martineden martineden komentáře u knih

Pouť krkonošská Pouť krkonošská Karel Hynek Mácha

Mám moc ráda Máchovo dílo, Pouť krkonošskou řadím k jeho nej! Vedle Marinky, Máje, Cikánů...

03.10.2021 5 z 5

Milá sedmi loupežníků Milá sedmi loupežníků Viktor Dyk

Miluju atmosféru této balady, navíc se prý autor inspiroval krajinou kolem Vysokého nad Jizeroi, však tam má v Parku básníků pomník a v lese pamětní kámen. Doporučuju navštívit a třeba s Milou v ruce.

03.10.2021 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

(SPOILER) Kdyby se kniha netvářila autenticky a paní Věra Sosnarová nejezdila na přednášky do základních a středních škol, kde si její knihu kupovaly a nadšeně nechávaly podepisovat děti, asi bych nebyla tak přísná v hodnocení. Ale tohle se prostě nedělá! Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. A tyto úmysly ukázat na zrůdnost stalinských lágrů prostě nejsou obhajitelné.

03.10.2021 odpad!

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Kniha se mi moc líbila, určitě si ji chci přečíst ještě jednou.

02.10.2021

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Čtivá kniha, téma mě také zaujalo, co tedy bylo špatně? Možná styl, jakým je kniha psána. Jakoby autorka úplně nevěděla, zda to bude novodobý Oliver Twist, V zámku a v podzámčí, nebo Kdo chytá v žitě. Obžaloba hipsterů, nebo pohled na těžký život prodavaček? I když Oksana a děda byli asi jedny z mála sympatických postav. A moc jsem nepochopila tu příčinu, proč spolu Štěpova máma a děda nemluvili. Přišlo mi to tedy hodně malicherné. Asi budu dále vyhlížet knihy Petry Soukupové, Anny Bolavé, Viktorie Hanišové a Petry Hůlové.

01.10.2021 3 z 5

Divá Bára a jiné prózy (4 povídky) Divá Bára a jiné prózy (4 povídky) Božena Němcová

Divá Bára je velmi aktuální povídka! Být jiná, žít jinak než ostatní, mít jiný názor... Bravo!

29.09.2021 5 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Mě doktor Theo prostě baví. Takový James Bond. Těším se na pokračování.

29.09.2021 4 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Nadčasová klasika! A ty obrázky a fotky! Jedinečné.

28.09.2021

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Nějak je těch psychopatů kolem hodně. A nejen v literatuře, bohužel. Kniha vynikající, četla se tedy výborně. Film je taky dobrý.

27.09.2021 5 z 5

Architektura českých zemí – Klasicismus Architektura českých zemí – Klasicismus Petr Dvořáček

Tuhle architektonickou sérii prostě miluju! Klasicismus moc nemusím, nikdy si nevybavím, kteráže památka tam patří. A zde je to velmi přehledné.

26.09.2021 5 z 5

Architektura českých zemí – Moderní architektura Architektura českých zemí – Moderní architektura Petr Dvořáček

Mám tuto sérii o architektuře na českém území moc ráda, jen mě mrzí, že nemám všechny díly... Stručné, jasné, výstižné a krásné fotografie. Co víc si přát? A vzhůru na výlety!

26.09.2021 5 z 5

Cestou špendlíků nebo jehel Cestou špendlíků nebo jehel Zuzana Říhová

Baladický horor plný krásného jazyka a metafor. Ale podruhé to číst nebudu.

25.09.2021 5 z 5

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

Silný příběh, autorka má můj respekt.

25.09.2021 5 z 5

Toyen: Snící rebelka Toyen: Snící rebelka Anna Pravdová

Nádherná kniha, vynikající umělecká osobnost Toyen světového formátu.

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Kniha mi svým stylem kápla do noty. Doporučuji.

Jakub Schikaneder Jakub Schikaneder Tomáš Vlček

Neskutečná atmosféra obrazů tohoto malíře a moc pěkná kniha.

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Silné a některé i sympatické ženské hrdinky. Proč ne? Okořeňte to touhou po pocitu domova, hledáním sebe sama a trochou rodinné historie, umístěte děj do melancholicky drsné krajiny, dejte tam zviířata... Jak prosté. Proč tedy je pořád tak málo spisovatelů jako je Michaela Klevisová?

21.09.2021 5 z 5

Nejhezčí dny našich životů Nejhezčí dny našich životů Claire Lombardo

Uf! Konečně dočteno! Těžké hodnocení. Co mi tolik vadilo, zda pohádkový vzořnák David, nebo ta rádoby vzorná matka rodu? A ta všeobjímající laskavost? Proto tolik lži a patosu? Zlatá Babička Boženy Němcové.

18.09.2021 3 z 5

Srdce temnoty Srdce temnoty Joseph Conrad

Skvělá kniha, těším se, až si ji zase přečtu. Neskutečná atmosféra.

17.09.2021 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Děti prý nemohou být zlé! A tak byl pro autora problém s vydáváním této knihy. My naštěstí cenzuru nemáme, proto si můžeme toto nadčasové dílo vychutnat. Doporučuji!

16.09.2021 5 z 5