lagina lagina komentáře u knih

Krotitelka snů Krotitelka snů Simona Monyová (p)

Pro mě první kniha této autorky, ráda si přečtu další. Nejdříve mě hlavní hrdinka dost rozčilovala ale pak se to zlomilo a já během jednoho dne doslova hltala celou knihu.

01.11.2017

Melouch Melouch Michal Viewegh

Vzhledem k tomu, že k mi tomu nikdo nenabídl víno, vybrané jídlo a večerní táborák abych to přežila jako pan producent, jsem trochu unuděná...

16.10.2017

Hovory s porodní bábou Hovory s porodní bábou Jana Doležalová

S některými názory se neslučuji. Ale myslím, že je to v pořádku.
Byla bych ráda kdyby moje asistentka řekla víc než : sedněte, ruku - 110/65, moč, přibrala jste, ano vypíšu, běžte se posadit do čekárny, pak vás zavolám...
Musela jsem přestat všechny ty články a knihy o porodech číst... začala jsem se děsit...
Ale pokud by někdo knihu hledal, rozhodně tohle bylo to nejlepší, co jsem zatím držela v ruce :-) Moc si prosím, aby člověk, kterého v porodnici potkám měl takový zájem, zkušenosti a rozhled v oboru jako tato porodní asistentka :-)

04.10.2017

Poslední ples Poslední ples Ilona Fryčová

Já hloupá si tu přečetla komentáře, těšila se na mrazení a nějak na něj nedošlo ... Odpolední jednohubka :-)

04.10.2017

Muž, který zapomněl, že má ženu Muž, který zapomněl, že má ženu John O'Farrell

Asi to není úplně kniha roku, ale při čtení jsem se usmívala a měla jsem hrozně hezké pocity. To už se mi dlouho nestalo :)

06.01.2017 4 z 5

Můj pes je erotoman Můj pes je erotoman Jan Zlatohlávek

Pobavila, opravdu odpočinkové čtení :) moc doporučuji všem do si chtějí s knihou v ruce jen tak odpočinout :)

10.02.2014 5 z 5

Vdané Vdané Ivana Havranová

Jak se říká, do vztahů nevidíš.
Čtivé, trochu do deprese dostávající :)

04.01.2014 3 z 5

Praha kurevská Praha kurevská Adam Kadmon

Rychlé, drsné, šokující, sprosté...to jsem čekala... a přesto dost poetické... to jsem nečekala. Přečteno jednou a jsem si jistá, že vracet se k ní nebudu.

04.11.2013 2 z 5

Poslední slova z Afghánistánu Poslední slova z Afghánistánu David Ježek

Mám ráda občas knihy bez románových příkras, to se tady potkalo.
Protože jsem pár let pracovala vedle někoho ze stejného vojenského oddílu a vždy mě fascinovala oddanost v kamarádství a zvláštní propojenost lidí z Chrudimi, s chutí jsem se do toho pustila a v tomhle ohledu mě to dost potěšilo. Autor nás pouští do svých hlubin, ukáže pokoru, strach, vytrvalost a píli, kterou v sobě má.
Co mě však tahalo na oči a trochu bralo chuť je ta stylistická úprava a náhrada nadávek a chlapské mluvy... jé, jak mě by se to četlo, kdyby to bylo psané, tak jak to psala duše, to by byl gulášek a to já můžu.

19.09.2024 3 z 5

Návrat do Březinky Návrat do Březinky Ginette Kolinka

Autentická výpověď, bez románových a dojemných příkras. Mrazivé.
Je to jednohubka, na jeden večer, takže vás to zaujme celé. Tohle téma mi není cizí, ale je to ojedinělé právě v pasáži jak vracení se do tábora, tak vracení se domů za rodinou. Je z toho cítit obava, když v místech, kde se krev prolívala si již hrají děti, obava ze zapomenutí...

05.06.2024 5 z 5

Pod rouškou šikany Pod rouškou šikany Blažena Hlasová

Jednohubka. Kniha se nám objevila na oddělení. Myslím, že se to může týkat i jiných oborů nejen zdravotnictví. U některých příběhů rozum stojí, u jiných si říkáte, že si lidé občas nabíhají na vidle samy, u dalších se zamyslíte nad generačním rozdílem. Občas jsem u ní hudrovala, emoce to vzbudilo, ale asi to nezanechá dlouhý pocit.

11.03.2024 3 z 5

Zatraceně rychlá smrt a další povídky Zatraceně rychlá smrt a další povídky Roman Cílek

Rychlé povídky, aby cesta utíkala. Občas jednohubka sedne :-)

15.07.2023

Vztahy a pasti Vztahy a pasti Jan Vojtko

První setkání s autorem. Napsáno srozumitelně, relativně čtivě. Člověk tu a tam o nějakou past v životě zakopne toto uvědomění není od věci.
Doporučuji všem, co se zajímají o seberozvoj, péči o duši.

14.01.2023 3 z 5

Naslouchám Naslouchám Šárka Šišková

Kniha, kterou mi nabídla knihovnice, že bude velmi zvědavá, jak se mi líbí. Čtivá, rychlé dialogy, dobře se čte. Nicméně příběh pro mě na spoustě míst drhne a zdá se mi neuvěřitelný. Hlavní hrdinka je mi nesmírně nesympatická a zvláštně napsaná. V mnoha rovinách velmi ploché. Našlápnuto dobře, ale za mě to nějak nefunguje.

20.09.2022 3 z 5

Objevuj s úsměvem: Vláčky Objevuj s úsměvem: Vláčky Marcin Brykczynski

Jestli syn nějakou knihu miluje, tak je to tahle. V knihovně si ji vypůjčil tolikrát, že celý zbývající generace ji tam nikdy nezahlédne :-)) Prohlíží kočky a prohlíží kudy to jezdí a co tam všechno je. Tvrdé desky :-)

15.01.2022 5 z 5

Objevuj s úsměvem: Na dvou kolech Objevuj s úsměvem: Na dvou kolech Marcin Brykczynski

Syn tohle může :-)

15.01.2022 4 z 5

Bez odpadu Bez odpadu Camille Ratia

To zpracování mě nijak nenadchlo, ale člověk musí myslet a nesmí bezhlavě nakupovat, shromaždovat, spotřebovávat.. a pokud o tom chce něco víc vědět, nebo tápe, je to zajímavé :)

02.09.2019

Zahrada žije - zahradničíme s dětmi Zahrada žije - zahradničíme s dětmi Anita Blahušová

Krásná, jak vizuálně tak obsahově. Dostala jsem ji od kamáradky k narozeninám a postupně si ji pročítám a moc se mi líbí :-) Vhodná pro úplné začátečníky a nebo pro někoho kdo hledá formu jak předávat a nebo i tipy. Děkuji

15.08.2019 4 z 5

Pěstujeme ve městě - Zelené balkony, sousedské záhonky a komunitní zahrady Pěstujeme ve městě - Zelené balkony, sousedské záhonky a komunitní zahrady kolektiv autorů

Moc krásná kniha a určitě doporučuji jako "povinnou četbu" pro lidi, kteří plánují založení komunitní zahrádky. Je tam vše, co se Vám bude hodit :-)

15.08.2019 4 z 5

Příběhy zraněné duše: z deníku psychoterapeutky Příběhy zraněné duše: z deníku psychoterapeutky Zuzana Peterová

Jednohubka. Takové spíš jen ukázky příběhů. Ocenila bych je víc rozpracované, některé mi přišly dost ploché.

22.07.2019 2 z 5