monushka monushka komentáře u knih

Proměna Proměna Franz Kafka

Povídka ve mně vyvolala smíšené pocity - Řehoře mi bylo líto, ale zároveň mi přišel odpudivý...až když jsem si přečetla více o této povídce, jsem plně pochopila, co tím chtěl autor říct.

29.09.2013 3 z 5

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Životní příběh somálské ženy, u kterého jsem dost často potřebovala kapesník na usušení slz. Vypráví i o často tabuizované ženské obřízce a já jsem se jen divila, jak je možné, že někdo vůbec takovouhle praktiku ještě nezavrhnul. Waris musí být báječná žena, i když jí popravdě jako modelku vůbec neznám, její životní příběh mě ohromil.

25.09.2013 5 z 5

Varhaník z mrtvé vesnice Varhaník z mrtvé vesnice Danuta Chlupová

Zajímavý příběh odvíjející se na pozadí několika tragédií. Během čtení jsem byla vděčná za to, že jsem se nenarodila do této zmanipulovatelné doby, ve které se děj odehrává.

Těším se na další autorčinu knihu.

28.04.2024 4 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Sice už je to několik let, co jsem četla první díl této trilogie, ale během čtení Inkoustu jsem si rychle vybavila, o čem ten první byl. Inkoust je velice čtivý, vůbec jsem se nemohla odtrhnout. Nápad opět originální. Těším se na závěrečný díl.

28.04.2024

Tato kniha mě hodně obohatila. Až doposud jsem nevěděla vůbec nic o modrých lidech. Hned jsem si vyhledala spoustu zajímavých informací spojených s tímto tématem.

Co se týče příběhu, Cussy mi hned přirostla k srdci. Autorka příběh napsala tak živě a poutavě, že jsem knihy rozvážela společně s hlavní hrdinkou.

14.04.2024 5 z 5

Můj bratr Můj bratr Karin Smirnoff

Hrozně zvláštní kniha, jejíž hlavní hrdinka mi strašně lezla na nervy.

Chybějící velká písmena a diakritika mi zase až tak nevadila, při čtení jsem si na to zvykla. Do poloviny jsem četla s nadšením, ale poté mi začal vadit příběh samotný. Ale druhý díl si ze zvědavosti přečtu.

06.04.2024 3 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Na Netflixu mě podle popisu zaujal seriál Jeden den. Když jsem zjistila, že je podle knižní předlohy, bylo jasné, že před shlédnutím seriálu si musím přečíst knihu. Bylo to moc pěkné čtení, kdy jsem mohla strávit několik let se dvěma hlavními hrdiny a jejich osudy.

24.02.2024 4 z 5

Čokoládová krev Čokoládová krev Radka Denemarková

Wau! Výborný román! Zbožňuji osobnost Boženy Němcové a George Sandové, takže bylo nad slunce jasné, že tato rozsáhlá kniha si získala mou pozornost. Bylo to hutné čtení plné zajímavých vkladů ze současnosti a důležitých historických událostí. Děkuji za opravdu skvělý a neopakovatelný literární zážitek! Jedná se o mou druhou autorčinu přečtenou knihu a rozhodně ne poslední

24.01.2024 5 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Rozjezd knihy byl hodně pomalý a zmatený. Myslela jsem, že jí odložím, což dělám velmi nerada. Ale kolem devadesáté stránky mě čtení chytlo a závěr mě vyloženě překvapil. Co mi ale po celou dobu čtení strašně vadilo, bylo přeskakování v čase dopředu, jehož význam vyplyne až ke konci příběhu.

21.01.2024 4 z 5

Ada Ada Veronika Jonášová

O vysídlení Němců po druhé světové válce jsem toho příliš nevěděla, protože se o tomto tématu ve společnosti moc nemluví. A proto jsem ráda, že mě svou obálkou a anotací oslovila právě Ada. Hodně smutné čtení, během kterého jsem nevěřícně kroutila hlavou a nechápala, jak mohla být doba a hlavě lidé takto krutí.

22.01.2023 5 z 5

Bolestná laskavost Bolestná laskavost Jo Browning Wroe

Původně jsem do čtenářské výzvy do tématu 17 plánovala zařadit jinou knihu, ale v knihovně mě svým názvem upoutal tento román. A jak jsem za to vděčná! Bolestná laskavost je emotivně napsaný příběh sledující dvě dějové linie - přítomnost a minulost. Během čtení mě příběh tak pohltil, že mi bylo smutno společně s Williamem.

22.01.2023 5 z 5

S naším požehnáním S naším požehnáním Jo Spain

Tak tohle byla jízda! Celou dobu jsem si lámala hlavu s tím, kdo za vším stojí a byla jsem vedle jak ta jedle. Závěr knihy a vlastně celý příběh byl super. Myslela jsem si, že s takovouhle objemnější knihou strávím dlouhý čas, ale musela jsem se nutit knihu odložit, abych vůbec mohla jít spát.

15.01.2023 5 z 5

Auris Auris Vincent Kliesch

Je samozřejmé, že když jsem si přečetla, že kniha pochází z námětu Sebastiana Fitzeka (kterého zbožňuji), nemohla jsem si jí nechat ujít. Velmi čtivá kniha. Akorát je škoda, že na další díl série si musíme počkat a nevychází v blízké době.

28.09.2022 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Nebyla to špatná kniha, můj dojem však pokazil závěr, který byl takový zbytečně zamotaný co se týče Wolfa. Další dva díly si také plánuji přečíst.

28.09.2022 4 z 5

Znám tě ze svých snů Znám tě ze svých snů Clélie Avit

Občas je potřeba uniknout od reality s příběhem, který není moc věrohodný, ale je milý a má krásný konec. A toto je přesně ta kniha, která vám to dovolí.

04.09.2022 5 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Tato kniha mě bavila o dost více, než Obr z mlhy. Líbilo se mi, jak si autor s námi pohrává. Vůbec jsem netušila, jakým směrem se bude příběh ubírat.

06.05.2022 4 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Fantasy příliš často nečtu, ale když už sáhnu po nějaké knize z tohoto žánru, jsem nadšená. Nejinak je tomu i v případě Addie LaRue. Příběh mi učaroval a moc se mi líbil.

14.04.2022 5 z 5

Deníček psychiatričky Deníček psychiatričky Anna Moricová

Od této knihy jsem neměla žádná očekávání, byla jsem jen zvědavá na zápisky psychiatričky. Jako blog si to umím představit, ale knižní podoba mě neoslovila.

07.04.2022 3 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Filmovou verzi Kruhu jsem neviděla a asi bych si ani netroufla se na něj podívat. Stačila mi kniha, u které jsem byla celkem vylekaná a z toho důvodu mi trvalo i delší dobu, než jsem jí dočetla.

03.03.2022 4 z 5

Hirošima Hirošima John Hersey

Silné příběhy, které však nejsou zpracovány nijak světoborně. Což byl dle mého názoru autorův záměr, neboť chtěl popsat osudný den očima normálních lidí.

03.03.2022 4 z 5