martineden martineden komentáře u knih

Dům U tonoucí hvězdy Dům U tonoucí hvězdy Julius Zeyer

Julius Zeyer - melincholický aristokrat literatury 19.století. Tonoucí hvězdu ještě navíc s čarokrásnými ilustracemi Jana Zrzavého nelze nemilovat.

23.03.2021 5 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Další skvělá detektivka. Úplně mi z té hry na kočku a myš prostřednictvím nevinných lidí bylo špatně.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Vynikající záležitost. A opravdu jsem se bála.

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Už mě Agatha nalákala do Orient expresu a teď bych taky ráda viděla všechny ty starověké památky Egypta. Miluju ty příběhy, ale to prostředí, kde se děj odehrává, to je prostě luxus.

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Jsou stálice, které můžete číst dokola, vidět dokola, ale především stále toužit po cestě Orient expresem.

Dům na úskalí Dům na úskalí Agatha Christie

Co napsat nového o díle paní Agathy? Je to prostě geniální.

Pátá čtvrť Pátá čtvrť Viktor Fischl

Atmosféra pražského ghetta mě nepřestane okouzlovat. Taková škoda, že bylo zbouráno. Holt asanace je asanace.

Dvorní šašci Dvorní šašci Viktor Fischl

Neumím si to představit zfilmované, ale je to výzva. Jedna z knih, které na mě v mládí velmi zapůsobily a možná i formovaly. Každopádně doporučuji.

Kuropění Kuropění Viktor Fischl

Úplně si pamatuji, jak na mě kniha před lety působila. Čistá krása.

Afrika Afrika Zdeněk Svěrák

Jak je to krásné mít rodinu.
Tak hluboko pod sebou.

Dobytí severního pólu Dobytí severního pólu Zdeněk Svěrák

Jedni z mých prvních Cimrmanů. Jo, to se nevochodí!

Švestka Švestka Zdeněk Svěrák

Nejen ajnzboňáci ocení Švestku, i když pro ně je to povinné dílo. Pro mě je to jedno z nej Cimrmanů.

Moderní revue 1894–1925 Moderní revue 1894–1925 Otto M. Urban

To je taková krása! Miluju tvorbu Karla Hlaváčka, ale i dalších autorů z okruhu Moderní revue, je to přes 100 let staré, ale tak nadčasové!

21.03.2021 5 z 5

Kouzelné zrcadlo literatury - Od žel.opony k postmoderně Kouzelné zrcadlo literatury - Od žel.opony k postmoderně Jaroslav Blažke

Nedám na celou řadu těchto příruček dopustit. Je to učebnice s bonusem přehledného historického kontextu, výtvarného umění... Doporučuji všem milovníkům literatury.

21.03.2021 5 z 5

Kouzelné zrcadlo literatury 1. Od nejstarších písemných památek k osvícenství Kouzelné zrcadlo literatury 1. Od nejstarších písemných památek k osvícenství Jaroslav Blažke

Ani nemáte pocit, že čtete učebnici, doporučuji.

21.03.2021 5 z 5

Kouzelné zrcadlo literatury - Sny a realita moderního svě Kouzelné zrcadlo literatury - Sny a realita moderního svě Jaroslav Blažke

Skvělá řada učebnic, která je nadčasová. Doporučuji pro všechny milovníky literatury.

Stoletou alejí Stoletou alejí Jaroslava Janáčková

Pro milovníky 19.století povinná četba. A profesorka Janáčková je záruka kvality.

21.03.2021 5 z 5

Je Švejk hlupák, nebo naopak génius, který ze všech situací vyklouzne? Nevím. Každopásně je to geniální kniha. Čtu opakovaně, to se neochodí. A třeba Poláci to vědí už dávno - těch soch a náměstí věnovaných Švejkovi a Haškovi!

Tři legendy o krucifixu Tři legendy o krucifixu Julius Zeyer

Magické dílo, Zeyerova kniha je skvělá.

20.03.2021 5 z 5

Réva na zdi Réva na zdi Josef Knap

Knihy Josefa Knapa jsou srdcová záležitost, Réva na zdi je skvělá. Je to úplně jiný svět, svět jasně rozdělených rolí na českém meziválečném venkově. Ale hlavní hrdinové se tak trochu vzepřou, jak to dopadne, je potřeba si přečíst. Kapesníky nutné!

20.03.2021 5 z 5