Mercatino Mercatino komentáře u knih

Čas dluhů aneb co byste měli vědět o penězích Čas dluhů aneb co byste měli vědět o penězích Richard Svitalský

Docela jsem místy nevěděl, jestli se smát nebo trnout hrůzou. Jasný a výstižný komiks. Dokonalá prevence. Vydání komiksu- statečný a obdivuhodný počin. Bylo by zajímavé nějaké další pokračování. Např. téma DROG :)

15.03.2017 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Knížka by mohla být delší :) Vhodná na přečtení u jednoho čaje. Ani jsem to nestačil rozdýchat a byl konec- šmitec. Oceňuji skvělou myšlenku, dobrý nápad a i ten spád. Zároveň mi chybělo mnohem větší prohloubení vztahu, čím by to pro mne bylo pestřejší. Dobrý, ale čekal jsem dle hodnocení mnohem lepčí. Asi jsem do této povídky ještě nedozrál.

11.03.2017 3 z 5

Umění sexuální extáze Umění sexuální extáze Margo Anand

Solidní kniha, která je plná inspirativní zkušenosti. Při čtení jsem měl pocit, že je to tak jasné, že jsem si to měl přečíst mnohem dříve, každopádně nelituji. Kniha mi objasnila to, že náš partner je člověk citlivý se svou vlastní osobností, a proto je k němu důležité přistupovat jako k člověku, ne jako k něčemu co nám patří a na co máme právo. Kniha mi ukázala jak důležité je budování atmosféry důvěry, klidu a úcty. A naučila mne, že sex není pouze JÁ ale My společně blíž k sobě a cestou vzhůrů. Rozhodně doporučuji.

07.02.2017 5 z 5

Paříž ve 20. století Paříž ve 20. století Jules Verne

Jules Verne a jeho vize nadvlády peněz je aktuální více než kdy jindy. Po celou dobu čtení jsem měl pocit, že doba o které Verne píše je blízce podobná té naši. Hon za pěnězi, úpadek vkusu, skomírání krásné literatury na úkor nevkusné nicneříkající zábavy dnešního světa. Hlavní hrdina měl tragický osud, protože chtěl žít pro čistý smysl ze života. Dnes je heslem, dělejte to co máte rádi a budete úspěšní. Ale v pozadí tohoto výroku se skrývá"dělejte to tak ať to vydělává peníze, jinak si to můžete strčit za klobouk"

21.01.2017 5 z 5

Pchjongjang – Výlet do Severní Koreje Pchjongjang – Výlet do Severní Koreje Guy Delisle

No ono je to tak fascinující až je to neuvěřitelné. Asi jako, dokud neuvidím na vlastní oči, neuvěřím. Každopádně tato knížka mi právě pomohla to (neuvěřitelné, nepochopitelné) uvidět a následně i pochopit.

03.01.2017 5 z 5

Kouzelný kalendář Kouzelný kalendář Jostein Gaarder

Po dočtení knížky jsem měl chuť dupnout si a zvolat "do Betléma". Pro děti, i pro dospělé to působí v namluvené podobě od Marka Ebena jako antistresový stimulant. V knížkách od Gaardera jako by se zastavil čas, který si vychutnává ze života jen to nejpodstatnější, nejdůležitější a nejkrásnější. Těším se na příští svátky :) A teď to začnu číst včas. 1. prosince.

28.12.2016 4 z 5

Tajemství karet Tajemství karet Jostein Gaarder

Knížka se dobře čte, někdy až zamrazí z toho, jak autor dokáže objasnit TO, že si člověk dokáže zvyknout na takový zázrak jako je SVĚT. Knížka přinutí čtenáře k zamyšlení proč vlastně člověk žije . Myslím, že každý takový počin směřovaný k dětem by měl dostat Nobelovou cenu za dětskou literaturu.. Každopádně Soffiin Svět mi přišel nejen propracovanější ale i hlubší a více uvěřitelnější.

26.12.2016 4 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Hořkobolný příběh, který po dočtení před čtenáře postaví mnohem více otázek, než li odpovědí. Což ve mě vyvolalo dost mrzuté pocity, protože potenciál zůstal nenaplněn.

18.12.2016 3 z 5

Respektovat a být respektován Respektovat a být respektován Pavel Kopřiva

Opravdu krásná kniha, čte se více než dobře, taková encyklopedie vhodného jednání a smysluplných mezilidských vztahů. Kniha na celý život. Bible pro toho, kdo má potíže jak sám se sebou tak i s ostatními. Protože většinu potíží má člověk z toho, že nejen nerespektuje sám sebe, ale právě i ostatní :) Prostě je to dokonalá kniha, pro nedokonalé lidi.

06.10.2016 5 z 5

Absťák Absťák Ivo Toman

Kdo se chce zamyslet nad tím, že by měl přestat kouřit, ať si přečte absťák. A kdo chce prostě přestat, tak nemusí číst nic, protože to chce. Kniha dobrá, přílohy k ničemu. Pan Toman se svezl na vlastní krátkodobé abstinenci jako nikdo před ním.

14.08.2016 4 z 5

Nedostatečný pocit vlastní hodnoty Nedostatečný pocit vlastní hodnoty Heinz-Peter Röhr

Po přečtení knihy jsem jako ten s trámem v oku :) Chce to na sobě opravdu hodně zapracovat.

Vlastní hodnota je pocit (ze sebe), není to něco, co bychom mohli změřit nebo dokazovat.

Stálá kultivace pocitu spokojenosti – schopnost vůbec připustit si spokojenost znamená zaměřit pohled na to, co člověk má (tady a teď), rovněž bez ohledu na to, co mají ostatní, a být v souladu se sebou. („Nejsem-li spokojen s tím, co mám dnes, nebudu spokojen ani s tím, co budu mít zítra.“)

Kniha stojí určitě za přečtení, je to investice do Vašeho života :)

10.08.2016 4 z 5

Svoboda v práci Svoboda v práci Isaac Getz

Všichni lidé rodí se svobodní a sobě rovní co do důstojnosti a práv. Jsou nadáni rozumem a svědomím a mají spolu jednat v duchu bratrství.

Proč ne ? Co nám tomu brání ? Svoboda v práci je evoločním skokem, které změní celou kultůru lidstva o krok vpřed. Svoboda učí toleranci, pochopení !!! Učí, že pravidla jdou dodržovat i bez předpisů, bez kontrol - silou vlastní sebemotivace :) Učit se principům svobody = učit se principům moudrosti :)

Skvělá kniha, je to bez návodu, pouze myšlenky a příběhy. Ale jelikož je tato kultůra v plenkách, každy počin je darem.

03.02.2016 5 z 5

Srdce Srdce Edmondo de Amicis

Italie jak jí dnes už neuvidíme.

12.05.2015 5 z 5

Židovka z Toleda Židovka z Toleda Lion Feuchtwanger

Židovka z Toleda ?
Jaká byla ??? Krásna, vášnivá,věrná, roztomilá,odhodlaná,inteligentní,svůdná,no prostě a jednoduše k Pomilování :)
Don Jehuda Ibn Ezra?
Moudrý muž obchodního ducha,jehož hlavní zálibou byly dá li se to tak říci, hrátky s ohněm.Milující otec jenž šel cestou dobrosrdečných intrik,cestou slávy,peněz a také šel a odešel cestou moudrosti a míru.
Židovka z Toleda je knihou veliké vášně a nedosažitelného míru.Na mne ale každopádně příliš krátkou, Dle mého názoru zůstalo na čtenáři mnoho otázek ,které si musel zodpovědět nakonec sám.

03.05.2015 4 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Milá Anno !

Veškerá slova jsou zbytečná.Udivuješ svou otevřenou odvahou.Chci být jako Ty,alespoň trošku.Dívat se občas na sebe Tvýma očima.Budeš mi chybět.Je mi líto,že jsi nemohla napsat ještě pár sťastných stránek.Tvůj sen se mimo jiné splnil.Tvůj deník se prodáva,napsala jsi to tak dobře,že mnozí pochybovali. Anne vidím Tě tak jasně a kvůli Tobě i sebe lépe.Tak děkuji.

07.04.2015 5 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Pro mě za mě kdyby ta kniha byla jen o Bennetu Landsmanovi,tak si myslím,že by to bylo mnohem lepší. Protože Bennet byl postava s největším potenciálem a kniha se mohla jmenovat Doktor

24.03.2015 3 z 5

Proč muži chtějí sex a ženy potřebují lásku Proč muži chtějí sex a ženy potřebují lásku Allan Pease

Skvělá,kdo by to všechno tušil.Tak pánové držte se a slečny buďte tolerantnější.Pro všechny chlapy povinná četba,určitě to nikoho nezabije ani neuškodí.Skvělá kniha,jak čtu dámy už všechno vědí,je jim to známe,ale pro mne to jsou téměř převratné a velice důležité informace a díkyBohu za ně.

11.10.2014 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Nádhera, zamiloval jsem se do ni během pár stránek. A přece ani já bych ji zachránit nedokázal. Ta doba, doba pastí, strachu a temnoty v lidských duších, to přece není tak dávno.

07.07.2014 5 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Par roků v káznici mi přišla jako vykradačka Tuláka po Hvězdách od Jacka Londona. Jinak příběh mě na několika místech docela zarazil, zejména v případě, když odešel od Indiánů. A víceméně jsem měl občas pocit, že Motýlek se snaží utéct spíš sám před sebou než z vězení.

04.02.2014 4 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Je to kniha zvláštní řekl bych i přes svůj odpuzující obsah.Diváka přitáhne semkne a nepustí. A nakonec je z toho takový zajímavý pocit,protože musíte říct,vždyť to byl i přes to všechno skvělý příběh.

08.04.2013 5 z 5