lucie.8 lucie.8 komentáře u knih

Kámen ke koukání Kámen ke koukání Tony DiTerlizzi

Pěkná knížka, přečetla jsem jí jedním dechem.

23.06.2014 5 z 5

Klíč k určování kouzelných tvorů Klíč k určování kouzelných tvorů Tony DiTerlizzi

Pěkná knížka, asi moje první fantasy. Četla jsem jí ještě na základce a moc se mi líbila.

23.06.2014 5 z 5

Básně a epigramy Básně a epigramy Karel Havlíček Borovský

Krásné dílo, odrážející autorův postoj k monarchii a katolické církvi.

Adelheid Adelheid Vladimír Körner

Zajímavý příběh, ale nezaujal mě styl psaní. Hodně popisu nedůležitých věcí (pole).

21.06.2014 1 z 5

Vyhnanství Vyhnanství Robert Anthony Salvatore

První díl byl lepší, ale zaujal mě boj mezi Drizztem a Lovcem.

21.06.2014 4 z 5

Domovina Domovina Robert Anthony Salvatore

Pěkný začátek série. Fascinoval mě mocenský boj ve světě temných elfů.

21.06.2014 4 z 5

Touha Touha Margit Sandemo

Škoda, že tímto dílem v češtině to končí, zvažuji dočíst zbytek v polštině, zajímá mě, jak to bude dál.

Hon na čarodějnice Hon na čarodějnice Margit Sandemo

Další výborná kniha.

Morová rána Morová rána Margit Sandemo

Úžasný a napínavý příběh, přečetla jsem ji jedním dechem.

21.06.2014 5 z 5

Titus Andronicus / Titus Andronicus Titus Andronicus / Titus Andronicus William Shakespeare

Dokonalá shakespearovská tragédie, skoro všichni nakonec zemřou.

Nejlepší část knihy je pro mě maurovo doznání:
Lucius: Necítíš lítost za ty strašné činy?
Aron: Lituji, že jich není stokrát víc. I teď proklínám dny - i když jich není mnoho, co mohu takto proklínat - , kdy jsem nic zlého neudělal, kdy jsem nikoho nezabil či nedal zabít ...

Lhář 4 Lhář 4 Jakub Ćwiek

Přesvědčivý popis apokalypsy, potěšil mě návrat Sygin. Konec byl smutný, zůstalo tam jen párátko a starý plyšový medvídek :(. Ale i tak výborná kniha.

Lhář Lhář Jakub Ćwiek

Autor výborně skloubil různé mytologie do sebe. Kniha mě nadchla, přečetla jsem jí jedním dechem. Lokiho jsem si opravdu oblíbila.

19.06.2014 5 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války 1/2 Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války 1/2 Jaroslav Hašek

Výborná kniha, která přesně vystihuje postoj Čechů k rakouské monarchii. Vytáhla jsem si jí u maturity, krásně se mi o ní povídalo.

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Tato kniha mě vůbec nenadchla, nejsem na romantické příběhy. Kdyby na konci hlavní hrdinové nezemřeli kvůli válce, nebylo by to asi o ničem.

19.06.2014 2 z 5

Milionářský Macek Milionářský Macek Pamela Dalton

Krásná knížka, po letech jsem se k ní vrátila kvůli čtenářské výzvě a nelituji. Ohromná nostalgie.

10.09.2022 5 z 5

Srpen v zemi indiánů Srpen v zemi indiánů Tracy Letts

Nebýt výzvy 2019, tak bych se k této hře asi nedostala. A o nic bych nepřišla.

18.11.2019 2 z 5

Ďáblův sluha Ďáblův sluha Vlastimil Vondruška

Na pana Vondrušku to bylo trochu slabší. Divné rozuzlení.

30.08.2019 4 z 5

O kocourovi a bručounovi O kocourovi a bručounovi Cleveland Amory

Druhý díl o Ledním medvědovi mě poměrně zklamal. Dost pasáží mě nudilo a měla jsem co dělat, abych knihu vůbec dočetla. Na můj vkus tam bylo "málo kocoura". První díl se mi moc líbil, ale třetí už asi zkoušet nebudu.

13.07.2019 3 z 5

Gotický svět Gotický svět Natasha Scharf

Začátek knihy mi zase tolik neříkal, protože kapely z počátků gothic subkultury neznám. Ale dál už jsem se chytala, takže mě kniha začala o to víc bavit. Bonusem jsou krásné fotky a grafické zpracování na kvalitním papíře

29.04.2019 4 z 5

Jihlava a kámen mudrců Jihlava a kámen mudrců Tomáš Golský

Na jednu stranu je v knize spousta zajímavých informací, které člověk jinde nezjistí. Určitě vás donutí přemýšlet nad souvislostmi, protože všechno nemůže být jen náhoda. Na druhou stranu mi poměrně vadilo, že autor předkládá věci, které jsou diskutabilní, jako by to byla fakta, protože se mu to hodí.

25.03.2019 4 z 5