Mishi Mishi komentáře u knih

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Nejsem úplně Kingův fanoušek, ale pár knih jsem četla. Zhubni mě ale docela zklamala. Líbil se mi námět, že byl takový "civilní". Ale napětí žádné a místy hodně zdlouhavé, i když rozsahem to je oproti jiným kingovkám jednohubka.

29.06.2023 2 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Autor vtěsnal na poměrně malý rozsah dlouhé časové období, které bylo navíc velmi bouřlivé a plné událostí. To se bohužel podepsalo na způsobu vyprávění, která je poměrně schematické, chvílemi jsem měla pocit, že spíše než beletrii čtu učebnici dějepisu. Životy postav, kterých je velké množství, jsou také zmiňovány spíše letmo.
I přesto je kniha čtivá, rychle ubíhá. Líbily se mi popisy krušnohorské krajiny, které mě nalákaly si zmiňovaná místa vyhledat a zjistit si o nich další informace.
Škoda, že autor nedal čtenáři šanci pobýt se svéráznými obyvateli tohoto drsného kraje déle.

27.12.2022 3 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Autorku znám, věděla jsem tedy zhruba co čekat. Silný příběh z nepříliš "profláklého" období historie. Kniha byla čtivá, zase jsem se něco nového dověděla. Ale nepohltila mě tolik jako Sůl moře, která pro mě zůstává její nejlepší knihou.

11.09.2022 4 z 5

Příjemná knížka, dobře se četla. Příběh je vyprávěný poklidným tempem, i když se Blančin život odehrával v bouřlivých historických obdobích.
Chybělo mi více emocí, ať už se to týkalo cyklistiky nebo její jediné velké lásky. Ke konci zbývá už jen rezignace a zmar.
Ale jsem ráda, že se tato jistě silná žena, průkopnice cyklistiky, snad díky této knize dostane více do povědomí lidí. Já jsem o ní předtím nikdy neslyšela.

11.05.2022 4 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

První půlka byla fajn. Zajímavá zápletka, kdy se nejdřív všechno ještě více zamotává, než aby se rozmotávalo. Jenže pak to začíná sklouzávat k neuvěřitelným až absurdním situacím. David nakonec ze všeho vyvázne, ale je to spíš díky tomu, že měl "víc štěstí, než rozumu", jak se říká.
Nenadchne, ale ani neurazí, čtivost se tomu nedá upřít. Další díl někdy zkusím.

06.02.2022 3 z 5

Propast Propast Jozef Karika

Fakt je mi líto, že musím dát takto nízké hodnocení. Na knihu jsem se moc těšila, Tatry miluju a některá zmíněná místa dobře znám. Také znám strach z výšek a něco na způsob panické ataky na horské túře už jsem taky zažila. Z tohoto pohledu super.
Jenže! Proč do toho plete ty psycho kecy?!! (Pardon, jiný odpovídající výraz asi nenajdu) Navíc se pořád opakují. Asi to mělo navodit tu správnou atmosféru, jenže z mého pohledu se to teda nepovedlo. Souhlasím s předchozími komentáři, že menší rozsah, "zhutnění" by v tomto případě bylo jen k dobru.

11.01.2022 2 z 5

Opuštěný dům Opuštěný dům Mirka Skočílková

Kniha mě zaujala už názvem, opuštěné domy mě totiž fascinují v reálu i na stránkách knih. Po duchařských příbězích je tenhle příjemnou změnou, i když ve výsledku hraje samotný dům jen okrajovou roli.
Velmi rychle jsem se začetla do příběhu Anny, silné sympatické ženy, která dostala od života pořádně naloženo. Přesto, že se autorka nevyhýbá ani velmi emotivním tématům, píše je s lehkostí, velmi lidsky, bez zbytečného patosu a senzace.
Moje první setkání a autorkou a řekla bych, že ne poslední.

03.10.2021 5 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Oceňuji originální námět a ze začátku opravdu tísnivou atmosféru. Jak to vlastně je mi došlo ještě předtím, než to bylo v knize prozrazeno. Ale to nic nemění na tom, že se kniha dobře četla a líbila se mi.

22.08.2021 3 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Moc se mi svět, který autorka stvořila, líbil. Sice mi skoro 300 stran trvalo než jsem se v postavách, zemích, náboženstvích a všem okolo zorientovala, ale pak jsem si čtení opravdu užívala. Sice by se našlo pár much (např. jak snadno napoprvé získali Ascalon), ale hledat je nechci. Příběh jsem si užila, tečka.

04.01.2021 5 z 5

Chata 1879 Chata 1879 Josef König

Když jsem knihu otevírala, nevěděla jsem, co od ní očekávat. Čekal tam syrový, minimalistický příběh s odpovídající atmosférou. Při čtení jsem si říkala, že pobyt na chatě mohl být více rozvedený, líbilo by se mi víc nahlédnout do toho podivného experimentu. Ale možná by pak to vyznění nebylo takové, jako teď.
Třešničkou na dortu je úžasná obálka.

05.11.2020 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Čtivá oddechovka, ale dlouhodobý dojem asi nezanechá.
Hynek je rozhodně uvěřitelná, realistická postava, s lidskými klady i chybami. Chvílemi jsem měla chuť ho proplesknout (celkem často :-D) a chvílemi pohladit, když toho jeho žena už víceméně nebyla schopná.
Stejně jako u Vran mi vadil hovorový jazyk, ale dokázala jsem to překousnout. Lékařské prostředí je atraktivní.

18.10.2020 3 z 5

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

Dojemný příběh o síle přátelství mezi koněm a člověkem, které nezlomila ani válka.
Nejdřív jsem viděla film a až později jsem zjistila, že existuje i kniha. Obojí má něco do sebe.

23.08.2020 5 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Tak si s námi Sebastian opět pěkně zahrál. Nejdřív se zdá, že příběh jednoznačně směřuje k rozuzlení zápletky, když v tom se to zlomí a najednou není jasné, co je vlastně pravda a co výplod nemocné mysli. A to je právě jádro zápletky.
Dobře se to četlo, krátké kapitoly posunovaly příběh dál a dál.
Dávám 4*, protože Balíček se mi líbil o něco víc. Určitě se ale poohlídnu po dalších autorových knihách.

19.07.2020 4 z 5

Dívka v mlze Dívka v mlze Barbora Bernátová

A mě to bavilo :-)
Zajímavá zápletka, pachatel nakonec překvapivý. Na rozdíl od spousty komentářů níže, mě postava Davida bavila, i když v reálu bych na něj asi narazit nechtěla.
Naopak Ema mi přišla tuctová, zase další dokonalá kráska, ze které chlapi slintají...
Poslední dobou se podobných detektivek vyrojilo hodně, není ničím extra výjimečná, takže časem mi určitě zapadne, ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla a určitě se mrknu po dalším díle.

02.06.2024 4 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Takový milý příběh bez velkých zvratů. Četlo se to docela dobře. Jen teda jsem měla podle chování pocit, že hlavním hrdinům, Jo a Tadeášovi, je tak maximálně 14, a ne 17. Ale to je možná dané dobou vydání...

30.04.2024 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Ačkoliv zimu a sníh moc ráda nemám, tak tady byla vylíčená tak idylicky, že by mě snad nalákala i na lyže :-)
Velmi milý příběh, který řadím v rámci série na přední příčky.

16.12.2023 5 z 5

Proměna Proměna David Věrný

Pro mě má tahle kniha dvě různé linie. Části, které se odehrávají v lese, kde sledujeme Petra, jak se učí spoléhat sám na sebe a žít v divoké přírodě jsou zajímavé. Jsou ale proložené několika poněkud málo uvěřitelnými epizodami, které celkový dojem trochu kazí. Ale ani tyto části nejsou nudné, takže celkově je kniha čtivá a má spád. Konec poněkud předvídatelný, ale to mi vůbec nevadilo.

04.09.2023 4 z 5

Vlci Vlci Nicholas Evans

Tohle je jedna z těch knih, od kterých moc nečekáte, ale nakonec toho spoustu dostanete.
Rančeři, kovbojové na koních, divoká příroda, vlci a trocha té zamilovanosti dává dohromady příjemný čtenářský zážitek.
Sáhla jsem po ní kvůli čtenářské výzvě a jsem za to moc ráda.

08.08.2023 5 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

První kniha od autorky a asi ne poslední. Sice se u mě nekonal nějaký wow efekt, který jsem po přečtení některých komentářů lehce očekávala, takže na 5* to není. Ale to nic nemění na tom, že děj byl originální, čtivý a zajímalo mě, jak to dopadne.

14.06.2023 4 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Typická Darcy. A právě proto se mi to opět líbilo.

14.01.2023 5 z 5