martineden Online martineden komentáře u knih

Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Zdeněk Šmíd

Parádní kniha! Slovenské hory jako na dlani.

Kultovní kniha!

Cejch Cejch Zdeněk Šmíd

Kvůli Cejchu jsem kdysi vstoupila do Knižního klubu. Skvělá kniha! Úplně mě pohltila, měla jsem chuť okamžitě odjet na severozápad Čech a prochodit to tam.

08.06.2019 5 z 5

Závěrka aneb ztížená možnost happy-endu Závěrka aneb ztížená možnost happy-endu Miloš Urban

Tento Urban mě příliš nezaujal.

Bílá vrána Bílá vrána Andrzej Stasiuk

Bílá vrána je vynikající polský román.

Praga Piccola Praga Piccola Miloš Urban

Hezký popis Prahy, zejména okolí dnešní Palmovky

08.06.2019 3 z 5

Boletus arcanus Boletus arcanus Miloš Urban

Těšila jsem se moc, ale kniha nenadchla.

Přišla z moře Přišla z moře Miloš Urban

Docela zklamání

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Člověk má hned chuť jít na Nové Město. Skvělá kniha!

08.06.2019 5 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Moje první kniha od Jakuby Katalpy a jsem nadšená. Křehký příběh jedné osamělé ženy, která nalhává blavně sobě, jaký měla s manželem krásný život. Jenže to nemá moc komu vyprávět...

Ředitel a hydra Ředitel a hydra Jan Jícha

Ta mě bavila hodně. Nadsázka, školní prostředí... nakonec vlastně nevím, zda si autor dělal legraci, či to myslel vážně.

Sucho Sucho Jane Harper

Kniha mě bavila. Smutné je, že to horko a sucho pociťujeme i u nás, hlavně vloni, když jsem ji četla.

Denní dům, noční dům Denní dům, noční dům Olga Tokarczuk

Milovaná kniha!

Pravěk a jiné časy Pravěk a jiné časy Olga Tokarczuk

Olga T. mě touto knihou zasáhla a už nepustila... jedna z mých nejmilejších knih a autorek

07.06.2019 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Toto bylo pro mě zjevení a knihu řadím mezi své nejoblíbenéjší.

Lži se mnou Lži se mnou Sabine Durrant

To bylo opravdu nečekané! Hlavní postava tak nesympatická a jak už to tak někdy bývá, není vše, jak to vypadá! Doporučuji.

07.06.2019 4 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Magický příběh, krutý, ale silný.

07.06.2019 4 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Velmi se mi líbila. Pohled na obyčejnou americkou vesnici, kde je nakonec všechno trochu jinak než to vypadalo na začátku.

Ve čtrnácti sám v Osvětimi Ve čtrnácti sám v Osvětimi Tomáš Radil

Tento příběh kluka, který se, jak název napovídá, ocitne ve ctrnácti letech sám v Osvětimi, je neskutečně dobře napsaný. Přečetla jsem mnoho svědectví z dob války, toto se mi vrylo do paměti.

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Jak to, že jsem tak dlouho o tomto skvostu nevěděla?