali a neměli moc možností se ani pořádně poznat. Jejich náklonnost byla hluboká a oba ji ukazovaly i ve svých činech. Na to jak byli mladí, tak byli oba rozumní, věděli co chtějí, co je důležité a uměli si za tím jít.

Přestože se mi Kudy ke hvězdám líbilo víc, bylo to takové reálnější, tak tohle byla fajn young adulet kniha s neotřelými spojeními, které daly dohromady hezký příběh.

03.09.2024 4 z 5

Černý rytíř Černý rytíř Rina Kent

4,7
Pokračování série, ale tentokrát se příběh týká Kimberly a Xandera. Dvou postav, které upoutaly mou pozornost v minulých dílech tím, jaký měli mezi sebou vztah. Dával tušit, že se mezi nimi v minulosti něco muselo stát, ale nebylo řečeno co.

Jako první musím říct, že za mě to bylo celkem odlišné oproti předchozím dílům, které byly o Aidenovi a Else, protože zde to bylo temné z jiného hlediska a v něčem to bylo silnější čtení, protože něco z toho, co tu bylo, se může stát každému.

Už na začátku je jasné, že Kim je na tom dost špatně, ale snaží se přežívat, jak se dá. Jejím hnacím pohonem je její malý bráška, ale někdy ani on nedokáže zahnat všechnu temnotu, která ji sužuje. Xander se ničí jinak, něco se snaží potlačit a co to je se postupně dozvíme. Ukazuje všem okolo a hlavně Kim, jak mu na ní nezáleží, ale ve skutečnosti ji dost často pozoruje a zná ji víc, než ostatní, přestože se ukáže, že ani on něco nepoznal. Což mi přišlo zajímavé, když ji tak sledoval, že mu něco tak vážného uniklo. Svým způsobem ji v něčem popostrčil ke srázu.

Je tu vidět, jak některá tajemství mohou zničit vztahy… temnota, která náš může sužovat, ale stačí jeden člověk, který nás přivede ke světlu… někteří lidé by se neměli stávat rodiči..

Opět to bylo čtivé já a se těším, až vyjde Surový princ

01.09.2024 5 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

Další má dlouho plánovaná kniha je přečtená. Četla jsem ji jako e-knihu na dovolené, chvíli v buse, v nekonečných frontách – krátila mi dlouhou chvíli. A já jsem si příběh užila. Někdy mám obavu, že když má kniha málo stránek, tak tím bude trpět děj, popis, či postavy, ale to není případ této knihy.

Aida a Callum jsou členy znepřátelených mafiánských rodin, kteří se navzájem různě provokují, vyvolávají rozbroje, ale také kdy díky druhé straně někteří umírají. Po jednom incidentu se jejich otcové dohodnou, že tomu učiní přítrž tím, že se jejich rodiny spojí přes svazek manželský. S tím řešením naše hlavní dvojice nesouhlasí, jelikož jejich první setkání (to, díky kterému se dostali do této šlamastyky) nedopadlo nejlépe a ani jeden není ochotný ustoupit. Tím začínají různé naschvály, snaha o převzetí moci, a také odolávání tělesné touze, kterou v sobě nečekaně vzbuzují.

Proč jsem to tak dlouho odkládala? Kniha se skvěle četla. Bavilo mě to, byla to krátká jednohubka, na jejíchž stránkách toho autorka dala spoustu - byla tu krásná ukázka bratrské lásky, hašteření a různé naschvály až malé pomsty, humoru, mafie, akce, nepřátelství, vášně, rodící se lásky, budování důvěry... Ve svém žánru to splnilo to, co jsem od toho čekala - tedy oddechové romantické čtení - a ještě jsem se skvěle pobavila při spoustě scénách

30.08.2024 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

4,7
Před lety se v jedné vesnici postupně během let ztratily tři chlapci, které se nikdy nepodařilo najít. Teď, o pár let později, se případ znovu otvírá, když se kousek od vesnice najdou ostatky malého lidského těla….

Mně osobně se druhý díl líbil víc než Stvůra. Velkou zásluhou na tom mají kriminalisté, kteří se chovají jinak než předtím a je to posun k lepšímu, nehledě na to, že jsou už sehraní a pracují jako tým. Děj se časově odehrává tak rok a něco po prvním dílu, takže už společně něco zažili a vyřešili, ale teď dostanou případ, který dostal na kolena i starší kriminalisty. Případ pohřešovaných dětí, který před lety uvízl na mrtvém bodě, ale teď se znovu otvírá, protože jednoho pohřešovaného chlapce našli a je tedy možnost zjistit, co se tenkrát stalo, ale i tak jim případ dá z vícero důvodů zabrat. Tady nebylo tak snadné určit vraha jako předtím, já jsem ho neodhadla. Rozuzlení případu bylo pro mě překvapením, skoro až šokem. Trochu jsem si říkala, že mě mrzí, že se to v jisté věci nedotáhlo do konce celé a Lauřin šéf nedal na její instinkt, aby zkusili zjistit ještě něco.

Navíc Laura řeší i nějaké osobní věci, které jak se ukáže souvisí s tím, co jsme o ní zjistili v prvním díle, a nakonec se ukáže, že má tajemství, které souvisí i s Davidem. Bohužel jakmile se to provalí, tak je jasné, že nic nebude jako dřív. Sama jsem zvědavá, zda to nějak vyřeší. Doufám, že ano. Bylo mi Davida líto, furt jsem si říkala, že Laura měla ještě nějaký důvod, který mu řekne a trochu ji to obhájí, ale pokud ano, tak tady k tomu nedošlo.

25.08.2024 5 z 5

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

4,5
Oslava narozenin ve Vegas s kamarádkou se lehce zvrtne, když se Evelyn probudí a u ní stojí pohledný potetovaný chlap, na kterého si vůbec nepamatuje a z kterého vypadne, že se vzali. To je menší šok, ale věří, že se o tom nikdo nebude muset dozvědět a oni dva se zvládnou rychle rozvést, jen si neuvědomila, že to není jen tak někdo, ale David, člen známé rockové kapely, takže jejich svatba tajemstvím nezůstane….

Díky některým výzvám jsem si dala rereading této starší baronetky, protože se hodila do zadání a já ji už dlouho nečetla. Ze série Stage Dive mám dva oblíbené díly a tohle je jeden z nich. Četla jsem to už minimálně podruhé po několika letech a bavilo mě to stejně, přestože si děj moc dobře pamatuji.

Děj plyne plynulým tempem, kde nechybí vtipné průpovídky, žhavé scénky, tajemství, nějaké to drama či zvrat. Já osobně mám ráda Evelyn, je to normální dívka, která stojí nohama pevně na zemi. Nemá ani trochu radost z toho, koho si vzala a kdo by se jí divil. Najednou zjišťuje, jak žijí slavní, bez špetky soukromí, s pocitem, že každý má právo se hrabat v jejím životě a vytahovat všechno možné na světlo. Líbí se mi, že udělala, co měla, vždy se za sebe postavila, nenechala se sebou zametat, přestože v jedné chvíli jí to skoro zničilo. Oba hlavní hrdinové mají minulost, která se nějak projevuje na jejich chování a se kterou bojují – tohle se týká hlavně Davida. Byla to příjemná oddechovka, která mi totálně bodla, přestože je to v některých ohledech takové nereálné, a hlavně celkem hrr v některých věcech (a tady nemyslím jejich svatbu

25.08.2024 4 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Kate a Tristanovi, kteří se rozhodli založit detektivní kancelář, se ozve žena, jejíž dcera se před lety ztratila, ale policie její případ nedokázala vyřešit. Nyní poprosí tyhle dva a oni se rozhodnou odloženého případu ujmout s tím, že se pokusí zjistit, co se tenkrát stalo…

Tip na vraha jsem měla, napadl mě ani nevím jak celkem brzy, a musím říct, že jsem se trefila, ale i tak autor překvapil pár zvraty, které měly zmást, znejistit. Bylo tu pár malých detailů, které mi nesedly - něco mohlo být víc dotažené či upřesněné, opakující se zjištění ohledně různých podezřelých - blíž to nemohu nějak víc upřesnit, abych něco nevyspoilerovala, ale jinak jsem spokojená a určitě si zas nějakou jeho další knihu přečtu.

20.08.2024 4 z 5

Tiché vody Tiché vody Brittainy C. Cherry

Na tuhle knihu jsem slyšela a viděla mnoho ohlasů, které mě nalákaly na čtení a já se k ní konečně dostala. Byla velkým překvapením, přiznám se, že jsem něco takového vůbec nečekala. Neumím si představit, co Maggie prožívala, a spolu s ní i její okolí. Brooks byl zlatíčko, které si člověk prostě musel zamilovat.

Byl to příběh plný bolesti, snahy vyrovnat se s prožitými traumaty, o lásce jak sourozenecké, tak i partnerské, přátelství, … Bylo nádherné vidět, jaký mají mezi sebou hlavní hrdinové vztah, jak dokážou komunikovat i beze slov, co pro toho druhého jsou ochotni udělat.

Mně se moc líbila i poznámka autorky, kde píše, co ji inspirovalo k napsání tohoto příběhu

19.08.2024 5 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Zorie a Lennon byli nejlepšími přáteli, u kterých to vypadalo, že se stanou i něčím víc, ale od loňského roku se jeden druhému vyhýbají, a Zorie přitom ani neví, co se přesně stalo. Ona potřebuje mít vše naplánované do nejmenšího detailu, ale zrovna teď má dojem, že jí nic nevychází, nehledě na to, že přišla na něco, o čem ví, že otřese její rodinou, pokud se to provalí a neví, co má dělat. Takže přestože kempování a turistika není nic pro ni, tak se rozhodne jet, zvlášť když to plánují oblíbení spolužáci a má jet i kluk, co se jí líbí. Až při srazu u odjezdu zjistí, že jede i Lennon a to je teprve začátek …

Tohle byla povedená young adult kniha. Jednak se mi líbil příběh, postavy byly také fajn (až na ty, které by si zasloužily profackovat za své jednání ). Byla jsem zvědavá, až se dozvím, co přesně způsobilo, že se odcizili a doufala, že si to brzy vyříkají. Hlavně Zorie se pak během knihy změnila. Byla tu hezky popsaná krajina a ty suprové kreslené mapy? Krásné . Nehledě na tu moc hezkou obálku. Nechybělo ani několik vážnějších témat, což považuju za + v tomhle žánru. Naopak co mi trochu nesedlo bylo, že autorka jim na té cestě hodně naložila, až by si člověk mohl myslet, že pokud vytáhne paty do přírody, tak na něj nebezpečí čeká za každým stromem.

Mně byla blízká i díky tomu, že sama miluji turistiku a po přečtení mám chuť zase si nějakou naplánovat. Tak jestli hledáte nějaký odpočinkový příběh, který vás navnadí na výlet do přírody, tak směle do čtení

17.08.2024 5 z 5

Láska na oko Láska na oko Lauren Asher

Druhý díl o bratrech Kaneových, kteří pokud chtějí získat své dědictví, tak musí splnit úkol, co každý z nich dostal od dědečka, který zemřel. Declan se má oženit a zplodit potomka, jenže koho si vzít? Díky jistým okolnostem se jeho manželkou stane jeho sekretářka Iris a oni dva musí všechny kolem přesvědčit, že jejich svatba je opravdová, a ne jenom na oko.

Myslím, že většina z nás už četla nějakou knihu, která měla takovýhle námět, ale musím říct, že tady to bylo zpracované moc hezky. Líbilo se mi, jak se Iris a Declan hašteřili. Dost často jsem se jejich slovními souboji pobavila. Přestože čtenář dokáže odhadnout, jak se příběh bude vyvíjet, tak se mi to líbilo - mělo to spád, humor. Také oceňuji, že i zde autorka zpracovala nějaká vážnější témata jako v prvním díle. Ještě musím zmínit cizí slova, s jejíchž pomocí ti dva komunikovali, to bylo milé zpestření.

Četla jsem, že většině lidem se tento díl líbí ještě víc než Láska mezi řádky, a já, přestože hodnotím stejným počtem hvězd, tak přiznávám že Rowan a Zahra a jejich příběh v Dreamlandu se mi líbil o malinko víc. Možná díky tomu, že to bylo takové originální prostředí, přestože tam mohl být zabavní park zpracovaný víc. Když už je řeč o postavách z prvního dílu, tak i zde se párkrát objeví.

Těším se na příběh o posledním z bratrů, který u nás vyjde letos na podzim.

13.08.2024 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Má první audiokniha a musím říct, že jsem spokojená. Pan Stránský to namluvil skvěle, různě měnil hlas k postavám i k situaci a mně se to moc líbilo. Byl to zas jiný zážitek ve čtení. Přiznám se, že poslouchat některé drsnější části bylo horší, než když to čtu, protože představivost mi pracovala zas trochu jinak.

Řeší se tu případ dvou rozřezaných těl nalezených ve dvou kufrech, které někdo hodil do řeky. Souvisí tato dvě těla spolu nějak nebo ne? Zjistí jejich totožnost?

Kapitoly případu se střídají s kapitolami o jedné dívce. Zezačátku jsem nevěděla, jak s případem souvisí - je oběť, svědek,... -, ale později to do sebe začalo zapadat a já jsem chvílemi byla napnutá a čekala, jak se to vyřeší.. Nechyběly ani nějaké překvapivé situace a zvraty.

12.08.2024 4 z 5