monushka monushka komentáře u knih

Takové maličkosti Takové maličkosti Claire Keegan

Ačkoliv se jedná o knižní jednohubku, dojem při čtení je veliký. I přes útlost knihy cítíte atmosféru Vánoc a pořádnou zimu. V příběhu je zakomponováno téma Magdaléniných prádelen, o kterém jsem již četla v jiných knihách. Co mě však nikdy nepřestane udivovat je fakt, že se vůbec něco takového mohlo beztrestně konat.

16.06.2024 4 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Nechápu časté přirovnání ke knize Kde zpívají raci. Každá z nich je úplně jiná. Buď jako řeka mě ze začátku bavila, pak jsem měla delší čtecí období, kdy jsem se do čtení nutila a pak mě bavil až konec, kdy se toho spousta vysvětlí. Ale kniha mě zklamala, dle zdejšího hodnocení jsem očekávala mnohem více než co je čtenáři nabídnuto.

24.03.2024 3 z 5

Jednoho krásného dne Jednoho krásného dne Šemi Zarhin

Překrásná kniha s několika neobyčejně obyčejnými životními příběhy. Na to, že je sledováno několik životních cest v různých časových obdobích, je vše popsáno s důsledností a bez zbytečných zmatků.

06.01.2024 5 z 5

Mona Mona Bianca Bellová

Tento příběh ve mně při čtení vyvolal silnější emoce a pocit zoufalosti, který je zřejmý skoro na každé straně.

05.11.2022 4 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Od autorky jsem kdysi četla Pomněnkové matky, jejichž příběh si pamatuji dodnes a jen tak se mi z hlavy nedostane. Kyselé třešně jsou tematicky úplně jiné, ale kniha se čte dobře. Osudy lidí v minulosti mě vždy zajímaly. Mám v plánu si od autorky přečíst nějaké další knihy.

28.09.2022 5 z 5

Černobylské dívky Černobylské dívky Anne Blankman

Nevadí, že cílovou skupinou by měla být dospívající mládež. I ve mně, ženě ve středních letech, kniha vyvovala mnoho pocitů. Hlavně z toho důvodu, že my už v současné době víme, co se v roce 1986 stalo. O to je příběh mrazivější.

04.06.2022 5 z 5

Mráz pod kůží Mráz pod kůží Allie Reynolds

Na Mráz pod kůží jsem si dlouho dělala zálusk a bohužel musím napsat, že mě kniha zklamala. Příběh byl strašně chaotický a v podstatě o ničem, žádná z postav mi nebyla sympatická. Přitom anotace vypadala tak lákavě.

01.04.2022 3 z 5

Vážka Vážka Leila Meacham

Vážka se mi četla strašně lehce, i přes náročnost období, ve kterém se z velké časti odehrává. Příběh byl velmi nereálný a naivní, ale to v beletrii musí čtenář očekávat. I tak jsem si ale čtení užila.

01.04.2022 4 z 5

Poslední dny Rabbit Hayesové Poslední dny Rabbit Hayesové Anna McPartlin

Jak řekl John Lennon: Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem život. Pláčeš? I v slzách je síla. Tak jdi a žij.
Děkuji za tuto knihu s příběhem, který rve srdce.

24.10.2021 5 z 5

V pasti V pasti Josh Malerman

Jako první jsem viděla film se Sandrou Bullock v hlavní roli. A byla jsem nadšená. Po přečtení knihy jsem však nadšená ještě víc, i když už jsem věděla, co mám očekávat. Střídání minulosti s přítomností činí příběh ještě napínavějším, i když námět sám o sobě je naprosto originální. Byla jsem v takovém očekávání toho, co se stane, že jsem spontánně společně s Malorie zavírala oči. Hned sahám po druhém dílu, protože potřebuji vědět, co bude dál.

16.10.2021 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tahle kniha, to byla síla. Příběh byl až neuvěřitelný a bylo mi z něj hodně úzko.

28.09.2021 4 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Čtení této knihy jsem odkládala dlouhou dobu a čekala, až seberu odvahu "pro silnější povahy". Kdybych věděla, že se jedná pouze o reklamní tah, měla bych Vraní dívku přečtenou již před několila lety. Nebylo to špatné, ale četla jsem mnohem lepší knihy. Doma mám i další dva díly, tak doufám, že budou leší než tento.

22.07.2021 3 z 5

Malé sladké lži Malé sladké lži Caz Frear

Musím se přiznat, že po přečtení anotace jsem očekávala příběh, od kterého se nepůjde odtrhnout. Ale ono nic, do čtení jsem se musela nutit, kniha mě moc nebavila, za celou dobu se nestane nic závratného, co by stálo za zmínku.

23.05.2021 3 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Sice jsem si před čtením myslela, že kniha bude děsivá a budu se u ní bát, ale nebylo tomu tak. I tak jsem ale četla jako smyslů zbavená. Skvěle napsáno.

17.09.2020 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Neřadím se mezi čtenáře dystopií, ale když viděla ukázku filmové verze, která mě nadchla na první pohled, hned jsem sáhla po knize. A musím říct: "Páni!" Divergence mě nadchla tak, že jsem po jejím dočtení začala hned s druhým dílem.

28.05.2020 5 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Rozsahově útlejší kniha, svým příběhem však nepochopitelná a děsivá. Každá taková mě pokaždé úplně rozdrtí na malé kousíčky, ale je třeba na tuto hrůznou minulost nikdy nezapomenout.

01.02.2020 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Knihu jsem nasla minuly rok pod stromeckem. Tesila jsem se, az si ji prectu, ale porad na ni nejak nebyl cas. Az mi k tomu dopomohla ctenarska vyzva a splneni posledniho zbyvajiciho tematu. A jsem tomu vdecna, nebot i pres velky pocet stranek jsem mela rychle precteno. Ze zacatku mi delalo problem stridani charakteru, mista a deje, ale s rostoucim poctem prectenych stranek jsem se nemohla od pribehu odtrhnout.

30.12.2017 4 z 5

Knihu jsem pořídila příteli jako narozeninový dárek, po kterém jsem však sáhla jako první já. (Musela jsem přece vědět do čeho půjde, abych mu nedávala zajíce v pytli.) No a musím říct, že jsem se bavila. Kniha není určena jen pro tatínky, ale i my, maminy, si v ní leccos najdeme, spoustu zažijeme pohledem otce (občas sice s dost velkou nadsázkou, ale to k této knize a k samotnému autorovi patří). Knihu doporučuji jako skvělý dárek pro nastávající rodiče místo všech těch "moudrých" příruček.

27.02.2015 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Nádherná kniha! Než jsem se dala do jejího čtení, pročetla jsem si komentáře a trochu jsem se bála, že se mi kniha nebude líbit. Ale strach byl zbytečný. Příběh mě chytl hned od začátku. Líbilo se mi, že je kniha trochu složitější a musím u ní přemýšlet. Vím, že se k ní budu často vracet, protože myšlenky v ní jsou čisté pravdy. Akorát teď přemýšlím, po jaké knize od tohoto autora mám nyní sáhnout?

19.10.2014 5 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Povedený druhý díl série. Yrsa je sázka na jistotu, i když tentokráte jsem pachatele odhadla hned během začátku. U sérií mám ráda, když sleduji vývoj hlavních charakterů. V tomto případě Freyji a Huldara.Těším se, až si přečtu třetí díl.

11.02.2024 4 z 5