marky2558 marky2558 komentáře u knih

151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem 151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem Lucie Kutrová

Je mi to strašně líto ale tato kniha od Lucky Kutrové mě nebavila.. bohužel, moc věcí se opakuje, nic moc nového jsem se nedozvěděla..Lucku mám moc ráda, ráda ji sleduju ale bohužel, do čtení jsem se musela strašně moc nutit..

04.09.2023 2 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Mnoho lidí, je asi na paní Třeštikovou vysazení..mě to opravdu nepřišlo tak strašné a tak moc skandální a extrémně vulgární. Ano, bylo to jiné, bylo to sprosté, bylo to syrové a kruté ale mělo to nápad. Přečteno velmi rychle, nechtělo se mi knihu odložit a nemám důvod dávat špatné hodnocení, protože pro mě kniha splnila to, co měla - fajn strávený čas, zapojení do příběhu a nenudila jsem se.

31.07.2023 4 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

(SPOILER) Ale tak jako...vlastně proč ne. Tak jako všechny knihy od Darcy, i tato se mi četla rychle a svižně a bavila mě. Zážitek mi malinko zkazil spoiler, na který jsem nečekaně narazila a to, že tam jsou zombie a že je to sra_ka. Takže jsem celou dobu čekala na ty zombie a na to zklamání. Do půlky knihy to bylo super čtení ale pak už ten příběh trošku kolísal. Trošku mě štve, že si Darcy neodpustí některé ty klišé dialogy mezi zamilovaným párem, který se zná teprve dva týdny a také to, že většina chlapů v jejich knihách, jsou jak z pohádky - dokonalí princové, kteří pro ženu udělají cokoliv na světě, jsou krásní a mají dokonalé povahy.
Suma sumárum, koupím si i druhý díl, protože mě prostě zajímá, co bude dál a protože prostě Darcy Coates je pro mě super oddechovka.

06.10.2022 3 z 5

Židovka z Toleda Židovka z Toleda Lion Feuchtwanger

Nejspíš asi budu jedna z mála ale kniha se mi nečetla vůbec dobře, musela jsem ji odkládat a vždy jsem doufala, že se jednalo jen o momentální rozpoložení ale zkrátka mi nesedla. Historické události zajímavé, taktéž milostný příběh ale pro mě tam všude okolo bylo strašně moc "omáčky"..

05.09.2022 2 z 5

Skvěle napsaný cestopis pro ty, které je Pacifická hřebenovka moc daleko. Nechybí Lucčin humor a hlavně Marvel! Skvělá inspirace na výlety.

13.04.2022

Zapomeňte, že jste měli dceru Zapomeňte, že jste měli dceru Sandra Gregory

Velmi zajímavé čtení. Období strávení v thajské věznici bylo čtivé ale postupně knížka ztrácela na atraktivitě.

11.04.2022 3 z 5

Vermontské psycho Vermontské psycho Jennifer McMahon

Oproti Zimním lidem nebo Pozvaným, tohle bylo velmi velmi slabé. Nezáživné, nenapínavé. Za mě zklamání.

07.05.2024 2 z 5

(SPOILER) Všem, kteří mají rádi knihy z 2. světové války, čtou příběhy o holocaustu, bych tuto knihu doporučila. Protože málokde se už pak píše co bylo dál.. Arabové x Židé..tato bitva se bojuje už tak dlouho a bohužel to nemá konce..
Místy mě kniha malinko nudila, na druhou stranu informace v ní byly vyčerpávající a pravdivé, autor si dal záležet.

K milostné lince můžu říct jediné..chudák Jannek..tolik si zažil a na poslední straně taková rána, lituju života, jaký bude po tomto žít..

14.01.2024 3 z 5

Domů ze slunečných stepí Domů ze slunečných stepí Uri Orlev (p)

(SPOILER) Zajímavý příběh, dozvěděla jsem se spoustu nových informací z druhé světové války ale z jiného státu a z jiné perspektivy. Velice mě udivilo, jak na pohodu to děti všechno celé zvládly ale taky přístup maminky, která si pak našla přítele a prostě se vdala a dětem to jen tak oznámila. Možná to v té době bylo normální...

30.10.2023 3 z 5

Malenčí Malenčí Hana Kavurová

Vlastně nevím, co si o celé knize mám myslet. Některé chvíle jsem opravdu měla husí kůži, což se mi už moc často nestává ale i tak jsem buď některé věci nepochopila nebo si nespojila, zkrátka mi to přišlo trošku zmatené. Nicméně samotná podstata příběhu si mi líbí.

23.09.2023 2 z 5

Muž, který už nezavolal Muž, který už nezavolal Rosie Walsh

Typická červená knihovna a vlastně proč ne. Celé mě to bavilo, uvěřitelné to teda nebylo skoro vůbec ale co. Letní čtení a hloupé to taky úplně nebylo.

23.08.2023 3 z 5

Polské noční můry Polské noční můry * antologie

Čekala jsem hororové nebo duchařské povídky, při kterých mi bude běhat mráz po zádech. Místo toho jsem četla o dost nechutných a perverzních věcech viz. Levička - to jen tak nezapomenu nebo Bestie.
Některé povídky jsem moc nepochopila.

Není to špatná kniha, jen jsem od ní čekala něco jiného ale i tyto bizarní příběhy jsou součástí různých odvětví hororu..jen mě tyto extrémní a bizarní věci asi moc nesedí a to ne, že bych bych byla nějaká citlivka.

19.05.2023 3 z 5

Šepot v mlze Šepot v mlze Darcy Coates

Nestává se mi moc často, aby třetí díl byl zatím nejlepší. Konečně fajn příběh ze série Černá zima a je smutné, že se člověk musí brodit první a druhým dílem, aby měl konečně až u třetí knižky celkem fajn pocit. Nedívím se, že to tolik lidí vzdalo ale já jsem ráda, že jsem se sem dostala. Fajn počtení, super zvraty. Dějová linka s Beth mě velmi bavila.

06.03.2023 3 z 5

Astrid a Veronika Astrid a Veronika Linda Olsson

Krásná kniha, která určitě měla zanechat nějaké poselství. Nejspíš o tom, jak je život pomíjivý, jak je třeba se radovat z maličkostí. Ideální počtení, když je venku škaredě, teplý čaj a pod dekou.

08.07.2022 3 z 5

Žítkovské čarování Žítkovské čarování Jiří Jilík

Ačkoliv miluju Žítkovou. Přečetla jsem Žítkovské bohyně, byla na tom i v divadle, tak mě tato knížka vůbec nevzala.

11.04.2022 2 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Jako čtení na odlehčení asi fajn..nejde to brát ale moc vážně.

11.04.2022 2 z 5

Příhody soudního patologa Příhody soudního patologa Hans Bankl

Vcelku zajímavá kniha, ve které se popisují vraždy a smrti na x způsobů. Pro někoho, koho takové věci zajímají a nedělá se mu z nich zle - doporučuji. Ke konci mě ale kniha už celkem nudila a byla jsem ráda, že jsem ji zvládla dočíst.

16.01.2024 3 z 5

Hříšník Hříšník Amanda Stevens

Bohužel jsem s při koupi knihy nevšimla, že se jedná o pátý díl v sérii. I tak jsem se dala do čtení, spoustu věcí jsem pochopila nebo mi postupně docvakly. Každopádně mi to celé přišlo takové..nic moc. Hlavní hrdinka mi přišla extra divná.. hlavního padoucha jsem odhalila víceméně skoro hned. Další díly číst nebudu.

29.08.2023 2 z 5

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Zajímavá kniha, nečetla se mi úplně lehce, asi špatné období. Ale odnesla jsem si pár poznatků, které nejspíš budu praktikovat v reálném životě.

21.06.2023 3 z 5

Píseň přežití Píseň přežití Paul Tremblay

Ke knížce jsem byla trošku skeptická vzhledem k hodnocení ale mile překvapila. Neřekla bych, že je to žánrem horor- do toho má podle mě dost daleko. Každopádně mě celý příběh velmi bavil, celé se mi to četlo vlastně úplně samo i když jsem malilinkato konec předvídala.

07.06.2022 5 z 5