micha-ella micha-ella komentáře u knih

Nezničitelná láska Nezničitelná láska Ian McEwan

Skvělé!
Pro ty, co nemají rádi jednoslovné komentáře: Naprosto skvělé!

01.09.2017 5 z 5

Útěk z afrického pekla Útěk z afrického pekla Barbora Koudelková

Oba díly - o hloupé Náně, která to snad ani neměla psát, úplně se tím znemožnila

31.08.2017 2 z 5

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

Na tuhle knížku se nedá zapomenout.

29.08.2017 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Krásný román!

25.08.2017 5 z 5

Smrt ve věži - Manuál k přežití katastrofy Smrt ve věži - Manuál k přežití katastrofy Petr Hájek

Naprosto souhlasím s názorem Belatris. Knihu mám rozečtenou a uvažuji, že jí odhodím, což je podle Beatris třetí možnost. Autor pan Hájek je chytrý jako rádio, jinými slovy - on jediný ví a zná, všichni ostatní jsou blbí. Jeho teorie o světových spiklencích jsou pro nás ,,povrchní pozorovatele" vlastně házení perel sviním. Pro něho je všechno pochopitelné, my nerozumíme ničemu. Je zajímavé, že do jednoho bývalého prezidenta se jen zle strefuje a o druhém bývalém prezidentovi, kterému kdysi leštil kliky, neutrousí ani slovíčko hany. No, už jsem za polovinou, ještě chvíli vydržím, třeba jeho konspiracím křivdím.

08.08.2017 2 z 5

Řekni, kde ji najdu Řekni, kde ji najdu Joy Fielding

Přitažené za vlasy.

29.07.2017 3 z 5

Čas zapomnění Čas zapomnění Sharon Guskin

Protože knížku na obálce doporučuje Jodi Picoultová, sáhla jsem po ní bez prolistování. Líbila se mi. Příběh všech postav je dobře napsaný a jde o téma, které mě zajímá - ráda bych věřila, že se životy opakují. Jen konec knížky mi připadal jako nastavovaná kaše, možná by bylo lepší nechat ho otevřený ať si čtenář jednotlivé osudy domyslí sám.

26.07.2017 4 z 5

Nevěř doktorům! Nevěř doktorům! Robert S. Mendelsohn

Z poloviny bych těm důvodům věřila a polovině doktorů nevěřila!

16.07.2017 4 z 5

Vnější tma Vnější tma Cormac McCarthy

Velmi zvláštní a deprimující, hodně podob s Cestou - i když jiné.

06.07.2017 4 z 5

Pod kůží Pod kůží Michel Faber

SF a horor plus ještě mnoho navíc! Přečetla jsem jedním dechem.

05.07.2017 5 z 5

Konec zákona Konec zákona Martin Vopěnka

Odložila jsem, nedočetla. Zdá se mi, že autor je úchyl.

27.06.2017 odpad!

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Četla jsem velmi mnoho románů s touto a podobnou tématikou a některé se sobě tak podobají, že o autorech říkám, že ty knihy sekají jak Baťa cvičky. Tento příběh ovšem byl "Lepší cvičky" - hlavně svou pravdivostí. V současné době teroristických činů by si tohle měl přečíst každý!

06.06.2017 3 z 5

Ztracená Ztracená Joy Fielding

U Fieldingové si odpočívám, je to lehké čtení . Nejvíc se mi líbila její knížka Jane utíká.

30.05.2017

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Negativní, zlé, obludné, pedofilní, prostě ubohost. Odložila jsem velmi brzy. Nedočtené.

30.05.2017 odpad!

O kolečko míň (můj život s autismem) O kolečko míň (můj život s autismem) Josef Schovanec

Knížka je velmi zajímavá a její autor má můj obdiv. Dneska je tolik autistů, až člověk žasne. Lehčí formy se asi dříve jako diagnóza neuznávaly a myslím, že každý by ve svém širokém příbuzenstvu vystopoval někoho takového. Ty nejtěžší formy jsou opravdové neštěstí.

30.05.2017

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Knížka mě od začátku bavila, všechno sice trošku přehnané, ale v podstatě logické. Strana 145 a 146 se autorovi opravdu povedla! Jen policie je románová, skutečná by se takhle nechovala, ovšem ne nadarmo se na policajty dělají vtipy. Konec byl už hodně přitažený za vlasy.

26.02.2017 4 z 5

Paní de Winterová Paní de Winterová Susan Hill

Mně se pokračování líbilo. Povaha hlavní hrdinky se příliš nezměnila. Líbily se mi popisy a příměry, ale konec románu byl podivný, jako by autorka už měla všeho dost a tak příběh rychle uzavřela.

02.02.2017 5 z 5

Včely Včely Laline Paullo

Včelka Mája pro dospělé. Podobenství s lidským úlem je trefné, ale jinak...

12.11.2016 1 z 5

Láska s Liamem Láska s Liamem Melanie Moreland

Nemohu hodnotit hvězdičkami, přečetla jsem jen pár stránek a stačilo. Tento styl NE! Tuto autorku už nikdy!

02.10.2024

Prošla jsem peklem Prošla jsem peklem Hera Lind

Já jsem touto knihou prošla velmi rychle, nejdřív chůzí, pak i skoky, nelíbila se mi.

25.08.2024 1 z 5