mirec88 mirec88 komentáře u knih

Ozvěny Ozvěny Joshua Hale Fialkov

Tak Ozveny bola pecka. Prečítané behom jedného večera, ale musel som to stráviť, kým napíšem komentár. Veľmi blízke mi to je z osobných dôvodov a riadne hnusné (v dobrom). No veď horor má byť taký. Pri niektorých výjavoch mi nebolo všetko jedno. Milovníci hororu si prídu na svoje. Odporúčam.

26.05.2024 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Ramsey Campbell

Výborný atmosférický horor, kde nebyť slabšieho začiatku a prvej slabšej polovice, tak by to malo 5 hviezdičiek. Půlnoční slunce sa mi ale dostalo pod kožu tak ako sa v zime dostane mráz pod kožu. Postupne. Čím ďalej, tým je atmosféra nepokojnejšia a napínavejšia a koniec bol rozhodne vydarený. Potešil epilóg. Bola tu rozhodne inšpirácia lovecraftovskou Barvou z kosmu, čo som videl len film a v istom zmysle mi to pripomenulo aj Osvietenie, čo autor sám aj priznáva v doslove. Trhol som rekord, lebo kniha bola taká napínavá, že behom 4 dní som ju prečítal. Fakt super. Milovníci krvavých a násilných hororov by sa tomu mali ale vyhnúť, lebo tu je atmosféra a dej všetko.

15.05.2024 4 z 5

Občanská válka Občanská válka Mark Millar

Po mnohých rokoch ešte z čias UKK prečítaná repríza tentokrát z Legend Marvelu. Vôbec to nestratilo to čaro a stále je to lepšie ako film Captain Amerika: Občanská válka. Už len tým, koľko postáv tu je a tie úžasné boje, nádherné dvojstrany, perfektne vykreslené zbiehanie z jednej na druhú stranu a finále taktiež potešilo. Scenáru nemám čo vytknúť a kresba ako som písal, hlavne tie dvojstrany, je monumentálna. Aj obálky dvojstranové boli super. Čo zamrzelo bola kvalita bonusov, kde sú len skicou nakreslené alternatívne obálky a jeden propagačný plagát. Ale inak môžem vrelo odporučiť.

05.05.2024 5 z 5

Batman - Špatný den: Penguin / Riddler Batman - Špatný den: Penguin / Riddler Tom King

Absolútna spokojnosť. Oba príbehy ma zaujali naplno, ako Penguinova cesta späť na vrchol zločinu, tak aj Riddlerova psycho hádanka a oba konce ma potešili. Bolo to dostatočne temné ako sa na Batmana patrí, hoci tu nehrá nejakú významnejšiu úlohu, skôr sa to fakt zameriava na našich známych zločincov. Fakt po včerajšom neslávnom komikse Zatraceni je toto absolútna pecka.

05.05.2024 5 z 5

Batman: Zatracení Batman: Zatracení Brian Azzarello

Divnejšieho a nudnejšieho Batmana som ešte nikdy nečítal. Príbeh v podstate žiaden, ani trochu som ho nepochopil, Batman je tu divný, Constantina neznášam, tak keď takto má vyzerať celá séria Black Label, tak ďakujem pekne. Jediná hviezdička je za kresbu, inak odpad! Azzarello sklamal.

03.05.2024 1 z 5

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

Nepresvedčilo ma to veľmi. Taký priemerný krimi román, ktorého komiksové spracovanie je omnoho lepšie. Ale seriál si pozriem určite.

26.04.2024 3 z 5

Grandville 4: Noël Grandville 4: Noël Bryan Talbot

Fakt bomba. Keby som niektorému dielu Grandville mal dať 6. hviezdičku, tak by to bol tento. Je tu všetko, čo si len viete predstaviť - perfektný suchý britský humor, sekty, pravda o Ježišovi Kristovi a akého živočíšneho druhu bol, stratené evanjeliá, hypnóza, nejaká tá história, fašizmus, rodinné stretnutie na Vianoce a fakt skvelý záver. Teším sa na vyvrcholenie, na posledný piaty diel.

25.03.2024 5 z 5

Zóna 300 Apokalypsa Zóna 300 Apokalypsa Ivana Jančová

Úvod k novému zombie komiksu, ktorý si ma získal, skvelý scenár a výborná krvavá kresba sestier Jančových, ktoré sú fakt super. Som zvedavý na druhú časť, ktorú mám tiež a postupne na ďalšie (má ich byť spolu 6).

12.03.2024 4 z 5

BRSRKR: Kniha druhá BRSRKR: Kniha druhá Matt Kindt

Tak toto bolo už oproti prvému dielu oveľa lepšie. Bolo tu oveľa menej násilia a príbeh bol podstatne lepší a kompaktnejší. Páčila sa mi celá linka príbehu B. a veľmi sa teším na vyvrcholenie v treťom dieli. Ale aj tak tu bolo hoci menej, ale hnusné násilie, preto hviezdičku uberám. Ale inak super.

30.01.2024 4 z 5

BRSRKR: Kniha první BRSRKR: Kniha první Matt Kindt

Brutálne. Až príliš na môj vkus. Skoro v celom komikse lietajú časti tiel, roztrhané kone, ľudia aj samotný B. Hnus fakt. Takúto prílišnú brutalitu nemám fakt rád, Keanu, nekeanu. Dávam len dve hviezdičky, lebo ani scenár ma nejak extra nezaujal. Tak rád to posuniem ďalej.

27.01.2024 2 z 5

Fax ze Sarajeva Fax ze Sarajeva Joe Kubert

Veľmi silný komiks. Podobne ako u Mausa alebo Bitevního pole sa jedná o komiks, ktorý by si mal každý prečítať. Hrôzy vojny v bývalej Juhoslávii sa nedostáva takej pozornosti ako by malo a o to cennejší a výstražnejší je tento príbeh. Ešte viac si cením v bonusoch reálne fotografie rodiny Ervina a fotky zo Sarajeva. Odporúčam každému.

26.12.2023 5 z 5

Tulák (sběratelská varianta) Tulák (sběratelská varianta) Iván Brandon

Pravdupovediac na základe očakávaní som čakal oveľa viac. Áno, príbeh je niečo, kde som mal na záver otvorené ústa od úžasu, kresba je úžasná a hoci je to digitál, tak pripomína maľbu, jednotlivé obálky sú famózne, ale čakal som od toho, že budem o tom rozmýšľať, že mi to nedá spať a čakal som ktovieaký bombastický komiks, ale o také boom sa nejednalo. Preto "len" 4*, hoci som bol pevne presvedčený, že tomu naparím plný počet. Nevadí, prečítané, zaujímavé, netradičné a prekvapivé. Ale nič to vo mne nezanechalo, po čom by som si povedal, že je to jeden z najlepších komiksov, aké som kedy čítal.

14.11.2023 4 z 5

Batman: Země jedna Batman: Země jedna Geoff Johns

Zaujímavý komiks. Počiatky Batmana inak a to veru razantne inak - veľa vecí je pozmenených, Alfréd tu nie je len obyčajný sluha, ale podobne ako v seriáli Pennyworth, sa tu hlási k slovu jeho vojenská minulosť a aj k vražde rodičov Brucea dôjde trochu inak. Okrem toho je tu vynikajúca kresba, ktorá je dychvyrážajúca a veľmi vzhľadná. Je tam ešte viac vecí iných, ale nechcem spoilerovať. Na 5 to nie je, ale solídne 4* si to zaslúži.

05.11.2023 4 z 5

Neviditelné království Neviditelné království G. Willow Wilson (p)

Veľmi kvalitne napísaný príbeh s hoci mimozemskými, ale o to ľudskejšími postavami. Fakt je to hlboký príbeh o tom aký je špinavý a hnusný svet, či už sa to týka falošného náboženstva alebo prehnitého finančného a obchodného systému. Fakt skvelá alegória na dnešnú dobu. Takzvané kresťanstvo je podporované politikou a obchodom a to nie je dobré. Ale však dlho to nepotrvá. Práve preto by som dal 5 hviezdičiek, ale vzhľadom na lesbický príbeh lásky tu jednu hviezdičku uberám. V tomto sa môj názor nezmení. Hovorte si čo chcete, že som homofób, alebo čo ale ja som bol a vždy budem proti zobrazovaniu homosexuality v umení aj všeobecne.

10.09.2023 4 z 5

Teror ve jménu víry Teror ve jménu víry Frank Miller

Bože, to bolo o čom? Jednak kresba bola väčšinou značne neprehľadná a vôbec sa mi nepáčila, naviac o ničom bol aj príbeh, ktorého ale záver vytiahol na jednu hviezdičku. Inak o ničom a na to aké som mal očakávania, to veru bolo dosť veľké sklamanie. Pod pojmom komiks o terorizme si predstavím veľkolepý, možno aj trochu ťažší príbeh a nie toto. Frank Miller po Xerxesovi znovu sklamal, tentokrát ešte viac.

14.02.2023 1 z 5

Batman: Můj Temný princ Batman: Můj Temný princ Enrico Marini

Úžasný komiks. Veľmi zaujímavý dejovo, akciou, kresbou, samo Jokerom a Harley Quinn, ktorá má narodeniny a tu prichádza moment zápletky, čo neprezradím. Je tam ešte jedna zaujímavá vec, čo tu už na jednej strane bolo, ale v úplne inom zmysle slova. A ten záver? Tak to bola bomba. Vôbec neviem, čo si mám o tom myslieť! Fakt vynikajúca jednohubka. A trocha mi ten komiks pripomenul aj film Temný rytier.

01.08.2022 5 z 5

Talent na smrť Talent na smrť M. J. Arlidge

Tak to bol smutný koniec vynikajúcej Arlidgeovky. Fakt som bol trošku na pochybách, či bude od neho dobrá iná kniha ako séria s Helen Graceovou. Ale moje obavy boli našťastie prázdne. Opäť je to skvelo vystavaný detektívny thriller, ktorý sa mi veľmi páčil, ale neodporúčam ho slabším povahám. Je tu napríklad vyrezávanie jazyka a podobné chuťovky. Ja som si zgustol. Inak odporúčam každému.

24.06.2022 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Bože môj, toto bola nuda... Dal som tomu šancu do strany 50 a u mňa je pravidlo, že keď ma do 50. strany nezaujme kniha, tak ju zavriem a už sa k nej nevrátim. O to viac ma to mrzí, že som sa na knihu vyslovene tešil, lebo film, ktorý som videl pred dosť rokmi sa mi páčil. Ešte dobre, že som si to len požičal z knižnice. Takže, ďakujem, neprosím.

11.06.2022

Garfield váží slova Garfield váží slova Jim Davis

Skvelé stripy, humor aj filozofia, proste pecka.

29.11.2020 5 z 5

Tri sekundy Tri sekundy Anders Roslund

Ďalší skvelý akčný thriller zo severských vôd. Akčná jazda od začiatku do konca a keď si myslíte, že viete ako to je, koniec vás poriadne prekvapí.

06.09.2020 5 z 5