LuciaSangster LuciaSangster komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Od téhle knihy jsem popravdě nečekala nic. Mile mě překvapila a tím se zařadila mezi moje top knihy.

Hlavní hrdinka neměla jednoduchý život a měla možnost se chytnout druhé šance. Skvělý námět té půlnoční knihovny. Možnost vyzkoušet mnoho možností k žití. Jednou jsem jí vyčítala, že opustila jeden život, který by byl pro ni perfektní.

Cítila jsem z knihy smutnou i veselou atmosféru. Bylo mi ji líto v určitých okamžicích.

Konec se dal předvídat, ale jinak velmi příjemné čtení. Popravdě mě zajímalo, jak to po tom konci pokračovalo dál, ale to si čtenář musí domyslet sám.

10.04.2023 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Nečekala jsem, že opět najdu tak propracovaný svět. Opravdu klobouk dolů. Strašně mě to bavilo. Když se začnete ztrácet ve slovíčkách, tak autorka na konci knížky má slovníček, kde je toho hromada vysvětlená, ale časem se to dozvíte i v knize. Já jsem na slovníček moc nekoukala. Přečetla jsem si ho jen jednou.
Soucítíte s postavami, a hlavně jsem se cítila, jako kdybych byla v tom světě sklenařů s ní. Už od začátku hádáte, komu nevěřit a komu zase ano. Děj i svět vás v táhne do děje a vy jste jím pohlcený. Opravdu klobouk dolů české autorce.

17.08.2022 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Tuhle knížku jsem četla na doporučení mé kamarádky, která o ní neustále básnila. Hlavně o Thomasu Reedovi. Už jsem pochopila proč, protože jsem mu propadla taky.

Tenhle příběh je vlastně ve stylu Hate to Love. Nejdřív jsem neměla pana Reeda ráda stejně jako hlavní postava Animant. Postupně jsem stejně povolovala jako ona. Je to strašně krásně napsané. Charaktery se odlišují a neunudí vás k smrti spíš naopak. Oblíbíte si je.

Knížku jsem četla v listopadu podle tabulky k doplňkové knize: Kroniky prachu pár stránek navíc. Je tam tabulka, jak by se kniha měla číst. Musím říct, že mě to bavilo ještě víc, protože se čtenář dokázal v cítit do její situace a společně s ní projít každý den.

Děj je napínavý, zábavný a sarkastický. Prostě správný příběh, který má všechno. Autorka si dala i záležet na popis míst, kam jsme se dostali s hlavní postavou. Bála jsem se, že mě bude nudit, ale naopak. Strašně mě bavila.

Knížka se tímto vším zařadila mezi mé oblíbené.

10.04.2023 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Musím říct, že jsem nad knihou přemýšlela pěkně dlouho a nakonec jsem se do ní pustila.

Děj byl poutavý a hlavně dokázal čtenáře držet v napětí. Měla jsem pocit, že jsem na daném místě. Dokonce mě to i přemluvilo se zamyslet nad celým světem, nad cechem Smrtek a Nimbusem. Autor vymyslel opravdu geniální svět, který má propracovaný detailně. Hodně věcí mě nadchnulo i znechutilo.

Autor nám přiblížil, jak by vypadal svět, kdyby lidé nemohli umřít. Pouze pokud ho nepokosí Smrtka. Zaujal mě vztah mezi Nimbusem a Smrtkama, kdy každý měl svá pravidla a nenarušovaly je ani jeden druhému.

K postavám Rowana a Citře každý byl jedinečný charakter. Byla jsem spíš na straně Rowana i na konci jsem byla stále na jeho straně. Dvě opravdu úžasné postavy, které se navzájem doplňovali.

Ke konci mohu jedině říct, že jsem tušila, že se něco takového stane i tak jsem byla mile překvapená.

18.10.2022 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

(SPOILER) Třetí díl byl úžasný! Naše malá Naslouchačka mě občas štvala, ale i tak mi přirostla k srdci. Pětadvacítka si mě získala též. Jen, co se potom v průběhu stálo mě dorazilo. Opravdu jsem nic nepředvídala a hltala každé slovo. Děj mě v táhnul do sebe a já se nemohla odtrhnout. Do teď mě bolí, co se vše stalo. Hlavně tu ježibabu Kozlovskou nenávidím. Doufám, že brzo svět opustí nebo použiji duvaly (sklenitové modré meče) já a uvidí. Mělo to otevřený konec, což znamená, že bude další díl, na který se těším. Sama autorka potvrdila, že čtvrtý díl píše. Máme se na, co těšit.

17.08.2022

Faja Faja Petra Stehlíková

Tohle je druhý díl Naslouchače. Musím říct, že tady jsem byla mnohem více překvapená než v prvním díle. Dělo se tu toho tak strašně moc, že jsem hltala každé slovo. Pětadvacítka mě překvapila asi úplně nejvíce z celé knihy. Opravdu by si Ilan mohla z nich mít přátelé. Nevím, co si pořádně myslet o Nastareách, ale doufám stále, že mají alespoň trochu dobra v žilách, i když to zatím tak nevypadá. Cítila jsem všechny pocity s hlavní postavou. Občas byly situace, kdy jsem jí nadávala proč se tak chová, ale na druhou stranu je to malá holka, která se bojí v tak velkém světe, což chápu. Zajímá mě, jak se celá série vyvrbí.

17.08.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Knížka celou dobu ve mně vyvolávala smíšené pocity. Bylo mi hlavní hrdinky líto, jak se k ní všichni chovali. Přitom je to jen mladá slečna, která hledá porozumění a pomoc.
V tuhle chvíli jsem ráda za svou rodinu, jakou mám, protože po tomhle dočtení to ve mně zanechalo smutek, jak se někteří rodiče chovají ke svým dětem. (i něco horšího..)
Je to citlivý příběh provázen neporozuměním a vyhnanstvím vlastní rodiny a nejhorší na tom je jaká zvrhlost se zde stala. Barča bojuje sama se sebou, a hlavně s okolím. Jejími kamarády se stali vrány, které ji dávali porozumění, které potřebovala.
Konec mě dostal, to jsem stále doufala v dobro. Upřímně? Pro Barunku byl tenhle konec lepší, než kdyby pokračoval její život bez změn. Hlavní postava si protrpěla hodně. Čtenáře to donutí se zamyslet nad svým životem a okolním, že tohle se opravdu děje. O to víc je mi z toho smutno.
Knížku jsem přečetla za dva dny, protože tohle bylo pro mě dost silný. Z některých pasáží mi bylo zle, že jsem to musela rozdýchat.
Pokud si chcete přečíst něco dost silného, tak je to tahle kniha. Je krátká, ale to vám stačí na to, abyste sympatizovali s Barčou a nesnášeli její rodiče.

#spolupráce Děkuju za knihu @hostbrno

01.08.2024 4 z 5

Na tuhle knihu jsem se těšila strašně dlouho, jen nebyl čas si ji přečíst, jenže letos! Nastal čas, kdy byl čas. Okay audiokniha to jistila.

Kdyby si někdo chtěl pustit audioknihu, tak doporučuji, protože ji čte dabér Draca Malfoye a je strašně zajímavé to poslouchat jeho hlasem plus i dabérka Hermiony čte část, co Ema sama napsala do knihy.

Biografie o Tomovo životě byla zajímavá. Měli jste možnost nahlédnout do jeho života od jeho začátků. Odkrylo se vám natáčení HP, což pro mě jako potterheada bylo prostě wow. Dozvědět se, jaké natáčení bylo a jací ostatní byly.

U knihy jsem se i hodně nasmála a bavilo mě to celou dobu. Nemohla jsem se nad tím přestat usmívat. Opravdu je to hezky napsané i dopodrobna všechna informace.

Dozvíte se o jeho rodině, jakou oporou pro něj byly. Jaký ve skutečnosti Tom opravdu byl.

Knize nemám, co vytknout, protože opravdu za to stojí a určitě se chystám i na biografii od Alana Rickmana, protože to co Tom popisoval v knize o něm bylo úžasné.

28.01.2024 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Popravdě nevím, co říct, protože jsem z toho nějak zmatená. Díly předtím byly úžasné, ale tento?

Začátek se strašně táhl, ale když se překonal, tak se to dalo.
Myšlenka byla skvělá! Jen ji autor napsal divně. Čekala jsem, že Smrtky mezi sebou budou bojovat, aby porazili jejich padoucha, ale přitom to skončilo úplně jinak.

Tohle byl nejhorší díl celé série. Občas mi přišlo, že to tam prostě autor jen naházel, aby všechno prodloužil.

Dobře byly tu i dobré věci jako opět nechyběl sarkasmus a humor.

Postavy mi přišli, jako kdyby jim někdo vymetl mozek. Chovali se zvláštně o proti minulým dílům.

Nejvíc mě překvapila Randová. Na ut jsem nejvíc pyšná, protože zůstala svá až dokonce. Tohle je nejlepší postava. (baví mě ji strašně cosplayovat :D )

Hlavně se do všechno cpal Nimbus. Skvělá myšlenka. Zrovna část děje, která zahrnovala jeho a jeho činy bylo super, ale cech Smrtek byl odflaknutý.

Ten konec mohl být více epický, kdyby to nenapsal, tak jak to napsal.
Nedokážu si představit o čem bude další díl. ( Mimochodem už vyšel v Aj) Třeba nás překvapí, ale mě by to být z tohohle světa, ale zase jiní lidé.

05.03.2023 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

První věc, kterou byste měli o mně vědět, že nenávidím horory, páč se pak bojím.

Jenže jednou za čas přijde chuť si něco přečíst, takže nastal čas se bát..

Kdybyste mi řekli, že jsem zdědila dům na kopci a vevnitř to vypadalo, tak jak je v knize popisováno, hned bych brala nohy na ramena a utíkala pryč.

Ze začátku jsem si říkala, že hlavní postava je asi hloupá, když si ve tmě jde prohlídnout celý dům. No jo Amerika, tam jsou jiní.

Narovinu kniha je typický horor, co vidíte v televizi. Ano až takový to je. hrdinka byla pro mě prostě hloupá (natvrdlá).
Takže jestli postava měla takhle působit. Tak smekám před autorkou, páč se jí to povedlo.

I když tu nadávám, tak jsem se do určité míry celou knihu bála a byla napjatá, i když šlo hodně věcí odhadnout hned. Díky tomu některý věci prominu.

Doporučuji číst večer ať se bojíte chodit kolem zrcadel jako já.

Mimochodem existuje i film, který moje maminka doporučuje. Bála se u toho a koukala na to v noci. (Je i audiokniha!)

Co se týče obálky, tak mám tu novou s ořízkou, která je dokonalá + uvnitř najdete krásné ilustrace, které dopomáhali vaší fantazii si dopředstavit určité věci.

Knížce dávám plný počet bodů, protože mě opravdu bavila. Vyvolala ve mě hrůzu i husí mráz. Konec mě potěšil a dojal. Tohle chcete číst, když pomineme hrdinku,kterou chcete uškrtit.

14.07.2024

Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

Tohle je popravdě moje úplně první česká kriminálka (detektivka), kterou jsem kdy četla. V detektivní světě nejsem poprvé, takže mám, co hodnotit. Musím říct, že jsem mile překvapená. Knížka se četla sama. Děj byl svižný a zajímavý. Nemohla jsem odtrhnout oči a neustále mě to bavilo. Dokonce jsem se u dialogů policistů Tomáše a Honzi hodně nasmála.
Autorka má celý příběh dobře promyšlený. Každou chvíli se tam něco děje. Takže vás to neustále drží ve střehu. Je tu hodně zvratů, které jsem upřímně nečekala, a to jsem si řekla jako fakt? Takhle kniha mě opravdu odzbrojila ve všech směrech.
Knize nemám kupodivu naprosto, co vyčíst. Možná by tu bylo něco malého, a to je charakteristika některých postav, ale tak každý člověk se chová jinak. Pak až moc jmén na zapamatování, ale po půlce si už pamatujete, kdo je kdo, i přesto nebudu strhávat nic, protože děj je fenomenální.
Za mě je to topka českých kriminálek. Mám potřebu o těhle policistech číst víc a víc. Takže mám i v plánu si přečíst další knihu od autorky, která pokračuje v tomhle světe.

Za knihu děkuju @albatrosmedia

20.02.2024 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Musím říct, že na celou sérii nahlížím po několika letech úplně jinak. Pochopila jsem tolik věcí, které by mi nedošly jako malému dítěti.

Narnie v sobě skrývá mnoho poselství a záleží na nás, které si z nich vezmeme. Bylo to úžasné. Vrátit se zpátky do dětství.

Krásný popis Aslana. Nejvíc mě asi mrzelo, že tam nebyla tolik popsána konečná bitva, kterou nám film ukazuje hodně dramaticky.

Jinak krásně napsané i s popisy. Jadis byla teda dost krutá ještě víc než v Čarodějův synovec. Krásné ilustrace doprovázeli příběh, že si člověk dokázal vše krásně představit. Člověk i více pochopil, jak Narnie funguje, a že dokonce má i sousedy, což mě překvapilo.

Opravdu to stojí za to si tento svět znovu přečíst. Uvidíte novou perspektivu a hlavně to nesrovnávejte s filmy jinak budete sklamaný.

13.08.2023 4 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Strašně jsem se na knihu těšila. Když se mi dostala do ruky dřív než při vydání, tak jsem ji hned začala číst.

Začátek mě zklamal. Strašný chaos. Kapitoly krátké a hlavně hodně informací, které vám autorka hodila na hlavu, aby mohla rychle k ději. Tohle knihu hodně srazilo.

Děj sám o sobě byl zajímavý a měl potenciál. Jen už ten začátek mě prostě odradil, takže jsem nebyla tolik nadšená, jak bych měla. Příběh měl v sobě tajemno a i spoustu nečekaného.

Konec knihy byl nečekaný. Člověk si pak měl možnost udělat vlastní závěr.

Hlavní hrdinka byla zvláštní. Hysterická a ubrečená, což v její situaci najednu stranu chápu. Hlavně se docela dost dobře dokázala vypořádat s určitými situacemi.

Abych to zakončila najdete zde hodně otázek, na které nemáte odpovědi. Záleží. jestli autorka bude chtít někdy napsat doporučení nebo to udělala naschvál. O tom můžeme pouze polemizovat.

Za knihu děkuji @humbookblogeri

19.02.2023 4 z 5

Přání! Přání! Leandra Sold (p)

Máte rádi fantasy? Tak tohle je pro vás!

Měla jsem smíšené pocity u téhle knihy než jsem ji začala číst. Nakonec se mi celý příběh líbil.

Musím říct, že obálka je božská. Ta mě uchvátila jako první. Už jen kvůli obálce bych si ji koupila.

Je to krásně napsané s originální příběhem. Sarkasmus a humor nesměl chybět. Líbilo se mi, že celý příběh se odehrával v České republice a v jiné říši. Je zde popsána dnešní doba v pohádkovém stylu. Krásná pohádka pro každého. Je úplně jedno kolik vám je.

Nemohla jsem se odtrhnout od knihy. Občas jsem četla s otevřenou pusou a vstřebávala, co se vlastně stalo. Příběh doprovázeli dobře napsané popisy, že si člověk dokázal vše představit. Krásné zvraty, které nedokážete předvídat. Takhle kniha je fakt jedná velká pecka.Autorka nepsala zbytečné věci, které by nás nudili. Rovnou nás hodila do děje. Opravdu jsem tu nenašla žádné negativum.

29.01.2023 5 z 5

Čaropisci Čaropisci Robert Jackson Bennett

Tahle úžasná série mě úplně dostala. Chvilku mi trvalo, než jsem pochopila, jak určité věci fingují. Hlavní hrdinka Sancie má svůj charakter a popravdě jsem na její vlně.

Tohle je nádherná Urban fantasy, kde se vám otvírá nový svět se scribováním. Dejme tomu, že tu najdete něco jako industrializovanou magii. Opět se řítíte světem hajzlíku, který chtějí ovládnout veškerou moc na světě.

Děj je svižný, vtáhne vás sebou, nenudí vás plus k tomu si hned zamilujete i vedlejší hrdiny. Opět najdete sarkasmus, který máme všichni velice rádi. Hlavně vám dá tolik otázek, na které si musíte počkat do dalšího dílu. Za mě zase úžasná knížní série, která se u mě dělí na místě s viz zmíněnými nahoře.

06.11.2022 5 z 5

Pohár bohů Pohár bohů Rick Riordan

Tohle je finální šestý díl, který vyšel minulý rok. Příběh vás opět zavede k Percymu, se kterým strávíte čas na jeho výpravě, protože bohové s ním opět měli jiné plány.

Trošku jsem se bála u tohohle dílu, jak bude zpracovaný, protože svým způsobem je Percyho příběh uzavřen v páté knize a přeci jen, je to už nějaká doba.

Příběh mě mile překvapil. Percy byl opět sarkastický a mohli jsme příběh zažívat z jeho pohledu. Annabeth a Grover byli opět úžasní. Jejich trojice byla jako vždy parádní, kdy se skvěle doplňovali.

Autor si se světem opravdu vyhrál. Byl opět perfektní jako vždycky. Takže všechny moje strachy smazal. Rick vymyslel tenhle svět a pokaždé mě překvapí, co dokáže ještě domyslet do tak rozsáhlého světa.

Kniha se četla sama. Potřebovala jsem vědět víc a víc, takže jsem knihu měla za dva dny přečtenou. Zasmála jsem se i cítila při čtení napětí.

Zvraty jsem opět v knize nečekala. Tady mě překvapí naprosto všechno a tomhle světě miluju.

Za knihu děkuju @humbook @humbook_blogeri #humbookblogeri

25.02.2024 4 z 5

Osud hněvu a plamene Osud hněvu a plamene Kathleen A. Tucker

Po knížce jsem toužila hned, jak se oznámil její překlad, proto moje reakce byla nejvíc radostná, protože jsem ji držela v rukou dřív, než vyšla.

Neberu si servítky a vrhám se na to hned po hlavě. Do knížky jsem se hned začetla. Bavila mě od začátku až dokonce. Romeria měla svůj charakter, který se mi zalíbil i hned. Celou její pouť příběhem byla zábava číst i k tomu jsem byla často napnutá, co se bude dít.

Hodit holku z našeho světa do fantasy světa je prostě boží. Ještě k tomu, když dostala poslání. Dobře úplně poslání to nebylo, ale tak když vás tam někdo hodí a vy nemáte na výběr, tak to prostě uděláte po svém.

Kniha je psaná v ich- formě, což já tyhle pohledy nemám ráda, ale tady mi to vůbec nevadilo, dokonce se mi to i k tomu hodilo. Vědět doslova, jak se Romeria cítila, a co plánovala udělat.

Je to příběh, který vás zavede do lží, zrady, lásky, tajemství a mezi neznámé bytosti do neznámého světa. Kdo by tohle nechtěl číst, že?

Autorka si dala práci i s popisem okolí i vedlejších postav např. Romerii rodiče.

Tady nemám, co vytknout. Měla jsem vysoké nároky na knihu a ta kupodivu všechno splnila. Jsem velice spokojená a určitě si budu chtít od autorky něco ještě přečíst.

27.01.2024 5 z 5

Paní jara Paní jara Leandra Sold (p)

Tahle kouzelná knížečka se mi dostala do rukou díky autorce, za což moc děkuju, protože mě knížka opravdu bavila a každý by ji měl dát šanci.

Jen ten začátek mě nebavil, protože byl takový zmatečný, jenže to se postupně změnilo u čtení a začalo mě to strašně bavit.

Knížka má originální děj z fantasy světa, který je převedený do našeho. Krásný a zvrácený příběh, který ukazuje na to, jací bohové a lidé jsou.

Kapitoly jsou krátké, takže se to rychle čte. Je to i hezky napsané a popsané, takže se rychle orientujete v příběhu. Takže jste chtěli vědět víc a víc, co se bude dít.

Hlavně vás upoutá i obálka, která je nádherně ilustrovaná.

V knížce najdete decentní ilustrace, které jsou roztomilé a dodávají knížce hezkou atmosféru. Nejvíc mě zaujali černé stránky, protože je to zase něco odlišného od ostatních knih.

Postavy se opět postupně rozvíjeli, že jsem si tentokrát oblíbila i hlavní hrdinku Star. Ta celým dějem pořádně zamíchala a vytvořila něco úžasného.

Určitě se budu těšit na další díly, protože takhle to skončit nemohlo. Hlavně tu máme spoustu nezodpovězených otázek.

#spoluprace

29.10.2023 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Filmy jsem viděla několikrát a byla jsem jimi velice unesená. Takže proč se nevrhnout na knihu? Udělala jsem dobře.

Celý svět mě bavil. Hltala jsem každé slovo a nemohla jsem se odtrhnout, protože v aréně to bylo drsné. Krásně popsané charaktery i okolí. Čtenář si připadal, jako kdyby tam byl s nimi, což je úžasný efekt.

Osobně mi nesedla Katniss, protože má takovou zvláštní osobnost, která se mi zdála nepříjemná. Naopak jsem si oblíbila Peetu, kterého mi bylo v některých okamžicích líto, protože Katniss k němu vlastně nic necítila.

Celkově musím říct, že námět a propracování bylo opravdu skvělé. Popravdě mě víc bavila kniha než film, protože tu bylo více aspektů, které většinu věcí dokázala vysvětlit a prohloubit příběh.

23.10.2023 4 z 5

Ahoj, tady Sam Ahoj, tady Sam Dustin Thao

Narovinu říkám, že kniha má plný počet hvězdiček a proč? Tohle je jeden z mála příběhů, který vám zlomí srdce. Budete brečet během knihy a to ne jen na konci! Je to emotivní děj, který vás zničí citově.

Píšu tuhle recenzi hned po přečtení. Jak se cítím? Děsně. Chce se mi brečet, protože tohle si oni nezasloužili. Sam mi bude chybět. Stejně tak i jeho zážitky.

Naprosto chápu Julii proč se tak chovala. Občas mě štvala, jak se chovala k ostatním, ale pochopila jsem ji. Každý se smutkem léčí jinak. Dostala další šanci být s člověkem, kterého milovala.
I když je knížka emočně založená, tak nebudete jenom brečet, ale i vzpomínat, smát se, trpět a mnoho dalšího.

Proč tahle písnička k tomu? Protože se o ní dozvíte v knize, ale když si ji k určitým částem pustíte. Ještě vás to víc dorazí. To je taková ráda pokud to chcete mít ještě lepší.

Musím podotknout, že kniha má dokonalou obálku s úžasnými ořezy. To mě na ní přilákalo.

Knížkou vás provází tahle písnička, která vás dojme ještě víc: Fields of Gold - Eva Cissidy

18.06.2023 5 z 5