Lenka.Vílka Lenka.Vílka komentáře u knih

Captain America: Omnibus: Kniha třetí: Smrt Captain America: Omnibus: Kniha třetí: Smrt Ed Brubaker

I přes dokonalost celého příběhu a jeho zakončení třetím dílem, jsem byla zklamaná onou smrtí samotnou. Ale já to autorovi odpustím (protože je před námi ještě dlouhý příběh), ale samotná smrt byla vlastně nijaká v porovnáním s tím, co Steve dokázal (ja vím, nebyl jedinej...a i přes to kdo, jak a proč to udělal...čekala jsem něco víc epic...).

Přiznám se, že Captain America nepatřil mezi moje nej hrdiny. Vždycky mu něco chybělo (a jeho postavu jsem měla nejradeji v komiksech, kde si z něj dělají legraci). Dokud jsem nečetla Ultimates, kde mě úplně poprvé vyhovoval ve všech ohledech (stejně jako ve filmech, kde je každá vteřina s touhle postavou dokonalá). Ano, tyhle dva komiksy mě přiměly mít Capa ráda jako postavu a to všechno, co představuje. To, je věc, kterou jsem nečekala. Takže děkuju.

09.07.2017 5 z 5

Když zaklepe mrtvý Když zaklepe mrtvý Mike Carey

Trvalo tři díly, než se dostavilo nadšení. Konečně. Dostaneme pár odpovědí, přijde ještě víc otázek, ale ve výsledku mnohem přístupnější, než jak to bylo dřív. Po přečtení prvního dílu bych neřekla, že se na další těším, ale teď už jo, na čtvrtý díl se těšim moc.

09.07.2017 4 z 5

JLA: Babylonská věž JLA: Babylonská věž Mark Waid

Čekala jsem od příběhu hodně a dostala jsem ještě o trochu víc. Moje nadšení je způsobeno tím, že já Batmana chápu. Jenže problém s držením podobných nebezpečných informací je jasný. Vždycky se najde někdo, kdo na to přijde a zneužije. Tak to prostě chodí. Hlavně, když máte mocné nepřátele. Protože jste superhrdina. Příběh samotný byl epický. Většinou své hrdiny vidíme jako velký a silný kluky a holky s tím, že za pár minut jsou zase cajk a hned rozkoupou všechny dveře a nakopou všechny zadky. Teď byli dole a svým způsobem byla zábava to pozorovat (když víte, že to dopadne dobře). Jenom jsem čekala nějaké hlubší myšlenky, když byli hrdinové mimo (nebo potom). Ale celkově to zamyšlení i nakonec bylo. Jenom jak říkám, čekala jsem to trochu víc do hloubky.
Starší komiks jako vždy udělal radost.

09.07.2017 5 z 5

Stále nezvěstná Stále nezvěstná Chevy Stevens (p)

Ze začátku jsem měla problém s tím, abych všechno hrdince uvěřila a "byla tam s ní" na 100%. To způsobilo, jakým stylem je kniha vyprávěna. Hrdinka vypráví, co se stalo a zároveň sklouzává do ještě větší minulosti a taky přítomnosti. Což je ošimetné (když už na začátku zmínila, že dřív nebyla taková mrcha, ale od té doby se dost změnila). Takže tam jsou dost velké vyprávěcí rozdíly (ale nebylo to tak iritující jako v Nejdražší dceři) a chvíli jsem si zvykala. Ale vyplatí se to. Nakonec jsem dostala trochu drsnější příběh, který nebyl vůbec špatný. Zapadne u mě (styl autorky nebyl špatný, ale ani nijak závratný) a šance, že si knihu přečtu znovu je opravdu mizivá, ale na zaplácnutí volna v času dobrá.

06.07.2017 4 z 5

Captain America: Omnibus: Kniha druhá Captain America: Omnibus: Kniha druhá Ed Brubaker

Pokračujeme tam, kde příběh minule skončil. Už je jasný, kdo je padouch (úplně všem) a celá kniha dál dobře klape (asi se pořádně rozmluvim po třetím díle).
Plusy...vazba je dokonalá, papír ještě lepší, hodně bonusů, můj záhadně "zmizelý" sešit je konečně tady (a s vysvětlením proč je až tady). Když už je obsah napsaný, jak je napsaný (že je napsaný název celé kapitoly, ne čísla sešitu od do zároveň s kapitolou), oceňuji originální očíslované obálky, které to dělají přehledné (když obsah ne) a ne jejich umístění na konec.
Mínusy...to výroční číslo. Já ho teda přeskočila, abych neměla roztrhaný příběh a četla až nakonec. Nepochopila jsem věkovou přístupnost vzhledem k tomu, jak byla provedena @#&? znaková cenzura a jakých slov jo a jakých ještě ne.
A musím zmínit shrnutí. Dost to pomůže v orientaci, ale nenahradí dva předchozí díly.

05.07.2017 5 z 5

JLA: Rok jedna: Kniha první JLA: Rok jedna: Kniha první Mark Waid

Bavilo mě to? Já nevim. Asi možná že i jo. Což je úvod jako od debílka, ale já opravdu nevim. Nečetla jsem Krizi (ještě ne) a nekoukat na televizi, tak ze začátku nevim, která bije. Navíc tahle verze JLA stojí a padá na jejích členech (Canary znám jenom z televize a Aquaman mě prudí všude, kde se objeví, ale zbytek za mě ok). Ale když tohle všechno hodím stranou a soustředím se jenom na příběh samotný, ten špatný nebyl. Kresba mě tady bavila. Na mě moc suchý (zasmála jsem se jenom jednou). Taky solidně naivní (uspořádejme tiskovku, že jsme tady, ať akorát umře víc lidí). Konec svým způsobem nijaký (možná druhý rok další průšvih nesouvisející s předchozím dějem, uvidíme, ale i tak závěr mohl být lepší).
A starý příběh byl prostě boží. Na těch pár stranách jsem se pousmála častěji než v celém předchozím příběhu (to je velký plus).
Za mě ale raději klasiku (obsazením). A taky, nenechte se uchlácholit obálkou. Tady Superman ani Batman neni.

05.07.2017 4 z 5

Válka Avengers proti Defenders Válka Avengers proti Defenders Steve Englehart

Tahle kniha udělala radost mě a mým komiksovým fantaziím. Ten vs ten. Protože to je největším obsahem. A řekla bych, že právě zajímavý byl onen výběr kdo proti komu. Celé se to četlo dobře, jednotlivé souboje byly přehledné a líbil se mi výběr postav proti sobě. Závěrečná část, kdy hrdinům dojde to, co ví čtenář už od začátku, byla dobře napsaná i nakreslená. Musím ale zmínit komentáře pod čarou. Občas neskutečně iritující. Ale chápu, proč byli v originálu, takže je musíme zkousnout i my (protože čteme příběh v jednom kuse). A co ten název? Čekala jsem Avengers vs Defenders, ne jak to bylo tady. Velká bitva přes celé strany celých týmů. Ale ve výsledku bylo dobré i to, co bylo tady. Celkově zanechalo dobrý dojem.

03.07.2017 5 z 5

Informátor Informátor Mike Carey

Nebudu se omlouvat za to, jak jsem byla zlá na první díl. Protože on si to zasloužil. Jenže Informátor je jiný kafe. Konečně jsem byla schopná ponořit se do příběhu a užít si ho. Takže za mě konečně spokojenost.

03.07.2017 4 z 5

První střet První střet Christie Golden

Co napsat k přepisu filmu do knihy, který se mi strašně líbil?! Že se mi libila i kniha? Jo, přesně tak, napsat lze jenom tohle. Protože kniha může jít hlouběji právě v místech, kde to filmu (tohohle typu) není dovoleno. Jenom ta obálka je vtipná. Ale beru to jako pozitivní sebevědomí. "Oficiální knižní adaptace filmového bestselleru". Fakt? Jestli bude pokračování, tak jenom kvůli asiatum a my jim to vracíme "bělením Hollywoodu"...

03.07.2017 5 z 5

Mockingbird Mockingbird Steven Grant

První část mě bavila. Jsem ráda, že nepoužili úplně první setkání, protože ono to je s Bobbi vážně moc komplikovaný (na mě osobně až moc). Navíc jako vždy konec a pryč od příběhu, takže je to takové o ničem, když to je jenom kousek celku. Přesto za mě spokojenost. Stalo se ale nečekané. Shledání mě oslovilo míň. Příběh byl dobrý, pokud se zrovna neodehrávala ona manželská poradna, jak láká anotace. Příběh měl hlavu a patu a finálová bitka epic (mě se ten kabátek taky líbil...). Drhlo to pouze v té vztahové části. Když postava něco řekne a já jí tu emoci nevěřím, protože je blbě namalovaná, tak to pro mě není dobrá kresba. Ztrácelo se to alespoň v těch akčních scénách. Ale jako celek kresba nenadtchla (mám ráda jiný styl).

30.06.2017 3 z 5

Císařovy čepele Císařovy čepele Brian Staveley

Jak už bylo zmíněno, napsat něco bez spoileru je těžký. Docela mě překvapilo, že mě bavila kniha, v které se vlastně nic nestalo. "Nic nestalo" možná není přesné, protože celý první díl je vlastně jakýmsi pouhým úvodem do celého příběhu. A nutno dodat, že je to dobře napsaný úvod. Podle anotace jsem si původně představovala, že děj půjde trochu jinak, ale nakonec to i takhle bylo dobré. Tři hlavní hráči mi byli sympatičtí, přestože nejsem na pletichaření. Ztrácím se v něm, takže mi prostor každého z nich vyhovoval. Ve své podstatě jednoduchý příběh, který je tak dobře obalený, že se na další díl nejde netěšit. Jenom jsem se v pár momentech přistihla, že sice čtu, ale nevnímám. Ale to bylo jenom párkrát, což není taková hrůza.

30.06.2017 4 z 5

Durotan Durotan Christie Golden

Film První střet pro mě bylo první setkání se světem Warcraftu, takže jsem byla na začátku trochu zmatená, ale potom se začali vzájemně řezat a bylo to jako každý jiný film, kde se lidi třískaj s něčím, co vypadá v jakémkoliv směru jinak než oni sami. Takže tahle kniha je plusem pro lidi jako jsem já. Asi ne povinnost před filmem, ale něco jako doplnění (jé, ještě jsem nečetla Durotana, tak vynechám kino!...to se fakt nestalo). Dějově dobré. Sice víte, jak to skončí a kam se postavy dostanou, ale je dobře popsané to "jak" se tam dostanou. Písmo velikosti pro třeťáky z knihy sice dělá špatně udržitelný špalek, u kterého jsem měla obavy, že ho do knihovny nevrátím v tom stavu, v jakém jsem ho dostala, ale jinak si nemám na co stěžovat. Určitě si přečetu i další knihy ze světa Warcraft. I přes ty rozdily (jak píšete pode mnou) mezi filmovým a knižním světem.

29.06.2017 5 z 5

Nick Fury Nick Fury Stan Lee

Jelikož větší prostor zabírá část Secret Warriors, bylo mou povinností koupit. Jenže na drouhou stranu, i v téhle knize se odehrává stejný nešvar jako ve většině knih z téhle série (ale to se dalo logicky předpokládat). Jestli v nějaké jiné verzi nevyjde pokračování nebo všechny díly Secret Warriors, tak je to fakt škoda a příběhu to škodí. Proto jako vždy konec uspěchaný. Protože pokračování je v dalším sešitu. Nechci být negativní, ale moc tomu dovydání nevěřím.
První část mě bavila, ale nijak zvlášť jsem to neprožívala (těšila jsem se prostě dál). Těch pár stran mě nenudilo, ale nestěžuji si, že jich nebylo víc.
Druhá část je prostě top. Kdo nesleduje Agenty, je šance, že bude trochu tápat (jak je velká šance, že někdo nesleduje Agenty?!), ale tohle je přesně to, co mám nejraději. Hydra, největší nemesis, která mě prostě baví. Za mě super jízda.

24.06.2017 5 z 5

Captain America: Omnibus: Kniha první Captain America: Omnibus: Kniha první Ed Brubaker

Cap mi tentokrát víc než seděl. A jelikož je tohle hlavně o Zimním vojákovi, bylo mi jasné, že to bude pecka. Jo, byla. Spousta nakousnutých věcí, na jejichž odpovězení se těším. Nemyslím si ale, že by to přeskakování v čase bylo nepřehledné. Já se orientovala dobře a děj to dělalo zajímavější. Jenom to nemuselo být tak četné, ale ději to neškodilo. Druhý díl už na mě mrká z knihovny a já mu to vracím. Navíc se těším na luxusní bbartovou vazbu a na ten záhadný "ukradený" desátý sešit.

23.06.2017 5 z 5

Superman/Batman: Nepřátelé státu Superman/Batman: Nepřátelé státu Jeph Loeb

Začátek byl super kvůli scénáři (Loeb mě jednoduše baví) a ty vnitřní monologové vstupy byly to, proč mám oba hrdiny ráda (spolu ještě raději). A přestože jsou vše známá fakta, v tomhle provedení působí opravdu emočně. Druhý bod ke chválení je bitka před Bílým domem. Tohle byl mejdan! Tolik hostů! Tam se moje oči vynadívaly. A celkově tam byl snad úplně každý, takže super. A třetím bodem je celá kniha.
"První rande" ve starém komiksu bylo sladký. Ó, Batmane, tys mě zachránil, já Lois ti padám k nohám! :D

21.06.2017 5 z 5

Plamen v nás Plamen v nás J. Lynn (p)

Nebudu lhát, pro autorku mám slabost. Ale není to jenom tím. Proto nehodnotím tak vysoko. Cukrkand a ještě k tomu cukrová vata mi lezou ušima, ale to je jedno. Měla jsem na tohle náladu. Navíc se nám k bratrům v triku Samu a Deanovi přidal ještě Daryl, což znamená, že holka má vkus :D jak by mohla být někomu nesympatická?! :D

20.06.2017 5 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Tak zaprvé, jestli jsem to správně pochopila, kniha se odehrává v přítomnosti, což beru jako plus knihy. Za druhé, bere si do huby téma, které by se člověku moc nemuselo líbit. Reality show a opět je rozebráno, co z toho je reality a co už jenom scénářová show.
Pochopila jsem, proč je kniha psaná "dvěma osobovými styly" (já fakt nevím, jak se tomu říká profesionálně), ale tady to dává smysl. Ne jako v jiných knihách, kde se ich používá z pohledu hlavní hrdinky, aby se daly snáz rozebrat její pocity a er, aby se děj posunul dál s vedlejšími postavami. Navíc mě potěšilo, že se v knize nemůže vyskytovat žádný n-úhelník citových zmateností. Doufám, že tenhle trend bude pokračovat. Když budu mít chuť na romantiku, vím na jaké tituly se spolehnout a ne že to hude v každé žánrovce.
Plusy? Dobře rozepsána paranoia, když Zoo narazí na "přeživšího" a jaké jsou její myšlenky, jak je to všechno kolem tak reálný, jako kdyby fakt byla nějaká epidemie a jak je to nefér, že mění pravidla. Dál mě už ale její vnitřní plácání už moc nezajímalo. Ale abych se přiznala, víc mě bavily pasáže ještě ze soutěže. Naivně jsem myslela, že střídání času bude mít společné vztyčné body, ale nakonec ona absence nebyla na škodu. Kniha se čte rychle a dobře, protože to není nijak extrémně náročné čtivo. Ale to je taky dobře, na odpoledne na sluníčku ideální.
Minusy? Knihu jsem měla půjčenou z knihovny. Četby nelituju, ale kdybych za ní dala peníze, jo, tak to by mě asi zamrzelo (nebo spíš, že zabírá místo v mé knihovně jiným titulům). Je to takový jednodušší, čímž knihu nechci urazit. Jenom jsem po jejím dočtení neměla potřebu zamyslet se nad tím vším. Takové letní young adult post apo pro čtenáře určitého věku. O chlup drsnější a píšu něco jiného. O pár let mladší hodnotím jinak. A to je hlavní kámen úrazu. Části ze show byly vtipné, napsané zkratkovitě (pár stran jsem si myslela, že je to popis scénáře pro soutěžící-herce). Každý, kdo kdy viděl nějakou reality show, hned mu dojdou ty prototypy lidí, který tam jsou. Ale vážně? Číst to na pár stránkách bylo ok, ale že bych na tohle přežití koukala v televizi? Ale je mi jasný, že producenti by nízkou sledovanost okecali koncem světa. A potom je tady ta post apo část. Nějak krátký, měkký a celý málo rozepsaný.
PS: Koukám jenom na jednu reality show a po téhle knize nepřestanu. Není nic lepšího než objednaná pizza a Survivor maraton. Jsem prase, ja vím, každý má něco...

19.06.2017 3 z 5

Duše Benátek a další povídky Duše Benátek a další povídky Mike Mignola

Duše Benátek: ***/*****
Temné vody: *****/**** (scénáristicky nic nepřekvapí, ale kresba byla luxusní)
Noční vlak: *****/*****
Něco je pod mojí postelí: **/***** (kresba: co?!, děj: a co jako?!)
Takový obyčejný den v Úřadu: ****/***** (slibný příběhový potenciál, ale moc krátké)

Každá z povídek mě bavila něčím jiným, ale jak to u nich bývá. Kvůli délce (tedy krátkosti) se to moc nerozběhne. Celkově ale lepší než první díl.

16.06.2017 4 z 5

Dutozem a další povídky Dutozem a další povídky Mike Mignola

Dutozem: ****/*****
Zabiják v mé lebce: ***/*****
Abe Sapien versus věda: ****/*****
Bubny mrtvých: ***/*****

Bylo to dobré, ale nějak jsem se nebavila. Kresba dobrá (kromě Bubnů), tak uvidíme, jak to bude dál.

16.06.2017 3 z 5

Hodný, zlý a ošklivý Hodný, zlý a ošklivý Brian Edmund Posehn

Řekla bych, že kvalita každého Deadpoolova příběhu je v přímém uměru toho, z jakých svých kamarádů se rozhodne dělat si srandu. A tady byla skvadra přímo luxusní. Nejdřív výlet do sedmdesátek. Překvapivě nebyl rasista Wade ale Luke a věčně připosraný Danny jim dělal křoví. Ale ty dva se bez sebe ani nehnou. Plus? Kresba jako by fakt stylově byla z tý doby (nemyslím Deadpoolovi sexy zvonáče a afro), ale styl kresby samotné. Plus, věčně nadržená (teda nabitá) pěst Iron Fista, která nedostala možnost ulevení (teda vybití), kvůli komu asi...takže já mu ten finální výbuch fakt přála! Nejsem nelida!
(Já myslel, že Deapool je bratr...Není tak úplně bílý. Má barvu jako...svíčka.)

Takže v pokračování příběhu v přítomnosti žádná afra (ani bílý ani černý) a Danny dál dělá křoví. Ale jako pasák malé armády karatisťátek byl asi trochu taky třeba. Nebudu vykecávat, jak dopadne zaporák. Ale přesně takhle si to představuju. Lidi nejsou žádný světový unikát.
(A jak máme najít Deadpoola?...Má účet na Twitteru...No...tak to by jste ho neměli odebírat.)
(Ještě se nemůžu hejbat. Budete muset přijít na to, jak mě přemístit...Co tohle? (rudlík)...Bude to muset stačit, dokud někomu nečórneme kolečkový křeslo.)

V dalším pokračování se dostaneme do zajímavé části, protože tohle není čistě prdel jako ha ha ha, přestože se na scéně objeví moralizující Cap a věčně nadržený na vraždičku Wolvík. Ale to by nebyl Wade, aby si ani z cesty do minulosti, čelením následků ze sedmdesátek a stále neskončeného sdílení těla s další osobou, z toho neudělal srandu. A to ještě možná vyhlásí válku Severní Korei. Páč jsou fakt zlý a zlobivý! Za mě trochu jiný pohled, protože tohle není plný narážek na skautíky a chlupáče. Vážnější Deadpool je taky dobrej Deadpool.
(Vytahuju svou malou pojistku...Tak snad přece svému dyndónovi neříkáš, ne?)
(Asi bych si to hodil, kdybych se měl dvakrát za sebou rozbrečet před Loganem a zadělanym Captainem Amerikou.)

Nedávno jsem měla hlubokou myšlenku, že být malá a mít papá Franka Castla, by nemuselo být úplně špatný. Hustej vzor. Ale mít Wadea Wilsona? Hranice mojí fantazie nejsou až tak psycho, abych tohle zvládla.

15.06.2017 5 z 5