Knihontýnka Knihontýnka komentáře u knih

Další prima mýtus Další prima mýtus Robert Asprin

Není to žádná velká literatura, spíš taková jednohubka do mhd. Ale mám ty kluky démonický ráda a má to švih.

26.09.2016 5 z 5

Nadace Nadace Isaac Asimov

Nemohla jsem se do toho začíst, fakt jsem se snažila. Prostě jsme si s Nadací nebyly souzeny.

14.09.2016 2 z 5

Jazyk v proměnách komunikačních médií Jazyk v proměnách komunikačních médií Jiří Kraus

Má to hezkou obálku :)

14.09.2016 2 z 5

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Grand finale nebylo až tak grand, přiznávám. I tak jsem ale neodolala a na ebay objednala poslední knihu autorky, které se zatím nedostalo českého překladu. Prostě: Když musíš, tak musíš.

13.09.2016 3 z 5

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

Není to žádnej Oscar Wilde, ale není to vůbec blbý, má to švih a kdo si chce přečíst něco lehkého, nezatěžujícího a má rád fantasy (a je ženského pohlaví), tak si to určitě užije. Skoro lituju, že toho Hawkins nenapsala víc.

13.09.2016 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Ta holka umí psát, ale strašně to fláká. Je potřeba trochu přemýšlet o psychologii postav a děj stavět na logických zvratech, i když je to pohádka. Škoda. A taky škoda, že ta hádanka, kterou jsme všichni uhádli už v půlce knížky, hlavní hrdinku trápila až do konce. Ještě jednou škoda. Jinak to bylo super. Konec hlášení.

12.09.2016 2 z 5

Dr@hý příteli Dr@hý příteli Anne-Laure Bondoux

Přijde mi to opravdu zajímavé a ráda si to přečtu, ale proč to má tak odpudivou ošklivou obálku?

10.09.2016

Midwichské kukačky Midwichské kukačky John Wyndham (p)

Klasika, která se dnes může zdát stokrát zopakovaná. Ukazuje ale, že jediné, co může moderního člověka zachránit před zkázou, je kombinace štěstí a hrdiny ochotného obětovat vše, protože lidskost je někdy slabostí. A nečinnost a dlouhé rozbory situace místo jednání můžou v budoucnu znamenat naší zkázu. Za mě geniální, byť z dnešního pohledu trochu ukecané.

10.09.2016 4 z 5

Washingtonský dekret Washingtonský dekret Jussi Adler-Olsen

Jak tady už napsala řada lidí, Jussi to umí líp. Zajímavé téma zabil, jak by se řeklo o filmu, příliš dlouhou stopáži a až příliš za vlasy přitaženým závěrem. Trvalo mi docela dlouho, než jsem se tím prokousala, protože mě zajímalo, jak to dopadne. A bohužel se ukázalo, že aplikovat "severské" vyprávění na americkou půdu není to pravé ořechové.

08.09.2016 3 z 5

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

Mrakoplašovi jsem nikdy tak docela nepřišla na chuť. I tak ale - stejně jako ostatní díly - tohle patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy četla. Jen škoda, že Conina s Nijelem nedostali větší prostor. Třeba i v pozdějších pokračováních.

05.09.2016 4 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Až překvapivě čtivá ženská verze Harryho Pottera. I když se nakonec ukáže, že je to trochu jinak. Hlavní hrdinka není žádnej lumen, ale má srdce na pravém místě. Pokud tedy srdce má ;). Nepovažuju to za nejoriginálnější knihu, co jsem kdy četla, ale krásně jsem si to užila.

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Zajímavý nápad, i když je to chvílema trochu ukňučený, bavilo mě to i po druhý.

Ztracené příběhy Ztracené příběhy John Flanagan

Za mě nejslabší díl celé série. Hlavně proto, že tak strašně dává najevo, že už jsou hlavní hrdinové dávno po smrti.

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Vlastně trochu smutný konec celé série. Já bych Willovi přála nejmíň "and they ... ever after", ale co se dá dělat. I tak to svištělo podobně jako předchozí díly.

Krev elfů Krev elfů Wolfgang Hohlbein

Skvělý začátek, zajímavý nápad, který ale bohužel sám sebe ztrácí, čím déle kniha trvá.

Sluneční bouře Sluneční bouře Åsa Larsson

Standardní až průměrná severská detektivka. Neurazí, zabaví, ale nezanechá hlubší dojem.

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Za týden jsem zapomněla, že jsem to četla. Žádná hitparáda.

03.09.2016 2 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Je to trochu silné kafe, ale není to špatný. A kupodivu se dá i filmová verze. (Varování: obsahuje brutální severský humor.)

Mráz Mráz Bernard Minier

Viděli jste Purpurové řeky? Tak tohle je velmi podobné. Podle mě to seveřani umějí líp. Mráz považuju za příliš těžkopádný. A ač je to teprve zhruba desátá kniha od Francouze, už mi to připadá jako pravidlo, že to nemají vyřešený, co se sexuality týče. Nebo jsou opravdu všichni na týhle planetě bi a promiskuitní a násilní anebo aspoň divní a osamělí?

03.09.2016 3 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

"Během mé služby se nic zvláštního nestalo." To by mělo být motto téhle knihy. JKR je dobrý vypravěč, skvěle vykresluje maloměstskou malost, ale i tak je to neskutečná nuda.

20.08.2016 2 z 5