Malinali Malinali komentáře u knih

Hříšky bílé lišky Hříšky bílé lišky Ondřej Netík

Krásně psáno, nářečí, básně. Nádherné ilustrace. Knihu jsem dostala jako dárek od manžela. Nečekala jsem, že mě zaujme taková bajka pro dospělé.

07.10.2019 5 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Velice dobře čtivé a zábavné. Napínavé. Kazi a Jase jsem si velice oblíbila. A teď nevím, jak budu žít, než v ČR vyjde další díl :(

07.10.2019 5 z 5

Poušť v plamenech Poušť v plamenech Alwyn Hamilton

Bála jsem se stylu divoký západ a "orient styl", ale moc se mi to líbilo. Je to nový originální námět autorky, super nápad na příběh i postavy. Jina i Amani jsem si oblibila hned na začátku a těším na další díl.

27.09.2019 5 z 5

Dívka ve věži Dívka ve věži Katherine Arden

Nádherné. Stejně jako první díl, se mi i tento moc líbil a těším se na třetí.

21.09.2019 5 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Naprosto mě kniha pohltila. Pohádky a příběhy z Rusi, připomnělo mi to knihu Krása nesmírná... Duchové, strašidla, mocní koně, bohatýři, odvážné panny. Kniha je pro mladé čtenáře, ale místy je i strašidelná pro nás dospěláky. Knihu jsem si půjčila v knihovně, ale druhý díl si koupím, později seženu i první a určitě za pár let doporučím své dceři.

18.09.2019 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

No uf. Zajímavé, ale úplně dobře mi z toho nebylo. Není to můj styl, a protože mám malé děti, dost mě to ničilo...

05.09.2019 3 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Napínavé od začátku, kniha mě bavila. Těším se na další díl. Nečekané zvraty, akce. Hlavní postava mi je velmi sympatická.

05.09.2019 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Láska, zrada, naděje.. Klasika, která nezklame. Patří právem k povinné četbě.

21.08.2019 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Velmi zajímavý příběh a nápad. K zamyšlení i chvílemi jsem se pousmála lehce vtipným rozhovorům. Určitě zkusím i druhý díl. A jako utopie to možná působí teď, ale co když.. Jednou...

21.08.2019 4 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

Taková oddechovka, ale nějak mě to úplně nepohltilo a do dalších dílů se mi nechce.

11.08.2019 3 z 5

Bohyně Bohyně Josephine Angelini

Završení série... Řecká mytologie jako fantasy. Skvělá celá série knih. Helen jsem si velmi oblíbila. Skvěle vymyšlený příběh.

08.07.2019 5 z 5

Beze snů Beze snů Josephine Angelini

Skvělé pokračování... Napínavé. Těším se na 3.díl.

27.06.2019 4 z 5

Proroctví Proroctví Josephine Angelini

Po Dvorech... Super série. Celou rodinu i Helen jsem si velmi rychle oblíbila. Na léto skvělé čtení

27.06.2019 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Pohodový předíl mezi 3. a 4. knihou. Žádná akce, spíš pojďte se tak nějak projít po Velarisu ;) žádná akce. Oddechovka... Moc se těším na další a akční díly, protože předchozí tři knihy byly famózní

13.06.2019 3 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Zamilovala jsem se do nich. A budou mi děsně chybět... Feyre, Rhysand, Mor, Lucien i ten Tamlin... Ano. Skvela fantasy, bylo tezke se odtrhnout, abych vubec sla spat. Tato serie je uzasna, pry ma byt 6 knih... No uz ted se nemohu dockat dalsich. Doporucuji. Napinave, zajimave, akci... Sem tam eroticka scena. Vyborny.

02.06.2019 5 z 5

Soumrak bohů: Román o Kleopatře Soumrak bohů: Román o Kleopatře Colin Falconer (p)

Mám ráda styl C. Falconera a jeho knihy. Věděla jsem, že i tato mě bude bavit - on je prostě PAN spisovatel a umí.

Kniha mě bavila, líbí se mi i jak popisuje erotické scény ;) a jak umí vidět svět i očima ženy.

24.05.2019 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Zamilovala jsem si ten příběh, a Rhysanda ze všech nejvíc už od začátku, asi jsem na něj měla "čich"... Skvěle napsané, tuhle fantasy trilogii jsem si velmi oblíbila. A to běžně fantasy neholduji.

24.05.2019 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Kráska a zvíře? Vůbec ne. Naprosto nový příběh plný kouzel, akcí a zvláštních bytostí. Knihu jsem dostala jako dárek a ačkoli už jsem maminka od dvou dětí, neskutečně mě bavila. Oddychovka, ale přitom napínavé čtení, které mi nedovolilo se odtrhnout. Určitě budu číst i další díl.

11.05.2019 5 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Smutný příběh, nemá daleko od reality. Tuto autorku a její styl psaní mám ráda, a kniha se hodila i do čtenářské výzvy. Kdo má rád smutné příběhy, které chytnou za srdce, směle do toho.

04.05.2019 4 z 5

Bílá královna Bílá královna Philippa Gregory

Poutavý příběh, historie, stále se něco děje. Obálka v anglickém vydání je mnohem hezčí... Ale nesuď knihu dle obalu se v tomto případě vyplatilo.

03.05.2019 3 z 5