kniznistranky Online kniznistranky komentáře u knih

Černá hora Černá hora Laird Barron

Izajáš zpátky na scéně. Jak já jsem se na toho chlapa těšila! Obávaný bývalý gangster se stává detektivem ala soukromé očko a pátrá po vrahovi vymahače dluhů Harolda Leea.

Na pokračování jsem se moc těšila, protože Izajáše jsem si oblíbila už v prvním díle. Jeho zdánlivě nezaujatý přístup k životu okořeněný nějakým tím vtípkem mě moc baví. Baví mě celé to prostředí kolem mafie, které Laird Barron v tomto příběhu vymyslel. Nemůžu se ale zbavit pocitu, že je to takové odpočinkové. Moc mě to baví, ale něco mi tam prostě chybí, stejně jako tomu bylo u prvního dílu.

Čtivost se této sérii upřít nedá, protože ty stránky doslova mizí pod rukama. V tomto díle mi i přišlo, že dej je trochu temnější, což ale neznamená brutálnější - nebo alespoň mě to tak nepřišlo. Izajáše beru jako super oddechovku se sympatickým hlavním hrdinou s akčním dějem a kriminální zápletkou. Těším se na pokračování, to si rozhodně nenechám ujít!

19.02.2023 4 z 5

Vendetta v Bransonu Vendetta v Bransonu Luboš Hejda

Parta kamarádů a spolužáků, kteří mají rádi horory až do doby, než se sami v jednom takovém ocitnou. Vrah, který vyburcuje celé městečko Branson ke strachu a hlavy padají jedna za druhou.

Na knihu jsem se moc těšila, ale zároveň jsem se snažila držet očekávání na uzdě, protože vím, jak dokáže zamíchat s kartami. Překvapilo mě, jak rychle jsem se začetla. Autor umí moc dobře pracovat s jazykem i napětím. Dovoluje nám i víc nakouknout do hlavy postav a tím jsou nám i o něco bližší. Také bylo znát, že si autor dal na postavách záležet. Každá měla svůj charakter a byl mezi nimi patrný rozdíl v chování, takže za mě postavy byly zvládnuté moc dobře.

Co se děje týče... tady jsem trochu v rozpacích. Začátek skvělý. Seznámení se vztahy mezi postavami, s městem a budování napínavé atmosféry, kterou autor také moc dobře zvládl. Bohužel, vývoj příběhu za mě občas nelogický a nereálný. Do poloviny to bylo fajn, ale pak se začaly čím dál častěji objevovat scény, nad kterými zůstával rozum stát a nebyly věrohodné, což je škoda. Obecně fajn odpočinková vyvražďovačka, asi bych klidně řekla pro ty, kteří v tomto žánru nemají moc načteno.

Čtení jsem si užila i tak. Sice občas nelogičnost a nereálnost, ale jinak se to četlo vlastně dobře. Zaznamenala jsem, že autor chystá další knihu. Na tu jsem moc zvědavá.

29.01.2023 3 z 5

Běsnění Kojota Běsnění Kojota Owl Goingback

Indiánská mytologie propletená s jemným hororem - nebo spíše s dobrodružstvím. Kojot lační po tom, aby lidé neměli zastoupení ve Velké radě a vydává se na lov posledních, kteří mají v radě spolu se zvířaty své místo.

Zprvu jsem nevěděla, co přesně čekat. Jde o mix žánrů a mytologie a je těžké zaškatulkovat tuto knihu do nějaké jedné vymezené skupiny. Indiánská mytologie tu na čtenáře doslova dýchá z každé stránky a je znát, že sám autor patří k původním obyvatelům Ameriky. Jazyk, jakým je celý příběh vyprávěn, je přesně takový, jaký by si kde kdo z nás u indiána představil. Je to jako sedět u ohně a poslouchat staré indiánské legendy od starších. Alespoň takový pocit jsem při čtení měla.

Co se týče příběhu, čekala jsem možná více hororu, než jsem nakonec dostala. Začátek je skvělý, ač jsem se v něm musela nejdřív trochu zorientovat. Z Velké rady někde hluboko v lese se najednou ocitneme v márnici s mrtvolou, která si chce pokecat... Rozhodně zajímavý úvod! Střed se oproti tomu táhl. Musela jsem se do čtení víc nutit. Taky jsem po druhé třetině knihy pochopila, že bát se asi moc nebudu a začala jsem k tomu přistupovat jinak - jako k dobrodružnému příběhu s prvky pohádky a bajky (tady se projevila hodně právě ta mytologie). Udělala jsem dobře, protože jakmile jsem přestala očekávat horor, začalo se mi to líbit o dost víc.

Závěr parádní! Po klidnějším středu to vyšvihlo příběh do větší akce a napětí konečně se tam začaly zase trochu ukazovat ty hororovější prvky. Celkově hodnotím jako lepší průměr. Udělala bych líp, kdybych k tomu nepřistupovala od začátku jako k hororu, pak bych byla asi nadšenější. Dle zakončení to vypadá, že se můžeme těšit na druhý díl - aspoň doufám - takže se těším!

15.01.2023 3 z 5

Krev je můj chleba Krev je můj chleba Laird Barron

K této knize jsem se dostala jako slepý k houslím. Prostě úplnou náhodou, když jsem takhle jednou šla do knihovny a zapomněla na to, co že jsem si to v ní vlastně chtěla půjčit (...se občas stává...). Každopádně, na poličce na mě vykoukla tahle rudá knížečka a tak jsem si řekla, proč to nezkusit. A víte co? Jsem tak ráda, že jsem po ní sáhla!

Izajáš je typický svalnatý bouchač se špatnou minulostí, ještě horším dětstvím a s pár vraždama na účtu. Prostě gangster každým coulem. Bohužel, mezi mafiánama člověk musí i poslouchat, což se Izajášovi stane osudným a z Aljašky se rázem ocitne na farmě mezi koňma nedaleko řeky Hudson. Zaujalo mě, že autor sám vyrůstal na Aljašce a v současnosti žije v Hudsonském údolí, takže s hlavním hrdinou mají něco málo společného...

Zprvu po začtení mě překvapil jazyk. Celá kniha je psaná nespisovně, hovorově a se slangovými výrazy typickými pro společnost, ve které se Izajáš pohybuje. Chvíli mi trvalo než jsem si na to zvykla, ale postupem čtení to člověk přestane vnímat a k tomu příběhu mu to tak nějak sedne víc, než když by měl číst o mafiánech co mluví vybraněji než kde jaký profesor češtiny, no ne?

Z mafiálnského prostředí jsem asi krom série Bavettovi od Kateřiny Petrusové - což už je hezkých pár let - nic nečetla. Bavettovi a Izajáš se navíc kvalitativně nedají vůbec srovnávat. Zatímco Bavettovi jsou spíš romantika s mafiánama kolem, Izajáš je akční, napínavá a nemilosrdná jízda. Na druhou stranu, čekala jsem od Izajáše trochu víc té krve a mrtvých. Krev sice tekla, ale hlavy padaly o dost méně, než by se dalo čekat. Proto bych Izajáše s klidným svědomím doporučila všem, co mají rádi akční a napínavé knihy, i těm, co úplně nemusí sáhodlouhá mučení atd. Tohle je sice o mafiánech, ale je to mírné. Noční můry z toho mít nebudete.

Suma sumárum, potřebuju další díl! Myslím, že to na závěr bohatě stačí.

25.09.2022 4 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Už od začátku mi v této Colleeniné knize něco nesedělo - nebo chybělo? - a nemohla jsem za celou dobu čtení přijít na to, co to bylo. Bylo to jiné. Řeší se tu další vážné téma, jak jsme u této autorky zvyklí. Ale není to zas až tolik závažné, jako v jiných autorčiných knihách.

Tohle bylo zatím asi jen po druhé, co se mnou Colleenina kniha nijak nezacloumala a nechala mě v podstatě úplně chladnou. Na pomalejší rozjezdy jsem si už zvykla, i na klidnější první poloviny knihy. Vlastně vím, že Colleen mě nejvíc vyždímá až na posledních stránkách a od poloviny knihy do konce mě drží a ja hltám slova. Tady tomu tak nebylo.

Abychom se ale nepochopili špatně! Kniha je napsaná skvěle! Primárně se tu řeší vztah matky a dcery a do toho se zamíchá fůra tajemství a lží. Z té pocitové a dejme tomu nějaké psychologické stránky postav, to bylo napsané skvěle, to autorka prostě umí bez debat. Ale co se týče děje a jeho věrohodnosti... Přišlo mi to jako hodně špatných náhod, tragédií, nepřízní osudu a podobných věcí najednou až už to bylo spíš nereálné. Taková zkouška autorky, kolik toho jeji postavy snesou než to odpískají.

V celé knize se střídají kapitoly matky Morgan a dcery Clary. Nevím, jestli bych dovedla říct, která mi byla sympatičtější nebo se kterou jsem víc soucítila, ale Morganina část mě asi bavila víc. Celkově bych ocenila víc vysvětlit to "tajemství", co se v její lince řeší. Bylo by fajn, kdyby tam bylo nějaké pátrání po tom, jak to bylo... Prostě víc nějaké akce a možná trochu míň řešení vztahových problémů mezi matkou a dcerou, ale to už bychom se dostali asi dál od nějaké romantiky.

Celkově jsem spokojená ale ocenila bych ještě trošičku něco navíc. Asi už jsem Colleen přemlsaná, jak jí mám načtenou a už mi chybí jen "To nejlepší v nás". Takže za mě super, ale je to trochu jiné a ne tolik sladké, jak by se od této autorky dalo čekat.

15.07.2022 4 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Další odpočinkový díl romantické série Bridgertonovi. Na tento díl o Colinovi jsem se moc těšila. Penelope a Colina jsem si už v předchozích dílech oblíbila. Hlavně tedy Colina, který nikdy nešetřil vtipnými hláškami a byl příjemným zpestřením každého dílu.

Musím upřímně říct, že jsem ale čekala něco trošku víc. Celý díl se tu zaměřuje hlavně na drama ohledně odhalení lady Whistledownové, autorky novin o klepech ve společnosti. Tato lady je čtenářům série dobře známou osobou a zpestřením všech dílů. Bohužel díky seriálu, který totožnost lady vyzradil snad hned někdy v polovině první série, jsem nebyla ani překvapená ani šokovaná. Bylo to předvídatelné úplně ve všem, což Bridgertonovi sice bývají tak jako tak, ale v tomto díle to bylo nějak víc cítit.

Colin mě tu taky trochu zklamal. V předešlých dílech to byl vždy veselý, vtipný a milý Bridgerton. V tomto se z něj stal trochu morous. První polovina knihy byla super, pak to šlo trochu dolů. Chybělo mi tam víc vtipu a takové té pohody a bylo to spíš jedno velké drama. Asi jsem čekala, že se u tohoto dílu budu víc smát, než tomu tak nakonec bylo, i když to zezačátku měla dobře našlápnuto.

Odpočinkové letní čtení je to stále, ale víc si knihu podle mě užijí ti, kteří seriál ještě vůbec neviděli a jako první začínají knihami - a dělají dobře!

Těším se na pátý díl o Eloise, ale asi bych měla těšení trochu krotit, protože po Čekance, na kterou jsem se taky hodně těšila, se bojím, abych nebyla znovu zklamaná.

12.07.2022 3 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Jsem z této knihy po dočtení trochu rozpačitá. Začátek na mě působil zdlouhavě, špatně se to četlo, netáhlo mě to dál a trvalo mi, než jsem se do čtení víc ponořila. Odhadem tak kolem 50. strany - a pak dalších následujících cca 100 stran - to začalo být lepší. Zajímalo mě co bude dál, zajímaly mě postavy, zajímala mě celá ta záhada kolem stařeny v černých šatech... Dokonce jsem jednu chvíli hltala každé slovo a opravdu jsem byla napnutá co bude dál. Jenomže ta největší akce se odehrála právě na těch 100 prostředních stranách. Ten zbytek byl slabý, kór na horor.
Konec, ten to dle mého totálně pohřbil. Úplně by stačilo, kdyby vše skončilo tak o 30 stran dřív. Ten závěr se mi nelíbil. Nepřišel mi hororový, děsivý ani nijak jinak strašidelný jak by se u hororu dalo čekat. Byl prostě nudný. Měla jsem chuť to odložit ale nakonec jsem se těmi posledními stránkami prokousala. Možná, kdyby šlo jenom o těch 100 prostředních stran, byla bych nadšenější. Takhle jsem po tom konci spíš zklamaná. Bohužel.

16.04.2022 3 z 5

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

K této knize jsem se dostala jako slepý k houslím. Jednoho dne na mě vyskočila fotka na instagramu a už to jelo…
Takhle z kraje musím říct, že naučnou literaturu nijak aktivně nevyhledávám a nečtu. Ne, že bych netoužila po nových informacích (haha), ale jen málo kdy mě nějaké téma zajímá natolik, abych si o něm přečetla celou knihu. V tomto případě jsem ale podlehla – a jsem za to ráda.
Vztahy a mýty jsou – nečekaně – o vztazích a jejich zakořeněných mýtech ve společnosti. Moc se mi líbilo ustavičné upozorňování na to, že tolerance a respekt opravdu NEJSOU to samé! Věřte nebo ne, v tomhle je čeština dost zákeřná.
Nikdy jsem psychologii nestudovala a v podstatě jsem v tomto ohledu amatér, ale i přesto jsem všemu, co se v knize píše, rozuměla, vše bylo jasně a zábavnou formou vysvětleno, popsáno a ukázáno na názorných praktických příkladech z terapeutovny. Dokonce jsem se nejednou zasmála, protože pan Vojtko není jen zkušený vztahový terapeut, ale i sympatický a vtipný člověk. Neodolala jsem a poslechla si několik podcastů - rozhovorů a záznamů z přednášek a byl to příjemně strávený čas. Dokonce jsem se při poslechu dozvěděla, že pan Vojtko učí/učil sexuální výchovu na střední škole, což jemu nezávidím, ale ti studenti museli být z takového učitele přímo nadšeni! :D
Jedno obrovské doporučení na velmi zajímavé a důležité čtivo, protože jak už jsem u jedné recenze na tuto knihu četla: ať se nám to líbí nebo ne, vztahy řešíme opravdu dennodenně všichni! A to ne jen ty partnerské, ale i vztahy s rodiči, kamarády, dětmi, kolegy v práci, prostě se všemi!

08.04.2022 5 z 5

Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda (navíc 2 povídky) Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda (navíc 2 povídky) Robert Louis Stevenson

Nevím proč, ale vždycky jsem měla pocit, že notoricky všemi známý příběh doktora Jekylla a pana Hyda je obsáhlejší román a ne 80 stránková povídka. To byl první šokující poznatek během čtení této knihy, která v sobě ukrývá hned tři povídky o dobru a zlu - no, spíš o tom zlu. Moc jsem se těšila až se do povídky o Jekyllovi a Hydovi začtu a tak nějak nevím, jestli jsem spokojená nebo ne. Asi jsem čekala trochu víc. Určitě se mi líbilo, jak to bylo napsané a vymyšlené, to bezesporu. Takovéto počátky hororových strašidelných příběhů v klasické literatuře, to já můžu! Takže líbilo se mi to, ALE!
Druhá povídka "Lupič mrtvol", ta mě zaujala o něco víc. Z té jsem konečně cítila takový ten pocit, když v noci čtete horor, všude je ticho a atmosféra udělá své. Lupič byl skvělý a líbil se mi ze všech třech povídek nejvíc. Poslední, závěrečnou, povídkou byl "Markheim" a uff... no... zklamání! Velké! Nejslabší ze všech a kdyby ve sbírce nebyl, vůbec by mi to nevadilo. Suma sumárum spokojenost, ale mohlo to být lepší.

05.11.2021 4 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

Sáhla jsem po této knize, když jsem neměla zrovna optimistickou náladu a venku pršelo. Dočetla jsem ji asi o necelý měsíc později, kdy taky nemám úplně optimistickou náladu a venku leje už celý den. Nemyslím si, že to bude náhoda...
Tohle je silný příběh, těžký příběh podaný až bravurně jednoduchou formou a to je možná ještě mrazivější. Kniha vyšla už před spoustou let, ale do povědomí lidí se dostala až díky seriálu. Což je na jednu stranu škoda, na druhou buďme rádi alespoň za to, protože díky tomu se z Hannah Bakerové z 'nějaké zapadlé knížky' stala Hannah Bakerová z 'knihy a seriálu, jejíž příběh otevřel lidem oči a ukazuje to, co mnozí raději vidět nechtějí'. Těžko psát názor na takový příběh. Můžu jen říct, že kniha končí dle mého otevřeně a seriál je v tomto případě moc dobrým doplňkem a pokračováním.

05.08.2021 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Přemýšlela jsem, jak mé pocity a dojmy z této knihy popsat. Autorka nám tu představuje zajímavou směs fantasy zasazené do relativně moderní doby. Najdeme tu v podstatě všechno od magie, nejrůznějších starých artefaktů a všech tvorů a ras, které z fantasy knih známe (andělé, víly, chiméry, vlkodlaky a upíry - v tomto díle tzv. měniči atd.), až po auta, vrtulníky, bojové tanky a situace typu: anděl si vytáhne z ledničky vajíčka, usmaží si je na pánvičce ke snídani a udělá si u toho selfíčko. Takhle to zní trochu jako bizár a ano, chvíli trvá, než se čtenář začte a pochopí, jak tento svět typu 2v1 vlastně funguje. Nejdřív sem byla zmatená a pak postupně čím dál víc nadšená z toho světa, který tu autorka vymyslela. Za mě lepší svět než Dvory. Půlměsíční město mě po této stránce - i přes ten bizár - fakt sedlo o dost víc. Během čtení některých scén mi hlavou současně létaly tyto dvě absolutně odlišné myšlenky, které nejspíš i dost vystihují moje rozporuplné pocity po dočtení: "To bylo tak boží a úplně jak psaný mě na míru ta scéna, to tam přesně pasovalo toto!" a hned současně s tím: "WTF? To si u toho psaní házela kostkou a solila tam jednu věc za druhou podle toho, co jí zrovna padlo?". Jak říkám, prostě trochu bizár, ale člověk k tomu asi musí tak přistupovat, když tuto knihu otevře a pustí se do ní. Je to pohádka pro dospělé. Tentokrát se autorka zaměřila víc na akčnost a napětí a odpustila si ten přehršel sexuálních scén jako bylo třeba ve Dvorech. Tady se sice nějaká také objevila, ale v těch skoro 800 stranách je to doslova zanedbatelné množství. Když se ještě vrátím k ději, líbila se mi ta thrillerovo-detektivní linka o pátrání po vrahovi a v kombinaci s tím zbytkem se mi to moc líbilo. Ale bohužel, konec, ten to trochu zabil. Rychlé a vyřešené v podstatě lusknutím prstu a to už jsem autorce bohužel nežrala. Velké plus ale vidím v tom, že ač jde o první díl série, končí to uzavřeně a nepotřebujete vlastně číst pokračování, aby jste se dozvěděli víc.
PS: Syrinx byl nejúžasnější a hned bych si ho vzala domů. A věřte tomu, že vy taky!

30.07.2021 4 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Kniha, která se zezačátku tváří jako prvoplánová lovestory se postupem času a ubíhajících stran mění na něco vážnějšího a hlubšího... Možná bych si troufla říct i na drama? Úplně nevím, jak to uchopit. Každopádně! Od samého začátku se čte příběh skoro sám. Je to čtivě napsané, kapitoly krátké, děj svižný. Nebýt tématu, který se v knize objevuje, řekla bych ideální odpočinková záležitost. ALE! Do čtení jsem se pouštěla tak trochu s očekáváním, že dostanu právě tu lovestory. Nenáročnou, možná i trochu - nebo trochu víc - naivní lovestory. A on se z toho vyklubal příběh o jednom obřím přátelství dvou žen, který ač se ze začátku jeví jako oddechová nenáročná záležitost, nakonec na vás po jejím dočtení padne taková lehká melancholie. To je ale spíš jen ''problém'' toho mého prokletého očekávání. Kniha je to jinak dobrá, čtivá a rozhodně to není ztráta času. Doporučuju přečíst, ale nečekejte lovestory.

27.04.2021 3 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Delirium - tento příběh o světě, kde je láska považovaná za nemoc a musí se léčit, jsem četla už potřetí. Poprvé na základní škole, když kniha vyšla. Podruhé na střední škole a potřetí teď. V době, která se v tolika věcech podobá tomu, o čem vypráví tento příběh. Jiný svět, jiná nemoc a přesto se nemůžu ubránit pocitu, že pravidla a fungování světa v Delirium jsou v mnohých věcech totožná s našimi dnešními dny. Tolik myšlenek, které donutí člověka při čtení přemýšlet a podívat se mezi řádky. Prvně na mě příběh udělal dojem světem a romantickou linkou hlavních hrdinů, podruhé jsem žasla nad vymyšleným světem a jeho fungováním a teď, potřetí... se jen děsím toho, jak reálný tento distopický příběh může být, když upravíme jednu drobnost...
Děsivá a pravdivá myšlenka z knihy na závěr: Radši zemřu po svém, než abych žila po jejich.

15.03.2021 5 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Tuhle knihu jsem měla dlouho na seznamu spolu s těmi, které si chci někdy přečíst. A konečně přišla její chvíle! Bylo to mé první setkání s autorem a jsem nadšená! Líbilo se mi, jak originálně byly pojaty kapitoly, jak byl uspořádám příběh a jak byl vyprávěn a předán čtenáři. Přiznám se, že zezačátku jsem byla trochu na vážkách, zda se mi to bude líbit. Měla jsem docela velká očekávání. Naštěstí jsem zklamaná nebyla! Konec byl skvělý! Moc se mi líbilo, jak to bylo na konci všechno rozebrané a vysvětlené. Samotný děj byl napínavý a neskutečně moc mě tu bavila ta hra se čtenářem. To měl autor moc dobře a chytře vymyšlené. Paráda!

14.02.2021 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Přesně tak jednoduché, romantické a plné klišé, jak člověk čeká, když začne takovou knihu číst. A přesto se mi to líbilo! Dostala jsem od knihy přesně to, co jsem čekala a chtěla. Námět je zajímavý, sdílení jedné postele dvou lidí, kteří se nikdy neviděli, je svým způsobem šílený, ale k tomuhle příběhu se to tak hodilo! Konec byl na mě už trochu moc přes čáru a jedno klišé za druhým, ale nějak sem to překousla a na posledních stranách sem se stejně usmívala a byla za ty naše dva hrdiny ráda. Je to takové milé čtení a na období takhle kolem Vánoc bych řekla ideální. Odpočinete si u toho, vypnete, je to čtivé, takže se i necháte příběhem strhnout a i přes tu šílenou romantiku na každé straně prostě musíte číst dál.

20.12.2020 3 z 5

Inspekce Inspekce Josh Malerman

Jsem nadšená! Geniální námět! Je tu spousta "materiálu" k zamyšlení a další debatě. Za mě paráda! Od autora jsem četla i knihu V pasti a v obou případech jsem z jeho tvorby nadšená! Hltala jsem už od začátku každou stránku rychlostí blesku. Úžasné! Těším se na autorovu další tvorbu. Očekávejte víc podnětů k přemýšlení než nějakou šílenou akci a fůru zvratů. Konec byl pecka!

29.07.2020 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Některé povídky se mi líbili hodně, některé byly slabší. Ze začátku mi chvíli trvalo, než sem si zvykla na autorův styl a hlavně na ten jazyk a způsob mluvy hrdinů. Ale pak se z toho stala láska a já ten styl začala milovat a hltala stránku za stránkou. Úžasné! Už mám na cestě další díly, tak se moc těším.

27.04.2020 4 z 5

Suvenýr Suvenýr Tess Gerritsen

Tess mě nikdy nezklame a ani tentokrát se nic nezměnilo! Prostě naprostá pecka a maximální spojenost! Tohle si musíte přečíst!

17.07.2018 5 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Tohle bylo opět tak dokonalé, kouzelné, napínavé a já nevím co ještě... Přesně takový typ knih v současné době potřebuju. Aby mě příběh odnesl dál. Aby mě pohltil a abych se jím nechala unášet za hranice své fantazie a prožívala s hrdiny každou jejich překážku, každou malou naději v lepší zítřky... Abych poznávala svět, který ve skutečnosti neexistuje a je úžasně propracovaný, děsivý a dokonalý. Nevím, jak to vydržím do dalšího dílu ale už teď se moc těším!

21.12.2017 5 z 5

Krysí requiem Krysí requiem Tomáš Zářecký

Začala bych asi tím, že tahle kniha má větší potenciál, než se může zprvu zdát. Je drsná a napínavá stejně jako autorovi předchozí knížky, ale má takové své poselství a když vydržíte číst až do konce, nakonec vám všechno zacvakne do sebe, začne to dávat smysl. Mrzí mě, že jsem na knihu neměla tolik času, jakou by si zasloužila a nemohla jsem si ji tak plně užít. Všem co tuhle knihu budou číst doporučuju: Najděte si na ní čas a pak se už jen ponořte do příběhu, který v sobě skrývá část naší historie a nutí vás dívat se pod povrch a číst mezi řádky. Na závěr řeknu jen to, že si určitě přečtěte autorův doslov. Je to taková hezká tečka za celým příběhem a donutí vás se nad příběhem po dočtení ještě jednou pořádně zamyslet.

20.12.2017 5 z 5