Matri Online Matri komentáře u knih

V znamení ametystu V znamení ametystu Majka Danihelová

"Keď sa niečoho bojíš, je jednoduchšie ignorovať to, ako tomu čeliť."

Kronika stredného impéria ma na poličke čakala už hodnú chvíľu, no s čítaním som čakala do vydania tretieho dielu, čo sa nám už veeeeľmi blíži!
Vstup do tohto fantasy sveta bol na mňa trošičku zdĺhavejší, nakoľko si to autorka vymyslela vcelku komplikovane. Bolo treba preto veľa času na vysvetľovanie minulosti, udalostí, fungovania sveta. Takto prepracované fantasy mám rada, len prelúskať sa týmito info časťami mi dáva trošku zabrať :-/
Druhá polka knihy bola oveľa lepšia, pútavejšia a akčnejšia. Ak ide o autorkinu prvotinu, tak naozaj len klobúk dole pred jej fantáziou a odvahou pustiť sa do takto komplexného fantasy dobrodružstva ;-)
V knihe vystupuje naozaj veľké množstvo postáv - niekdy som z toho mala aj trošku hokej a musela som sa dlhšie zamýšať, aby som si všetko správne spojila.
Hlavná postava Meggie je výrazná, odvážna, drzá tínedžerka, ktorá sa ocitá vo svete, ktorý doteraz považovala za mamin nápad na fantasy knihu. Do tohto sveta absolútne nezapadá, snaží sa "splynúť s davom", ukryť, pritom pomáhať kde sa dá a za pomoci mnohých nových priateľov sa pokúša nájsť cestu "domov".
Možno mi chýbala ešte výraznejšia romantická linka, ale verím, a som si tým istá, sa jej dočkám v ďalších dieloch, nakoľko nejaký náznak by sa črtal ;-)
Koniec autorka vygradovala a preto som rada, že som s čítaním čakala, kým budem mať po ruke pokračovanie :))

"Prestaň s tým.“
„S čím?“
„S tým, čo robíš. Rozprávaš sa so mnou, ako keby si odo mňa každú chvíľu očakával, že sa na teba vrhnem. Sám si povedal, že toto,“ ukázala som naňho a potom na seba, „čo sa deje, nič neznamená. Okrem toho, nemôžeš so mnou flirtovať. V Limare si sa ku mne správal ako k handre. Možno ťa to prekvapí, no aj sedliaci majú city.“
„Ako som sa správal ja?“ obhajoval sa. „Ty si tvrdila, že mi vybiješ zuby.“

13.05.2024 4 z 5

Mrtvá říše Mrtvá říše Stacey Marie Brown

Nebudem preháňať, keď poviem, že pokračovanie Divokej říše bol pre mňa tento rok jeden s top knižných momentov!
Prvé dva diely ma extrémne bavili! A tretí diel? Prišiel mi bohužiaľ ako typický "vycpávkový"
Úvod v Prahe ma pravdupovediac dosť nudil a až na jednu akciu a začiatok sexuálnych eskapád medzi Brexley a Warwickom mi neprišiel v ničom dôležitý. Áno, hlavné postavy na to konečne skočili a ufff... odvtedy bola kniha snáď iba o tom - každý pohľad v akejkoľvek situácii viedol k erotickým predstavám. Mňa to už teda riadne otravovalo! Erotiku v knihách môžem veľmi, ale s určitou mierou a toto bolo na mňa jednoducho moc :-/
Brexley, ktorá prišla o svoju, nazvem to "reálnosť" z prvého dielu, kedy fakt pôsobila ako človek (a to mi na nej bolo najsympatickejšie - ako sa nevzdala a bojovala v tých najhorších podmienkach) sa stáva opäť niečím "Nad".
Warwick celkovo nepatril, a určite ani nebude patriť k mojim top knižným hrdinom. V tejto časti bol jeden obyčajný hormónmi poháňaný, žiarlivý chlap. Jeho žiarlivosť bola až nemiestna - na to, aká je to neohrozená legenda.
Suma sumárum najlepšie momenty knihy pre mňa opäť znamenali naši najmenší priatelia - a teda Opie a Mrňouska :-)
Takže... moje veľké očakávania po prvých dvoch výborných dieloch sa akosi nenaplnili a prišlo mierne sklamanie. Ešte aj ten záver a podstatu Brexley som už vopred čakala :-/
Jednoducho musím hodnotiť slabšie a tentokrát sú to u mňa s prižmúreným okom 3*

"Jsem legenda. Válečník. Sama smrt na mě nemůže… ale tobě jsem odolat nedokázal.“
„Možná jsem já smrt,“ odsekla jsem.
„Ne.“ Vzal můj obličej do rukou a přitáhl si mě k sobě. „Ty jsi život. Vzduch v mých plicích.“

30.04.2024 3 z 5

Strach 2 Strach 2 Olívia Sweet

"Kedykoľvek sa prestaneš báť, som tu. A aj vtedy, keď sa budeš báť. Hlavne vtedy budem tu."

Na pokračovanie tejto dark romance som sa veľmi tešila!
Z Harryho sa v druhej časti stal po uši zaľúbený chlap. Absolútne ignoroval všetko okolo seba, svoju budúcnosť, problémy, prácu a všetko podriadil svojej starostlivosti o Annie. A že teda sa o ňu staral naozaj pedantne! Niekdy sa mu ani nedalo čudovať, že si s ňou nevie dať rady, nakoľko trauma a krehkosť akou pôsobila Annie, vyvolávala doslova dojem bábiky zo skla - tak ľahko sa dá rozbiť úplne :(
Niektoré časti, hlavne Annie a jej traumy sa čítali ťažšie. Až som sa obávala ako to s ňou môže dopadnúť... avšak postupne jej Harry pomohol natoľko, že v závere som ju doslova takmer nespoznávala...
Vlastne obe hlavné postavy prešli podľa mňa dosť výraznou charakterovou zmenou.
Dej bol opäť pomerne akčný, temný z pohľadu Annie, sladký v prípade zbližovania hlavných hrdinov.
Temnú stranu príbehu Harryho a Annie (podsvetie, psychické a fyzické trápenie, problém so zákonmi) opäť krásne vyvážila svetlá strana - Nial a Jass (vtipné dialógy, podpichovanie, bizarné situácie). Nial ma naozaj veľmi bavil v oboch dieloch :-P
Mám zásadnú výhradu (lebo naozaj som sa tešila) k momentu, kedy konečne naplno prepukne romantická časť tejto romance. Autorka sa vyhla akýmkoľvek spicy popisom, čo si podľa mňa príbeh žiadal, a dosť mi to tam chýbalo!
Celkovo musím zhodnotiť o kúsok slabšie ako prvý diel. Už som akosi vedela čo má čaká, mala som nejaké očakávania, a tie neboli na 100% naplnené :(
Hodnotila by som 3,75*
Obálky sa vydarili veľmi :)

„Harry ma zachránil spôsobom, akým ma už nikto nikdy nezachráni."

18.04.2024 4 z 5

Trnová královna Trnová královna Gina Chen

"Někdy člověk někoho nenávidí tak moc, až se zamiluje."

Pomene temný, avšak stále rozprávkový príbeh, ktorý je od začiatku do konca založený na silno zakorenenom vzťahu hlavných postáv - hate to love.
Veštkyňa Violet a princ Cyrus sú ukážkový príklad neustálych nezhôd a vzájomnej nevraživosti. Samozrejme to medzi nimi na pozadí dosť zjavne iskrí ;-)
Príbeh je pomerne pokojný - dosť politický a určite nečakajte žiadne veľké akcie.
Neustále sa potýkame k kliatbou/veštbou, ktorá je uvalená na princa Cyrusa. Violet, ktorá pomocou dotyku vidí vlákna minulosti ale aj budúcnosti sa snaží pomôcť kráľovstvu, ukončiť kliatbu, zabrániť vojne a dokonca pomôcť princovi nájsť jeho pravú lásku, ktorá ma byť pre kliatbu kľúčová.
Príbeh končí akosi v polčase, takže hoci mi v príbehu chýbala akcia, sem tam som sa už trošku nudila, nakoľko sa dej stále točil trošku dookola, vynahradili mi to príjemné uštipačné dialógy, chémia hlavných postáv, zaujímavé vedľajšie postavy - a teda, prosím si pokračovanie - dúfam nejaké bude :)
Hodnotím ako slabšie 4*

"Vím, že mě chce stejně, jako mě nenávidí: jsem tříska v jeho srdci, která se do nej boří hloubeji s každým pokusem mě odstranit."

12.03.2024 4 z 5

Náhodný gól Náhodný gól Teagan Hunter

Vydarený hokejový príbeh s naplánovaným tehotenstvom a veľmi veľmi sympatickými hlavnými postavami! :)
Na knihách z tejto série naozaj oceňujem, že to autorka zbytočne nekomplikuje. Každá kniha je pútavá, plynulá, uveriteľná, veľmi úsmevná a pri tom sa nemusíme točiť v kruhu zbytočných omáčok.
Príbeh Hollis a Lowella sa mi naozaj páčil. Dokonca o niečo viac ako predošlý diel. Celá séria ma vlastne moc baví (viac ako séria Texting) :))

"Kto by sa chcel vyspať s tehotnou ženou?“
„Uhm, možno otec bábätka?“
Pokrčím nos. „Nevyspím sa s Lowellom.“
„Prečo? Bojíš sa, že otehotnieš?“

25.02.2024 5 z 5

Znamení ledu Znamení ledu Ivana Nováková

"Víš, Arade, neřeknu, že mezi nás nemůže nic vstoupit. Ale raději se s tebou budu celý život hádat a přít, než bych nosil květiny na tvůj hrob.“

Znamení ledu by som tentokrát označila za také milé mini dielko (rozsiahlejšiu poviedku) pripomínajúce skôr historický román. Rozsah má len niečo vyše 110 strán a k tomu minimálne zapojenie fantasy prvkov - obmedzené na pár menších kúziel, nakoľko v ríši sú kúzla zakázané.
Oproti prvému dielu sa mi však príbeh čítal o poznanie lepšie, čomu pomohla najmä ich-forma rozprávania z pohľadu hlavnej hrdinky Chiko. Do jej života vstupujú hneď dvaja muži. Kráľ utlačovanej ríše Arad a jeho verný priateľ Havlin. Obaja mi boli veľmi sympatickí, najmä ich krásny priateľský vzťah.
V príbehu sa objavia aj hrdinovia z predošlej časti, avšak len okrajovo. Každý diel je viac-menej samostatným príbehom.
Autorka v tejto knihe už svet bližšie nepopisuje, nakoľko sa nachádzame v rovnakom Svete, avšak v inej, magicky oddelenej ríši. Asi je to aj lepšie, zbytočne popisy nekomplikujú dej, čím bol plynulejší. So svetom mám stále problémy, lebo jeho usporiadanie, dôvody rozdelenia mágiou a ďalšie aspekty sú mi stále neni jasné, ale už som sa s tým akosi zmierila :)
Pre mňa "čtivejšia" časť tejto série a oproti prvej a hodnotím o kúsok lepšie - slabšie 4 hviezdičky :)

„Jsou všichni v Rinó tak neuvěřitelně skromní?“
Rozesmála jsem se nahlas: „Žertujete? Skromnost patří v mé vlasti mezi sprostá slova.“

19.02.2024 4 z 5

Znamení slunce Znamení slunce Ivana Nováková

"Vždycky jsi byla zatraceně chytrá holka. Takže teď, když jsi zhloupla, dostala ses na úroveň inteligence ostatních krasavic."

Uff... Ja mám tak rozporuplné pocity. Prvá časť knihy sa mi čítala vyslovene ťažko. Písanie v er-forme mi naozaj vyhovuje len málokedy.
Na začiatku som mala pocit, že čítam historický román, ale postupne sa vynárali náznaky fantasy - najmä podstata princezien z Ur.
Druhá časť knihy bola za mňa lepšia, akčnejšia, magickejšia a určite viac spĺňala nálepku fantasy. Dokonca by som našla aj náznak sci-fi? :)
Stále mám však, priznám sa, z toho sveta v hlave zmätok.
Napriek tomu, že druhá časť knihy bola určite lepšia, aj tu sa našli pre mňa nudnejšie, miestami až zbytočne pasáže.
Romantické linky sú v knihe dve. Obe boli vcelku vydarené, a to najmä vďaka mužskej polovici páru - či už bezprostredný, vtipný Erim alebo zachmurený sukničkár obor Ron.
Ak ide o autorkinu prvotinu, tak určite musím prižmúriť očko (už druhá časť knihy bola oveľa lepšia) a hodnotím 3,5 hviezdičkami ;-)

"To dítě. Narodí se úplně stejné děvče, jako jsem já sama.“
A v tu chvíli se konečně vrátil její starý Erim, ten výbušný, vtipný, nespoutaný muž. Mrkl na ni a pousmál se: „Naprostá tragédie!“
„Bude to monstrum!“ namítla z posledních sil.
Ale on se rozesmál nahlas.
„Beru všema deseti! Budu rád za tatínka všem příšerkám vesmíru, kterým ty budeš dělat maminku.“

18.02.2024 3 z 5

Dotek temnoty Dotek temnoty Scarlett St. Clair

Persephona a Hades... Toľkokrát skloňovaní pár - toľko príbehov, prevedení, odtieňov ich vzťahu... Osobne to musím zhodnotiť tak, že ešte som nenatrafila na knihu, v ktorej by ma ich príbeh pohltil.
Dotek temnoty mi dosť pripomínal knihu Neonovi bohové, ktorá ma vlastne moc nenadchla. A to sa bohužiaľ zopakovalo, a ani Dotek temnoty mi moc nesadol :(
Bohovia gréckej mytológie, ktorí existujú spoločne so svetom smrteľníkov v súčasnej dobe nie je nič nové. Osviežujúci bol pobyt Persephony v podsvetí. Inak som sa naozaj nudila.
Ani jedna z hlavných postáv ma žiaľ moc nepresvedčila. Persephona mi doslova liezla na nervy. Hades, nakoľko kapitol z jeho pohľadu sme sa dočkali a v úplnom závere, ma až tak nehneval, no zároveň ma ani nepresvedčil o svojom postavení temného vládcu podsvetia. Nejako som neverila ani ich vzťahu a chémii medzi nimi, na ktotej bol postavený celý príbeh.
Knihu som dočítala, nebola úplne zlá, ale ak mám byť úprimná ukončenie prvej časti mi asi stačilo a pokračovanie si nechám ujsť :(

"Hádes nemiluje nic než dobrou sázku, a ty, moje mladá bohyně, jsi nejhorší sázka, jakou kdy uzavřel.“

09.02.2024 3 z 5

Poslední svobodný miliardář Poslední svobodný miliardář Pippa Grant

Kniha splnila svoj účel - zabavila, lebo naozaj stojí hlavne na vtipe. Ten zabezpečuje najmä nezvyčajná žienka Begonia - ako nezvyčajné je jej meno, tak nezvyčajne sa aj táto 32-ročná žena správa. Podľa jej naivity, náhľadu na život a na ľudí by som jej nepovedala viac ako 20 :-/ Nevravím, že mi vadila, naopak bola milá, ale najviac u mňa vyhral jej veľmi šikovný hafan Marshmallow - ten naozaj zabezpečil veľmi originále situácie!
Vzťah založený na falošnom randení, mužovi tvrdom a "bezcitnom" ako skala nie je nič nové, ale aj tak bol príbeh pekný a zabavil ma.
Humor mi sadol tak na 85% a podľa toho aj hodnotím. Ďalšie knihy od autorky by som si určite prečítala :)

"Stihl jsem procestovat celou planetu, ale teprve dnes jsem měl první schůzku, kde jsem romantickou atmosféru nezaplatil svými penězi. Svět byl dnes krásný sám od sebe, bez luxusu a okázalých gest."

02.02.2024 4 z 5

Padlý vládce nebes Padlý vládce nebes Denisa Janštová

Mladá česká autorka v tejto knihe priniesla zaujímavý námet dračej rozprávky. To ma samozrejme zaujalo...
Erin dlho pôsobila ako rozmaznaná, a pritom úplne slepá princezna, ktorá nemá zdania, čo sa okolo nej deje. Neskôr sa však ukázalo, že prvotné zdanie môže úplne klamať. Nathan mi bol od začiatku veľmi sympatický, predsa len - nesmrteľný ufrflaný drak.. kto by mu odolal ;-)
Absolútne mi nevadilo, že Erin a Nathan sa "konečne" stretli až v trištvrte knihy - práveže som si vcelku užívala to očakávanie. Zatiaľ moc o chémii medzi postavami neide hovoriť, ale dynamika medzi nimi sa mi moc páčila.
Kniha sa ešte vyznačuje na mňa dosť veľkou dávkou krutosti - niektoré scény boli asi až moc, a naozaj som niečo také v knihe nečakala, no nevravím, že je to zle.
Budem asi zhovievavejšia, než by som bola k zahraničným autorom a knihu hodnotím 4 hviezdičkami. Vzhľadom na ten koniec mi neostáva iné, len dúfať že sa dočkáme pokračovania :) Toto jednoducho neide nechať bez pokračovania!!

20.01.2024 4 z 5

Jediný skutečný král Jediný skutečný král Soman Chainani

"Ke konci koncu."

Úvod tejto série bol pre mňa skúškou.. čítať ďalej, alebo to zabaliť po druhej časti.. Hovorím si - nie som na to už predsa len trochu stará? Ale teraz, keď som dočítala posledný šiesty diel, môžem povedať - nie, nie som na to stará! ;-)

Každá z hlavných postáv mala svoje, nie veľmi hviezdne chvíle, či to bola Sofia a jej sebeckosť, Thedros a jeho neschopnosť, alebo Agáta a jej všeznalosť (len ja to spravím najlepšie). Ale nakoniec všetci dospeli a koniec bol naozaj rozprávkový. Dokonca pre mňa vyšla víťazne postava Sofie, a to najmä vďaka posledným dvom častiam.
Záverečný diel autor poňal v zmysle plnenia troch úloh, ktoré nás mali konečne priviesť ku kráľovi Kamelotu. Putovanie to bolo veľmi akčné, plné záhad a tentokrát aj ozajstných prekvapení. Príbeh sa nezaobišiel aj bez mnohých strát :(
Opäť musím vyzdvihnúť, ako to mal autor od samého začiatku dobrodružstva na Kamelote úžasne premyslené. Zdanlivo nepodstatné veci do seba nakoniec krásne zapadli.
Celú sériu vrelo odporúčam, čítala sa úžasne.
Krásna netradičná rozprávka, ktorá má spočiatku síce dosť rozčuľovala, ale treba len vydržať. S každým dielom som bola spokojnejšia a spokojnejšia, až som sa dočkala toho ich vytúženého "Naveky".

"Ona, která snila o obyčejném živote, aby nakonec prožila ten nejneobyčejnejší."

18.01.2024 5 z 5

Křišťál času Křišťál času Soman Chainani

"Kdo chce porazit zlo, musí bojovat za dobro."

Tak tento diel sa mi naozaj páčil!
Postavy od začiatku prešli neskutočným vývinom, a väčšina naozaj k dobru. Žiarivým príkladom je Sofia, ktorú som naozaj z prvých troch častiach moc nemusela, a to najmä vďaka jej sebeckosti. Ale jej pôsobenie na Kamelote si doslova užívam.
Thedros je stále trošku stratený, ale záver dáva nádej, že to s ním nebude nakoniec úplne márne.
Trio hlavných hrdinov mi možno až tak k srdcu neprirástlo, ale naopak si ma úplne získali tie "vedľajšie postavy", a to čarodejnice, Hort, nová postava Nikola, nový prváci na Škole dobra a zla, či starý dobrý Merlin. Celá táto skupinka však vytvorila zaujímavé spojenie, ktoré vytvára veľmi veľmi čítaniachtivý celok! :)
Piaty diel Školy dobra a zla je naozaj prešpikovaný akciou, hľadaním odpovedí, smutnými chvíľami, dokonca mnohými zvratmi (niečo ma možno konečne už dokázalo aj jemne prekvapiť). Za mňa doposiaľ najlepšie čítanie, ktoré ma prekvapivo bavilo oveľa viac ako úvodné tri diely.
Nedá mi inak, ako hodnotiť 5 hviezdičkami a som naozaj rada, že som sa vydala aj na Kamelot ;-)

"Přátelství se nedá vysvětlit. Ne takové, jako je to Agátino se Sofií. Některá pouta jsou prostě příliš vrstevnatá na to, aby se dala vysvetliť."

15.01.2024 5 z 5

Vzhůru za slávou Vzhůru za slávou Soman Chainani

Po pravde sa mi prvá polka knihy čítala ťažšie, bolo treba si zvyknúť na nové usporiadanie a zoznámiť sa so súčasnou situáciou.
Ako sa dalo predpokladať, dej sa nám opäť zamotal. V predošlých častiach ma hnevala Sofia a jej nekonečná sebeckosť, teraz ju na plnej čiare nahradil Thedros a jeho narastajúca neschopnosť.
Druhá polovica knihy sa už čítala jednoznačne lepšie a koniec (hoci opäť veľmi veľmi predvídateľný) sa čítal sám.
S každou časťou, ako dospievajú hlavní hrdinovia, sa aj celkový štýl knihy vyvíja, a už nie je tak výrazne mládežnícky. Pomlay sa blížime k typickej YA fantasy v netradičnom rozprávkovom šate. Knihy sú mi tým stále bližšie :)
Koniec knihy som čakala, ale určite ma nakopol a núti pokračovať v tejto jazde.
Hodnotím 3,5 hviezdičkami. Po pol hviezdičky sťahujem za nudnejší začiatok, Tedrosovu neschopnosť a celkovú predvídateľnosť.
Sériu stále vrelo odporúčam :)

12.01.2024 4 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

(SPOILER) Poďme do rozprávkového sveta...
Príbeh dvoch "priateliek" Sofie a Agáty ma chytil od prvých stránok, hoci už veľmi dávno nespadám do kategórie cieľovej skupiny (a teda mladých dám vo veku 12-18 rokov?). Keby áno, verím, že príbeh asi úplne milujem.
Ale... samozjeme sa našlo niečo, čo mi vadilo. Najmä ten možno už trošku prekombinovaný koniec (ku podivu celá kniha ma bavila vaic ako vyvrcholenie!!) a neskutočná nepoučiteľnosť Agáty.
K deju... dve priateľky - na prvý pohľad krásna a dobrá Sofia a škaredá, temná, zlá Agáta. Obe sú unesené tajomným Školníkom do Školy dobra a zla, ale niekde nastala chyba a tá "dobrá" skončila v Škole zla a ta "zlá" v Škole dobra!
Sofia sa zúfalo snaží dostať do vysnívanej Školy dobra, zatiaľ čo Agáta chce aj s priateľkou uniknúť škole úplne a vrátiť sa domov.
Sofia ma dlho bavila - jej tunelové videnie svojho cieľa (získať svojho princa) plus záľuba s skrášľovaní ponúklo mnoho úsmevných situácii. Agáta, hoci sa javila ako tá zlá, bola celý čas úprimnou priateľkou a chcela ich obe zachrániť. Zároveň bola tak naivná a nepoučiteľná, že vôbec nevnímala absolútnu sebeckosť Sofie (koľko krát musí dostať človek na prdel aby sa poučil!?!?) :-o
Asi najviac sa mi páčilo, že kniha išla viac do hĺbky a nútila zamyslieť sa nad skutočným dobrom a zlom. Je všetko také, ako sa na prvý pohľad zdá, alebo treba nazerať viac do hĺbky?
Celú knihu sprevádza predvídateľnsť, čo knihe tohto typu odpúšťam (okrem toho ma čítanie naozaj moc moc bavilo). Samozrejme v rozprávke musí byť aj romantická linka, ale tá verím dostane ešte väčší priestor v pokračovaní.
Za mňa veľmi pekný, milý začiatok rozprávky :)

05.01.2024 4 z 5

Rockový polibek Rockový polibek Kylie Scott

Nuž za mňa bohužiaľ najslabší diel tejto inak úžasnej série!! Veľmi som si ale obľúbila mnohé postavy série, najmä Mala, Jimma, Lenu a Trhača, ktoré aj tejto knihe veľmi pomohli ;-)
Čo sa týka vzťahu Bena a Liz, asi mi tam chýbalo to najpodstatnejšie - iskra, chémia, alebo možno čokoľvek, vďaka čomu by som si k nim vytvorila aspoň nejaké sympatie :(
A ten "začiatok ich vzťahu"... cez správy? Aj tie boli úplne o ničom, takže nechápem kde sa to vlastne vzalo!?
Knihu za mňa v tomto prípade vyzdvihli hlavne tie vedľajšie postavy :(
Takže hodnotím ako taký priemer v tomto žánry.
Celú sériu ale určite vrelo odporúčam!!!

22.12.2023 3 z 5

Diablo Diablo Michaela Brnková

Dark romance, ktorá má všetko čo by aj mala mať, no pre mňa to bolo akosi málo.
Príbeh mi bohužiaľ prišiel dosť plytký, k postavám som si nevytvorila žiaden vzťah (maximálne k Juliet a Romeovi) ;-)
Od autorky som zatiaľ čítala len Konflikt, ktorý bol úžasný, ale Diablo ma oproti tomu trošku sklamal. Čakala som trošku viac motoriek, temnoty, vzdoru, ale dostala som opäť skôr mafiu, bitkárske zápasy a neskutočne naivnú hlavnú hrdinku.
V príbehu ma ale zaujal Jared a jeho priebeh by som si určite rada prečítala.

"Milujem bláznivé rozhodnutia z lásky. Sú uletené a neskutočne hlúpe, lebo netušíš, kam ťa zavedú, ale sú ako no život."

08.12.2023 3 z 5

Svět bude hořet Svět bude hořet Lena Kiefer

Musím sa na úvod priznať, že mi trvalo až moc dlho sa začítať...
Aký-taký spád to pre mňa dostalo asi až po nástupe na výber do kráľovskej gardy. Čo bolo okolo cca strany 100. Dovtedy, chápem, že autorka chcela aby čitateľ pochopil svet, zmeny, použitie tej málo techniky, ktorá ostala a podobne, ale bolo to na mňa moc dlhé a teda ma to ani moc nebavilo.
Kniha je určite pre mladého čitateľa, dokonca trochu aj varuje pred budúcnosťou a prehnaným využívaním modernej technológie a najmä robotiky.
Vtipné momenty nastali vďaka doťahovaniu Ofelie a Luciena. Ich vzťah mi spočiatku pripadal až moc hrrr, všetko z rýchlika. Až som nechápala ako, kedy, prečo!? Energia medzi nimi sa mi ale veľmi páčila! A ten koniec... vtedy som pochopila tú zdanlivú rýchlosť ;-)
Posledných asi 50 strán priniesli také zápletky do deja! Hoci stále mám pocit, že veci nebudú také ako sa zatiaľ zdajú byť. Pokračovanie si určite prečítam. Som zvedavá...
Celkovo je to za mňa 3,5-4/5 :)

"Sakra, kaskadérko,“ zamumlal Lucien a podíval se na mě. „Ty bys pro mě mohla být opravdu nebezpečná."

08.11.2023 4 z 5

Vlčí brloh Vlčí brloh Elodie Harper

"Dokonca aj otroci sú vlastníkmi svojho šťastia. Pocity sú to jediné, čo nám skutočne patrí."

Opäť som trošku vystúpila zo svojej komfortnej zóny a pustila sa do tohto silne historického románu z obdobia roku cca 75 nl. tesne pred zánikom Pompeji.
Príbeh vo mne zanechal silnú stopu a zmes pocitov - súcit, znechutenie, smútok ale aj nekonečný obdiv. Je to tak silný príbeh, že naň budem myslieť asi ešte dlho. Sama neviem čo očakávať od ďalších dielov tejto trilógie a úprimne sa toho aj bojím. Som asi rojko, lebo depresívne, smutné a vážne témy na mňa pôsobia naozaj silno :((
Osud prostitútky Amary a jej priateliek a spolutrpiteliek je naozaj smutný, a to najmä v jeho reálnosti... žiadne ružové okuliare! Amara túži po slobode, alebo sa aspoň vymaniť z područia jej majiteľa Felixa a práce vo Vlčom Brlohu. Robila a skúšala naozaj kadečo, aby sa jej to podarilo. Určite by ma zaujímali osudy všetkých dievčat z Brlohu a naozaj neviem čo očakávať od pokračovania.
Knihu určite odporúčam! Čítala sa skvelo!

22.09.2023 4 z 5

Syn podsvetia Syn podsvetia Vladimíra Šebová

"Syn podsvetia je príbeh o stratách a nálezoch, odvahe, priateľstve a o šanci zmeniť svoj osud. (A tiež o tom, že mačky si budú vždy robiť to, čo sa im zachce.)"
... slová autorky o tejto knihe

V knihe sa stretávame s partiou naozaj rôznorodých postavičiek. Za ústrednú postavu by som označila obyčajného smrteľníka Matthewa, sekunduje mu alkonosta - bájna okrídlená dievčina Sirína, ďalej je tu lešij Finn, rusalka Tatyana a samozjeme Artemy (zabudla som na čierneho kocúra Októbra!! :)). S týmito priateľmi putujeme do podsvetia, kde každý z nich má svoje vlastné ciele ale každý tam chce niečo nájsť. Viac neprezradím...
Dočkala som sa aj nejakej tej romantickej linky. Čo má potešilo, hoci romantika je v tejto knihe jednoznačne na pozadí.
Čo mi trošku vadilo boli neustále návraty do minulosti v spomienkach hlavných postáv (určite boli pre dej podstatné, ale neviem si pomôcť, rušilo ma to od deja).

Dcéra zimy bola pre mňa veľmi príjemným prekvapením. Preto som aj mala do Syna podsvetia naozaj veľké očakávania. Nevravím, že sa nenaplnili. To určite nie!
Avšak, trvalo mi snáď 70 strán, kým som sa konečne začítala a hlavne kvôli tomuto začiatku som v hodnotení strhla jednu hviezdičku :(( Dej knihy skočil z viacerých pohľadov stále pomerne otvorene, takže sa už teraz teším na ďalšie pokračovanie z tohto úžasného mytologického sveta ;-)
A aby som nezabudla, tá obálka je opäť prekrásna!!! :)

"Ak človek miluje niečo tak veľmi, že je ochotný sa kvôli tomu postaviť Smrti, to nemôžem trestať. Naopak, rešpektujem to." (Morena)

28.08.2023 4 z 5

Dvůr zázraků Dvůr zázraků Victor Dixen

Ja sa určite budem radiť k fanúšikom tejto série!
Už prvý diel ma dostal (a to upíriu tematiku naozaj nemusím), a druhý diel bol rovnako pútavý, akčný, temný, tentokrát aj detektívny, a ešte viac tajomný. Johanna sa značne poľudštila a z bezcitného dievčaťa poháňaného pomstou (stráca sa jej typická črta z prvého dielu - "idem cez mŕtvoly"), a stala vcelku charakternou bojovníčkou za ľud. V tejto časti chýba akákoľvek romantická linka, a hoci to mojej romantickej duši väčšinou chýba, tu tomu tak nebolo. Okolo Johanny sa vznáša stále viac tajomstiev a podivností, takže sa už moc teším, čo nám prinesie ďalší Dvor v záverečnej časti!

16.06.2023 5 z 5