maryzka maryzka komentáře u knih

Létající hospoda / Napoleon z Notting Hillu Létající hospoda / Napoleon z Notting Hillu Gilbert Keith Chesterton

Sice mi dlouhá léta ležela v knihovně, ani jsem se jí nějak nedotkla, ale nyní jsem ráda. Připadalo mi to ač to bylo vydaný v roce 1985 tak je nadčasová a jakoby by byla předzvěstí roku 1989 a skoro celá 90. leta.

08.11.2020 3 z 5

Něco vzácného Něco vzácného Rita Clay Estrada

Nějak jsem k této milostné harlequince nenašla vztah

27.10.2020 1 z 5

Babiččina sladká terapie aneb jeden bláznivý rok Babiččina sladká terapie aneb jeden bláznivý rok Michala Jendruchová

Rozhodla jsem se dát hvězdiček stejně jako u první knihy. I když tato kniha je o trochu slabší sice má také recepty, ale po přečtení těch receptu bych si asi nepochutnala(jsou tam ingredience, které moc nemusí,). I když humorné situace zachraňují tři ,,babky", které jsou občas podobné v Troškových filmech, které natočil z vesnického prostředí

27.10.2020 3 z 5

V bouřlivých časech V bouřlivých časech Marie Lacrosse

Tak tohle je zajímavá kniha. Rodinná sága je dobře popsaná i když se budu těšit na další díl. Taky mě zajímá rozuzlení děje. V knize se mi taky líbí, že tam je slovník. Některý slova už si zopakuji, taky se za nás moc nevyskytovali, pouze jsem již o nich četla nebo se vyslovovali v jiné souvislosti.

20.10.2020 4 z 5

Milostné dopisy Milostné dopisy Elise Title

Taková motanice, až se divím, že autorka nebo překladatel z toho tak vybruslil.

20.10.2020 odpad!

Ten pravý Ten pravý JoAnn Ross

Dost jsem váhala jak hodnotit- někdy to vtáhne do děje někdy je to nuda. Ale spíš taková akční harlequinka i když jen částečně spíš by se dal použit slogan z filmu ,, Limonádového Joe: Paďouch nebo hrdina to je jedna rodina-

15.10.2020 2 z 5

Život podle plánu Život podle plánu JoAnn Ross

Tak tahle harlequinka byla hrůza, nuda, děs

12.10.2020 odpad!

Po letech Po letech Candace Schuler

Nevím, zda je to romantika, ale tato harlequinka se moc nepovedla, filozofovat o tom proč jejich manželství nevydrželo i když se nakonec dali dohromady

07.10.2020 odpad!

Jenny, jsi krásná Jenny, jsi krásná Sherryl Woods

Pěkná romantika a láska mezi lidmi s handicapem.

07.10.2020 2 z 5

Ty jsi můj osud Ty jsi můj osud Georgia Bockoven

Možná dvě hvězdičky, nějak jsem to nemohla dočíst

07.10.2020 2 z 5

Cesta za svobodou: Harry a Meghan a vznik moderní královské rodiny Cesta za svobodou: Harry a Meghan a vznik moderní královské rodiny Omid Scobie

Je to zajímavá kniha, ale myslela jsem si, že když se z toho udělal opět takový humbuk, že to bude hrozný. Je pravda,, že by se tam pár věci vůči monarchii nebo spíš ke královské firmě našlo, ale nebylo to tak hrozný. Asi tyto věci by se našli i u lidí, kteří by vlastnili továrnu nebo nějakou rodinnou živnost. Kniha je napsaná důstojným způsobem, na který si myslím, že bulvární novináři by k tomu nemohli nic dodat

07.10.2020 3 z 5

Divoké labutě Divoké labutě Jung Chang

U téhle knihy je dost k přemýšlení. Někdy jsem si říkala, že je prima, že překladatele napsali dějiny Číny i a vedle toho byl popsán autorčin soukromý život. I když vlastně je tam vložen autorčin rodokmen tak jsem se divila, že měla docela dost sourozenců neboť tam vlastně platila politika jednoho dítěte. Dlouho jsem pak po přečtení této knihy nemohla pochopit, jak nebo proč je Čína politicky i možná obchodně silný protivník - někdy mi připadá když sleduji média, že se jich bojí i Amerika. A přitom vůdce Mao se dost silně držel i moci, přežil u své funkce nebo spíš nastolil tvrdou ruku pomalu přes 20. let. I když je to tam třeba volnější to nevím. Ale každopádně ta kniha byla zajímavá.

07.10.2020 5 z 5

Muž míní a žena mění Muž míní a žena mění Rita Clay Estrada

Jedna půlka by ušla do stránky kdy se rozhádají zda se vezmou nebo ne. Pak to chvíli nestálo za nic i když pochopitelně romantika končí štastně.

30.09.2020 3 z 5

Kouzla lásky Kouzla lásky Vicki Lewis Thompson

nudná romantika odehrávající se mezi nebem a zemí.

25.09.2020 1 z 5

Tajemné kouzlo Tajemné kouzlo Jayne Ann Krentz

Dobrá romantika s detektivní zápletkou

25.09.2020 3 z 5

Valčík v Tennessee Valčík v Tennessee Jackie Merritt

Nebylo to špatný, ale bylo to psaný tak, že hlavní hrdinku bych občas praštila do palice, hlavní hrdina má taky dilemata a při tom by chtěli obyčejný život bez umělecké slávy a bez bulváru

25.09.2020 3 z 5

Šíp ve sněhu Šíp ve sněhu Doreen Owens Malek

Už i při soudních procesech se dá prožít milostné dobrodružství, milostné kouzlo u lidí odlišného původu i když nevím, zda můžu napsat (rasy lidí), abych nikoho neurazila.

25.09.2020 5 z 5

Společné dílo Společné dílo Lass Small

No sice autorka měla dobrý nápad dát spisovatelský žánr ( milostné a sci-fi) psaní dohromady, ale hlavní hrdinku bych nejradši praštila do hlavy jak moc přemýšlela o vztahu, pan spisovatel byl docela normální. Romantika do vlaku a zapomenout ji tam

21.09.2020 1 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Už při čtení jsem přemýšlela kolik hvězdiček- dokonce bych i tuto knihu zařadila mezi odpad, ale to by nebylo moc férové. I když ji nějak nemusím, tak není špatně napsaná, ale příběhy nebo román, který ovlivňuje tuto dobu nemusím i když patří do současnost. Dvougenerační příběh ve kterém se dvě postavy rozhodují naložit se svým životem je opravdu zajímavý, ale já radši mám ráda jistoty tak jsem občas některým věcem nemohla přijít na chuť především u hrdinky mého věku u studentky možná- mají jiné názory na život. Ale jak říkám dalo se to číst.

21.09.2020 2 z 5

Konec starých časů Konec starých časů Carmen Korn

Další rozsah let, kdy je jim nebo spíš 4 přítelkyním 60.let a s údivem sledují generaci, která je nezatížená sice válkou, ale u starší generace dost přetrvala. I když dychtivě přijímá novinky jako antikoncepční pilulky předchůdce plen ,, Pampers", rockenrol jako jsou konzervativní partnerské vztahy. Ale jinak bude zajímavé sledovat třetí díl kam až autorka tuto ságu umístí.

16.09.2020 4 z 5