kniznisvetsjiri kniznisvetsjiri komentáře u knih

Nová holka Nová holka Ingrid Alexandra

Jako hodně dobrých knih, i tuto jsem skoro nikde neviděla propagovanou. A je to škoda.
I když jsem si k žádné postavě nedokázala vytvořit hlubší vztah, a celý příběh mi už možná přišel trochu překombinovaný, ale stejně knihu jako celek hodnotím velmi kladně. Konec mě teda odrovnal, vůbec jsem takový spád věcí nečekala.
Napětí, akce a překvapení. To vše tahle kniha má.
Za mě určitě stojí za přečtení.

09.09.2024 4 z 5

Bestie Bestie Mark E. Pocha (p)

Ráda bych vám (ne)doporučila tuto knihu. Ovšem kniha opravdu není pro slabé kusy. Ač mě žádná kniha doposud tolik nešokovala jako tato, bylo to skvělý. Mohla za to syrovost, brutalita a detaily které ve mně vyvolali takové pocity. Chtěla bych vyzdvihnout hlavně detailní popisy vražd a všech nechutností. Dále byl skvělí popis vrahova dětství. Krásná ukázka toho, co dokáže “výchova a jak se zvládne dospělí člověk podepsat na psychice dítěte.
Ač mi Štafana jako dítěte bylo velmi líto, na konci knihy jsem brečela a nemohla uvěřit tomu co vše má na svědomí. Některé scény bych asi vynechala, za mě zbytečné, ale jako celek je kniha výborná. Určitě si ji přečtěte, protože tohle je fakt maso. Celý příběh je ještě víc děsivější, když víte, že je inspirovaný skutečnými událostmi.

Jiný svět Jiný svět Dmitrij Rus

Hrajete hry? Ne? To nevadí, protože věřím že i tak vás tato kniha dostane. Přesně tak jako mě. Nemyslete si, nejsem žádný extra pařmen ale dost času jsem strávila u The Sims a Wowka.
No abych přešla k samotné knize. Hrozně se mi líbil nápad propojení reálného světa a počítačových her. I když občas mi nějaký scény přišli vycpávkové, patří to k celkovému příběhu.
Hlavní hrdina mi byl sympatický a udivovalo mě jeho štěstí, které ho neopouštělo do posledních stran.
Překvapilo mě že autor do knihy zapojil i trochu té “romantiky, takže věřím že si každý přijde na své.
Některým herním výrazům jsem moc nerozuměla a trochu tápala. No každopádně asi na straně 100 jsem zjistila že na konci je herní slovník.
Konec knihy je ukončený přesně tak, že okamžitě chcete sáhnout po dalším pokračování.
Sama bych po knize asi nesáhla, proto děkuji @knihaopate za možnost si knihu přečíst ve štafetě.

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Kniha podle které je natočený můj oblíbený stejnojmenný film.
A jak už to tak bývá, kniha se od filmu vždy liší a já si troufám říct že v tomto případě je kniha lepší než film.
Ze začátku jsem se trochu prala s formou, psaní. Ale to netrvalo dlouho, já si zvykla a knihu jsem si zamilovala. Přečetla jsem ji téměř celou ze jediný večer u flašky vína.
Oblíbila jsem si snad všechny postavy, kromě přítelkyň Alexe, překvapivě.
Celý příběh se čte hrozně krásně. Romantika i humor jsou jeho součástí takže se určitě nebudete nudit. Je to až ironie osudu, že se s nějakým člověk tak dlouho míjíte, jen proto abyste pak stejně skončili spolu.
Knihu doporučím všem romantickým duším, nebudete litovat.

Molly Molly Agnieszka Lingas-Łoniewska

Noo anotace zněla zajímavě. Ale mě kniha moc nebavila.
Přišlo mi že se děj odehrává pořád na té stejné úrovni ale přitom se tam dělo dost věcí. Hlavní postavy mi byli strašně protivný. Nejvíc ale Molly. Jasně, chápu. Měla to v životě těžký ale co takhle nějaká sebereflexe, nebo se třeba jen nechovat jako lehká děva… A na můj vkus měla s Robsonem až moc osobní a intimní vztah, na to že byli jen kamarádi. Victor byl pro mě frajer i když takovej podpantoflák, co si nechá všechno líbit protože některý situace byli fakt moc. Před dítětem jsem taky byla jak utržená ze řetězu, nic mi nebylo svaté, ale tohle už i na mě bylo přes čáru a myslím si že autorka zbytečně tlačila na pilu. Robsona mi nakonec bylo líto, úplně si svůj osud nezasloužil ale jak se říká, kdo chce kam…
Jinak oceňuji pár posledních stran protože takový osud jako měla Molly jsem snad v knize ještě nečetla. Ale pak zase, ten šťastný konec. Možná kdyby to nebylo zakončené tak sladky, kniha by byla o to dramatičtější.
Nenadchne ani neurazí.

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Knižní předloha pro můj oblíbený seriál který můžete sledovat na Netflixu. Tak na tuhle knihu jsem se moc těšila a bohužel byla lehce zklamaná. Moc dobře mi nesedl styl psaní, některé situace za mě byli zbytečně dost zdlouhavé. Simona jsem si zamilovala, pořád jsem měla před očima seriálového hřebce, který mě teda mnohem víc rozpaloval v knižní podobě.
Daphne na svůj věk byla velmi vyspělá a rozumná, celkově se mi její postava líbila.
Příběh byl vtipný plný vášně. Občas mě teda jako feministku některé věci vytáčeli, ale to už je můj osobní problém, že jsem se úplně nedokázala přenést do dané doby.
Nenadchne ani neurazí. Za mě seriál mnohem lépe zpracovaný.

Trest pro hříšné Trest pro hříšné John Saul

Chcete si přečíst fakt přehnanou knihu? Je to právě tato.
Jsem dá se říct ateista. Za mě je jakákoliv církev, náboženství a všechno okolo toho jeden velký nesmysl. Jsem alergická na kněží a další takové panáky.
Slovo církev = sekta. Alespoň podle mě. No a tato kniha krásně ukazuje ty všechna zvěrstva která se dějí po celém světě. Fanatici, alarmující počty znásilnění, pedofilie, názory z dob krále klacka a spousta dalších věcí.
Hodně jsem sázela na hlavního hrdinu Petera že jim to tam rozbije jak domeček z karet. O to víc jsem byla zklamaná když se tak nestalo.
Celý příběh je vlastně svým způsobem zajímavý, chvílemi přitažený za vlasy ale věřím tomu, že lidé se dokážou nechat oblbnout ledasčím.
Konec byl překvapivý. Kniha je takový průměr. Ale autor píše velmi čtivě.

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Musím říct že kniha nebyla špatná. Moc se mi líbil popis Grónska, nad knihou se vznášel ledový opar a to bylo moc fajn. I když zimu nesnáším. Miluju brutální vraždy, a tyhle byli opravdu brutální. Akorát mi přišla škoda, že se styl vražd pořád opakoval, takže pak už mě podrobnosti nechávali klidnou.
Dále na mě v knize bylo moc postav, možná až zbytečně moc. Chvílemi jsem si kvůli tomu i ztrácela, tolik jmen… celkově příběh mi přišel až moc překombinovaný a zase úplně zbytečně. U této knihy prostě platí že někdy je méně více a je velká škoda že se tím autor neřídil.

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

Asi se budu opakovat ale vůbec mi to nevadí. MILUJU tuhle sérii!
Druhý díl je za mě ještě lepší. Konečně se dozvíme odpovědi na otázky které nám prvním dílem byli skryty. A byla jsem fakt překvapená, šokovaná a bylo mi z celé té situace smutno.
Ovšem druhý díl opět vnesl do příběhu nové otázky a jsem teda pěkně naštvaná, že to autorka ukončila tak jak to ukončila protože teď nutně potřebuji další díl a moje představivost teda jede na plné obrátky.
Aidena jsem si zamilovala snad ještě víc a ne jednou mi zlomil srdce, psychouš jeden.
Erotická linka byla opět boží.
Co se mi moc líbilo, že jsme mohli nahlédnout do mysli Aidena. Škoda že tam kapitol z jeho pohledu nebylo více. Moc se mi líbí Elsa, jak se snaží bojovat, se světem, se sebou.
Nemůžu se dočkat dalšího dílu. Fakt že jo!

09.09.2024

Hlad / Žízeň Hlad / Žízeň Jozef Karika

Toto je moje první kniha od tohoto autora.
Přiznám se že jsem úplně nevěděla co očekávat a nakonec jsem byla překvapená. Nedokážu říct jestli mile, nebo ne.
Příběhy byli strašidelné, tak akorát krátké ale někdy na mě bylo až moc toho filozofovaní.
Zbytečné a zdlouhavé úvahy.
Po přečtení každého příběhu mi v hlavě vyskakovali otázky “Kdo? A jak? Knihu jsem začala číst Hladem. A od přečtení posledního příběhu v Žízní, jsem taková trochu zmatená. Jasně, všechno to do sebe zapadalo, ale já nevím, něco mi asi muselo uniknout, protože nad tím furt musím přemýšlet, jaký závěr si z celé knihy vlastně chci vyvodit.
Oceňuji popis vražd, to bylo něco pro mě.

Fotografka Fotografka Mary Dixie Carter

Taaak teda tohle bylo soustu. Už dlouho jsem nebyla z knihy tak zklamaná. Na to že je to thriller, se v knize víceméně nic nedělo. Čekala jsem akci a pořádné zvraty, přece jen anotace vás na to celkem naláká.
Hlavní postavy mi byli nepříjemný přišlo mi že tam jsou snad všichni nervově nevyrovnaný, před zhroucením a mají o pár koleček míň. Oslovování Delty ze strany Amélie bylo fakt dost divný až úchylný. Jediná postava která se mi tak nějak líbila byla Natálie a bylo mi ji teda dost líto. Hodně mi vadilo že autorka v knize vůbec nezmiňuje Deltinu minulost. Prostě jen víte že je magor ale co ji ke všemu vedlo už vám nikdo neřekne. A něco se stát muselo, protože byla fakt psycho. Takže tápete až do konce a tam dostane pěkně nelogický konec a vlastně se vůbec níž nedozvíte.
Za mě teda kniha nic moc …

Polib mě Polib mě Stella Tack

Myslím si že knihu bych ocenila víc před pár lety. Asi už jsem na takové věci stará, nebo mi prostě jen kniha nesedla? Sama nevím. Nejvíc mi vadil počet stran. Protože tohle bylo fakt sousto. Myslím si že by příběh mohl byla kratší. Hodně stránek jsem chtěla přeskočit protože prostě byli o ničem a já se táák nudila. Občas nepochopitelné chování ze strany Ivy. Jinak hlavní postavy celkem sympaťáci.
Kniha se mi zdá kromě jedné věci, uzavřená proto mě fakt zajímá o čem bude druhý díl. Mám v plánu mu dát ještě šanci a doufám že nebudu zklamaná. Toto je přesně ta kniha, která nenadchne ani neurazí.
Jinak teda se mi šíleně líbí ta obálka.

120 dní Sodomy 120 dní Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Já osobně jsem člověk kterého jen tak něco nerozhází. Miluju anatomii, popisování pitvy, vraždy - střeva roztahaná po stromech a podobně. Sama se považuji za submisivní i když v reálném životě jsem spíš vůdčí osobnost. Mám své “úchylky, asi jako každý. Ale tohle na mě bylo už trochu moc, a ze všeho nejvíc nesnáším násilí na dětech. A že tady je ho až až. Autor se s každou stránkou snaží váš dosavadní “šok zvětšovat. Násilí se stupňuje. Některé části mě nechávali chladnou, u jiných se mi dělalo špatně. Asi teď budu sprostá, ale jestli máte rádi sraní do huby, následné pojídání výkalů, nebo se v nich rádi koupete, tak tohle je ta práva kniha pro vás.
Bohužel pro mě, přesně tyhle praktiky nemůžu ani cítit na tož je provozovat a v knize si tohoto tématu užijete snad na každé druhé straně. Přiznám se teda že někdy jsem se u knihy nudila, styl psaní taky nebyl úplně zvlášť poutavý. Ale věřím že na to v jakém roce je kniha psaná, musela rozpoutat velký skandál. Vše v knize je pro dnešní svět dejme tomu normální, stačí si jen zapnout jakoukoliv porno stránku. Myslím že tam nejdete i horší věci, než jsou vyobrazeny v knize.

Justina a Julietta Justina a Julietta Donatien Alphonse François de Sade

Stejně jako 120 dnů Sodomy, i tato kniha je nechutná a zvrácená. Takže zase. V knize najdeme hoooodně výstřední situace. A ne pro každého je tato kniha určená. Celou dobu jsem při čtení měla zvláštní pocit. Vlastně pořád ani nevím jak knihu hodnotit, protože k tomu prostě nemám slov. Kniha je spíš o tom lidi šokovat. Ale příběh nic moc.

Maska smrti Maska smrti Mads Peder Nordbo

Taaaak, tahle trilogie byla jako celek fakt pecka.
I v této knize se setkáváme téměř se všemi postavami jako v předešlých dílech. Mám pocit že každý díl této série byl lepší a lepší.
Konečně se vyjasnilo tolik otázek které nám po druhém díle zůstaly nezodpovězené.
Každou stránku jsem vyloženě hltala, protože jsem chtěla vědět jak to všechno dopadne. Kniha má vše co má pořádná kriminálka mít. A pak, zase, ta úžasná příroda. Krásně popsané Grónsko, jako bych tam byla.
Určitě vám tuto sérii doporučím. Nebudete litovat.

Zátah na ďábla Zátah na ďábla Richard Lourie

Tahle kniha mě jako milovnici true crime prostě nemohla minout. Nechci říct že byla kniha špatná, to nebyla. Jen jsem možná čekala něco trochu víc?
V knize jsou dvě dějově linky, které se po nějaké době protnou. Příběh Čikatila a příběh vyšetřovatele Kostojeva.
Troufám si říct, že některé věci v příběhu o vyšetřovateli byli zbytečně zdlouhavé, až moc se zacházelo do detailů které ani se samotným případem nesouviseli. Ovšem nejvíc mě štvalo, že autor byl schopný jednu větu rozvést na 5 řádků a zbytečně odbíhal od tématu.
Dlouho jsem si zvykala na styl psaní, některé věty jsem musela číst víckrát, protože právě díky těm “zbytečným informacím jsem se dost často ztrácela. Čekala jsem mnohem podrobnější popis vražd, což se ovšem nestalo. Není pochyb že Čikatilo byl zrůda a lidé by z této knihy měli cítit aspoň nějakou negativní emoci, bohužel ve mně kniha nevyvolala skoro nic, a přesně na to jsem čekala. Že budu cítit alespoň vztek, nebo odpor. A to mě zklamalo. Vzhledem k tématu jsem čekala pořádnou nálož emocí.

Jezdec Jezdec Skye Warren

V první řadě bych chtěla říct, že první díl této série mě moc nechytl. Ale nemám ráda nedokončené série, takže jsem sáhla i po tomto pokračování. A zase jsem byla zklamaná.

Celou dobu jsem nechápala Avery. Její nálady jakože “Jsem na dně z toho že už nejsem panna a nesnáším ho a “Bože, potřebuju s ním sex 24/7.
Nechápu a nechápu. Možná už nebyla tak naivní jako v předešlé knize ale to je možná tak vše.

Gabriel je pro mě pořád španělská vesnice. Vůbec si k němu nedokážu utvořit nějaký vztah, po pravdě ani nevím co si o něm mám myslet.

A to oslovování “malá panno to je strašný. Fakt strašný. Hlavně to autorka použila snad na každé straně mi přijde.

Když teda opomenu pro mě nudné postavy, tak celkový děj knihy taky nic moc. Vlastně se to vše motá jen kolem aukce, zase.
Nechápu Avery a její urputnost získat dům zpět.

Za mě byl tento dil snad ještě slabší než první a přemýšlím proč to touto knihou autorka neukončila. Nějak nevím o čem by další díl měl být.
Pro mě je to uzavřené a další knihu si už nekoupím, fakt přísahám.

Abych tady teda knihu jen nehanila, obálka se mi moc líbí.

Nouzový kontakt Nouzový kontakt Mary H. K. Choi

Hlavní hrdinové jsou hrozně nesympatický, depresivní, naivní možná až hloupoučký a celkově to jsou prostě těžký mimoni.

Chování hlavních hrdinů jsem skoro vůbec nechápala.

Někdy mi přišlo že v příběhu byla zmínka o věcech které vlastně v knize vůbec nebyli nebo jsem je aspoň nepostřehla. To mě vede k tomu, že mě kniha téměř vůbec nebavila.

Celkově příběh byl takový nemastný, neslaný a konec dost předvídatelný.

Obálka se mi ale líbí.

Hlas krve Hlas krve Heather Chavez

Na tuhle knihu jsem se celkem těšila. Hrozně se mi totiž líbila její obálka a ani téma neznělo zle.

* Kniha má super rozjezd a okamžitě tě vtáhne do děje, bohužel to trvá jen chvilku a pak děj stagnuje. Všechno se to tak nějak vleče. Hrozně jsem bojovala s touhou, přeskakovat stránky. Příběh se znovu rozjíždí na posledních 50 stranách.

* Hlavní hrdinky Frankie a Izzy. Šílený povahy, obě dvě.

* Frankie - mladá holka co si neustále dává něco za vinu, myslí si že se celý svět točí jen kolem ní a že ona vše vyřeší a že Izzy muže ochránit a zachránit jen ona. Vlastně že může zachránit všechny lidi na světě. V tom jí ještě přitakává její tatík, že má pravdu. Přehnaně ochranářská vůči své sestře. Přeháněla to až tak, že kvůli záchraně Izzy několikrát opustila i své vlastní dítě.

* Izzy - mladá, nevybouřená holka která je nezodpovědná, sobecká a čeká že její sestra vše vyřeší. Nehledí na následky.

* Jako celek kniha nebyla špatná. Ale. Chyběla mi nějaká pořádná akce, zvrat ze kterého si sednu na zadek. Bohužel příběh byl hodně předvídatelný.

V posledním tažení V posledním tažení Nina Lykke

Příběh vypráví o ženě, praktické lékařce která mi svým chováním a myšlenkami moc k srdci nepřirostla.

Elin na mě působí jako stárnoucí, nafrněná, povrchní, věčně nespokojená a hlavně šíleně depresivní ženská.

Lékařské prostředí mě na této knize zaujalo asi nejvíce a přiznám se že jsem měla trochu velká očekávání která bohužel nebyla naplněna. Příběh je stejně tak depresivní jako sama hlavní hrdinka a její pacientka bych teda určitě být nechtěla.

V příběhu určitě nečekejte nálož humoru, i když já se občas zasmála, tomu jak je kniha surově psaná.

Další věc co mě zaskočila - praktická lékařka a léčila a dělala vyšetření od hlavy až po paty. Zvláštní.

Kniha si určitě najde své čtenáře. Ale já to bohužel nebudu. I tak děkuji Lucince za to, že jsem si knihu mohla přečíst.