lencin lencin komentáře u knih

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Příběh kluka Štěpána a jeho rodiny, který začíná v jeho jedenácti letech. Tři části, nejprve pohled malého Štěpána, pak vyprávění jeho matky Elen a ve třetí části opět Štěpán, jen dospělejší.
Život se s námi nemazlí a špatná komunikace má pro nás často dalekosáhlé následky.
Kniha mě zaujala.

08.05.2021 5 z 5

Dojemný příběh, dědeček a jeho vnuk Noahnoah.

26.04.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Výborné jako vždy. A zase úplně jiné, jako vždy.
Co by,kdyby......
Mrazivé. A v dnešní době ještě víc než dřív.
Nic není trvalé a jisté.

26.04.2021 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Autora mám moc ráda, tohle bylo nadprůměrné, ale nepatří mezi jeho nejlepší. Hlavní motiv je zajímavý, ale jako celek je pro mě průběh děje málo uvěřitelný. Ale četlo se výborně.

23.04.2021 4 z 5

Senzibil Senzibil Markéta Pilátová

Odvěký zápas Dobra a Zla. Láska v mnoha svých projevech. Magický realismus Markéty Pilátové tentokrát z okolí Velkých Losin. Kniha se mi líbila a četla se jedním dechem.

04.04.2021 5 z 5

Nestvůra z Essexu Nestvůra z Essexu Sarah Perry

Kniha ze zajímavé doby (1893) a o zajímavém tématu - rozpor Londýn vs.venkov, nestvůra z blat, emancipační tendence části žen,příšerné sociální podmínky dělníků. Bohužel podáno ne úplně důvěryhodným způsobem. Na Argo až dost gramatických chyb i nějakých faktických. Celkově průměr.

28.03.2021 3 z 5

Dozvuky mých lásek Dozvuky mých lásek Graeme Simsion

Zvláštní kniha. Některé pasáže mě až štvaly, to se mi u knih příliš často nestává...... Ale bylo to tam pár myšlenek, které stály za pozornost.

14.03.2021 3 z 5

Helena Helena Evelyn Waugh

Život svaté Heleny a jejího usilovného hledání svatého kříže. Zajímavý příběh.

13.03.2021 3 z 5

Zvrácený osud Zvrácený osud Si Tung (p)

Tak to byla síla. O Číně, jak jsem o ní nikdy nepřemýšlela a ani si to neuměla představit. A ten závěr, to jsem opravdu nečekala.

06.03.2021 5 z 5

Deník doktora z Mrnic Deník doktora z Mrnic Martin Jan Stránský

Analogie jedné české vesnice a české společnosti jako celku. Trefné postřehy a komentáře. Dráždila mě ale jakási autorova nadřazenost. Jako paralela české společnosti velmi výstižné.

04.03.2021 3 z 5

Nečíst Nečíst Miroslav Krobot

Mám p. Krobota a jeho umění ráda, jeho kniha pro mě byla zajímavým pohledem dovnitř. Některé útvary jsem asi úplně nepobrala. Celkově se mi kniha líbila moc. Rozhodně ČÍST!

03.03.2021 4 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Dobře napsaná detektivka, ale jiné knihy P. Maye mě oslovily víc.

22.02.2021 3 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Petru Soukupovou mám ráda, a tahle její kniha se mi líbila moc. Výborné popisy vztahů a pocitů. Jo, dvě hlavní postavy mě vlastně trochu štvaly, ale to k tomu patřilo.

08.02.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Dechberoucí. Ta stručnost až strohost, a přesto silné a velmi vypovídající. O nás, o lidech, v každém čase i prostoru. Výborné.

03.02.2021 5 z 5

Jako bych žila dva životy Jako bych žila dva životy Milan Ohnisko

DD mám moc ráda a vážím si její práce. Její duchovní část jsem vůbec neznala a byla jsem velmi mile překvapena. Rozhovor s DD se mi líbil moc,rozhovory o ní trochu méně, ale přesto byly zajímavé. Možná mi vzhledem k formátu knihy chyběla větší hloubka. Přesto jsem přečetla ráda a na její knihu rozhovorů s Jiřím Horáčkem se už teď těším.

30.01.2021 3 z 5

Den, kdy jsme se potkali Den, kdy jsme se potkali Roxie Cooper

Stephanie a Jamie, dva lidé, kteří se setkají na víkendovém výtvarném kurzu. Jejich setkání výrazně ovlivní jejich další životy.

18.01.2021 4 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Em a Dex. Dex a Em. Líbilo se mi to. Míjení se, ztrácení a objevování. Hezké příklady toho, jak se někdy liší to, co říkáme od toho, co cítíme nebo si myslíme.

13.01.2021 4 z 5

Záměna Záměna Caro Martini

Příjemné odpočinkové čtení, aneb co mají společného (a rozdílného) 28letá Jasmína a 82letá Alma. Dozvíte se zde :-)

07.01.2021 4 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Velmi dobře napsaná kniha povídek s velmi smutným společným tématem, kterým je sebevražda. VH patří mezi mé oblíbené autorky a i tentokrát se mi kniha moc líbila.

04.01.2021 5 z 5

Bílej kůň, žlutej drak Bílej kůň, žlutej drak Lan Pham Thi (p)

Četla jsem až nyní a už věděla o blamáži s autorstvím. Ale ať tak či tak,kniha se mi moc nelíbila, připadalo mi to spíše jen jako skica určená k dalšímu rozpracování....

02.01.2021 2 z 5