kofola33 kofola33 komentáře u knih

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Davam 5 hvezdicek, protoze Bolton je jedna z mych hodne oblibenych, ovsem rekla bych, ze to bylo trosku netypicke....nejak se mi to "jinak" cetlo, nevim....pribeh zajimavy, tajemny, carodejky a pohrbivani za ziva, ale zacatek trochu roztrzity, nastesti se to pak rozjelo...zajimave bylo nacrtnuti tematu "zena policistka" koncem 6o-tych let. Doporucuji, prekvapive propojeni thrilleru a carodejnic.

06.11.2019 5 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Tohle proste neslo...prelouskala jsem asi desetinu a ...a fakt nee. Nuda, zmatenost. Je to skoda, Nesbo je jeden z mych oblibenych autoru, ale tohle, i pri me vytrvalosti, opravdu ani tuk. Mozna tomu nekdy dam jeste sanci, ale....moc sanci tomu nedavam:-)

22.10.2019 odpad!

Na útěku Na útěku Harlan Coben

Napinave, melo to spad, napeti, tajemstvi, proste dokonaly koktejl vseho co si muzete prat. Doporucuji!!!

22.10.2019 5 z 5

Musíme si promluvit o Kevinovi Musíme si promluvit o Kevinovi Lionel Shriver

Naprosty mazec! Ze zacatku se to trochu divne cetlo nez jsem si zvykla, ze je to jenom o dopisech matky, ale pak jsem zjistila vice, ze to je "jenom" o dopisech matky... a uz jsem knizku nemohla odlozit. Skvele napsano, silne tema, konec naprosto sileny, doporucuju.

Spánek Spánek C. L. Taylor

Za me dost dobry napinavy pribeh hororoveho typu, ktery se mi nechtelo odlozit dokud se nedozvim kdo je padouch. Prostredi hotylku a spatneho pocasi v kombinaci s psychickym stavem hlavni hrdinky ve me vzbuzoval napeti az do konce.

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Do thrilleru to ma hodne daleko, nicmene za me docela ctiva knizka. Nenudila jsem se, ale ani jsem neocekavala nejake ohromne prekvapeni, konec se mi zdal malicko prekombinovany. Stoji za precteni.

14.10.2019 4 z 5

Kořist Kořist Paul Finch

Dalsi skvely pribeh o Heckovi a padousich, cetlo se to samo, dost dobre cteni, nemohla jsem se od knizky odtrhnout, tesim se na dalsi dil.

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Treti dil se mi zdal lepsi nez druhy, pobavila me teticka Nora, jsem zvedava jestli se objevi ve filmu. Opet prijemne cteni, ktere pobavi a sem tam se jeden i zasmeje. Pro me velice prijemna zmena zanru, nejradeji ctu thrillery. Uz at je venku ten film!

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Prvni dil mi prisel vtipnejsi nez tehnle druhy, nicmene prijemne poctenicko o rodine Kostku na Kostce, pobavilo me to.

14.10.2019 4 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Takove jednohubky, druha mensi nez prvni. Zadne aaach, ale ani oooou...Dobre cteni na destive odpoledne.

14.10.2019 3 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Dost dobra detektivka. Cteni melo spad, libily se mi ty kratke kapitolky, nemusela jsem dlouho cekat, abych se dozvedela dalsi souvislosti. Tema pedofilie a cirkve je samo o sobe silnym tematem a pribeh Lottie bude jiste taky stat za to! Autorka vydala uz 7.dil, tak jen doufam, ze to nekdo brzo prelozi, nechce se mi to louskat anglicky.

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Trochu jsem mela problem asi prvnich 35% knizky se poradne zacist....pak uz to melo docela spad, celkem dobra detektivka, ovsem 4 hvezdicky davam za pro me zcela nesympaticke hlavni hrdiny...nejak jsem nemohla najit nic, cim by me upoutali nebo zaujali nebo nadchli...jedine, co trochu osvetlilo Markovo chovani bylo vysvetleni o jeho rodine, ale i tak....takze za 4....uvidime, mozna autor jeste neco napise...

21.08.2019 4 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Moje prvni setkani s autorem i Sebastianem. Ze zacatku to bylo misty trochu zdlouhave, pak se to rozjelo. Sebastian je rozhodne charakter, psychologicka sonda do jeho duse je rozhodne zajimava, takze cteni dalsich dilu je jasne!

21.08.2019 5 z 5

Mrtvý muž přichází Mrtvý muž přichází Paul Finch

Tak to teda byla jizda! Mlha predemnou, mlha za mnou a vrazdici maniak v patach... Heck je prave tak nesmrtelny jako Gemma okouzlujici, ale mi to nevadi, protoze me to desne bavi! Finch je proste moje krevni skupina a ja se rada bojim. Precteno jednim dechem, i kdyz jsem vlastne nekdy skoro nedychala:-) Dekuji, Mr.Finch, jdu na Korist.

04.08.2019 5 z 5

Vrazi bez tváře Vrazi bez tváře Henning Mankell

O Wallanderovi jsem toho precetla uz vice a teprve ted se mi dostal do ruky 1.dil. Musim rict, ze to bylo trosku slabsi oproti jinym dilum, nudne to nebylo, jen trochu rozvlacne a nemelo to moc "štávu", nicmene i me prekvapila pristehovalecka problematika uz v 90-tych letech. A co me hodne pobavilo, ta "typicky ceska jmena" :-D. Dobra detektivka.

31.07.2019 4 z 5

Klub zabijáků Klub zabijáků Paul Finch

Tak to byl narez! Je jasne, ze Heck je proste krizenec Supermana s Rambem, asi nikdo by nezvladnul to co on, ale me to silene bavilo, bylo to napinave, akcni a velice ctive, nechtelo se mi knizku odlozit. Tesim se na dalsi dva dily, hned si je jdu koupit.

29.07.2019 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Neuveritelne ctiva knizka, ano, misty to bylo trosku, nekde i vice, pritahnute za vlasy, Jurek kostěj nesmrtelny...:-). Ale me se to i tak libilo, skvela Keplerovka, Joona je proste milacek. No uvidime, co z toho Bobra vyleze...:-)

24.07.2019 5 z 5

Krvavý anděl Krvavý anděl Franck Thilliez

Me prvni setkani s Sharkem. Pribeh skvele propracovany, thriller jak ma byt, ale opravdu dost drsne tema. Pachatele jsem odhadla v prvni tretine knihy, ale i tak to bylo napinave. Jedine, co mi trosku vadilo, byl styl psani, mozna to bylo prekladem, nevim, ale i tak davam plny pocet. Urcite se pustim do dalsich Sharkovych pribehu.

18.07.2019 5 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

To byla jizda! Jeste lepsi nez DNA. Huldar a Freyja jsou zajimavy par, jiskri to, jiskri, jsem zvedava jak si poradi v dalsim dile.

13.07.2019 5 z 5

Horká půda Horká půda Ruaridh Nicoll

Moc me to nebavilo. Mozna jsem cekala vice po precteni nadsenych komentaru, nebo mi nesedel styl, nevim, neco mi tam chybelo nebo nadbyvalo...nicmene pribeh zajimavy, i kdyz jsem se moc do cteni nehrnula. Ovsem zjisteni na konci knihy me prinutilo k premysleni o dalsim dilu. Mozna dam jeste autorovi sanci...

13.07.2019 2 z 5