Lenka.Vílka Lenka.Vílka komentáře u knih

Když blesk udeří dvakrát Když blesk udeří dvakrát Joshua Williamson

Tak tohle bylo dokonalý!
Barry je super hrdina a ještě k tomu superhrdina. Běhá, dělá víry, chodí stěnama, může cestovat časem. Prostě jednička. U ostatních komiksů se mi to zatím nezdálo zase až tak podstatné (ale ještě jsem nečetla Vyhlazovací stroje), ale číst nultý díl série je důležité. A nejsem si jistá, jestli je to vážně pro nové čtenáře. Tedy, pokud sleduje seriál, tak se určitě chytí. A bude litovat jediného. Že nečetl to, co bylo dřív. Já osobně mám právě nejraději příběh ohledně Zooma (Barryho mamky a její smrti, možná proto považuji Flashpoint za top komiks). Ale teď k tomuhle komiksu.
Ten je naprosto nádherný. Barevný a hodně bleskový. A nejednou není jenom jeden rychlík, je jich víc. Padouch má hlavu a patu a jeho jednání z jeho perspektivy dává smysl. A druhý padouch je...ne, to by byl spoiler. Jenom řeknu, že bílá nesluší každému. Když blesk udeří dvakrát posouvám na první místo rebirthu, ale trochu jsem to očekávala. Hodně tomu pomáhá i vizuální stránka komiksu. Blesky, čmouhy, víry. Jedna akce za druhou, přesto děj neztratí hlavu a patu. A pokud by se podařilo udržet ve filmu pocit komiksu, tak si to dokážu představit právě takhle. Ale nejdřív Flashpoint (ať nezůstane jenom u animované verze), to bych měla ten luxus kompletní.
Na další díl se těším moc :)

16.07.2018 5 z 5

Úkol přežít Úkol přežít V. Mahaněnko (p)

Četla jsemv tomhle stylu zatím jenom Jiný svět, takže moje hodnocení nezpůsobilo to, že by mě nebralo. Ano, je to zábava. Jenom jsem v tom nenašla nějakou hlubší myšlenku. Ale k vodě určitě super. Nebo když tím hrajete, žijete a dýcháte.

15.07.2018 3 z 5

Tahání za ocas Tahání za ocas Skottie Young

("Já jsem Groot!"..."Můj bože!...Já to chápu, jsi na mě naštvaný, ale potřebovali jsme oheň...a ty jsi jediné dřevo, které máme. Kam zmizela ochota obětovat se pro tým?")

První příběh se záchranou Groota byl nádherný. Jako teda, jde se z bodu A do bodu B pro lék, takže po scénáristické stránce není zase co vymyslet (kromě stále víc způsobů, kterými leze Rocket na nervy), ale vizuál byl epic. Takhle si to představuju! Umění. Kdo četl ví, co myslím. Sníh se dá nakreslit zajímavými způsoby...

(Zdá se to jenom mě nebo je těch narážek na Buffy v éteru poslední dobou víc než dřív?)

Vsuvka jiným příběhem a změnou kreslíře, takže ne už tak vizuálně uspokojivé, ale dobré (jako v prvním díle).
Dál se posuneme nejen v knize, ale taky v čase. Chlapci nám zestárli a Groot potřebuje zase zachránit. Ale tentokrát to bude stát úsilí (nebo spíš hodně lahví), aby do toho Rocket šel. Nebo je to všechno všechno úplně jinak? Upřímně, pointa mě dostala, protože jsem nechápala onen časový skok...

Zbytek příběhu a děje byl opět božánkový. Tahle série se povedla (má jenom dva díly).
Získá Rocket Knihu Půlsvěta?
Obslouží Groota v baru?
A bude to hlavně děsná psina?
Odpověď v knize...

15.07.2018 5 z 5

Scott Lang: Ant-Man Scott Lang: Ant-Man David Michelinie

Z knihy jsem trochu zmatená. Obsahuje dva příběhy. Jak Scott k oblečku přišel a jeho působení v FF. V tom případě se kniha měla jmenovat jenom Scott Lang, bez toho dovětku. Protože tohle mate. Nebo vybrat jiný příběh. Sice se dozvíme, jak prožíval smrt své dcery, ale to by se čtenář dozvěděl tak jako tak. Vzadu v povídání o postavě, jako v každé knize. V přehledu dalších knih je vidět, že bylo z čeho vybírat. Možná proto nevadí, ze série FF konci dějově tam, kde končí. Jak jejich dobrodružství dopadlo, je napsáno vzadu v knize.
Víc u jednotlivých příběhů.

15.07.2018 4 z 5

Čarodějova nevěsta 3 Čarodějova nevěsta 3 Kore Yamazaki

Krasojízda nádhery pokračuje. Kresba nádherná a celý děj mi prostě učaroval. Snad to nejsou jen sliby a konečně se dozvíme víc o Eliasovi. To by bylo příjemný...

14.07.2018 5 z 5

Čarodějova nevěsta 2 Čarodějova nevěsta 2 Kore Yamazaki

Nevím, jak napsat komentář, aby mě nerozsekal, jako čtení tohohle dílu. Začátek je hodně pořádnej emoční výcuc a zbytek (společně i se začátkem) čtení jsem neustále měla na rtech: "Ježišmánku", "ňuňu" nebo "a to víš, že jo, ty loupáčku". Doporučuji číst v soukromí, ať nevypadáte moc rozněžněle na veřejnosti...

14.07.2018 5 z 5

Čarodějova nevěsta 1 Čarodějova nevěsta 1 Kore Yamazaki

Nádherné a poetické vyprávění doplněné čistou a přehlednou kresbou. Rozjezd je trochu pomalejší, ale to jak je kniha krásná, to nějak skryje. I když jsou karty rozdány a je jasné, kdo je nepřítel, tajemství kolem Čise je stále někde schované, a to knize dodává napětí. Rozhodně se těším na druhý díl. Tuším, že tohle mě chytne. Ano, manga pro mladší ročníky, ale to ji nic neubírá.

13.07.2018 5 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Něco tomu chybělo oproti prvním dvoum dílům. Nějak se nemůžu ubránit myšlence, že třetí díl tady je, aby mohla být trilogie, ne "protože příběh". Jelikož Kotletu nemám tak načteného (asi) jako všichni ostatní tady, tak nevím. Je to co jsem napsala pomluva nebo rouhání?
Každopádně, na to kolik má kniha stran, jsem četla poměrně dlouho a dělalo mi problém se "zakousnout". Proti prvním dvoum dílům mi čtení vlastně nic nepřineslo. A to není dobrý... :(

11.07.2018 3 z 5

Green Arrow: Prázdný toulec: Kniha první Green Arrow: Prázdný toulec: Kniha první Kevin Smith

Hodně příjemný komiks!
Od začátku až do konce jsem byla zvědavá, co bude na další stránce. Sice jsem v pár místech byla zmatená, protože kvůli ději dál jsem nechápala. A najednou otočím a konec knihy. Doporučuji asi číst oba díly za sebou (při pohledu na knihu a jak je bubená, nechápu, proč to nevydali v jednom díle). Asi to celé potom bude působit jinak. Protože většina prostoru je úvod. Asi se víc rozepíšu u druhého dílu, protože tady toho nejde moc napsat. Že je něco jinak v jeho hlavě, se Ollie dozví až skoro na konci, a v porovnání děje potom působí atonace trochu mimo.
Starší komiks tentokrát ne pro mě.

05.07.2018 5 z 5

Píseň pro Lyu Píseň pro Lyu George R. R. Martin

Další Martin, další povídky. Možná se jednou dopracuji ke klasické knize. Ale zpět k povídkám. Autor v nich odkryl přesně to, co se většinou snažíme zakrýt. Spojující prvek povídek pocit zmaru, ztráty, beznaděje, žádné budoucnosti, deprese, špíny a všech těch negativních věcí, mi moc sednul. V rozmezí roku 71 až 74 musel bejt Martin v hodně velký nepohodě, že tohle stvořil.
Nejsem na povídky, ale Martin mě šokuje, v jeho podání jsem spokojená.

Hodnocení knihy je průměr hodnocení povídek a komentář jednotlivých povídek u jednotlivých povídek.

Četla jsem vydání z roku 2002.

04.07.2018 4 z 5

Catwoman: Po stopách Catwoman Catwoman: Po stopách Catwoman Ed Brubaker

Naprostá pecka (a bez porovnání, loupež jsem nečetla). Musím říct, že tuhle Catwoman mám raději. První příběh byl dobrý. Batman není jediný dobrý detektiv ve městě! A to ani nezmiňuji kresbu. Hlavně v moment setkání s "padouchem" (kdo četl, chápe ony uvozovky a kresbu nechutného závěrečného souboje). Ale upřímně, je málo věcí, které by poslali do kopru tak dobrý scénář (Ed jinak neumí). Čtení každé stránky bylo tak zvláštně miloučké. Ale stále to nebylo takové na 100% "Brubakerovské". Zato druhý příběh. To bylo jiný kafe. Špinavá, drsná, detektivk, která se mi snad i líbila ještě o trochu víc, než příběh první. Naštěstí konec nebyl tak brutální jako to bývá v téhle sérii zvykem. Skončilo to otevřeným koncem, ale není to tak brutálně useknuté jako obvykle (nemyslím si, že pokračování u nás vyjde). Okénko do minulosti po dlouhé době nebylo úplně blbé, přesto prostinké, ale to už je evergreen té doby.

03.07.2018 5 z 5

Gothtopie Gothtopie Brad Meltzer

Trochu nuda. Po dvou geniálních dílech jsem čekala něco lepšího. Dalo se to rozjet ve velkém, potenciál byl. Za mě příběhu chyběly koule. Když už mám možnost rozjet to naplno, nehledě na následky, já bych se utrhla ze řetězu. To se tady nestalo. Škoda :(

02.07.2018 3 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

To, co fungovalo v druhé a třetí knize se ve Winter ukázalo jako největší mínus. A myslím, že si tím naběhla autorka sama. Protože většinu knihy zabírá ono vyvrcholení děje předchozích knih a na příběh Winter (ne Winter samotnou, ale na její příběh) je nehorázně málo místa. Ano, autorka zanechala nosné body "její pohádky", ale pro rozepsání neměla prostor. Skoro jako kdyby si nedomyslela časovou osu. Aby mohla trochu rozpracovat její příběh, ostatní postavy museli pošlapovat na místě a lítat z jednoho místa na druhé (což vedlo k tomu, že vždy nějakým zázrakem přežili a neustále se měnilo to, kdo byl právě v zajetí), ale aby to nepůsobilo blbě, tak její příběh musela zkrouhnout. Takže jo, je tam láska. Taky to "musíš jí zabít", skleněná rakev, ale je to takový osekaný, a mě to prostě bylo líto. Hlavně když si vzpomenu na některé pasáže z Cinder, které kvůli natahování působily skoro nudně. Ona pro sebe měla celou knihu. Ale...neříkám, že mě kniha nebavila. Byla úžasná. Pořád se něco dělo, bylo to dojemné a nenudila jsem se. Ale bylo to na úkor příběhu Winter. Opravdu škoda, že autorka poslední díl nerozdělila na dvě třeba čtyřset stránkové knihy. V jedné víc Winter a v závěrečné bitvu o osud úplně všech. Přesto knihu maximálně doporučuji a čtení série nelituji. Byla to příjemná jízda a trochu jiný retelling. Dala bych pět hvězd, ale za Winter-neWinter nemohu, přestože to ambice na pět mělo.

01.07.2018 4 z 5

Zkouška ohněm Zkouška ohněm Anthony Del Col

Viděla jsem jenom filmovou adaptaci a četla Renesanci. Tím mé spojení a informace ohledně tohoto světa pro mě končí. Ale není to jenom o tom, že z toho důvodu hodnotím tak nízko. Zkouška ohněm není úplně špatný příběh. Jenom ho zabilo hodně faktorů.
Děj nebyl špatný. Jenom jsem nezjistila nic o aktérech téhle pohádky. Hlavní hrdinka je na jedné stránce tam, potom tam a protože je rebel, tak dá babce peníze na které nemá nárok (rebel nevidí budoucnost, chudák babka) a v další vteřině se připojí k bratrstvu. O Charlotte jsem se nedozvěděla nic. Ani o ostatních členech bratrstva. Absolutně ploché. Což sedí i na kresbu. Nic, co by mě zaujalo a řekla jsem: "Jo, Zkouška ohněm, to je ten kousek, jak měl epes kresbu a byl jinej." Kresba je čistá, mainstreamová, plochá. Každý, kdo umí kreslit, by to dal. Vyjádření emocí je zde zobrazeno otevřenou křičící pusou. Ať jde o jakoukoli emoci. Tohle se fakt nepovedlo. Hardcore fans Assassin's Creed se to určitě bude líbit. Začátečníkům s komiksy asi taky, ale furt jim to potáhne dolů děj. Kniha byla skoro zadarmo (viz záložka Zajímavosti), jinak bych jejího místa v mé knihovně litovala.

29.06.2018 1 z 5

Lhář Lhář Jakub Ćwiek

Před čtením: to by nemuselo být špatné...
Během čtení: co to, k@#?a?!
Po dočtení: co?!

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER
Takhle, já celou dobu nechápala, co tím chtěl básník říct. Začátek byl dobrý. Jedna facha Lháře, ať každý čtenář ví, kam tohle bude směřovat. A potom okénko do minulosti, ať víme, jak se dostal ke své nové práci. V tomhle bodě mě zamrzelo, že autor si víc nepohrál s archanděly, protože pokud to čte někdo "nepoznamenaný", mohl by mít problém. Ale tam se držíme jenom chvilku. Že jsou archandělé do sebe zahledění parchanti, co jdou přes mrtvoly (stejně jako všichni andělé) vím jenom ze seriálu Supernatural, ale jinak bych si je ani nepředstavovala. Potom další prácička. A další. Mimochodem, je kniha klasický příběh nebo povídky? To jsem nepochopila. Nějak jsem čekala, že Loki dostojí své podstatě, na konci se ukloní a nakope anděly do sedinek a se slovy: "Takhle jsem to celou dobu plánoval, volové!" a za smíchu odkráčí se svou milovanou (tak snad to bude pointa, kterou nám autor sdělí později. Protože milovaná je puf a on se nám samozřejmě neobtěžoval sdělit svůj plán). Doufám proto, že od dalšího dílu kniha bude mít normální děj. Snad tomu bude vzhledem k posledním stranám. Kvůli nim si taky půjčim další díl. Jinak bych se na to vyprdla.

Update (15.8.2018): začínám se nějak hlouběji zajímat o tohle odvětví mytologie. Protože...koukám na Supernatural, kde zrovna vypráví Gabriel o tom, jak (a proč) zachránil Lokiho z jeho trestu a bylo to přesně jako v knize. Tohle jsou pro mě všechno nové věci, takže nevím, co je fantazie autorů a co "daný fakt". Ale mám v plánu to v nejbližší době prozkoumat...

27.06.2018 4 z 5

Batman: Smrt rodiny Batman: Smrt rodiny Scott Snyder

Mám strach. Ne z Jokera, ale z napsání komentáře k téhle knize. Není můj oblíbený záporák. Vlastně mě on a ty jeho pindy iritujou, a vždy jsem ráda, že rychle dostane do ksychtu a zmizí. Ale on opruzoval celou knihu! Což byl fakt opruz. Takže jo, zabte mě a ukřižujte, abych to už znovu nemusela číst! Ale...
...oceňuji šílenost, kterou byl komiks nakreslený a nepředvídatelnost děje, ale četlo se mi to těžce. Protože Joker. Viz výš v komentáři. Jsem si jistá, že bych jinak dala pět. Zvládnu nemít v oblibě hlavní postavu, ale nemít v oblibě záporáka je až moc silný kafe.

24.06.2018 3 z 5

Batman: Soví město Batman: Soví město Scott Snyder

Odpadl úvod a pokračujeme v boji se Sovím tribunálem. A do toho ještě další ultimátní záporáček. Prostě super jízda. Jeden mlátí druhého a celé to tak nějak rychle uteče. Tentokrát bez nějakého hlubšího zamyšlení. Prostě to bylo dobré. Jenom trochu jinak než první díl. Ale ve výsledku mě možná víc bavili vedlejší příběhy.

24.06.2018 5 z 5

Batman: Soví tribunál Batman: Soví tribunál Scott Snyder

Bohužel jsem neměla příležitost číst sérii od začátku a nechápala jsem, co na tom všichni mají. Po přečtení prvního dílu to chápu. Ten byl úplně jinde než to, co jsem četla předtím. V té době jsem zároveň začala číst Batman Detective Comics a z toho důvodu mě tahle série moc nechytila. Asi jak jsem porovnávala (začala jsem číst od Rok nula). Soví tribunál mě dostal ve všech ohledech. Začátek hodně pomalý, ale nenudil. Ale potom překvapení a těším se na druhý díl.
Jsem jediná s tiskovou chybou prohození stran nebo to bylo v každém kousku? :D

24.06.2018 5 z 5

Nightingale Way Nightingale Way Samantha Young

A mám za sebou další díl. Poslední dil. Zároveň mi to je líto, ale stejnou měrou se mi strašně ulevilo.
Děj byl dobrý, jako vždycky. Prvních dvěstě stran mě bavilo a poslední třetina na mě byla moc, jako vždycky. Ale to je můj problém se všemi knihami v tomhle žánru. Už jsem to psala minule. Vadí mi to "scházení postav z jiných dílů". Navíc ono "o osm měsíců později" bylo...proč to tam bylo? Stejně všichni víme, že žili šťastně až do smrti. Vždyť jsme v knize! Pokud by to byly jednotlivé a oddělené příběhy, mohla by autorka pokračovat klidně do nekonečna. Ale takhle to na mě už bylo moc dlouhý. Má i jiné knihy. Ty si přečtu ráda.

24.06.2018 4 z 5

Gantz 19 Gantz 19 Hiroja Oku

Hodně vyklidněný díl. Stousta sto bodů a spousta rozhodování. Ale všem je jasný, že volby hrdinů nemohly dopadnout jinak. Proto bylo zajímavé, co se potom dělo ve skutečném světě. Další díl očekávám pekelný. Jelikož je v knize anotace dalšího dílu, hned víte, kdo je ten chlap z poslední stránky, což trochu kazí napětí, ale na to jsme zvyklí...

23.06.2018 5 z 5