Lena79 Lena79 komentáře u knih

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Já Angelu Marsons prostě žeru. Kniha opět čtivá, dějové linie mě bavily. Už se nemohu dočkat dalšího dílu

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Bavilo mě to. To, že se opět objevila Alex mě nijak nevadilo, jen doufám, že se v dalších knihách nebudou postupně vynořovat pachatelé z dávno vyřešených případů. Jinak opět přečteno jedním dechem.

Sběratel kostí Sběratel kostí Luca Veste

Na začátku knihy jsem se trochu ztrácela, nedokázala jsem věnovat plnou pozornost tomu, co čtu. Nakonec mě nějakým způsobem příběh zaujal a mohu říct, že jsem četla i horší knihy. ke knize se ale nikdy nevrátím.

25.01.2020 4 z 5

Osudy Němců z Jizerských hor v letech 1945–1948 Osudy Němců z Jizerských hor v letech 1945–1948 Petra Laurin

Kniha vykresluje politiku odsunu německého obyvatelstva po 2. světové válce. Tady konkrétně mluvíme o oblast Jablonecka. Kniha je doplněna fotografiemi a dobovými dokumenty. Někteří odsunutí Němci se po letech přijeli podívat do města, které jejich předci pomohli vystavět.

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Je mi docela smutno z toho, jak se Češi krátce po válce chovali k vyhnaným Němcům. Nevěřím, že všichni sympatizovali s Hitlerem. Na druhou stranu ale věřím, že jich mnoho během toho odsunu zemřelo, k tomu jim jistě také pomohli osvoboditelé ze SSSR. A právě tato kniha se nám snaží vylíčit osudy odsunutých Němců. A daří se jí to dobře. Určitě doporučuji si knihu přečíst.

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Na knihu jsem se těšila a nezklamala mě. Příběh poutavý a napínavý. Pěkně popsaná krajina, do které je příběh zasazen.

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Za 2. světové války bohužel trpělo mnoho obyčejných lidí, včetně Němců. Hlavní hrdinku knihy nevyjímaje, odvaha v temných dobách se jí teda upřít nedá. Knihu jsem přečetla za dva dny a líbila se mi.

Nenech to být Nenech to být Harlan Coben

První třetinu knihy jsem četla téměř s nechutí, něco mě rušilo, nemohla jsem se začíst. Pak ale příběh dostal nějaký náboj a zbytek se už četl sám.

Trhlina Trhlina Jozef Karika

No, v jednom mám hned zkraje jasno-nikdy se nepojedu podívat do Tribečských hor :-)
Kniha je dobře napsaná, udrží čtenáře v pozornosti, četla se sama.

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Hned po prvních kapitolách jsem tušila, kterým směrem se asi bude příběh ubírat a světe div se, nespletla jsem se. Jen mi to občas připomnělo scény ze známého filmu s replikou "bejby nebude sedět v koutě". Také mě zajímalo, jaké že to tajemství obchází okolo panského domu a nedaleké továrny. No, nedá se knize upřít čtivost, jen nechápu ten humbuk, když kniha vyšla.

24.10.2019 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Trochu mi to připomnělo stylem psaní knihy M. H. Clark, tedy pohled na věc z obou stran. Jak z pohledu policie, tak z pohledu pachatele. Mám knihy od Bryndzy ráda a tato není výjimkou. Líbila se mi. Ikdyž.., některým postavám z příběhu bych dala pár facek.

22.10.2019 5 z 5

Krvavý leden Krvavý leden Alan Parks

Tato kniha mě docela překvapila. Po první kapitole jsem to chtěla vzdát, ale ČV mě přesvědčila v pokračování. Vulgarity mě nijak neuráželi, ale co mi dost vadilo, byl fakt, že hlavní hrdina McCoy je věčně v lihu...Vůbec mi nepřišlo, že by někdo něco vyšetřoval..Na druhou stranu jsem si uměla dobře představit Glasgow, jeho temné uličky a veškerou špínu v nich.

20.10.2019 4 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Mě se to líbilo. Od první chvíle mě zaujala soutěž jako taková, včetně všech zůčastněných. Nicméně mě občas jen tak okrajově rušily myšlenkové pochody hlavní hrdinky. Hlavně v okamžiku, kdy jí mohlo ledasco dojít. Jako, že něco není v pořádku... Každopádně se kniha četla dobře, trvalo mi to jeden den.

18.10.2019 5 z 5

Hračkář Hračkář Liam Pieper

Čekala jsem sice něco jiného, ale zklamaná určitě nejsem. Dvě linie příběhu. Zaujala mě ta válečná. Adam mi byl hoodně protivný, proto jsem se vždy těšila na příběh mladého Arkadije. Konec mě překvapil.

18.10.2019 4 z 5

Útěk na druhý břeh Útěk na druhý břeh Jana Abrahamová

Kniha se četla dobře, to se musí nechat. Jen si myslím, že se autorka měla více věnovat prostředí bezdomovců. Prostě jsem nemohla uvěřit úplně všemu, místy se příběh zdál až naivní. Ale líbila se mi.

18.10.2019 5 z 5

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Moc se mi líbila část z období 2. světové války. Ta ze současnosti byla zajímavá až na několika posledních stranách knihy, kdy do sebe zapadaly poslední dílky celého příběhu. Nádherná obálka.

12.10.2019 4 z 5

Na Sibiř Na Sibiř Per Petterson

Dlouho jsem se nemohla začíst, kniha na mě působila trochu zmateným dojmem. Občas jsem se ztrácela v tom, co je reálné a co vzpomínky. (Pokud jsem to dobře pochopila.) Jediné plus vidím v popisu sourozenecké lásky.

28.07.2019 3 z 5

Dáma v modrém Dáma v modrém Valerie Bowman

Knihu jsem si užila, je to opravdu odpočinková záležitost. Některé pasáže mě dokonce rozesmály. Doporučuji

14.05.2019 5 z 5

Záhada zlatodolu Záhada zlatodolu Zuzana Koubková

Příběh se mi líbil, ostatně kniha se četla dobře. Byla to moje první kniha od této autorky.

13.03.2019 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Zprvu jsem se nemohla vůbec začíst, ale asi v polovině knihy mě to chytlo a už jsem číst nepřestala. Knihu doporučuji.

06.03.2019 5 z 5