misssicccka misssicccka komentáře u knih

Mám v posteli mrože Mám v posteli mrože Ciara Flood

Dcera nadsena

05.11.2022 5 z 5

Ti otravní králíci Ti otravní králíci Ciara Flood

Pro male deti, tak trilete, uplne super na kazdovecerni cteni.

19.10.2022 5 z 5

Himmlerova kuchařka Himmlerova kuchařka Franz-Olivier Giesbert

Vlastne nevim, jak to mam popsat.
Zacalo to dobre, takova pekna zivotni cesta jedne stare kucharky. Je to ctive, ma to spad. Ona je takova drsnacka. Takze sve drsne zazitky vam prolina se soucasnym ostrovtipem a nadhledem stopetilete drsnacky posedle sexem tak, ze zmeni i orientaci. Aby toho nebylo malo, tak je to vyslouzila vrazedkyne, ktera vzdy unikne trestu.
Ale...neni to uz moc bizar? Nebo jen absurdni? Ja nevim, nebyl tam ten Himmler vlastne navic?
Kazdopadne to, ze jsem to cetla s mesicni pauzou, dokazuje, ze me to nejak nesebralo.
Asi si nekdy reknu: jo, to byla takova ta hovadina o te zvrhle babce, co se nachomejtla ke kazdemu vudci a kdo ji s..l, toho zabila ;)
Ale ocenuju recepty a seznam literatury. To je na cele knizce asi jedine kvalitni. Navic vas potesi, ze misto dalsich stranek uz je konec. Super zaver ;)
Ale cist se to fakt da ;), jsou tam skvele myslenky o zivote, ty si u mne vyslouzily tu treti hvezdu.

31.01.2022 3 z 5

O chlapci, který se nestal číslem O chlapci, který se nestal číslem Ivan Klíma

Je moc tezke byt kriticky k takovemu pocinu.
To by snad zvladl jen ten, kdo opovrhuje dusemi, ktere se ztratily za hradbami Terezína.
Takze: ilustrace nadhera, doprovodny text ma dobry napad, ale bohuzel, jak je napsano nize: moc casto se opakuji pasaze dlouhych souveti, vypocet povolani apod. To by mohlo fungovat jako uspavaci prostredek, ale malemu diteti (ani svemu sestiletemu) bych to necetla. Komu je tedy kniha urcena? Autor sam opakuje hodnekrat: "ale ja nevypravim pohadku". Podle mne je to kniha pro dospele, ne pro deti.
Dospeleho naplni emocemi.

11.01.2022 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Po pravde jsem z teto knihy dost v rozpacich. Prvni polovina skvela. Pak uz me mnozstvi postav a jejich zivotopisy dost unavily. Prislo mi to, jak poskladane utrzky z novin. Jinak ocenuji, ze se v tom autorka sama neztratila :), myslím, ze postava Klary a jeji vykresleni tim kvantem informaci jen utrpel. A zaver? Domysli si, pokud chces. Ja nejak nechci. Skoda.

24.08.2021 3 z 5

Skalpel, prosím Skalpel, prosím Valja Stýblová

Skalpel, prosím! Je jednim z mych nejoblibenejsich filmu.
Nemela jsem potrebu cist knihu, ale to by byla chyba a velka. Je totiz fakt dobra a budu se k ni vracet stejne jako k filmu. Je tam toho mene i vice. Je to strasne jednohubkove ctívo ;)
Nad cim hodne premyslim je Volejník v knize, Volejníková ve filmu (???).

20.07.2021 5 z 5

Citlivá místa Citlivá místa Anna Gavalda

Jednu hvezdicku beru za prvni a posledni povidku.
Ostatni parada, krasa, nadhera.

24.05.2021 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

jojo, pribeh o tom, jak jeden psychopat znici zivoty nekolika lidi, vadi mi to, ze zrovna ten nejvetsi psychopat musi byt polovicni cikanka z decaku. Fandim tomu bajecnemu vypravecskemu talentu a doufam, ze se bude lepsit a lepsit. musim rict, ze prvni pulka byla fakt utrpeni.

25.04.2019 3 z 5

Kdo zabil Snížka? Kdo zabil Snížka? Petra Soukupová

knížka skvěle doplňuje tu pro dospělé Nejlepší pro všechny, mimo jiné vykresluje jednu z postav Martinu...
jestli ji zvládnou devítileté a starší děti, což je věk, který doporučuje nakladatelství Host, netuším, vyzkouším za pár let, ale neviděla bych to tragicky, pravda, knížka je spíše v takovém negativním tonu, ale na druhou stranu, když vidím, čím se dnešní děti zabavují a na co jsou schopni koukat v televizi, tak mi to zas tak nemožné nepřijde :)
a nutno doplnit, že ilustrovaná je opravdu moc krásně :), neobvykle a miluju ten papír, který používá Host pro dětské knihy :)

13.04.2019 4 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Cokoliv napisu, muzu neco prozradit, je to krehky pribeh o materstvi, ktery je hlavne krehky na prevypraveni, snad jen: rikala jsem si, jak z tohoto zmatku autorka udela poradek v ctenarove hlave, musim ji prece na necem nachytat, kde to nedoladila, hapruje mi tam jen scena jedne facky. A dekuji moc za vypraveni o slonech a jejich pocitech a vztazich, byla to krasa.

22.04.2017 5 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Vahala jsem mezi ctyrmi a tremi hvezdickami, naonec davam tri, protoze dle meho nazoru to nic prevratneho neni, mam pocit, ze by to mohla byt skvela predloha k jeste kepsimu scenari k filmu na sobotni posmourne odpoledne. Pasaze s vlky a o vlcicg byly skvele, zbytek misty obyceJny az nudny. Je to takova prazdninova oddechovka, ve ktere muzete najit namety k premysleni, ale nemusite a pak muze byt kniha pro nekoho dost otravna.

05.04.2017 3 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

ja myslim, ze jsme se pres Papirova mesta a Hledani Aljasky vratili co nejblize realite, i kdyz greenovske divnosti (snurky od tamponu, arcivevoda atd.) a u nej obvykle neobvykle divne postavy nam zustaly.Vic nez o Katerinach je to o kamostvi teoremem posedleho blazna a jeho arabskeho kamarada (to me trosku stve, mam dojem, ze Green vykrada Olssena, ale to je muj velmi subjektivni pohled na vec). Napad pouzit matematiku super, poznamky pod carou a dodatek byly pro mne to nejlepsi z knihy a tak nejak od lovu kancu to zacalo skripat. Je to proste odpocinkova literatura, i kdyz puvodne s hlubokou myslenkou.

06.05.2016 3 z 5

Billie Billie Anna Gavalda

Kniha, kterou jsem precetla jednim dechem za par hodin. Ano, je vulgarni. Ano, je napsana jinak nez ostatni Gavaloviny, ale cozpak lide nejsou vulgarni? Jsou takovi. Kdybych ja vypravela svuj pribeh tak, jak my zobak narostl, tak ho nikdo ani nevyda. Byla bych take vulgarni, take nas...., take agresivni a pritom stale pro nekoho mila a cista duse. Mam radost, kdyz autor sahne po pribehu mimo svuj zivot a napise ho brilantne. Postavy v teto knize muzou popuzovat a zaroven byt obdivuhodne.

01.04.2016 4 z 5

Schůzky s erotikou Schůzky s erotikou * antologie

Jak uz to byva: neco dobre, neco vynikajici, neco ulitle, neco mimo misu, neco nudne a neco otravne
Za mne nejlepsi Monik, Obermannova a Klima.

13.03.2016 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Budu se opakovat, pan Green je pan vypravec. Tady me nadchla super parta kluku, jejichz smysl pro humor me okouzlil. Margo me nadchla uz mene. Tipovala jsem si incest, nevyresene trauma z detstvi apod., ale ona fakt byla asi jen spratek. Problem vidim v tom, ze ten jejich detektivni hon byl zdlouhavy, tam vznika jakasi seda zona plodici nudu a tak otraveneho ctenare. Me otravila navic podoba s Hledanim Aljasky - parta hleda kamaradku, motivy jejiho zmizeni, kamaradka je original bez skrupuli. Takze krome te zabavne trojky a samotneho Quentina za me velke zklamani. Mam pocit, jestli sam autor neni trosku (ne)papirovej.

07.03.2015 2 z 5

Bertík a čmuchadlo Bertík a čmuchadlo Petra Soukupová

Petra Soukupova je pro me uz nekolik let zarukou kvality. A ani detska knizka mi nazor nezneni. Pripomnela mi me oblibene knizky o detech. Jednoducha zapletka a pritom tolik rikajici. Tesim se, az budu moci tuhle knihu císt svemu diteti. Navic chvalim ilustrace a krasnou vazbu.

01.01.2015 5 z 5

Výjimečná láska Výjimečná láska Johanna Adorján

Byla to výjimečná láska či ne? Zbabělec nebo hrdinaí? Bylo to sobectví nebo to byla oběť? Přemýšlím...a to je pro mě cenné, kniha má pro mě smysl,když mě dokáže donutit přemýšlet nad ní, nad problémy v ní popsané. To je pro mě cenná kniha - přivede mě k přemýšlení nad tématy, které by mě třeba ani nenapadly. Kniha je pro mě dobrá a obohacující, když mě přinutí nahlédnout do mapy, otevřít slovník cizích slov, otevřít dánsko-český slovník, hledat a poslechnout si na youtube skladbu, o které je v knize zmínce..

30.11.2014 4 z 5

Úterní ženy mezi bylinami a řepou Úterní ženy mezi bylinami a řepou Monika Peetz

ach jo, tak já mám pocit sestupné tendence...těšila jsem se, co ty baby dokážou, myslím, že měly navíc, autorka mě ale nejvíc, nejvíc zklamala tím jakoby rádoby krimi prvkem v podobě Steinera a ještě ten happy end na konci? já myslím, že si takový příběh moje společnice pro osamělé dlouhé večery nezasloužily :(

03.11.2014 3 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

tak jsem se tu plichtila s dlouhým krásným uvědomělým komentářem, až jsem si ho nesvéprávně smazala, tak znova a krátce:

jsem ráda, že mě autorka nechala na pár dní věřit, že taková láska může být, tak silná, která se snese a unese všechno
jsem ráda, že se sešli - jak ti mladí, tak Ti staří
jsem ráda, že pod tak "pitomými názvy" svádějícími k myšlenkám na červenou knihovnu se skrývají dobré knihy

jenom příště prosím trošku rychlejší spád na začátku - první čtvrtina knihy byla pro mě místy i utrpení, za to hvězda dolů

27.08.2014 4 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

přečteno po roce podruhé, možná ještě větší zážitek než napoprvé, i když už znáte konec, ale to bylo přebito těšením se na pokračování :)

14.03.2012 5 z 5