Linda007 Linda007 komentáře u knih

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Čtivé, zajímavé a hlavně oceňuji,že hlavní hrdina není alkoholik, jako to teď v každé krimi bývá. Zajímavé jsou i Pražské reálie. Na českého autora super.

20.03.2019 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Bylo to roztomilé čtení. Mám celkem ráda tenhle typ klasiky. Postavy jsou milé a přirostou Vám k srdci. Určitě bych doporučila i mladším čtenářům. Je pravda, že je to hodně výchovné. Ale u sester se vždy znovu projeví jejich charakter.

24.09.2018 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Kniha se mi líbila o něco méně, než netopýr a to z důvodu, že mi zde chyběl popis a zajímavosti o Thajsku. Škoda, že od toho autor upustil. Takhle jsme se dozvěděli, jen že je tam pálivé jídlo a vedro.
Trošku mě i zklamal motiv vraha, čekala jsem trochu něco zajímavějšího. Hodnotím 4*, pořád je to nadprůměrná kniha, co se skvěle čte. Jako plus zde vidím to, že Harry abstinoval.

17.06.2018 4 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Tohle jsem četla asi měsíc. Četlo se to sice dobře, ale děj mě vůbec nebavil. Poslední čtvrtku knihy už jsem přeskakovala. Popravdě jsem čekala od knihy něco daleko jiného. Myslela jsem si, že nebudeme vědět, zda matka dětem ublížila nebo policie atd... Ale tady od začátku víte, co se stalo a konec je americký. Řekla bych, že kniha je pro nenáročné čtenáře, kterým se to bude číst dobře, ale zároveň nemají moc načteno. U knihy jsem nebyla napnutá, ani jsem se nebála, žádné emoce to nevyvolalo.

16.05.2018 2 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Úžasně čtivé. Kniha se mi moc líbila, ráda čtu knihy z amerického jihu a z této doby. Postavy jsou úžasné, myslím, že kniha se musí líbit všem. Existuje i výborné filmové zpracování, které věrně kopíruje knihu.

18.02.2018 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Moc hezká klasika. Hezky se to četlo.

17.01.2018 5 z 5

Bohatá čínská přítelkyně Bohatá čínská přítelkyně Kevin Kwan

O něco horší, než první díl. Kniha se dobře a rychle čte. Komu se líbil první díl, tak doporučuji přečíst i druhý díl, ať víte, jak to s postavami dopadlo.

05.01.2017 4 z 5

Poselství růží Poselství růží Leila Meacham

Moc hezká rodinná sága. Už se těším na druhý díl.

18.09.2016 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Moc hezká smutná knížka, neznám nikoho, komu by se nelíbila.

05.09.2016 5 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Bavilo mě to, přečtu si další díl ráda, ale je to klasické YA fantasy ničím to nevybočuje. Jen dobrým marketingem.

28.04.2024 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Hodně rozvláčné s minimem děje. Vlastně x stejných dnů na jedné tvrzi, pak na druhé, potom v opatství. Pořad se tam vypráví o tom samém dokola. Jestli jsou takhle natahované i další díly, tak se nedivím, že jsou tak dlouhé. Kniha by v klidu mohla mít do 300 stran a bylo by to OK.

09.02.2024 3 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Konečně jsem se kousla a poněkolika měsících doposlouchala Medvědín. Byla to strašná nuda, vůbec mě to nebavilo. Mám ještě další díly, ale nevím, jestli najdu odvahu se do nich pustit. Přitom jiné knihy se mi od autora líbily.

23.01.2024 2 z 5

Tajná historie Tajná historie Donna Tartt

(SPOILER) Kdyby kniha byla tak o 300 stran kratší bylo by to lepší. Jsou zde nekonečné popisy toho, co kdo vypil, kolik toho vypil, kolik cigaret, kolik léků. Stále dokola to samé. Navíc jsem po jedné recenzi pochopila, že postupně začnete Bunnyho nenávidět a vraždu pochopíte. To se u mě nestalo, nepřišlo mi, že by měli právo ho zabít. V tomhle jsem spíš na straně Bunnyho a oni měli prostě zmizet a živit se prácí.
Takže pozor, děje málo, atmosféry málo. Hrdinové pořad jen chlastají, kouří a občas někoho zabijí.
Z jakého důvodu se do toho nechal Richard zatáhnout a toleroval vraždu kamaráda?
Myslela jsem, že to bude jedna z nejlepších knih, co budu číst a byla jedna z nejhorších.

16.01.2024 2 z 5

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Moc milá vánoční oddechovka.

18.12.2023 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Dlouho jsem čtení odkládala a měla jsem vysoká očekávání. Čekala jsem od knihy více, že se to bude více odehrávat na lodi.. poslouchala jsem jako audioknihu a byla super.

25.02.2023 4 z 5

Přání! Přání! Leandra Sold (p)

Moc se mi to líbilo. Nic podobného jsem nikdy nečetla.

31.12.2022 5 z 5

Královna šťastných katastrof Královna šťastných katastrof Dylan Newton

Knihy jsem se bála, protože má nízké hodnocení, ale byla moc fajn. Klidně si přečtu i druhý díl.

27.11.2022 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Zatím nejslabší díl.

18.05.2022 4 z 5

Návrat Návrat Anne Jacobs

Povedené jako předchozí díly, jen Leo mě štval. Že bude další díl je jasné.

02.04.2022 5 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Líbilo se mi, že byl v knize i proces, že to nebyl jenom příběh z války.

04.02.2022 5 z 5