lucygreen lucygreen komentáře u knih

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Je to úžasná kniha. Pět hvězd si určitě zaslouží. První 3/4 knihy byly naprosto skvělé a prostě si je nešlo neoblíbit :). Schopnosti jsou popsané super, měla jsem pocit, že jsou naprosto reálné. Normálně bych to zařadila i do nejlepších knih, akorát mě trochu zklamal konec, ale ani nevím, jak by tento díl mohl skočit jinak. Každopádně je tam milostný trojúhelník a já jsem si jednoho (kluka? nebo jak to mám napsat.. XD) dost oblíbila a milovala jsem ho... Ten konec mě tedy trochu naštval... Více nebudu spoilerovat :). Určitě si knihu přečtěte! Chci další díly :D.

04.10.2018 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Cathy Cassidy

Kniha mě ze začátku vůbec nebavila. Asi kvůli tomu, že je pro trochu mladší čtenáře a na začátku se tam toho moc neudálo, ale konec a vlastně celá druhá polovina knihy byla hodně dobrá a důležitá. Jedná se o šikanu a já jsem si tuhle knihu chtěla přečíst hlavně kvůli stylu psaní autorky který byl i v téhle knize dobrý (Srdce ze zmrzliny mám ale radši). Sice se u této knihy tolik nenasmějete, ale je to dobře napsané a vyplývá z toho i jakési ponaučení. :)

26.09.2018 4 z 5

Jsem průšvih jménem Klaudie Jsem průšvih jménem Klaudie Milena Durková

No tuhle knihu jsem četla pár měsíců dozadu, ale sedla mi. A líbilo se mi, že byla ze života. Tato kniha nemá sice moc procent, ale mě se prostě trefila zrovna do nálady. Na druhou stranu to nebylo nic světoborného, ale mezi čtyřmi až pěti hvězdičkami si ode mě zaslouží :).

24.09.2018 4 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Už je to sice dost dlouho, co jsem tuhle knihu přečetla, ale vzpomněla jsem si na ni a musím ji taky moc doporučit. Je to moc krásné čtení a každému bych ji doporučila (pořád si pamatuji na tu pokličku :D ).

22.09.2018 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Victoria Schwab

Tato série by se sice mohla zdát pro malé děti, ale mě tam zaujalo hodně myšlenek a něco jsem si z této knihy určitě vzala. Je to hubená kniha, ale mě so moc líbila. Četla jsem i předchozí díly a moc jsem si oblíbila autorčin styl psaní! Prostě se mi to líbilo od postav až po všechno ostatní :D. Doporučuji. Jinak se nemusíte bát tato série má tři díly, ale každý je o jiném případu, takže se nemusíte bát číst je přeházeně a nebo si přečíst třeba jen nějaké :).

22.09.2018 5 z 5

Střechy Paříže Střechy Paříže Katherine Rundell

Byla to hezká kniha, jiná a taková oddychová a s tím jsem počítala :). Má hezký obal, ale i obsah. Nejvíce se mi asi líbil život dětí v Paříži a hlavně Matteův způsob žití na střeše. A to jak každou věc nějak využil, nebo jakou měl radost z jídla, které mu Sophie přinesla :D.

20.09.2018 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

No nevím, bylo to takové zvláštní... Ani jsem se tak moc nebála a to jsem čekala že nebudu moci spát, jelikož je to jeden z prvních thrillerů, co jsem četla. Nejvíce děsivé asi pro mě bylo to s oknem a opravář. Zápletku jsem vůbec nečekala a přišla mi taková dětská :D. Ale všechno kolem vraždy napínavé bylo, takže kniha dostává tři hvězdičky :).

16.09.2018 3 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Téhle knize bych dala 2,5 hvězdiček, jako průměrné. Na knihu jsem se moc těšila, protože byla vychvalovaná, ale po pravdě mě ani moc nezajímalo, co se tam stane... Žádnou postavu jsem si úplně neoblíbila a další díl si asi nepřečtu. Každopádně to nebylo zas tak špatné.

16.09.2018 2 z 5

Druhá šance Druhá šance Victoria Schwab

Je to super kniha. Sice je to už docela dlouho, co jsem ji četla, ale Caroline a další postavy si ještě pamatuji :). Možná je to trochu pro mladší, ale i tak se mi to líbilo.

09.09.2018 5 z 5

Skrytý nepřítel Skrytý nepřítel Erin Hunter

O mnoho lepší než první díl! Je tam hodně postav a moc se mi líbí, že každá má jiný charakter, tím pádem jsem si jich hodně zamilovala. Bylo to čtivé doporučuji a určitě si přečtu i další díly :).

09.09.2018 5 z 5

Niky Niky Zuzana Ryšavá

Moc dobrá kniha, bohužel už je to docela dlouho, co jsem ji četla, ale pořád ji mám v paměti a to je dobré znamení :). Takových knih je i víc, co si ještě pamatuji, ale tuhle jsem se rozhodla sem dát, protože se mi dost líbila a byla taková speciální. Postavy mi sedly a bylo to napsáno poutavě. Konec bych nikdy netipla a obálka toho také moc neprozradí... :)

06.09.2018 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Tento díl je více pohádkový, než ty další, ale líbil se mi a je vidět, že je napsán opravdu kvalitně. Druhý díl se mi však líbil více a byl o dost napínavější. Ale nenapadá mě nic, co by bylo v knize špatně udělané... :). Určitě si ho musíte přečíst.

05.09.2018 3 z 5

Alenka v říši zombií Alenka v říši zombií Gena Showalter

Kniha se mi líbila :). Byla správně švihlá a sedla mi a ano taky jsem strašpytel a když se tam objevovala nezvěstila, tak to bylo trochu creepy... :D ale jinak mi postavy docela sedly (Cole team :D) a od příběhu jsem jen tak neodešla. Zasloužené hodnocení :).

05.09.2018 5 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Moc dobrá kniha :). Ze začátku jsem si trochu říkala, co to sakra je, ale pak mě to začalo hodně bavit :D. Moc se mi to celé líbilo, byla tam i romantická linka, vtipné hlášky, přátelství a to vše mi přišlo parádně zpracované :). Určitě doporučuji a konec byl také zajímavý :).

05.09.2018 4 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Tohle byla taková lehce podprůměrná kniha, kdy se do čtení musíte přece jenom nutit. Má úžasnou obálku, ale děj až tak úžasný nebyl. Scény v hradě zvířete mi přišli docela nudné a věc, co se mi asi nejvíce líbila, byly její setry a vztah s nimi. Jinak vztah hlavní hrdinky a zvířete jsem ani tak moc neřešila... :D.

05.09.2018 2 z 5

Oheň a plamen Oheň a plamen Jenny Han

U téhle knihy mě ani nenapadlo, že mě bude bavit ještě víc, něž první díl, kterému jsem taky dala pět hvězdiček. Prostě pokud jste četli první díl, tak tento si musíte přečíst také, abyste o nic nepřišli! Milovala jsem hlavně Liliiny kapitoly, kde to bylo plné zvratů. Hodně bych to tady vyspoilerovala, tak jen napíšu, že mě nejvíce bavily scény v plaveckém bazénu... :). Dala bych více hvězdiček než pět, kdyby to šlo :D.

05.09.2018 5 z 5

Z kostí a inkoustu Z kostí a inkoustu Rachel Caine (p)

Knihu jsem přečetla, ale nebyla nic, bez čeho knihomol nemůže žít... Kór takhle zpětně si myslím, že mi dlouho v paměti nezůstane, tam mám místo na mnohem lepší knížky. Je i druhý díl, ale ten si na 99 procent nepřečtu.

02.09.2018 2 z 5

Jablečný koláč naděje Jablečný koláč naděje Sarah Moore Fitzgerald

Tahle kniha byla velice zajímavá! Jde o to jak vám kniha sedne a mě sedla úplně perfektně! Přečetla jsem jí za jeden sychravý den a strašně se mi líbila :). Hlavně popis šťavňaťoučkých jablečných koláčů se mi líbil :) !

02.09.2018 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Tento díl se mi líbil o hodně víc, než první. Je víc napínavý a moc se mi líbil! Hodně jsem se i smála (hlavně na konci knihy). A profesor Lockhart byl velice dobrá nová postava :D. Za mě palec nahoru.

Selekce Selekce Kiera Cass

Jakože tohle si musí přečíst snad každý! Nejkrásnější obálka, jakou jsem kdy viděla a příběh také :). Zamilovala jsem si autorčin styl psaní. A hlavně mě to bavilo protože jsem Americu a Maxona strašně moc shipovala... :D. Miluju tuhle knížku!