likaf likaf komentáře u knih

Růže a lev Růže a lev František Niedl

Druhý díl je stejně napínavý jako předešlý. Řádový rytíř Wolfram bojuje proti lapkům. Stejně tak i jeho švagr Beneš, který je ve službách Petra Rožmberka. Tento díl je plný napětí během obléhání nebo dobývání hradů a pronásledování lapků. V závěru zaútočí krutý Hans Křivák na tvrz Vřesov, kterou vypálí. To oba rytíře dovede až do Bavorska, kde se Wolfram utká s Křivákem, z kterého se vyklubal Joachim z Hohenbachu. Doporučuji k přečtení.

18.11.2019 5 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Poslední díl Harryho. Doufám,že ještě nějaký přibude, alespoň ten konec tomu docela napovídá. Doporučuji.

07.08.2024 5 z 5

Mizení Mizení Jiří Březina

Začátek mi připadal takový nijaký, ale jak se děj rozjel, nešlo přestat číst. A ten závěr... No páni, bylo to hrozné. Chyba bylo začít 4. dílem, ale dočtu si celou sérii - jestli bude k dispozici v knihovně. Doporučuji.

01.07.2024 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Začátek se mi zdál lehce nepřehledný, ale to potom!!! Přečetla jsem jedním dechem. Harry Hole je skvělý. I když je to alkoholik, mám ho prostě ráda. Doporučuji

13.03.2024 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Další díl s detektivem Joona Lina. Tolik krve a mrtvých snad nebylo ve všech dosavadních dílech dohromady. Kniha se dobře četla. Doporučuji.

27.06.2022 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Začátek se mi zdál dost rozvláčný a trošku nepřehledný, ale ještě před polovičkou knih nabral děj na rychlosti. Opět skvělý díl.

24.04.2022 5 z 5

Cesty rytířů Cesty rytířů František Niedl

(SPOILER) I když smutný (smrt Eleonory), přesto skvělý díl. Snad ne úplně poslední. Moc ráda bych si přečetla jak to bylo, když se po roce a půl Wolfram vrátil z Rhodosu....

01.08.2021 5 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Super kriminálka. Do poslední stránky jsem měla několik kandidátů na vraha...Moc milá hlavní postava, spisovatelka. Rozhodně doporučuji a hned jdu na 2. díl

11.08.2020 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Moc pěkně napsané, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Přečetla jsem ji takřka na jeden zátah. Určitě si od této autorky ještě nějakou přečtu.

22.01.2020 5 z 5

Pach krve Pach krve František Niedl

V tomto díle se bojuje, bojuje a bojuje… Ale to už nějak k těm dvěma rytířům, Wolframovi a Beneši, patří. Beneš se zamiluje a ožení s krásnou Gabrielou, která přijela na Krumlov jako doprovod Violy Těšínské. Opět pronásleduje lapky, kteří nenechají hrad Vřesov na pokoji. Wolfram se ujímá purkrabství na hradě Ojvín, což rozpoutá lité boje mezi odpůrci krále Jana a Wolframem. Vše se vyhrotí únosem Wlframovy dcery Giselle. Ten tvrdě zaútočí a na pomoc mu přijde i Beneš a bratři Johanité. Vítězně se vrátí i se zdravou dcerou ke své ženě Eleonoře na hrad Ojvín. Báječně čtivé, napínavé. Jenom doufám, že další díl vyjde hodně brzy...

03.12.2019 5 z 5

Ve službách mocných Ve službách mocných František Niedl

Třetí díl je opět skvělým čtením. Wolfram odešel z řádu, Beneš ze služby u Rožumberka. A Křivák, vlastně nyní už Joachim z Hohenbachu, dělá stále neplechu. Ale naši rytíři se nedají!

19.11.2019 5 z 5

Krajina nočních jezdců Krajina nočních jezdců František Niedl

Stejně skvělé jako předchozí díly. Čtivé, za dva dny jsem měla dočteno. Prostě se od knihy nelze odtrhnout. A byla bych moc moc ráda, kdyby se autor rozhodl pro napsání alespoň ještě jednoho (raději dvou, třech...) dílu (ů).

20.01.2017 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Teda to bylo něco!!! Fantastická kniha. Doufám, že seženu další díly a že budou stejně dobré. Rozhodně doporučuji.

15.07.2024 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Harry je prostě jednička. Trochu jsem podezírala primáře, že je to loutkář, ale nakonec bylo vše jinak. Protože jsem četla spoiler na další díl, trochu se bojím...ale jdu na to. Doporučuji.

03.06.2024 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Skvělé, skvělé, skvělé.... prostě Harry Hole. Co dodat.

27.05.2024 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Začátek se mi zál lehce nezáživný, ale asi v polovině se to rozjelo. Doporučuji

10.04.2024 5 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

První kniha od autorky a musím říct, že jsem pohlcena...osud babičky a jejích vnuček je velmi poutavý. Kniha se čte velmi dobře. Doporučuji.

14.03.2024 5 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Musím se stále opakovat, ale tato série je opravdu skvěláááá. Jdu na 9.

15.10.2020 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Třetí díl ve stejném-komickém-duchu. Lehké, krátké letní čtení.

24.07.2020 5 z 5

Já, rytíř Já, rytíř František Niedl

Kdo si oblíbil rytíře Wolframa a jeho švagra Beneše, musel knihu zhltnout na jeden nádech. Stejně tak i já. Báječné čtení.

26.06.2020 5 z 5