Knihomolka97 Knihomolka97 komentáře u knih

Sejdeme se v knihkupectví Sejdeme se v knihkupectví Amy Meyerson

Hmm tak na začátku třeba říct, že ono ,,velké rodinné tajemství" je jasné prakticky od prvních stran. Za sebe říkám, že kniha mohla být fakt výborná, kdyby autorka na začátku neprozradila příliš. Když čtenář ,,ví" celou pointu příběhu, je to prostě špatně, nemá to správný wow efekt.
Bylo to sice pěkné poklidné čtení, plné dobrodružství, hádanek a knih, ale prostě předvídatelné. Hlavní hrdinka byla sympatická, ale upřímně mi moc neseděla. Možná tím, že jí některé věci absolutně nedocházely a mně to vadilo. Když byla malá chápu, ale později? Eeej. I když už to začalo být zcela jasné, vůbec ji to nenapadlo. Přišlo mi to zbytečně natahované.
Jsem ovšem ráda aspoň za romantickou linku (ne nijak výraznou), která mé hodnocení knihy navyšuje. Víc než 3 *, ale bohužel nedám.

20.08.2020 3 z 5

Kluci jsou jako žvejkačka Kluci jsou jako žvejkačka Kerstin Gier

No...to se mi zas něco nepovedlo. :-D
Knihu jsem koupila, aniž bych si přečetla anotaci. Od autorky jsem totiž zatím četla vše, co se u nás vydalo a automaticky jsem brala i tuhle.
Celé to bylo takové mile naivní, párkrát jsem se fakt ze srdce zasmála, zavzpomínala. Ale rozhodně je to čtení pro mladší čtenářky❗
Je teda pro mě docela těžké hodnotit, ale myslím, že 4⭐ si zaslouží.

12.08.2020 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Wow, to zase bylo něco. Přečteno za necelé 3 hodinky, četlo se to skoro samo. Autorka umí čtenáře dokonale zmást (četla jsem jak Za zavřenými dveřmi, tak v Pasti lží). V průběhu jsem měla několik verzí, jak by to mohlo s Laylou být / nebýt a až úplně ke konci mě napadlo nebo mi spíš došlo, že je to všechno úplně jinak. Jo, je to fakt hodně nereálné, ale bylo to překvapivé, šokující, zvláštní, zkrátka hustýý.
Ovšem úplně nejvíc mě dorazily poslední dvě věty...protože přesně tohle mě napadlo.
Těším se na další knihy od autorky!

09.08.2020 5 z 5

Všichni to vědí Všichni to vědí Mária Ďuranová

Tak za mě bohužel ne, to jsem zas jednou šlápla vedle.
Byla to nuda a nedělo se absolutně nic zajímavého. Pozitivum, že se to četlo dobře a měla jsem rychle přečteno.

08.08.2020 2 z 5

Hádka Hádka Petra Nachtmanová

Přečteno za dvě hodinky, četlo se to skoro samo.
Kniha mě bavila, překvapilo mě, jakým směrem se příběh ubíral, čekala jsem něco jiného a o to víc jsem příjemně překvapená. Žádná postava mi teda nebyla nijak extra sympatická, docela vtipný a ironický je, že nejvíc mi tak nějak seděl Nikolas. (Taky bych mu naletěla :D).
Byly tam části, které bych ještě brala dovysvětlit nebo dořešit, něco jsem moc nepochopila (a pořád nechápu), ale celkově určitě převládá spokojenost. Byl to thriller odpočinkového rázu s překvapivým vývojem, nečekaným odhalením a takovým zvláštním koncem.
Dávám 3,5⭐/5⭐.

04.08.2020 3 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Hrozný, příšerný, sexy šéf a jeho asistentka. Další téma, které mě snad nikdy neomrzí. Měla jsem přečteno za pár hodinek, bez přestávky, nemohla jsem se odtrhnout. Chvilkama mi to úplně připomínalo Ďábel, nosí Pradu. :D
Hlavní hrdinka mi sedla a plně jsem ji chápala. Preston byl... prostě Preston, nešlo ho nemilovat, zvlášť ke konci mě dostával do kolen. A jak vychazelo najevo, co všechno pro Taru zařídil...no závidím. ❤
Bavilo mě střídání pohledů. Párkrát jsem se i nahlas zasmála a hlavně jsem se skoro celou dobu usmívala jak měsíček na hnoji. Erotické části taky super a nebyly nijak přehnané.
Výpověď se mi líbila i trochu víc než předchozí autorčina kniha Turbulence.

02.08.2020 5 z 5

V bílém plášti V bílém plášti * antologie

Povídky vůbec nečtu, tak ani nevím jak pořádně hodnotit. Knížku jsem vyhrála v soutěži, jinak by se ke mě určitě nedostala.
Čtení na půl hodinky, některé povídky se mi líbily víc, některé míň, nejvíc od Petry Dvořákové a Ireny Hejdové. Zasmála jsem se u Marka Epsteina. Dávám 4.

29.07.2020 4 z 5

Hravě Hravě S. C. Stephens

Třikrát hurá! Mnohem, mnohem lepší než první díl. Konečně i hlavní hrdinka dospěla a hned se to příjemněji četlo.
Byly tam části, kdy jsem se bála, jaké jobovky autorka připravila, ale naštěstí to už vyplýtvala v předchozím díle a moje nervy vydržely. :D
Příběh to byl ale opět jak na horské dráze, hlavní hrdinové projdou těžkou zkouškou důvěry, jejich láska je však silná. ❤ Krásná romantika, dojemná, hlavní hrdina je úplně dokonalý (jo, vážně nemá jedinou chybu!❤) a mě vážně mrzí, že není přeložený další díl...:/
Teď možná menší spoiler: končí to naštěstí docela uzavřeně, takže ani není potřeba číst další díl, ovšem já potřebuju víc. Víc lásky K+K. Chci vědět, jak se jejich život bude vyvíjet dál, takže konečně mě to aspoň donutí přečíst v angličtině.
Hodnocení tentokrát plný počet 5⭐/5⭐.

27.07.2020 5 z 5

Bezhlavě Bezhlavě S. C. Stephens

Už dlouho jsem neměla tak smíšené pocity. Na jednu stranu mě to strašně bavilo, upřímně jsem se do příběhu úplně vžila a jen těžko se od něj odtrhávala. Už jen to, že tam byl milostný trojúhelník a já vůbec nevěděla komu fandit. Denny nebo Kellan?
Jedno jsem ale věděla naprosto jistě. Hlavní hrdinka si nezasloužila ani jednoho! Vážně! Podle komentářů vidím, že nejsem jediná, komu byla nesympatická a jen potvrzuju: sobecká, pokrytecká, ufňukaná (snad na každé straně brečela...jo přiznávám, že párkrát mě to přemohlo taky a brečela jsem s ní :D ) a prostě mrcha, která oba kluky akorát vodila za nos a myslela si, že se všechno točí jen kolem ní! Aaa už dlouho mě nikdo tak neštval! :D
Ale zpátky k příběhu. Takové první dvě třetiny to bylo opravdu návykové, smyslné, sexy, nahoru a dolů, jak na horské dráze, ale ke konci už mě to celé začalo štvát, nechápala jsem to, přišlo mi to absurdní a vážně blbost. Stále dokola stejné scénáře. Proč to udělat jednoduše, když to jde dělat složitě, že. :/ Kdyby příběh skončil klidně o 100 stran dřív, bylo by to skoro perfektní.
S hodnocením jsem taky chvilku váhala. 3 hvězdičky jsou málo a 4 moc, takže 3,5 a doufám, že druhý díl bude lepší. Už ho mám rozečtený a zatím je opravdu lepší, už kvůli hrdince, která konečně dostala docela rozum. :D :D
A ještě takový dodatek: Nevinné flirtování nabralo úplně nový rozměr :D

26.07.2020 3 z 5

Najdu si tě v Římě Najdu si tě v Římě Tatiana Brezinská Čuperková

Příjemné oddechové čtení plné cestování, italské atmosféry, památek, jídla a samozřejmě lásky. Svým způsobem i trochu bláznivé, ale proč ne? :)
Hvězdičku strhávám za konec, který mi přišel chaotický a možná překombinovaný, jinak jsem spokojená.

21.07.2020 4 z 5

Odmaskovaná Julie Odmaskovaná Julie Teri Wilson

Moc pěkné čtení, užila jsem si každou stránku. Krásná romantika, mírná erotika, vtipné situace, sympatické postavy, kterým držíte palce. Julie a Leo. ❤
4,5⭐/5⭐

12.07.2020 4 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

To bylo krutopřísně dobrý! Téma mafie, od nenávisti k lásce, zakázaná láska a tak dále, to je mojee.
Od úplného začátku příběh vtáhne do děje a už nepustí. Vážně je to hodně čtivé a skoro 500 stran jsem měla přečteno za dva dny.
Strašně mě bavilo jiskření mezi hlavními hrdiny. Riley a Kai. ❤ Sexualní napětí mezi nimi bylo hmatatelné. Netrpělivě jsem čekala na okamžik, kdy oba bouchnou.
A stálo to za to.
Je vtipný, když si uvědomím, že Kai (sexy mafián,velký boss rodiny, vrah a zabiják) mi byl sympatičtější a měla jsem ho raději než Riley. Ovšem v jednu chvíli mi málem zlomil srdce! Trošku mě mrzí, že tam nebyl i jeho pohled.
Kromě romantiky (hmm spíš erotiky) tam nechybělo i napětí, nebezpečí a překvapivé až šokující části. Někdy jsem se ale už trochu ztrácela a některé věci mi úplně nedávaly smysl, nicméně to vůůbec nevadí a na mém hodnocení se nic nemění.
5⭐ a prosím, další takové knihy! :))

11.07.2020 5 z 5

Až léto skončí Až léto skončí Penelope Ward

Ano, ano, to je přesně ono! Perfektní čtení na letní dny. :)
Samozřejmě je to předvídatelný, jednoduchý příběh, ale veelmi romantický a vtipný. Navíc s postavami, kterým musíte fandit. Noah a Heather. ❤ Moc se mi líbilo jejich sbližování a jak si k sobě tvořili silné pouto. Věřila jsem jim všechno a přiznám se, že jsem chvílemi měla i slzy na krajíčku...dojetím! Já vím, jsem hold cíťa.

09.07.2020 5 z 5

Léto v síti Léto v síti Petra Martišková

Opět parádní čtení na léto. Hlavní hrdinka mi padla do oka hned od začátku, velká sympaťanda, která si nenechala nic líbit a uměla odpovědět. Párkrát jsem se nahlas zasmála, jak to bylo vtipné. Některé hlášky neměly chybu. :D Příběh to byl určitě i poučný, člověk se nad pár věcmi zamyslí. Vtipné taky bylo, že se část knihy odehrávala na cykláku. Tři dny zpátky jsem taky jela na kole a spala ve stanu, takže jsem přesně věděla, jak se postavy cítí. :D
Alex se mi líbil, ale naštval mě, jak všechny házel do jednoho pytle. Chápu, že měl špatnou zkušenost a opodstatněný důvod nenávidět sítě (lidi), ale zkrátka neznamená, že každý člověk, co má Instagram, je špatný. Tvrdohlavý mezek jeden...krásnej...vysportovanej... :P
Celkově ale romantická část moc pěkná. :)
Když jsem byla 20 stránek před koncem schválně jsem četla co nejpomaleji, nechtěla jsem, aby to skončilo. :D

06.07.2020 5 z 5

Bláznivé léto Bláznivé léto Sarah Mlynowski

Jednu hvězdičku strhávám za chování hlavní hrdinky. Pěkně mi lezla na nervy.
Jinak to je moc pěkný letní román z prostředí tábora, plný dobrodružství, her a srandy. Navíc jsem úplně nadšená z toho konce, protože jsem doufala, že by to mohlo takto dopadnout!! :) Na letní dny ideální čtení a určitě knihu doporučuju.

28.06.2020 4 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Čekala jsem víc...

27.06.2020 3 z 5

Příliš osobní známost Příliš osobní známost Eva Urbaníková

Milé překvapení. Moc se mi to líbilo a těším se na filmové zpracování. :)

21.06.2020 5 z 5

Iluze Iluze Barbara Nesvadbová

Jedna hvězda za grafické zpracování knihy, jinak to nebudu komentovat...

21.06.2020 1 z 5

Dívka jménem Sus Dívka jménem Sus Jonas T. Bengtsson

To nebyl můj šálek kávy...

18.06.2020 2 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Parádní oddechovka plná dvojsmyslů, sarkasmu, vtipných situací, samozřejmě lásky a erotiky. Čtení jsem si moc užila, ovšem i na mě už některé části byly přehnané, celkově se mi to zdálo takové urychlené a toho děje tam taky moc nebylo.
Nicméně mě se to zkrátka líbilo, zasmála jsem se, odpočinula a nemám srdce na to, abych dala méně než 4*.

15.06.2020 4 z 5