Měňavka Měňavka komentáře u knih

Matka Matka Karel Čapek

Nemohu nic vytknout a jen chválit!Doporučuji!

30.07.2018 5 z 5

Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život Tomáš Kosačík

Nejsem moc velkým příznivcem motivačních knih a nějakých takových těch návodů, jak má člověk žít, co změnit a dělat,aby byl šťastný. Na knihu pana Kosačíka jsem byla zvědavá už jenom proto, že podle něj vaříme a zajímalo mne,jak se popere se zcela odlišným tématem. Musím ho moc pochválit a knihu doporučit. Je totiž psána velice lidsky, s praktickými příklady, a když se nad tím člověk trochu zamyslí, není to zas až tak těžké si dát život do pořádku. Vše, co je v knize napsáno, je pravda. Ať se to bude ostatním komentujícím líbit nebo ne, u nás doma to funguje. Nikdy nezapomenu na úvahu z knihy, kde se autor zmiňuje o dosažení cíle, který se rovná výstupu na vysokou horu. Všichni vidíme jen vrchol a to nás odrazuje. Řekneme si, tam já nikdy nevylezu! Ale pan Kosačík poukazuje právě na to, že i horolezec si svou cestu pečlivě naplánoval, ujde určitou část cesty, odpočívá, nabírá síly a pak jde dál. Nic nejde rychle a hned. I my se musí zastavit, nadechnout a pak jít dál než dojdeme až ke svému cíli. Já mám batoh zapakovaný a jdu na to :)

30.07.2018 5 z 5

Pane Bůh, tady Anna Pane Bůh, tady Anna Sydney George Hopkins

Velice příjemná četba. Moc hezky plynoucí děj s mnoha myšlenkami, které mohou člověka doprovázet celý život. Určitě stojí zato se k některým kapitolám vracet a přemýšlet nad tím, co je a není v životě důležité. Kniha si mne získala především tím, že nám nabízí dívat se na Boha i jinak než na staříka, který sedí na mráčku ve zlatem vykládaném křesle, který nás řídí jako loutky.....

29.07.2018 5 z 5

Jessie a Morgiana Jessie a Morgiana Alexandr Grin (p)

Námět zajímavý, pěkně vypracováno,ale místy nudné. Kupodivu pro mne filmové zpracování lepší než kniha.

29.07.2018 3 z 5

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Výborné pokračování! Nemohu se dočkat třetího dílu!

29.07.2018 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Můžu si udělat puntík, že jsem přečetla knihu od této autorky, ale nic víc. Jediné, co mne snad zaujalo, je název knihy - to spisovatelka vychytala = Nejlepší pro všechny. Ale kdo to vlastně z těch tří klíčových postav byl? Určitě všechny. Všichni chtěli být nejlepší a přitom vlastně nebyl nikdo. Opět opakovaný námět, který se snad už u českých autorů stává tradicí či nevím co (už jsem se zmínila v jiných komentářích). Paní Soukupová je vynikající, dokáže se tolik vžít do svých postav, vykreslit jejich životy a pocity, má svůj styl psaní, který chytne, ale jak mám načteno a srovnávám, nejsou ty náměty pro mne už zajímavé. Pořád všude problémy v rodinách, trauma v dětství, dopad chování dospělých na život dětí, problémy s komunikací, nevěry..... Kdo o tom ještě nepsal?

21.07.2018 3 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

Když jsem přečetla Malinku, byla jsem zklamaná, že kniha nemá pořádný konec. Ve vzduchu zůstaly nezodpovězené otázky. Jakmile vyšla Běsa, okamžitě jsem ji musela mít, protože jsem doufala, že bude příběh pokračovat. Povedlo se. Pokud se vám první kniha líbila, musíte sáhnout i po druhé. Patří neoddělitelně k sobě. Malinka se mi asi líbila víc, byla víc propracovaná, ale Běsa mě okouzlila svým závěrem v podobě ručně psaného deníku a kreseb, takže tím si u mne získala body navíc. Působilo to opravdově a o to jde v knize především.

21.07.2018 5 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Musím se přiznat, že knihy tohoto typu moc nečtu. Uznávám, že to může být někdy chyba - zvlášť v tomto případě. Byla jsem na knihu moc zvědavá, protože se o ní hodně mluví, dostala mnoho ocenění a byla přeložena do mnoha jazyků. Říkala jsem si, co na tom všichni mají? Teď už dokonale rozumím, protože kniha je úžasná. Ale zároveň musím poznamenat, že není pro každého. Člověk musí umět přepnout, používat svou fantazii, představivost a poprat se nejen s čínskými jmény, ale také s věděckými poznatky, termíny a historickými událostmi samotné Číny, které autor bravurně do příběhu zakomponoval. Nedokázala jsem přestat číst dokud jsem nebyla na konci. A okamžitě jsem se pustila do pokračování = Temný les. Velice doporučuji! I když tuto literaturu nevyhledáváte, zkuste to pojmout jako výzvu a uvidíte, že nebudete litovat :)

15.07.2018 5 z 5

Spálená křídla Spálená křídla Karla Kubíková

Je mi líto, nedočetla jsem,nezaujala. Bohužel mi vadil styl, jakým to bylo vypracováno. Jinak příběh lákavý a lze doporučit.

15.07.2018 odpad!

Od sebe k sobě Od sebe k sobě Jan Folný (p)

Dokonalé. Jsem opět nadšená a nemůžu se dočkat až zase něco vyjde. Pan Folný výborně píše, barvitě vypráví zážitky ze života, o radostech, starostech a těžkých rozhodnutích v životě lidí, kteří patří do vyhraněné komunity. Velmi doporučuji!!!

09.07.2018 5 z 5

Skořápka Skořápka Ian McEwan

Velmi mne nadchnul nápad, jakým autor příběh zpracoval = zajímavý pohled. Nicméně, považuji knihu za slabší oproti jiným od McEwana. Možná by to bylo lepší, kdyby byla kniha delší a více se zaměřila na vyprávění embrya. Ve výsledku mi totiž přišlo, že ono samo nevstupuje do děje tolik, jak by mělo.

09.07.2018 3 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Kniha je výborná. Dobře se četla, ale byla jsem trochu zklamaná námětem (podobné tvorbě Soukupová, Hanišová). Začínám zjišťovat, že je mezi českými autorkami trošku problém najít příběh, kterého se už někdo nedotkl perem. Na této knize velice chválím detaily, propracovanost postav a prolínající se děj. Konec je bohužel otevřený. Třeba se v knize Běsa dozvím víc. Jinak velice doporučuji. Autorka píše jako kdyby to všechno sama prožila.

09.07.2018 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Absolutně dokonalé!!!!!!Nejsem moc velký fanda sci-fi,ale tohle mne dostalo.Téma a příběh děje mne natolik strhnul, že jsem nemohla přestat číst.Těšila jsem se na konec,byla jsem tak zvědavá a pak moc překvapená /příjemně/. Velice doporučuji. Vhodné k zamyšlení nad životem, jeho cenou a hodnotami.

27.06.2018 5 z 5

Velice podařený příběh. Myslím, že autor věrohodně vystihl myšlenky a touhy hlavního hrdiny. Akorát konec mne trošku zklamal.

27.06.2018 5 z 5

Muži, kteří nemají ženy Muži, kteří nemají ženy Haruki Murakami

Výborné! Murakami je můj oblíbený autor a opět jsem si na knize "pochutnala". Nejvíce se mi líbila povídka Zamilovaný Samsa - miluji Kafku a použít téma Proměny v obrácené formě mne velice pobavila.

17.06.2018 5 z 5

Kočky a jiné příběhy o strachu Kočky a jiné příběhy o strachu Milada Mašinová

Knihu jsem úplně náhodou objevila v knihovně. Zaujal mne její název a tak jsem si ji odnesla domů. Nejprve jsem byla příjemně překvapená. Povídky mne zaujaly, jsou šokující, originální, výborně napsané. Ale u třetí povídky jsem se začala nudit a už se to do konce nijak nezměnilo. Také jsem čekala nějaké větší rozuzlení, pořádný závěr, ale nakonec to ve mě vzbudilo dojem, že to žádný pořádný konec nemá.

17.06.2018 3 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Měla jsem tu čest poznat autora skrze tuto knihu poprvé. Musím říct, že je to láska na první pohled.Excelentní, originální, dramatické, vedoucí k zamyšlení, se špetkou psychologie a snivosti.

30.05.2018

Příběhy z konce předměstí Příběhy z konce předměstí Shaun Tan

Opět jsem objevila nového a velice zajímavého autora. Kniha je nádherně zpracovaná, ilustrace jsou dokonalé, příběhy výborné. Velice doporučuji pro čtenáře, kteří mají rádi neobyčejné knihy. Tahle rozhodně patří mezi ně.

23.05.2018 5 z 5

Na příběh jsem se moc těšila a musím říct, že mne autor opět překvapil. Kniha je na jednu stranu hodně smutná, ale v určitých momentech povzbuzující. Pomohla mi pochopit svět mojí babičky, jejíž mozek odešel také daleko dřív než tělo. Autor se do tohoto těžkého tématu pustil bez bázně a podle mne se jeho fantazie určitě velice přiblížila skutečnosti. Konec příběhu se bez slz neobejde.

23.05.2018 5 z 5

Kluk: Příběhy z dětství Kluk: Příběhy z dětství Roald Dahl

Velice milé cestování časem a příjemná možnost poznat dětství tak vynikajícího autora jako je pan Dahl. Nesmí chybět u nás doma v knihovně :)

22.05.2018 5 z 5