Marcik7 Marcik7 komentáře u knih

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Vážně to byl moc krásný příběh, pěkně vystavěný, čtivý, dojemný.

29.03.2020 5 z 5

Výhonek osmilisté růže Výhonek osmilisté růže Auður Ava Ólafsdóttir

Přišlo mi to jako takový nenápadný, milý, zvláštní příběh, ale má velkou hloubku v cestě za poznáním sebe sama...

27.02.2020 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Opět velmi čtivé, napínavé, těším se na další díl.

06.01.2020 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Nemůžu si pomoct, styl Bryndzových knih se mi líbí, Erika měla sex s krásným černošským kolegou, zápletka taky velmi zajímavá, prostě fajn.

17.11.2019 4 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Velice silný příběh, napínavý až do konce. Barvitě popsané pocity matky, která přišla o dítě, pocity sebeobviňování a nenapravitelné ztráty. Tento příběh má naštěstí dobrý konec, alespoň pro rodinu malé Elly. Knihu rozhodně doporučuji k přečtení.

11.10.2019 5 z 5

Deset plus jeden Deset plus jeden Ed McBain

McBainovy detektivky mě vážně baví, jsou napínavé i vtipné.

03.09.2019 5 z 5

Podpis všech věcí Podpis všech věcí Elizabeth Gilbert

Historické romány moc nečtu, ale tento příběh několika generací mě opravdu zaujal. Krásné popisy rostlin, příběhy lidí v kontextu skutečných událostí...

06.06.2019 4 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Napínavě psaný příběh, který znám z televizního zpracování s panem Třískou. Četl se velmi dobře, poznávala jsem v něm osobnost autora a jeho morální zásady. Doporučuji i dnešní mládeži.

11.12.2018 5 z 5

Kavárna na pláži Kavárna na pláži Lucy Diamond (p)

no je to slaďák, ale velmi milý, pěkně popsané prostředí pláže, spousta různorodých postav se svými bolestmi i radostmi a nechybí happy end - co si přát víc?

29.11.2018 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

úžasná kniha, místy dojemná, s nádherným humorem, i když já bych asi Oveho brzy zabila ...

19.10.2018 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

první věc, kterou od Moyes čtu, líbí se mi to nakousnuté tajemství, popis přírody i lidských vztahů a jsem zvědavá na její další knihy

18.07.2017

Čtrnáctý hřích Čtrnáctý hřích James Patterson

Opět velmi čtivé, odsejpá to jako vždy a odehrává se tu několik případů s dávkou napětí i mezilidských vztahú.

26.06.2024 5 z 5

Fazóna Fazóna Miika Nousiainen

Propletené příběhy lidi s jejich starostmi a touhami - po dětech, rodině , lásce i svobodě , dobré práci i po vnoučatech. Vytváří se tu různé i nesourodé dvojice, prostě tak jak to někdy život může zařídit .

26.06.2024 5 z 5

Na mě si nepřijdeš Na mě si nepřijdeš Nora Roberts

Zase jeden případ Evy Dallasové, ve kterém psychologicky zpracovává v něm účinkující postavy a tak je přibližuje čtenáři. Přímo je vidíte před sebou a je to skvělé, zábavné i napínavé čtení, které mohu rozhodne doporučit.

02.06.2024 5 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Práce pana doktora Beneše patří k těm výjimečným a on je i jako člověk výjimečný. Někomu by možná připadal namyšlený, sebestředný, ale to by pak nemohl svoji práci vykonávat a rozhodovat se i v krajních situacích, kdy se rozhoduje o dalším životě pacientů, o kvalitě i délce jejich dalšího života. Nelze než jej obdivovat…

05.05.2024 5 z 5

Odvrácená strana konce Odvrácená strana konce Michael Connelly

Harry řeší dva případy jako soukromý detektiv a zároveň dobrovolník pro policii. Connelly skvěle a přitom poutavě popisuje pátrání i správné postupy tak, aby nedošlo k žádnému pochybení a zločinci mohli být potrestáni podle práva a spravedlnosti. Harry přitom myslí i na svou dceru a na to, aby s ní byl co nejvíce v kontaktu.

26.04.2024 5 z 5

Mezi dvěma ohni Mezi dvěma ohni Martin Goffa

Příjemné překvapení to bylo, určitě se vyrovná Dánovi a líbí se mi lehkost a vtip, i když se jedná o vážné věci. Rozhodně nezůstanu jen u jedné knihy pana Goffy.

09.02.2024 4 z 5

Kolotoč přání Kolotoč přání Nora Roberts

Obrovská romantika s trochou duchařiny, velmi dobře se to četlo , ale z té jejich pracovitosti by měl člověk mindrák

19.12.2023 4 z 5

Každý den je nový: Komiksový deník Každý den je nový: Komiksový deník Lucie Lomová

Miluju komiksy, hlavně ty dětské - Čtyřlístek a podobné. Anča a Pepík se mi taky moc líbili, a proto jsem tuto knihu brala do ruky se zvědavostí. A ona nezklamala!
Musím autorku obdivovat v jejím rozhodnutí každý den celý rok kreslit a psát si deník, navíc vtipně, lidsky a komiksově.

06.11.2023 5 z 5

Vlak naděje Vlak naděje Christina Baker Kline

Nádherný román čerpající ze skutečných událostí, kdy v letech 1854 až 1929 přepravily Vlaky naděje asi 200 000 dětí, které ztratily jakýmkoli způsobem své rodiny, ať už to byli sirotci nebo děti, o které se jejich rodiny nedokázaly postarat a uživit je. Propojily se zde životy Molly, která ještě není plnoletá, ale už zažila několik pěstounských rodin, a Vivian, které je 91 let a byla právě jedním z dětí z Vlaku naděje. Pomohly jedna druhé k tomu, aby našly v případě Molly jakousi jistotu v životě a jeho směr, v případě Vivian jakési oživení a pomoc při nalezení dcery a její rodiny. Ke konci jsem měla slzy v očích...

29.08.2023 5 z 5