MilackovaN MilackovaN komentáře u knih

Milada Horáková Milada Horáková Zdeněk Ležák

Kresba mě osobně moc nenadchla, ale ráda si přečtu nebo shlédnu vše, co se týká Milady Horákové, takže ani tato kniha mi nesměla chybět. Hezky zpracováno pro děti.

18.12.2021 5 z 5

Malvínčiny Vánoce Malvínčiny Vánoce Kristína Mišovičová

Krásná kniha, příběh i ilustrace. Určitě tuhle knihu v budoucnu pořídím pro své děti. Budu se k ní ráda vracet. Především pak v předvánočním období :-)

08.12.2021 5 z 5

Trikolora Trikolora Martin Šinkovský

Nezažila jsem tuhle dobu, takže se úplně nedokážu vžít do té situace, která tu byla. Ale tato kniha mi určitým způsobem tu atmosféru navodit dokázala... Hodně tomu dodaly autentické novinové články.

07.12.2021 5 z 5

Sobík Popleta Sobík Popleta Věra Hudáčková Barochová

Věčný boj o tom, zda je lepší Ježíšek, nebo Santa Claus. Na jedné straně sob Ruda, toužící po tom být v sobím spřežení a holčička Bětka, která bojuje za českého Ježíška. Jak to dopadne, a kdo českým dětem donese dárky se dozvíte, když si tuto knihu přečtete.

07.12.2021 5 z 5

Listonoš vítr Listonoš vítr Radek Malý

Po prvním přečtení knihy od Pavla Čecha jsem si zamilovala jeho ilustrace. Nebýt jeho, tak tuhle knihu odložím hned po druhé básničce. Absolutně mi nesedly. Zajímalo by mě, jak je vnímají děti.

07.12.2021 3 z 5

Perla Perla Tiffany Reisz

Oddechovka, která nenadchne ani neurazí. Oproti dvěma předchozím dílům mi tam chybělo nějaké to mystično. I tak to ale bylo fajn čtení.

02.12.2021 5 z 5

Velké dobrodružství Pepíka Střechy Velké dobrodružství Pepíka Střechy Pavel Čech

Krásná kniha o tom, jaké to je překonat vlastní strach. Opět nechybí nádherné ilustrace, na které bych se vydržela dívat desítky minut...

24.11.2021 5 z 5

Za hranou Za hranou Meredith Wild

Třetí díl, který pro mě byl už lehce za hranou stejně jako samotný název knihy. Ale musím přiznat, že autorka se tohoto tématu zhostila velmi dobře a dokázala to popsat velmi čtivě. Zůstanu u klasického vztahu muže a ženy, Iana mi v téhle knize bylo líto, a obdivuji ho za to, jak se k celé věci postavil. I tak by si ale zasloužil lásku, o kterou by se nemusel dělit.

21.11.2021 4 z 5

Co se skrývá pod zemí Co se skrývá pod zemí Charlotte Guillain

Zajímavá kniha, která popisuje to, co se skrývá pod zemí. Formou leporela může dítě vidět, tak jak jdou jednotlivé vrstvy pod sebou až do samotného jádra.

18.11.2021 5 z 5

O zahradě O zahradě Pavel Čech

Kniha, která popisuje dětské snění a to, jak funguje dětská fantazie a představivost. Navíc opět doplněna o překrásné ilustrace.

18.11.2021 5 z 5

iPohádka iPohádka Karel Kovy Kovář (p)

Zajímavá a vtipně psaná knížka, ale neumím si moc představit, že bych ji dala do ruky dětem. Myslím, že většina dětí by ani některé vtipy a narážky nepochopila.

10.11.2021 4 z 5

Hravouka Hravouka Tereza Vostradovská

Nádherná kniha, se kterou si dovedu představit pracovat v hodinách prvouky či přírodovědy. Ilustrace jsou velmi pěkné. Velmi oceňuji přidané návody (např. Jak si udělat herbář...) a popisy zvířat. Ne všechny mi byly známé, takže kniha obohatí určitě i dospělého jedince.

Zlobilky Zlobilky Martina Drijverová

Velmi hezká kniha, která zároveň slouží i jako ponaučení pro malá zlobidla. Většina prohřešků vychází z běžného života dětí, což oceňuji. Navíc je kniha velmi pěkně ilustrovaná.

10.11.2021 5 z 5

Jezevec Chrujda našel velkou lásečku Jezevec Chrujda našel velkou lásečku Petr Stančík

Samotný příběh o lásce je velmi pěkný, jediné u čeho si nejsem jistá, jak by se dětem četla tato kniha, protože nemá tradiční styl písma.

10.11.2021

Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Laura Baldini (p)

S metodami Montessori jsem se setkala už na střední pedagogické škole a moc mě zaujaly. Tuto knihu jsem si přečetla hlavně z důvodu, abych se dozvěděla něco víc o samotné zakladatelce a musím přiznat, že to byla velmi ambiciózní a ctižádostivá žena, která si šla za svým cílem. Její víra v lehkomyslné děti byla velmi obdivuhodná a myslím, že je zdárným příkladem toho, že každé dítě se správnými metodami, pomůckami se může svým způsobem vyvíjet. Kniha je opravdu velmi zajímavá, autorka píše čtivě, takže mohu jen doporučit :-)

Tohle není žádná lovestory Tohle není žádná lovestory Mary Hargreaves

Kniha, která vypráví o tom, jaký je život, když je vám 27. Za mě musím přiznat, že jsem od knihy čekala víc. Nebyla jako ostatní oddechovky, u kterých se aspoň zasměju. Humorné situace v knize mi přišly suché, v některých případech až trapné. Taky mi nesedla hlavní hrdinka, hlavně tedy její impulzivní chování. Jediné její světlé chvilky byly, když měla rozhovor se sourozenci, nebo s babičkou. V ostatních případech mi spíš lezla na nervy. Ale na druhou stranu si kniha určitě své čtenáře najde. Především se v knize najdou ti, kteří nejsou spokojeni se svým životem a touží po tom, udělat v něm zásadní změny.

01.11.2021 3 z 5

Růže Růže Tiffany Reisz

V porovnání s Rudou galerií to bylo jak nebe a dudy. Narozdíl od prvního dílu měla Růže hlavu a patu a nemusela jsem se do čtení nutit. Jsem ráda, že jsem se po prvním díle nenechala odradit a dala jsem šanci druhému dílu. Po přečtení dám šanci i třetímu dílu, tak snad nebudu zklamaná.

17.10.2021 4 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Podcasty neposlouchám, takže mě tahle knížka opravdu nadchla, především pak styl, jakým je kniha napsána. Z některých uvedených případů opravdu mrazí...

29.09.2021 5 z 5

Myši patří do nebe Myši patří do nebe Iva Procházková

Kniha, která dětem pomocí příběhu myšky Šupito a lišáka Bělobřicha přiblíží téma smrti. Kniha je napsaná velmi čtivě a mohu ji doporučit. Těším se na film :-)

24.09.2021 5 z 5

Čekala jsem trochu něco jiného. Na knížku jsem četla samou chválu, ale mě osobně neoslovila. Už od začátku knihy jsem měla chuť ji odložit, nakonec jsem ji dočetla s nadějí, že se to třeba v půlce rozjede... K tomu ale bohužel nedošlo.

15.09.2021 3 z 5