kolacky kolacky komentáře u knih

Dáma kontra strelec Dáma kontra strelec Dominik Dán

Nádhera!!! Stará parta pohromadě (odehrává se v roce 1996), klasická detektivka bez otravné politiky, spolupráce s Komárnem a Budapeští. Nechyběly ani originální a přesné vtípky. Moc jsem si to užila.

28.07.2023 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Kristýna Trpková je pro mě stejně příjemným překvapením jako nedávno Jiří Březina. Dobrých českých detektivek není nikdy dost.
Po troškách dávkované indicie mě přivedly k vrahovi už na straně 202!

28.07.2023 5 z 5

Košík plný hlav Košík plný hlav Joe Hill (p)

Skvělý zážitek! Vtipný a originální příběh, vynikající kresba a hrdinka, která ze sebe musí dostat to nejlepší, jinak... Překvapení na každém kroku. V každém sešitu. Nejlepší nakonec.
A zbytek za mě dopověděli kolegové. Lenka.Vílka, Terva a MARTh. Super komentáře.

25.07.2023 5 z 5

Ten, co kráčí se Smrtí Ten, co kráčí se Smrtí Barb Rýdl

Jsem nadšená! Neobvyklý příběh, sympatické, byť podivné postavy, nechybělo napětí a romantika (Lucian a Halley) a souhlasím, chtělo by to dopovědět, co bylo nakousnuto! Prosím další (jeden dva) díl!)
No a samozřejmě ty fantastické ilustrace...

24.07.2023 5 z 5

Můj stát: Putování s českým lvem za národními patrony a světci Můj stát: Putování s českým lvem za národními patrony a světci Milan Starý

Souhlasím, je to moc dobře udělaná knížka. Měla by mít místo v každé rodině.

23.07.2023 5 z 5

Zmizení majora Woodwarda Zmizení majora Woodwarda David Návara

(SPOILER) Skvělé. Krásně chronologicky sestavené příběhy s našimi starými oblíbenými hrdiny a se zbrusu novým padouchem, který si nedá pokoj, dokud se mu nedostane náležité odplaty.
Jen škoda seržanta McAutieho. A kamarádů indiánů.

23.07.2023 5 z 5

Poslední zrada Poslední zrada Patricia Gibney

Lottie by si už zasloužila nějaký případ, kde by nikdo neohrožoval její blízké, a taky lepšího nadřízeného, ne takového nafoukance.

22.07.2023 4 z 5

Království Dutců Království Dutců Kira Jane Buxton

Hodně hodně hodně zajímavé. Občas smutné, občas beznadějné, ve výsledku přijatelné co do vyústění děje.

21.07.2023 4 z 5

Odplata Odplata Green Scum (p)

No tak! Pořád se ženeme s Morgernsternem krajinou a pobíjíme nepřátele... kde je nějaký kladný výsledek? Musíme si počkat na Zúčtování.

20.07.2023 4 z 5

Steam Steam Green Scum (p)

Zase něco úplně jiného. Zajímavé, napínavé a jako kdyby někde existoval příběh, kde se všichni kámoši setkali...

20.07.2023 4 z 5

Past na ženicha Past na ženicha Alexander Stainforth (p)

Fajn romantika.

15.07.2023 4 z 5

Otisky Chribdy Otisky Chribdy Kristina Waagnerová

Drsné jako "šmirglpapír". Hodně dobře promyšlené.
Jen doufám, že v posledním díle dostane svůj díl nakládačky i ta sebestředná manipulativní hnusná mrcha. (Nemyslím Ymiru, ale tu zázračnou alabastrovou nádheru.)

14.07.2023 4 z 5

Dotek viatáru Dotek viatáru Kristina Waagnerová

Nervy na pochodu... Intriky a bitvy. Rytíř Kreon je mi hodně sympatický. Věřím, že nějak převratně zasáhne do děje, a tiše doufám, že přežije.

13.07.2023 5 z 5

Zlatá Grai Zlatá Grai Kristina Waagnerová

Zase naprosto jiný svět, se zvláštními obyvateli, zákony, přírodními i ne-lidskými, zápasem o moc ... Nejvíc mě dostal neskutečný dril, který musela Isarell podstoupit, aby se dostala na nejvyšší úroveň. Jsem zvědavá na další příběhy.

11.07.2023 5 z 5

Upíři a nemrtví: bytosti ze záhrobí Upíři a nemrtví: bytosti ze záhrobí Anita Ganeri

Krátké, rádobyvšeshrnující, s docela dobrými obrázky. Pro děti upírů ještě neznající jako dělané.

10.07.2023 3 z 5

Krev v ráji Krev v ráji Peter Tremayne (p)

Fidelma opět nezklamala... ale bohužel ty příznaky nesnášenlivosti křesťanství jsou tady dobře popsané.

09.07.2023 4 z 5

Klíč k vraždě Klíč k vraždě J. R. Ellis

(SPOILER) Ty bláho - to jako fakt? Dvojčata??? Takové klišé??? Páter Knox se v hrobě obrací!
Jinak dobré čtení, zamotaná zápletka, dvojí pachatelé... Ale první díl se mi líbil víc.

06.07.2023 4 z 5

Pláč zavržených předků Pláč zavržených předků Angela Slatter

Už dlouho jsem nečetla tak podmanivou knížku. Skvělý a neobvyklý nápad, výborně vystižené postavy, zajímavé prostředí a krajiny. Miren jsem si zamilovala. Nedala se, byla chytrá, sympatická a silná.

Docela bych uvítala další knihy od této autorky přeložené do češtiny.

05.07.2023 5 z 5

Podzimní nebe nad Rubínovými vodopády Podzimní nebe nad Rubínovými vodopády Holly Martin

Rodinná pohádka. Mám romantiku ráda, krásně se u ní relaxuje.

02.07.2023 4 z 5

Vražda v Mallowan Hall Vražda v Mallowan Hall Colleen Cambridge (p)

Mně se to líbilo. Mělo to Agathina ducha a Phyllida byla fajn, nedala se. Dost jsme se dozvěděli o tom, jak to v Anglii chodilo "pod schody".

02.07.2023 4 z 5