MíšaS. MíšaS. komentáře u knih

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

(SPOILER) Pokud jste knihu nečetli, nečtěte ani můj komentář !!

Moc mi to nebavilo. Příběh je zajímavý, ale dle mého názoru by si zasloužil mnohem lepší zpracování.
Hlavní hrdinka nemastná neslaná superžena, ostatní kolegyně klišoidní blbky. Pointa příběhu se úplně ztratila. A vlastně to finální vyústění je trochu "blbé". Nevěřím tomu, že by se matky nevzbouřily, když vlastně každá druhá byla "rebelka", nebo uchvatitelka, nebo jak jim to tam říkali.
Jak říkám, chtělo by to zpracovat lépe a klidně vydat i na více pokračování.

19.04.2021 1 z 5

Tajemství Barunky Panklové Tajemství Barunky Panklové Helena Sobková

Jak píše Prateri, tajemství zůstane tajemstvím, ale člověk si osvěží a rozšíří znalosti o Boženě Němcové.

28.01.2021

Divočina: ztracené texty Divočina: ztracené texty Jim Morrison

Platí všechny komentáře pode mnou - chvílemi slovní průjem feťáka a alkoholika, chvílemi neuvěřitelně nadané hraní si se slovy a vjemy, které Vás přesvědčí, že někdy je lepší uhořet než vyhasnout - slovy jiného klasika.

16.01.2021 4 z 5

Fantóm Opery Fantóm Opery Gaston Leroux

Neviděla jsem ani muzikál, ani film, ani jinou adaptaci, ale samozřejmě jsme věděla o čem to je.
Nemůžu napsat, že bych byla zklamaná, ale i podle hodnocení jsem asi čekala něco trochu lepšího. Přeci jen mi popisy přišly někdy plné patosu a neustálého vzdychání. Také postavy mi přišly takové unylé, uvzdychané. Chápu, že to má být milostný román s prvky hororu, ale na mě tam asi bylo málo hororu a moc románu(?).
Také jsem se někdy ztrácela v popisu Opery. Vůbec jsem si jí nedokázala představit se všemi těmi chodbami. A pořád mi vrtalo hlavou, jak by to mohlo stát, když je pod ní dalších 5 pater (nebo kolik) a ještě podzemní jezero, které by muselo narušit základy. No prostě jsem se nějak nedokázala vypustit fantazii, asi takhle bych to napsala :D

15.01.2021 3 z 5

Chrám mrtvých dívek Chrám mrtvých dívek Stephen Dobyns

Ze začátku jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Četla jsem a četla a přemýšlela, kdo je viník, ale ve třetí části jsem začala o děj ztrácet zájem a ke konci jsem již přeskakovala.
Nevím proč, možná už mi to přišlo dlouhé anebo mi začalo vadit chování lidí, které je ovšem vykresleno pravdivě, možná proto mi bylo nepříjemné? . Nevím.
Není to špatné čtení, jen to možná chtělo ještě trochu více akce.

28.12.2020 3 z 5

Vincent van Gogh – Život, osobnost a dílo Vincent van Gogh – Život, osobnost a dílo Cristina Sirigatti

Skvělá publikace.

08.10.2020 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Pokud jste knihu ještě nečetli, nečtěte ani můj komentář.

Ono to má mít víc dílů? Proč?

Nerada dávám hodnocení odpad, i když tato kniha by si ho asi zasloužila. Od začátku Vám je jasné, co se bude v knize dít a do půlky je to pouze čtení o jejich "idylickém" manželství. Jako fakt si toho nevšimla? Jako fakt, když je tak inteligentní, že jim založí firmu, o všechno se stará a bez ní by byli všichni v prdeli, si nevšimne, že je něco špatně v jejich vztahu? Ne, prostě blbost. Půlku knihy musíme přetrpět, než se dostaneme na konec 1. části a pak najednou během pár stránek je z, už ani nevím jak se jmenovala, bohyně pomsty, které vše vychází? Ne, ne a ne.

Příliš velké klišé, příliš předvídatelné a kýčovitý cukrkandlový konec, který jsem mimochodem čekala.

Poslední paní Parishová, je s podobným námětem, ale podstatně lepší.

08.06.2020 1 z 5

Hry a semináře – úplné vydání Hry a semináře – úplné vydání Zdeněk Svěrák

Jak píše 1amu základ pro všechny "Cimrmanomilovníky" :)

07.06.2020 5 z 5

# Smrt všem prasatům # Smrt všem prasatům Tony Parsons

Není to tak špatné.
Taková průměrná detektivka, u které je vám jasné co se stalo a kdo za to může a jen čekáte, jestli se to potvrdí.
Docela bych škrtala, myslím, že kniha je zbytečně dlouhá.
Max mi nevadil a asi si půjčím i další díl. Přeci jen je to takové lehké čtení na dojíždění do práce a to se hodí :)

24.05.2020 3 z 5

Hyperion Hyperion Dan Simmons

Nevím... Jakože doopravdy nevím... Nejsem "scifista" a ani vlastně nevím, jak jsem se k těmto knihám dostala, ale příběh zněl zajímavě a tak jsem si je koupila na bazaru, protože městská knihovna jimi nedisponuje. Asi do půlky se mi kniha četla celkem dobře, příběh mi bavil a říkala jsem si, co se bude dít a kdo nebo co je Štír a ten humbuk kolem něj, ale postupně mě příběh začal nudit a říkala jsem si, že mě vlastně ani nezajímá, jak to všechno dopadne.
Mám koupený i druhý díl, takže časem si ho asi přečtu - momentálně se mi fakt nechce.

07.02.2020 3 z 5

Královna povětří a temnoty Královna povětří a temnoty Cassandra Clare (p)

Pokud jste knihu ještě nečetli, nečtěte ani můj komentář !!

Přiznám se, že ubírám jednu hvězdu za ten přeslazený konec. Ano, jako vždy se tam rozehrálo několik možných pokračování, což je skvělé, pokud ovšem nakladatelství bude chtít další knihy od CC vydat, jenže ten konec byl na mě prostě strašně happyendový, vlastně každá postava dostala happyend, což není samozřejmě špatně, ale podle mě si spoustu těch konců mohla nechat na jindy. Takhle dohromady a na konci to vypadalo jako harlequinka.

A ještě jedno malinkaté popíchnutí : Zdá se to jen mě, nebo je každý, řekněme pátý, lovec stínů nějak "jiný"? Nic proti, každý ať si dělá, co ho dělá šťastným, pokud neubližuje druhým, ale přeci jen mi to přijde takové nucené v těchto knihách. Přiznám se, že jsem se u knihy zamyslela nad tím, jak chtějí pokračovat v zachování rodů ... pokud samozřejmě nebudou mít Clace těch 8 dětí, jak na konci avizovali a ostatní se k nim přidají :D

Jinak parádní díl a nemohu se dočkat, zda tedy vyjde něco dalšího :)

23.12.2019 4 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Měla jsem s knihou velký problém - vůbec mě nebavila. Námět dobrý, vraha jsem neodhalila, měla jsem jiný typ. Ale všechno bylo tak strašně zpomalené, nebo se to alespoň mě zdálo, dlouhé pasáže téměř o ničem. Postavy nijaké - nezajímavé - nezapamatovatelné.
Na další díly mě to nenaladilo...

09.10.2019 2 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Asi jsem měla velké očekávání vzhledem k hodnocení.
Celé mi to přišlo takové divné. Chování postav klišovité. Děj nijaký. Erotické scény bez náboje.
Ano, čekala jsem odpočinkovou knihu, u které vypnu, ale asi i tak mám vyšší nároky.

06.09.2019 2 z 5

Lotta z Rošťácké uličky Lotta z Rošťácké uličky Astrid Lindgren

A ještě jedno ohlédnutí do minulosti :)
Strašně jsem chtěla být jako Lottka - lumpice, co zažívá spoustu dobrodružství :D
Zrovna nedávno jsem jí četla našemu malému a zjistila jsem, že mě kniha stále baví, na rozdíl od něj...

17.08.2019 5 z 5

Konec stříbrného věku Konec stříbrného věku Jasutaka Cucui

Seniorská verze Hunger games :D :D

Asi od půlky knihy jsem se začala nudit, protože to bylo pořád to samé dokola. Neskutečně jsem se ztrácela v postavách - ale to je můj problém s asijskými jmény ...

Námět je ovšem skvělý. Ani bych se nedivila, kdyby jednou někdy v budoucnu, se podobné "hry" uskutečnily - samozřejmě za souhlasu všech stran, s podepsanou smlouvou o možných následcích a výhrou v eurech. Prostě taková další reality show.
Možná je to i lepší varianta smrti, než zahnívat někde v LDN nebo DZR a spoléhat se na to, že budou mít sestřičky "dobrý den" a nebudou moc prudit...

18.07.2019 3 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Průměr. Dobře se to čte, vyšetřovatelé sympatičtí, ale nic víc to ve mě nezanechalo. To závěrečné odhalení mi přišlo už zbytečné.

13.05.2019 3 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Kniha se mi líbila mnohem víc než Pokrevní sestry.
Do poloviny se příběh četl hezky, ale druhá část mi přišla dost přitažená za vlasy a asi i proto mi trvalo déle knihu dočíst.

30.01.2019 3 z 5

Kodex lovce stínů Kodex lovce stínů Cassandra Clare (p)

Pro milovníky Lovců stínů naprostá nezbytnost. Za mě tam mohlo být více komentů od Jace, Simona a Clary, ale super kresby mi to vynahradily.
Už se nemohu dočkat třetího dílu Temných lstí ;).

20.12.2018 5 z 5

V cizí kůži V cizí kůži Allen Eskens

Kniha se mi četla dobře, neměla žádná hluchá místa.

21.11.2018 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons