micha-ella micha-ella komentáře u knih

Tajemství krve Tajemství krve J. T. Ellison

Začátek byl hodně rozvleklý, vlastně rozpitvávání téhož a protože jsem tentokrát četla rozkouskovaně (venku už je hezky!), tak mě to vůbec nebavilo. Od sté stránky už byl příběh zajímavější, ale některé scény mi vadily a potom: tohle že se stalo?

30.03.2022 3 z 5

Pohřešovaná manželka Pohřešovaná manželka Sheila O'Flanagan

Hezký příběh, pohodové čtení. Dobře vystižené charaktery postav, jen to bylo místy dost do růžova a taky se mi nezdálo možné, že by se ten despotický chlap nechal na závěr tak jednoduše vyhnat. Zkusím další autorčiny knížky.

26.03.2022 4 z 5

Náš dům Náš dům Louise Candlish

Tak tohle bylo dobrý! Bavilo mě to, jednu hvězdičku ubírám za konec, těšila jsem se na jiný.

10.02.2022 4 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Vždycky, když se mi nějaká knížka hodně nelíbí (Pacient), zkouším od autora ještě jinou, než ho definitivně opustím. Potvrdila jsem si, že pan Fitzek nepíše pro mne. Mám ráda psychothrillery, ale tento příběh plný zmatených komplikací, několika rovin a mnoha poskoků mezi realitou a vidinami mě vůbec nebavil.

06.02.2022 1 z 5

Za tebou Za tebou Sibel Hodge

Thriller jako ukázkový příklad – jako ze školy tvůrčího psaní. To nemyslím ve zlém, ale ten námět už je bohužel trochu zprofanovaný. Bavilo mě to, přestože jsem podobnou oddychovku četla už tolikrát. Takže proto o hvězdičku míň.

02.02.2022 4 z 5

Volání hvězd Volání hvězd Emma Donoghue

Vydržela jsem dle své zásady až do strany 100, pak jsem to vzdala. Někdo tu píše, že se mu tato knížka dobře četla, mně tedy ne - nemocniční postupy a pravidla, popisy bolestí, chování pacientek, průběh porodu, ponurá atmosféra... - nic z toho se mi nečetlo dobře. Možná se později příběh rozběhl i jinam, ven z té nemocnice a já přišla o zážitek z dobré knížky, nevím. Tak ani nehodnotím hvězdičkami.

28.01.2022

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Patnáctá knížka, kterou jsem od této autorky četla a z nich se mi zdá nejslabší. Ale obdivuji, kolik námětů, postav a zápletek už dokázala vymyslet a kolik knížek už napsala. Mně se nejvíc líbila Jane utíká.

22.01.2022 2 z 5

Poslední příliv Poslední příliv Sandrine Collette

Výborné téma pro dobrodružný příběh. Je ale napsaný tak nějak neuměle, zvláštně popisně, se scénami, které jsou silně nepravděpodobné. Četla jsem to nadvakrát, tak jako leccos v poslední době: v půlce to otráveně odložím a po pár jiných knížkách to zkusím ještě jednou znovu. Pak už děj líp snáším, nepochopené pochopím, ovšem tohle mi opravdu nepadlo do noty.

17.01.2022 2 z 5

Zmizelá Šumava Zmizelá Šumava Emil Kintzl

Těšila jsem se, jak najdu zajímavé příběhy z míst, které znám osobně. Ale stejně jako ve třetím dílu je to o Šumavě jen kolem Sušice, Železné Rudy, Kašperských Hor... Tak snad ve dvojce najdu to, co hledám - Šumavu od Vimperka, přes Horní Vltavici na Strážný i směrem k Lipnu.

14.01.2022 3 z 5

Poustevník Poustevník Michael Finkel

Inteligentní a plachý (jak se píše v anotaci), ale rozhodně s narušenou psychikou. Při zlodějských akcích se choval obratně a chytře - a stejně tak při svém dopadení a vyšetřování. Taky bych se ho bála, jako mnoho těch okradených a určitě bych ho nechválila, jako autor. Zajímavá knížka, ovšem mně v ní leccos vadilo a hodně chybělo.

13.01.2022 3 z 5

Zmizelá Šumava 3 Zmizelá Šumava 3 Emil Kintzl

Prohlédnuto a přečteno za jeden večer. Až tady na DK jsem zjistila, že je to třetí díl, ani jsem ho tu nejdřív nemohla najít a pokoušela jsem se ho přidat. Už se těším na předchozí dvě knihy, v této jsem našla jen málo pro mne známých míst.

11.01.2022 3 z 5

Zamžené zrcadlo Zamžené zrcadlo Susan Hill

Po pár stránkách této knížky jsem si říkala, že je to výborné čtení ke krbu v zimním podvečeru - a pobavilo mě, když jsem na konci našla název edice - čtení ke krbu!
Je napsaná stylem Charlese Dickense nebo Agathy Christie - tajuplný příběh ze starého Londýna se strašidelnou atmosférou. Občas ve svých komentářích použiji větu přímo z děje knihy - a tahle je výstižná: ,,Na dosah ruky jsem měl nějaké tajemství, odpověď na záhadu, a cítil jsem, že kdybych tam mohl stát dostatečně dlouho, určitě bych tu záhadu rozřešil." (Str. 57.) Jak vidím v předchozích komentářích - ačkoliv jsme stáli dostatečně dlouho a knížku jsme dočetli, záhadu jsme racionálně nerozřešili.

10.01.2022 3 z 5

Tiché dítě Tiché dítě Sarah A. Denzil

Ze začátku se zdálo, že to bude knížka na pět hvězdiček. Psychologicky výborně rozjetý příběh, ovšem v jeho polovině už jsem jednu hvězdičku ubrala a pak další za naprosto nezdařený, doslova pitomý závěr. Autorka možná sama nevěděla, jak z toho ven, chtěla zřejmě naplnit thrillerovou šablonu, ale úplně to tím zkazila.

22.12.2021 3 z 5

Matěj maluje mapy Matěj maluje mapy Michaela Hošková

O autismu už jsem přečetla hodně knížek, poruchy mozku a chování mě zajímají od doby, kdy jsem studovala pedagogiku. Tahle knížka je poučná hlavně v tom, že člověk nemá nikdy nic vzdávat, vždycky se najde nějaké řešení. To, co rodiče Matěje prožívali, mi připomnělo film Děti úplňku.

11.12.2021 5 z 5

Deník ze dna Deník ze dna Tomáš Řepka

K přečtení této knížky mě vedla ženská zvědavost, jak pan Řepka vysvětlí ty své propírané kauzy. Vysvětlení se mi nedostalo. Přiznává, že udělal chyby, ale za všechno mohou jiní a taky prý na ně dojde. Některé kapitoly - co si mám do vězení sbalit, jaký je vězeňský slovník, jaké jsou ceny ve vězeňské kantýně a podobné - jsem přeskakovala, protože se do vězení nechystám, ale pro někoho možná budou přínosné. Líbilo se mi vyznání Řepkovo maminky. Malé chyby - například když pan Řepka popisuje, že v cele si na okně krmil drobečky z rohlíků holuba a v jiné kapitole prohlašuje, že tam nikdy neviděl žádné ptáky - jsem pominula, sounáležitost s Wieveghem schválila. Nebylo to tak špatný.

10.12.2021 2 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Tohle mě nebavilo. Vadily mi ty vědecké vycpávky, hromada mrtvol, přehánění akcí. Detektivky už mě opravdu neberou, natož takové nadsazené a nereálné.

08.12.2021 2 z 5

V hlavě V hlavě Gábina Pokorná

Nevím, proč vyhledávám tento typ knížek, proč mě baví číst o duševních poruchách. Je v nich vždycky něco záhadného, tajemství a očekávání, jak se dotyčný se svojí nemocí popere, co udělá, aby mohl žít relativně normálně... Tahle slečna nedělala skoro nic, odmítala léčbu, neomaleně útočila na lidi, kteří jí chtěli pomáhat a sympatická mi nebyla ani svým vulgárním slovníkem. Autorka umí psát, některé ty ,,slovní průjmy" jsou až humorné, ovšem není jasné, jestli píše o sobě nebo je ta nepříjemná postava vymyšlená. Porovnávala jsem to s podobnou knížkou Střed se hroutí zevnitř - tu napsala vysokoškolačka skutečně o sobě. Být takto nemocný musí být hrozné.

10.11.2021 4 z 5

Temná dcera Temná dcera Elena Ferrante

Přečteno za jeden večer. Zvláštní, tíživé myšlenky, úvahy o myšlenkách druhých, trochu napínavé, trochu nepříjemné, ale docela mě to bavilo.

08.11.2021 3 z 5

Slepý vrah Slepý vrah Margaret Atwood

Báječný sloh, protivná forma - mně to střídání časů a vkládání jiných linek vyprávění vyloženě vadilo. Už se bohužel v komentářích opakuju.

07.11.2021 3 z 5

Cizinec na pláži Cizinec na pláži Michele Campbell

Tak nevím, proč mě tahle knížka vůbec nebavila. Protože nemám ráda lhaní? Protože jsem jí četla v nevhodnou dobu? Navíc jsou mi protivné a trapné popisy sexu, to si vždycky řeknu - chudák autor nebo autorka, tímhle si chce pomoci ke čtivosti? Od poloviny už jsem přeskakovala celé stránky. Pak jsem si uvědomila, že ani knížka Byla to tichá dívka se mi nelíbila, takže spíš bude důvod v něčem jiném.

14.10.2021 2 z 5