medlovice medlovice komentáře u knih

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Nevíte někdo , kde najdu muže jako Neil ? Hrůzostrašný dům už mám.
Kniha má ilustrace, některé jsou moc hezké.

30.07.2023 4 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Někdy kniha nesedne. To se mi stalo před pár lety, když jsem tuto knihu četla poprvé, Nebaví mě vězení, matematika ani filmový byznys. Ted jsem po knize sáhla po druhé a překvapilo mě jak výborně napsaná je. Pořád mě zajímalo jak to bude pokračovat ,kde je ta spravedlnost , co chudáka Kamila čeká za problémy a jak je někdo smolař. Trochu jako ve vykoupení z věznice Shawshank . A protože Sylvie dala pokoj a tlačenka a pivo vše doplní přehodnotila jsem a a Cela vyjela ze dna mé oblíbenosti hodně nahoru.

25.01.2023 5 z 5

Mucha Mucha Dominik Dán

To bylo silně návykové. Jako droga. Nechtěla jsem přestat číst, a když jsem knihu odložila myšlenky se mi toulaly někde v lese , mouchy bzučely a nakládaly své larvy, fuj. Něco podprahové mi připomnělo Mlčení jehnátek , jenže ještě lepší.
Knihu jsem četla podruhé, tentokrát ve slovenštině a objevovat krásy tohoto jazyka mě bavilo.

30.12.2022 5 z 5

Kožené srdce Kožené srdce Dominik Dán

Kožené srdce jsem dlouho hledala. Nikde nebylo v knihovnách na Uhersko Hradistku. Ani v centrální, ani v Boršicích. Nenašla jsem nic v bazaru , ani na internetu. Po čase jsem zkusila antikvariát, kde vrací knihy do oběhu a jedna kopie na mě čekala, Ve slovenštině. Náramně jsem si to užila. První kapitola je totožná s první kapitolou z knihy Kníže smrt a já si tak mohla porovnat originál a český překlad. Shodují se přesně .
Příběh mě nezklamal, je velice zajímavý, partičky si užijeme a napětí čeká na každé stránce.

08.12.2022 5 z 5

Bremeno minulosti Bremeno minulosti Dominik Dán

Třicátý druhý případ detektiva Richarda Krauze ,to je lepší než Major Zeman ! Ale s Krauzem je víc zábavy. Koupila jsem dvě knihy v akci, které nešlo odolat a někdo mi je zabalil tak, že jedna byla zadní stranou a druhá přední a ta žlutá policejní páska tak na sebe navazovala. Dívám se nechápavě, že mi to vzalo jen třicet knih, abych si toho všimla....Je to asi tím, že tyto knihy skládám na noční stolek a jen těžko odkládám.

09.10.2022 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Až uvidíš tuto knihu čtenáři, chyt ji a věř, že ji už nepustíš. Příběhy žen a dětí , kteří byli násilně vyhnáni ze svých poklidných životů v horách a žačal jim nový život u nás. Nový život jim dal šanci ale taky strach , obavy . slzy a smutek, Měli sice jídlo a postel. ale kde zůstalo slunce, olivy a rodina.? Pořád se tam vraceli v myšlenkách, protože život u nás taky nebyl jednoduchý. Slzy, já brečela , Moře slz. Móře, které jsem taky jako holka z Moravy ještě neviděla.

25.09.2022 5 z 5

Chtěla bych ten strom Chtěla bych ten strom Jaromíra Kolárová

Zajímavé, jak se literatura a hlavně myšlení a jednání lidí změnilo od roku 1984. Zuzana , která se zamiluje, ne na první pohled , ale za to si stojí za svým je vlastně dobrá , spravedlivá a romantická dívka . A všichni ji odsuzují, je i svolána schůze ROH , manželka si osobně dojde stěžovat až k ní domů.... Jak by vypadala kniha Chtěla bych ten strom v roce 2024 ?
Jedno je jisté, krása naší mateřtiny v plném zásahu, oslava našeho nádherného jazyka ve všech popisech přírody, okolí , všechny ty vůně chtějí tančit , všechny pocity chtějí rozkvést a rozdat svoji krásu ..a nakonec zůstane smutek a prázdno s možností nového začátku.
Tak hodně štestí Zuzano.

03.09.2024 5 z 5

Skandál v opeře Skandál v opeře Lena Martinová

Tuctový příběh. Pohledný a úspěšný zpěvák, na kterého si dělá zálusk jedna znuděná kráska a slušná dívka, kterou si oblíbí jeho opuštěná dcerka. Od začátku je jasné kam se děj bude vyvíjet a kterou si vybere.

17.09.2023 3 z 5

Kouzlo růžových střevíčků Kouzlo růžových střevíčků Helena Longinová

Příběh z nedávné minulosti , děvčata ještě nemají mobil v ruce, ale už otec pracuje na počítači. Dvojčata touží po životě na venkově a mladší Karina se cítí jiná nemilovaná , ošklivá i když je nadaná na balet a pohyb. Příběh její matky , která podlehla svodům mladého herce a odkopnutá se vrátila k rodině je dobře , svižně napsaný ve stylu červené knihovny . Některá tajemství je dobré nevyhrabávat.

12.09.2023 5 z 5

Brněnské nevěstky Brněnské nevěstky Naďa Horáková

Zajímavé, dost mě to chytlo . Historická detektivka , už se nedivím, že se tyto knihy dost dobře půjčují.

27.05.2023 4 z 5

Když prší jehličí Když prší jehličí Aleš Dostál

Medlovské lesy zpívají a šumí. Smrky, duby,akáty , jedle , borovice. Vždycky tu stály a dýchaly pro nás. Možná, že tu byl les už v roce 1351 , když tudy kráčel muž jménem Medl a založil Medlovice. Ted tudy prošel kůrovec a líbí se mu tu. Pily se zakously , traktory a vyvážečky ničí lesní cesty. Krajina se mění , stromy mizí a na obzoru jsou mezery , ztrácí se kouzlo zalesněného kopce , ztrácí se les. Jakoby ta kniha byla od nás.

20.03.2023 5 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

str. 100 "Ze zpětného zrcátka se na okamžik stal fotorámeček "
Proč mě tak obyčejné slova dokážou tak zaujat až k slzám, proč si někdo dokáže takto zapamatovat okamžik, který se stává tísíckrát a ještě tisíckrát stane ? Tuto odpověď hledám knihách, i to je čas chycený pod krkem.

06.08.2019 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Někdy přemýšlím, co by bylo, kdyby se naše republika nestala obětí komunistického pokusu. Kdyby se to nestalo , lidi by dál byli rozděleni na sedláky a chalupníky , pole by neležela ladem a my si vážili rodné hroudy, která nás živí. Rozhodování o tom, kdo si koho může vzít a kdo má větší statek. Možná, by tak můj děda neprosoudil v boji proti kolektivizaci střechu nad hlavou , možná bych ted vykopávala na poli brambory a modlila se za déšť. Ale já šla z města na vesnici , já mám hospodářství a to vše kolem mám v krvi. Ti okradení lidé, ti týraní v padesátých letech, vždyt to byl zločin proti člověku. A málo kdo to pochopí. Protože pamětníci už vymírají.
Výborná knížka na kterou jsem se těšila . Přečetla jsem ji do 24 hod po vypůjčení i s tím, že musím ještě utíkat do druhé práce. Pracovat za pár korun na bohatého velkoprůmyslníka.

03.07.2019 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

V době, kdy lidé čtou Cizinku, je tato kniha neprávem opomíjená. Jen název nám zůstává v písničkách , ale příběh Darrella Standinga je geniálně napsaný , všechny životy, co prožil jsou zajímavé , až se sám odsouzený těší na ten příští, na ten co přijde .
Dávný sen se splnil, jak se cítíš Tuláku po hvězdách ?

11.04.2019 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Jacqueline Wilson

Už mi dávno není 13 , ale knížky od Jackie Wilsonové mám přečteny skoro všechny. Jsou zábavné a humorně poučné a přináší naději a radost. Jen ne tato. Tak nudnou, tak zoufale nudnou knihu od J.W jsem ještě nečetla a netoužím číst další. Předlouhé nikam nevedoucí dialogy , nudné pasáže a Rose ? Hrůza ! Závistivá , žárlivá a otravná, chce změnit svět aby všichni kolem ní dělali co ona chce , pořád zachranuje autistickou sestru , matka je sobec a snob, otec slaboch a nejspíš má milenku a mladší bratr bude homosexuál. Dnešní dívky to nebude bavit a kde jsou Nickovi úžasně jednoduché ilustrace ?

29.10.2023 2 z 5

Nekonečná pláž Nekonečná pláž Jenny Colgan

Mám ráda knížky Jenny Colgan. Krásná , veselá obálka a optimistický , humoristicky naladěný příběh, který dává ženě naději a sílu do nového začátku. Nekonečná pláž je nekonečná nuda. Flora a Joel neví, jestli se mají rádi nebo ne , kolik jim proboha je ? Hodíme se k sobě nebo ne , řeší po celou dobu. Pak se Jenny snažila nacpat do příběhu atraktivní témata jako lásku homosexuálů, kteří aspon ví, co chtějí, roztomile šišlající holčičku a uvízlou velrybu ale celý děj si pro sebe ukradl Saif, který bojuje o svou rodinu a lidé se mu snaží pomoct. Asi vyzrazuji děj , ale je tu otevřený konec, nic se neuzavřelo a štastný konec není a já přeskakovala stránky a trpěla. Jenny , Jenny , umíš líp.
Uživatelka Domina, jestli by se takové knihy vůbec dotkla by bez váhání dala Odpad ! já aspon dvě hvězdicky, protože místy je to dobré.

19.08.2023 2 z 5

Vlaštovčí kopec Vlaštovčí kopec Donna Everhart

Každý z nás to zná. Má smůlu v žívotě, je špatně zaplacený v práci, nikdo mu nerozumí nic se mu nedaří. A každý z nás co si to myslí , že se má špatně a chtěl by se mít líp by si měl přečíst tuto knihu a hned bude rád, že se má tak dobře. Každému, kdo si neváží toho co má a jak dobře se má, protože´se má určitě líp než postavy z této knihy. Nejen ty hlavní postavy, je tu spousta lidí a lidiček v pozadí , v krámě , v lese nebo u ohně, špinaví, unavení ,hladoví a my máme tu čest mít čas a chut přečíst si tuto zajímavou knihu.

15.03.2023 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Tak jsem si chtěla na chvíli odpočinout od dánovek, od chlapů co pořád jen chlastají, začnu se do této pro mě nové série a ejhle Kate je také alkoholička. Proč nemůže být jednou detektiv závislý na čokoládě jako já ? Přijít unavená z práce a dát si datle v čokoládě nebo lékořici nebo želatinové medvídky, plnou hrst želatinových žabiček . Nebo likérovou špičku ? A taky mě děsil rozsah knihy 448 stran, to bude hodně omáčky ze soukromí , tolik času nemám , ale přežila jsem to . dobré teda za tři.

14.02.2023 3 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Agnes není kniha pro každého. Její příběh je studený až ledový .mokrý a nečistý, plný zápachu , nemocí a strachu. Lidé byli studení na Islandu v 19 . století a Agnes byla jiná- tak živočišná tak spravedlivá tak lidská až z toho mrazí. Není to pokojné čtení , smrt číhá všude a kolem Agnes stále krouží. Je Agnes opravdu vražedkyní ? Na čí straně je vina ?Jedno vím jistě. Agnes se mi dostala pod kůži , cítila jsem s ní , byla jsem s ní všude, celé jsem si to prožila a když jsem dočetla a to jsem si poklidně čtení vychutnávala , tak Agnes mi chybí.
Krásný , fascinující obal a minimalistický název , věděla jsem že to bude dobrá volba.

09.05.2022 4 z 5

Konec svatební cesty Konec svatební cesty Marie Belloc Lowndes

Ani detektivní zápletka nepomohla tomuto příběhu ke čtivosti. Nehybný děj, strojené dialogy, zbytečné pasáže a nereálný vývin událostí. Na svatební cestě v cizině zmizí manžel a cizí lidé mladé jak jinak krásné novomanželce pomahají, protože je bez peněz a prostředků. Na konci se dovíme jak to všechno bylo a do mladé ted už vdovy se zamiluje bohatý muž, vše se vysvětlí a vše je zalito sluncem.

05.10.2023 1 z 5