micha-ella micha-ella komentáře u knih

Můj syn není Rain Man Můj syn není Rain Man John Williams

Kéž by všichni měli ke svému postiženému dítěti takový přístup jako tento otec! I když - v knížce jsou popsány situace, ve kterých by mohl otec zamezit problémům velmi jednoduše, například ostříhat nehty dítěti, když tvrdě spí je lepší, než s ním hodinu bojovat, nechat dítěti časopis v ruce a vstoupit s ním do ordinace až poté, co matka pohovoří s lékařem atp. Autor přiznává že mnohdy odmítal rady, které by mu možná pomohly a určitě by pomohly jeho synovi. Doporučuji všem rodičům s autistickým dítětem!

31.12.2018 5 z 5

Birk Birk Jaap Robben

Přečetla jsem během jednoho dne. Jednoduchý děj, pár postav, ale veliká tíže a smutek, deprese, ze které se rodí šílenství. Při čtení vám nebude dobře na duši, ale chcete znát konec, alespoň to otevřené okno...

28.12.2018 4 z 5

Anihilace Anihilace Jeff VanderMeer

Při anihilaci se zachovává celková hmotnost, energie, hybnost, elektrický náboj a další veličiny. U mne se zachoval jen obdiv nad autorovo bezbřehou fantasií. Nic víc. Nedalo se tomu (aspoň trošičku!) věřit, což je u tohoto druhu příběhů důležité, jinak je děj pouze hromada slov.

02.11.2018 3 z 5

Voľba Voľba Nicholas Sparks

Dívčí románek. Hlavní hrdinka se chová jako naivní školačka, ač je to lékařka (!?), i další postavy jsou takové umělé, stejně jako jejich dialogy. Prostě moje špatná volba, tohoto autora už ne.

05.10.2018 3 z 5

Svět v zádech Svět v zádech Thomas Melle

Začala jsem číst a okamžitě jsem si vzpomněla na Otu Pavla a na Williama Styrona, na stejně skvělé autory se stejnou nemocí. Ale na rozdíl od nich mi Thomas Melle je velmi nesympatický. Za své hrozné chování v atakách nemoci samozřejmě nemohl, ale v mezidobí měl možnost pokračovat v léčbě, jednat cílevědomě, neopíjet se, sportovat, napravit, co kde způsobil - ale místo toho se dál choval naprosto nezodpovědně. On i cituje z lékařské zprávy -,,nadužívání alkoholu, chybí dostatečný náhled na léčbu, medikace se nedodržuje"... V podstatě byl nepříjemný protivný a obtížný pro všechny (společnost, lékaře, přátele) i v době, kdy netrpěl ani mánií ani depresí.

23.07.2018 5 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Hezký! Svěrákovský. Odpočinkový.

30.05.2018 4 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Autismus mě zajímá už od mládí (nevím proč), přečetla jsem o něm hodně knih. Tahle je z těch veselejších a před autorem klobouk dolů!

09.05.2018 5 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Roztříštěný, zpřeházený, protivný příběh, vůbec mě nezaujal.

19.04.2018 1 z 5

Paní Hano, jdu do toho! Taky jen drobnost. Co jste sesbírala, sepsala, vysvětlila a vydala vy?
Poznámky pod čarou nemusíte číst. Nebo můžete číst jen ty, které Vás zajímají. Ironie není na místě, každého zajímá něco jiného.
P.S. Komentáře mě zajímají, proto je čtu.

23.01.2018 5 z 5

Lovci jeskynních medvědů Lovci jeskynních medvědů Josef Augusta

V mém dětství jsem knížky o pravěku cíleně vyhledávala v městské knihovně - a ten pocit, když jsem si je nesla domů! Dodnes cítím to těšení a štěstí...

30.11.2017 4 z 5

Přestřelka Přestřelka Jan Procházka

Tuhle knížku jsem četla hned po jejím prvním vydání a dodnes z ní používám některé hlášky.

Zámek Zámek Franz Kafka

Takové jsou moje noční sny, někdy i denní zkušenost. Kafka je MŮJ autor.

Neviditelný Neviditelný Jaroslav Havlíček

Přitáhl mě už sám název - a potom jsem se už neodtrhla.

Sonety Sonety William Shakespeare

Krása a dokonalost!

10.11.2017 5 z 5

Hausfrau Hausfrau Jill Alexander Essbaum

Rozkouskovaný a pomíchaný příběh o labilní a divné matce. Svými avantýrami byla hodně nesympatická, až nesnesitelná. Ale román jsem přečetla za jeden den a líbil se mi, hezká je i obálka a zvláštnost - červený tisk písma.

07.10.2017 5 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Je v tom všechno, je toho hodně a něčeho až moc. například obdivu hlavní postavy k jednomu kousku svého těla.

05.10.2017 4 z 5

Vzpomínky na Atlantidu Vzpomínky na Atlantidu Rainer Holbe

Tato edice mě nejprve lákala, ale myslím, že všechny ty největší záhady světa jsou z větší části jen vymyšlené a jejich vysvětlování mnohdy hodně krkolomné.

25.09.2017 2 z 5

Abája Abája Michel Rauch

Další blbka, kolik už jich bylo! Myslela jsem, že ta knížka bude v něčem jiná než tolik úplně stejných příběhů, ale bohužel. Nechápu, že se z těch naprosto stejných osudů tyhle nány nepoučí. Jak dojemně jsou zamilované do Syřana, Araba, Afghánce, Afričana... to je jedno, prostě do někoho, kdo vyznává muslimskou víru a jak hloupě věří, že jejich příběh zůstane růžový! První rána a nazdar! Muž, který byť jen jednou udeří ženu, nestojí ani za zlámaný pětník. A čtyři děti! Ne, tohle tedy já opravdu nepochopím. Cvičky

23.09.2017 2 z 5

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Úžasné!

19.09.2017 5 z 5

Frišta Frišta Petra Procházková

Skvělá knížka! Krásné, pevné, kvalitní Baťovy boty, ručně šité!

12.09.2017 5 z 5