lucakuca lucakuca komentáře u knih

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Sladké sladké sladké sladké!
Pocukrované, karamelově táhnoucí, přebujele čokoládové, šlehačkově tlusté a hubičkovatě mlaskavé.

11.02.2022 3 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Infarkt! Jak tu říká, každý druhý, opravdu vydržte těch cca 100 stran na rozjezd a seznámení, pak to bude tobogán, že si nevzpomenete, že jste si zapomněli plavky!
450 posledních stran jsem dala skoro na jeden zátah a byla jsem zralá na ranu. Chvíli se směju, chvíli pláču, jako by mi ukradli lízátko a občas jsem zalapala po dechu, takový to byly zvraty!
Originální krvavá fantasy detektivka.

05.12.2021 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Tak to byla jízda!!! Drsné od začátku! No a, že je to pro mládež, absolutně nerelevantní! UAAA jak si Isabelle řezala ..... ty jo, smekám! A Tavi ty její nápady :-)
".... Vypustit zpoceného mrvého psa." ".... Byl to hotový masakr!"
Musím se vyjadřovat heslovitě a nesrozumitelně, abych všechno úžasný neproflákla!!! Až přečtete, pochopíte!
Jednoduché je opakem těžkého.
Snadné je taky opakem těžkého.
Ale jednoduché není totéž co snadné.

27.09.2021 5 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Jejdanánky to bylo tak hezký! Takové milé, čisté a voňavoučké oddechové letní čtení. Sliby se utvrzují chlapským podáním ruky a zlotřilci jsou potrestáni trestem spravedlivým.
Romeo a Julie na švédský způsob, není to žádný drámo jako originál.
A mají čiči Krasavce :-)

09.07.2021 4 z 5

Vychutnávala jsem si češtinu plnými doušky a občas se začervenáním: "Marjánko panenko, já to píšu blbě!"
Vtipné stručné přehledné.
DORAZ KOTĚ! V tomto případě přítelkyni oznamujeme, aby zabila koťátko.
DORAZ, KOTĚ! Zde je to správně! Vyzýváme přítelkyni, aby přišla.

12.06.2021 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Přesně tak IRSAF, proč jsem ji tak dlouho odkládala? Je o jedinečnosti, smutku, štěstí, přátelství a zkoušení nových věcí....
Dobré dny se střídají se špatnými. Oboje hluboce zasáhnou.

28.05.2021 4 z 5

Lars útočí Lars útočí Daniel Gris

To je ale filuta, ten náš Lars! To není nějaký tuc tuc prd prd! To je prostě Metallica! Na nic si nehraje, je mu jak mu je, je mu kolik mu je a případy řeší po svým. Nezdržuje, nevykecává se, jemu stačí jen 200 stran a nabízí krimi jak víno... Pardon, jak Jack! :-)

10.04.2021 5 z 5

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Taaaaak, co teď? Brutus hnus střídá humus flus! Originální, zkažené, odvážně drastické a hlavně POMALÉ TEMPO. Když o tom přemýšlím, asi to tak vlastně musí být, jak jinak si vychutnat mučení od prvotřídního Chorozona, pana Pudinka? A co se dá zažít v pekle za 48 hodin? Celých 600 stran. :-) :-) :-)
"Karen dostala po hlavě letuškou. Ječící, hořící letuškou. Poměrně těžkou. Kde jsou ty časy, kdy tuhle práci mohly dělat jenom anorektičky?"

06.04.2021 3 z 5

Sešit s tátovými recepty Sešit s tátovými recepty Jacky Durand

Milé a nostalgické. Vrátila jsem se do dětství a vzpomínala. Trošku o mně, trošku o tátovi, hodně o vaření a lásce beze slov.
"Ale já čas neztrácím. Chci všechno: číst, psát i vařit."

03.04.2021 4 z 5

Stopy minulosti Stopy minulosti Kathryn Taylor

Hlavní hrdinka se drží života zuby nehty, neodradí ji brzdy, boule ani noční můry a záporňák nebo záporňačka se může po každé škodící akci pouze zeptat: "Tak jsi, zdá se, po smrti? UŽ KONEČNĚ?" Ouha, zase ne :-) A co bylo dál? Nevím, musím si přečíst druhý díl. Jak fikané. Čtivé, romantické a napínavé.

17.02.2021 4 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Tak tady někdo baštil houbičky nebo nějaký jiný chemický molekuly. Páč to není jinak možný! :-) Abych se dostala alespoň na zdánlivě podobnou psychedelickou vlnu, šňupala jsem kafe, nitrožilně colu a polykala brambůrky.... Má fantazie však nenabrala ten správný efekt a začala se ztráceeeet v dění celého města. Pozitivum? Pěknej zlatej puntík na obálce. Ať nejsem jenom zlá, čtivý to je, nečekaně to odsejpá i když to děsí malinkýma pismenkama a množstvím stránek.

11.12.2020 3 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Jako v cukrárně, kdy doslova "žeru" střídání chutí příběhů v jiných časech. Když je rok 87, chci jen rok 87. Když je "teď", chci zas jen "teď". Co je větší mňamka? :-)

13.10.2020 4 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Jako když baštím párek v rohlíku. Chutná stejně, ale něco je jinak. No jo, je studenej! Jako tentokráte všechno tam. I když všechno bylo vážně perfektní, tu knihu jsem pouze četla, neprožívala jsem ji.

06.09.2020 4 z 5

Ve tvých snech Ve tvých snech Kristan Higgins

Chladivá romantika na letní osvěžení k vínečku či "džinečku." Slunce září jasněji, květiny voní opojněji a mně se chce hrdince závidět šuba duba jéééé!

26.07.2020 4 z 5

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

Je to božan!!! Od první chvíle, kdy se mi představil, že se jmenuje Lars, vím, že je to láska na první pohled, která se mění s tímto dílem v něco trvalejšího! Jestli bude další díl tak skvělý, jdu kupovat prstýnky.

10.06.2020 5 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Jůůůůů zase pravá česká zabíjačka :-) :-) :-) To jsem si ale smlsla. Škvarečky z příslušníků eSeS, všude samá zombíjelita a upíří zubytrničky. Pro každýho něco, jojo všeho dostatek. :-) Díky za ten blahobyt na každé straně.

11.05.2020 5 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Trochu temné romantiky na večer. Příběh se sloupává jako cibule. Kousek po kousku se čtenář přibližuje k cíli, který představu o konci rozseká na takhle malý kostičky! Takhle! :-)

14.03.2020 4 z 5

Tři malá prasátka Tři malá prasátka Alex Smith (p)

Já ho žeru! Novodobý James Bond, který drží v jedné ruce vypůjčený obušek zvaný Stará Betty a v druhé ruce své tři holky a s obřím řevem natrhne všem zloduchům prdítka!
Nutně musím od autora číst sérii přednostně, jinak jsem jak pes, kterému seberou kost!
Cením zuby, proč to jako nemám jako první!? A mám bestiální chuť všechny (co to způsobili) za trest pokousat a počůrat! :-)

27.04.2024 5 z 5

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

Byla to jízda, ano byla to jízda! Od začátku jsem v napětí, vím kdo je zlej, kdo bude zlej, a jak to ASI dopadne. Když konec nastal, připadala jsem si lehce ochuzená.
Konec mi připadal (můj problém, jasné?!) moc jednoduchý. Čekala jsem konec složitější, drsnější. Větší boj, větší potvrzení té aury.
Ale to jen na okraj. Čtivé, zajímavé a "To nechceš zažít."

22.03.2024 4 z 5

Jako stín Jako stín Helen Fields

Byla to pecka! Vážně super!
Jediné, že tam není Luc a Ava. S tím se smiřuji těžce, ale věřím, že to překonám jako první neopětovanou lásku a další skvělá série mě pohltí. Vždyť Baard a Connie mají hodně dobře našlápnuto.
Ale kdo ví? Když se tam mohla objevovat Overbecková...

03.03.2024 4 z 5